IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    ШОК ШОК НОВИНА ОТ ПРЕДИ 8 ЧАСА !!

    ФАЛИТ НА ЛУКСОЗЕН КОМПЛЕКС В КВАРТАЛ ВИТОША !!

    АПАРТАМЕНТИ ЗА МИЛИОНИ ОСТАВАТ БЕЗ АКТ 16 !!!

    ЛУКС ЗА МИЛИОНИ С ФАЛИТ НА СТРОИТЕЛИТЕ !!!

    https://btvnovinite.bg/predavania/ta...adi-falit.html

    ПредаванияТази сутрин Ще загубят ли апартаментите си купувачи в луксозен комплекс в София заради фалит?

    Жилищният комплекс е почти завършен, но няма Акт 15

    Купувачи на апартаменти в луксозен комплекс в София нямат достъп до имотите си, след като е открито производство по несъстоятелност на дружеството.

    Това се случва след скандал между двамата собственици на строителната фирма.
    "Ако е открито производство по несъстоятелност тези клиенти на строителната фирма ще бъдат потърсени от синдика, който ще им даде възможност да предявят своите вземания в това производство и те ще бъдат конституирани като кредитори, на които дружеството е длъжник. Ако сградата струва 1 млн., а задълженията са 2 млн., съответно те ще получат по презумция половината, но преди тях има други кредитори, които са с приоритет - това са данъчните, банките и едва тогава те ще вземат някаква част, но ще вземат някаква част", обясни Петромир Кънчев, адвокат и юрист по вещно право и недвижими имоти.
    Ам така беше започнало и преди - първо зеленото, курортите и панелките, после другите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
      [URL="https://www.investor.bg/a/534-novini/388227-nevena-stoyanova-tsenite-na-luksoznite-imoti-shte-rastat-v-ramkite-na-7-9"]....... управляващ директор на LUXIMMO.

      Няма нужда да постваш статията, даже и заглавието, това което съм оставаил е достатъчно

      Коментар


      • Невена Стоянова: Цените на луксозните имоти ще растат в рамките на 7-9% - Investor.bg

        Не се очакват драстични повишения на цените на луксозните имоти през 2024 година, като ръстът вероятно ще бъде в рамките на 7% до 9%. Не очаквахме покачване на цените през миналата година, но те се повишиха и във високия сегмент дори имаме увеличение от 20%. Малко по малко се доближихме до европейския стандарт на цени. Това коментира в предаването "Светът е бизнес" на Bloomberg TV Bulgaria Невена Стоянова, управляващ директор на LUXIMMO.

        ===2049===

        За миналата година срутването на цените е само +20%, таз година ще е по-спокойно - само +10%.

        Коментар


        • ШОК ШОК НОВИНА ОТ ПРЕДИ 8 ЧАСА !!

          ФАЛИТ НА ЛУКСОЗЕН КОМПЛЕКС В КВАРТАЛ ВИТОША !!

          АПАРТАМЕНТИ ЗА МИЛИОНИ ОСТАВАТ БЕЗ АКТ 16 !!!

          ЛУКС ЗА МИЛИОНИ С ФАЛИТ НА СТРОИТЕЛИТЕ !!!

          https://btvnovinite.bg/predavania/ta...adi-falit.html

          ПредаванияТази сутрин Ще загубят ли апартаментите си купувачи в луксозен комплекс в София заради фалит?

          Жилищният комплекс е почти завършен, но няма Акт 15

          Купувачи на апартаменти в луксозен комплекс в София нямат достъп до имотите си, след като е открито производство по несъстоятелност на дружеството.

          Това се случва след скандал между двамата собственици на строителната фирма.
          "Ако е открито производство по несъстоятелност тези клиенти на строителната фирма ще бъдат потърсени от синдика, който ще им даде възможност да предявят своите вземания в това производство и те ще бъдат конституирани като кредитори, на които дружеството е длъжник. Ако сградата струва 1 млн., а задълженията са 2 млн., съответно те ще получат по презумция половината, но преди тях има други кредитори, които са с приоритет - това са данъчните, банките и едва тогава те ще вземат някаква част, но ще вземат някаква част", обясни Петромир Кънчев, адвокат и юрист по вещно право и недвижими имоти.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Цената на фризьорката е дори повече от 3 пъти по-ниска.
            Не е вЕрно тва.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Е че аз там го гледам таблото, ама той и Бетерчо ходил в същият и ме фана по долни гащи.
              Следващият път като ходя ще внимавам за бмв-та с варненски номера на паркинга преди да пиша за табла :-)
              Не бре, тва табло го видЕх на Ринг мола, и реших да го щракна. Инак тоя Лидл ми е далече, дори незнаех, че се води Ливади тук.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Ей тези данъци....Друго си е за същите пари да се набиеш да живееш ето тук например (квадратурите са близки):

                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lb2&f1=6&fe7=1

                Животът в тази мизерия донякъде беше оправдан, когато цените бяха 1/3 от немските на почти всичко. Но сега? Жив мазохизъм е да прекараш и 1 ден в тази кочина и да плащаш същото.
                Ще си чупиш главата в тея скосове.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Цената на фризьорката е дори повече от 3 пъти по-ниска. Т.е. това което си написал е изпълнено.
                  Относно някои цени на продукти / не на услуги/ при които нивата са еднакви или дори в Германия са по-ниски ако си слушал по време на лекциите в елитният университет едва ли имаш нужда от мен да го разяснявам :-)
                  Гледки към язовири у нас има много... при това цели къщи , а не апарти на 5-та линия за много по-малко пари.....
                  Гоцето мое да го сравняваш само с 5-10 по скъпотия квартал в Мюнхен :-)
                  Да де, забравих, че София е център на вселената и трябва да се сравнява само с най-най скъпите локации в света. Сравняваме абсолютно несравними неща. Това тук е Швейцарската граница, аз нямам съсед с доход под половин милион Евра годишно (предполагам, гледайки автопарка). Всичкото са къщета с много зеленина и улички като картинки С кой язовир в БГ точно го сравняваш мястото?
                  За София и кварталите на Мюнхен пък изобщо не е добре да говорим, защото ще е смешно.

                  Иначе аз се подстригвам за 15 Евро. Предполагам в София не е по-малко от 25-30 лева, не и на по-нормално изглеждащите места. И избщо, да живееш в София е жив мазохизъм при тези цени, доходи и мизерия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    За тва нещо си прав. Не моем да разберем защо не пускