IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Поддръжката повече защото ще е вероятно няколко стотин евро месечно , а като има дребен ремонт на фасадата на сградата или на асансора или неща друго ще подскача всяка година с по некое К бонус.
    Въобще не коментирам специалните данъци във Франция за притежание на имот/и над определена сума, и за още купиша данъци наеми, наследство и т.н.....прогресии. Франция е едно от най-лошите възможни избори за имот освен в случая на Дури където Швейцария е по-лош :-)
    На мен големия проблем ми беше данък наследство. Другите данъци са ок. Не знам за ремонти и такива неща как ше дойдат, говорих със собственика видях предищните разходи, нямаше нищо сериозно. Във Франция изглежда качеството е много по-високо или пък се правят дребно ремонти но на време

    ПП Или пък им скъсват гъзовте ако има паднала мазилка, ше видим ..

    Коментар


    • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

      не видях снимки. Ако искаш продължавай с каквото си написал, ма давай нишан от време на време , че съвсем загубих надежда за тази България

      нема да се плашиш
      не всичко по форумите е истина
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        я виж, дали ти работят личните, че съм ти пратил снимки
        не видях снимки. Ако искаш продължавай с каквото си написал, ма давай нишан от време на време , че ако и ти утечеш съвсем ще загубя надежда за тази България

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          В тоя дето пазаря има постоянно табели 23хх + бонуси не помня колко точно беше , но цифрата се вдига на всеки няколко месеца така че може и да е минала вече 2400
          Песи ти ги голям лъжец (както винаги).
          Цък
          Captured with Lightshot
          Last edited by better; 13.01.2024, 22:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Бетерчо , никога не съм се фалел на колко отдавам , нито колко имота отдавам. Единствено написах че съм актуализирал наемите и освен това , че измислените обяви които пускате за наеми не са пазара на наеми без значение дали са фалшиви или истински.
            Освен това не съм бизнесмен, а съм келнер :-), не съм и инвеститор , а осигурител на тухлено собствено бъдеще на децата, внуците и правнуците ми :-)
            За да си спокоен целта от отдаването под наем ми е не да печеля, а да покривам амортизацията на имотите докато влезнат в семейна употреба....
            Иначе е ясно че си скаран с цифрите на наемите и пишеш за някакви които сигурно са за мазета и гаражи в Лулин :-)
            Аве не се фалиш ама много обичаш да даваш акъли (демек си мн умен ), следователно ако си мноУ умен, трябва да си мн богат, а ти твърдиш, че не си. Тогава защо даваш акъли?

            П.С Американците имат един лаф - ако си много умен къде са ти парите?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              София не може да се сравнява като качесто на живот с Кан и Ница, Недей въобше да споменаваш Париж. Данък, смет и т.н се плащат от фирмата която менажира имота , та не знам точна цифра. мога да потърся. По спомен ставаше дума за 2000-3000 евро на година. Мисля че има обаче включени някои от разходите. Наемите са към 2к на месец ако ти се играе да се занимаваш може лятото да го даваш Airbnb за към 2к на седмица а зимата за 2к на месец. 400-500к апартамент би трябвало да генерира 50-60к бруто от наем и аз си смятам че половината трябва да остане печалба. Дори не смятам че един имот в София е обитаем 9 месеца и 3-те зимни месеца трябв да се изнесеш. Кан е малък град, май под 100к жители, Ница е към 300к , но там са залепени много градчета и реално поглендато от Кан до Грас всичко е заселено и има и заведения и магазини ... Центъра на София е един кръг с радиус под километър. Лъвов мост , Сточна гара и панелките на Иван Вазов не ми ги брой за център. В Кан желаните ерии са горе долу същия размер. В Ница дори и повече ма там човек вече почва с претенциите едни искат Wilson, други Carre d'Or. Както и да го въртите София е един ужасно надценен град, Това че е столица не помага за качеството на живот.
              Това е твое мнение, но цифрите от предната ти поява показват че тогава си сгрешил и сега грешиш.
              Показах и случаен пример с Ханой който изглежда е поне 2 пъти по надценен от София.
              Приемам че наистина си купил нещо там , аз не бих като не съм на място . Защо няма да продължавам с подробности повече от тези които споменах, които да те наведат към лоши помисли.
              Хубавото е че всеки има различно мнение и взима различни решения :-)

              Пп Нямам имоти в центъра и няма и да имам, нямам и панелки.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                В тоя дето пазаря има постоянно табели 23хх + бонуси не помня колко точно беше , но цифрата се вдига на всеки няколко месеца така че може и да е минала вече 2400
                Ми не е минала. Евентуално ще мине 2400 след няколко години работа, ако все още е там.

                Стартово брутно заплащане в размер на 1945 лв., през втората година – 2050 лв., през третата година – 2165 лв. и след третата година – 2300 лв.

                И това е брутото, нетото е ясно колко е.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Съвсем набързо , че неам излишно време аи не искам безсмислени дискусии. Не е и заяждане , което гледам че ти се е случвало скоро.
                  Преди 2 години нямаше никаква представа за имотите и ситуацията у нас. Сега това с нищо не се е променило.
                  Доказателството за твърдението ми е че от предната ти поява когато беше уверен, че у нас имотиту е много надценено цените дръпнаха с още няколко десетки процента...... В Ница ако си купил въобще нещо дълбоко се съмнявам да е такъв ръста или пък печалбата ти от евентуален наем....
                  Това не е проблем и е нормално да е така защото от дълги години не си у нас и четеш само некви крайности по новините , когато си идвал си видял разбити тротоари,и други неща които са много по-зле от където живееш, всичките ти познати решат за кво ли не / типична наша черта да се оплакваме/ и т.н. Всичко това води до изцяло погрешни изводи. Това не е само при теб , а и при много други гастери.
                  А реалността е че касиерката в Лидъл е на 2400 лева заплата и расте постоянно, ИТ-тата взимат като покупателна способност много повече от Европа и т.н. метрото е ок , тротоарите преди избори се позакърпват . Нещата с всяка година водят до стопяване на изоставането от големите Западни градове .... ФАКТ. . Няма да ги надминем , но разликата ще продължи да намалява.
                  Относно имотите - ако някога решиш да се прибереш след пенсия ще си ок и си вземи нещо, ако искаш да вземеш нещо за инвестиция и да рентиш като друг ти го управлява тук ще те цакат и не го прави....финансовият резултат няма да е добър. Трябва да си на място и да се занимаваш ти самият - с избор на наематели , колко да е наема / например винаги отдавам на 10-25% по-висок наем от този който познат брокер ми казва че е реалният защото брокера иска да отдаде с 2 огледа за половин ден и да си вземе комисиона/. Изникват постоянно дребни проблеми ремонтчета - като си там ще ти взимат в пъти по-скъпо от ако си на място и т.н.
                  Ако имах излишен кеш на твое място бих захлупил нещо в Щатите сега защото цените малко паднаха , сега са малко нагоре но не много, обаче за сметка на това лихвите е ясно че в краткосрочен и средносрочен план са надолу т.е. Американският имотен пазар в близките 5-6 години ще върви нагоре....с лихви надолу...
                  Аз имам имот в Щатите, гледах за такъв в България. Не ми е работа да се занимавам с наеми. Сега е временно зашото ... е има и лични неща. По-лесно се изкарват пари с това което правя. Исках да се върна в България след 10-на години зашото ми липсва , имам приятели с които се виждам рядко и т.н. но изглежда ше е по-евтина те да идват в Италия или Франция примерно. Не знам какво значение влагате в думата гастарбайтер, За мен това е човек който отива временно да изкара някакви дребни пари и да ги прати на семейството си. Аз не смятам че влизам в тази група, работя тук повече от 20 години на добре платени позиции, семейството ми е тук, плашам частен университ, къшата ми е район с топ училища, в който средната къша е към 2 млн ( прав си сега паднаха на 1.5 млн) . средна класа съм. Не виждам как някакви селяци, които са наследили апартамент в Слатина за 70к и не могат да си платят санирането могат да ми говорят от високо

                  ПП. Не визирам теб ако случайно си взел нещо баш в Слатина ( макар че едва ли ше се набуташ там)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                    Коя касиерка и у кой лидл е на 2400, нещо си се объркал...
                    В тоя дето пазаря има постоянно табели 23хх + бонуси не помня колко точно беше , но цифрата се вдига на всеки няколко месеца така че може и да е минала вече 2400

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      5 ап х 700 лв (ади 800 да са, нали отдаваш по-скъпо ) 4000 лв. Тя издръжаката на 4 члено семейтво , ако яде най-долнопробната храна и се облича като скот е толкоз бре Песи. Баси "бизмесмените" сте бре, според мен трябва да кандидатстате за соц помощ с тва имущество.
                      Те всичките брокери са някакви пълни обитаци и си мислят че са най-умните.
                      Виж например плъхът който се има за капацитет в този форум... теглил кредит миналата година за да купи на зелено, що за идиот.Колко трябва да си прост да си мислиш че ще има хиперинфлация..Такива тъпаци си заслужават съдбата, след две-три години ще рови в кофата като истински плъх

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        5 ап х 700 лв (ади 800 да са, нали отдаваш по-скъпо ) 4000 лв. Той един таксист прави повече бре Песи. Баси "бизмесмените" сте тука начи, че и се хФалите.
                        Бетерчо , никога не съм се фалел на колко отдавам , нито колко имота отдавам. Единствено написах че съм актуализирал наемите и освен това , че измислените обяви които пускате за наеми не са пазара на наеми без значение дали са фалшиви или истински.
                        Освен това не съм бизнесмен, а съм келнер :-), не съм и инвеститор , а осигурител на тухлено собствено бъдеще на децата, внуците и правнуците ми :-)
                        За да си спокоен целта от отдаването под наем ми е не да печеля, а да покривам амортизацията на имотите докато влезнат в семейна употреба....
                        Иначе е ясно че си скаран с цифрите на наемите и пишеш за някакви които сигурно са за мазета и гаражи в Лулин :-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Съвсем набързо , че неам излишно време аи не искам безсмислени дискусии. Не е и заяждане , което гледам че ти се е случвало скоро.
                          Преди 2 години нямаше никаква представа за имотите и ситуацията у нас. Сега това с нищо не се е променило.
                          Доказателството за твърдението ми е че от предната ти поява когато беше уверен, че у нас имотиту е много надценено цените дръпнаха с още няколко десетки процента...... В Ница ако си купил въобще нещо дълбоко се съмнявам да е такъв ръста или пък печалбата ти от евентуален наем....
                          Това не е проблем и е нормално да е така защото от дълги години не си у нас и четеш само некви крайности по новините , когато си идвал си видял разбити тротоари,и други неща които са много по-зле от където живееш, всичките ти познати решат за кво ли не / типична наша черта да се оплакваме/ и т.н. Всичко това води до изцяло погрешни изводи. Това не е само при теб , а и при много други гастери.
                          А реалността е че касиерката в Лидъл е на 2400 лева заплата и расте постоянно, ИТ-тата взимат като покупателна способност много повече от Европа и т.н. метрото е ок , тротоарите преди избори се позакърпват . Нещата с всяка година водят до стопяване на изоставането от големите Западни градове .... ФАКТ. . Няма да ги надминем , но разликата ще продължи да намалява.
                          Относно имотите - ако някога решиш да се прибереш след пенсия ще си ок и си вземи нещо, ако искаш да вземеш нещо за инвестиция и да рентиш като друг ти го управлява тук ще те цакат и не го прави....финансовият резултат няма да е добър. Трябва да си на място и да се занимаваш ти самият - с избор на наематели , колко да е наема / например винаги отдавам на 10-25% по-висок наем от този който познат брокер ми казва че е реалният защото брокера иска да отдаде с 2 огледа за половин ден и да си вземе комисиона/. Изникват постоянно дребни проблеми ремонтчета - като си там ще ти взимат в пъти по-скъпо от ако си на място и т.н.
                          Ако имах излишен кеш на твое място бих захлупил нещо в Щатите сега защото цените малко паднаха , сега са малко нагоре но не много, обаче за сметка на това лихвите е ясно че в краткосрочен и средносрочен план са надолу т.е. Американският имотен пазар в близките 5-6 години ще върви нагоре....с лихви надолу...
                          Коя касиерка и у кой лидл е на 2400, нещо си се объркал...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Съвсем набързо , че неам излишно време аи не искам безсмислени дискусии. Не е и заяждане , което гледам че ти се е случвало скоро.
                            Преди 2 години нямаше никаква представа за имотите и ситуацията у нас. Сега това с нищо не се е променило.
                            Доказателството за твърдението ми е че от предната ти поява когато беше уверен, че у нас имотиту е много надценено цените дръпнаха с още няколко десетки процента...... В Ница ако си купил въобще нещо дълбоко се съмнявам да е такъв ръста или пък печалбата ти от евентуален наем....
                            Това не е проблем и е нормално да е така защото от дълги години не си у нас и четеш само некви крайности по новините , когато си идвал си видял разбити тротоари,и други неща които са много по-зле от където живееш, всичките ти познати решат за кво ли не / типична наша черта да се оплакваме/ и т.н. Всичко това води до изцяло погрешни изводи. Това не е само при теб , а и при много други гастери.
                            А реалността е че касиерката в Лидъл е на 2400 лева заплата и расте постоянно, ИТ-тата взимат като покупателна способност много повече от Европа и т.н. метрото е ок , тротоарите преди избори се позакърпват . Нещата с всяка година водят до стопяване на изоставането от големите Западни градове .... ФАКТ. . Няма да ги надминем , но разликата ще продължи да намалява.
                            Относно имотите - ако някога решиш да се прибереш след пенсия ще си ок и си вземи нещо, ако искаш да вземеш нещо за инвестиция и да рентиш като друг ти го управлява тук ще те цакат и не го прави....финансовият резултат няма да е добър. Трябва да си на място и да се занимаваш ти самият - с избор на наематели , колко да е наема / например винаги отдавам на 10-25% по-висок наем от този който познат брокер ми казва че е реалният защото брокера иска да отдаде с 2 огледа за половин ден и да си вземе комисиона/. Изникват постоянно дребни проблеми ремонтчета - като си там ще ти взимат в пъти по-скъпо от ако си на място и т.н.
                            Ако имах излишен кеш на твое място бих захлупил нещо в Щатите сега защото цените малко паднаха , сега са малко нагоре но не много, обаче за сметка на това лихвите е ясно че в краткосрочен и средносрочен план са надолу т.е. Американският имотен пазар в близките 5-6 години ще върви нагоре....с лихви надолу...
                            5 ап х 700 лв (ади 800 да са, нали отдаваш по-скъпо ) 4000 лв. Тя издръжаката на 4 члено семейтво , ако яде най-долнопробната храна и се облича като скот е толкоз бре Песи. Баси "бизмесмените" сте бре, според мен трябва да кандидатстате за соц помощ с тва имущество.
                            Last edited by better; 13.01.2024, 22:28.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Дай съществена част малко.
                              Колко ти е годишният данък и боклука и годишната таса поддръжка.
                              Питам не за друго , но на 3 км от Слънчев бряг има имот за колко беше 30К евро . При това много по-нов и вероятно луксозен от твоят. Това е сравнението на твоят имот а не София / курорт-курорт и столица столица център на столица център на столица/ Т.е София с центъра на Париж на еквивалентно място като тези дето си гледал предполагам 20-50к квадрата строежи 18-19 век....
                              София не може да се сравнява като качесто на живот с Кан и Ница, Недей въобше да споменаваш Париж. Данък, смет и т.н се плащат от фирмата която менажира имота , та не знам точна цифра. мога да потърся. По спомен ставаше дума за 2000-3000 евро на година. Мисля че има обаче включени някои от разходите. Наемите са към 2к на месец ако ти се играе да се занимаваш може лятото да го даваш Airbnb за към 2к на седмица а зимата за 2к на месец. 400-500к апартамент би трябвало да генерира 50-60к бруто от наем и аз си смятам че половината трябва да остане печалба. Дори не смятам че един имот в София е обитаем 9 месеца и 3-те зимни месеца трябв да се изнесеш. Кан е малък град, май под 100к жители, Ница е към 300к , но там са залепени много градчета и реално поглендато от Кан до Грас всичко е заселено и има и заведения и магазини ... Центъра на София е един кръг с радиус под километър. Лъвов мост , Сточна гара и панелките на Иван Вазов не ми ги брой за център. В Кан желаните ерии са горе долу същия размер. В Ница дори и повече ма там човек вече почва с претенциите едни искат Wilson, други Carre d'Or. Както и да го въртите София е един ужасно надценен град, Това че е столица не помага за качеството на живот.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Много си далеч, от реалните разходи.
                                Данък и такса смет за двустайките, които отдавам в Младост 4 са смешни.
                                В Бг данъците са нищожни и не се определят справедливо.

                                Само за инфо: три етажна къща с двор 1000м2, 3 гаража и спомагателна постройка в рамките на София данък + такса смет 60-70 лева:-) Годишно.
                                Колега, не ми отговори на въпроса.

                                Коментар

                                Working...
                                X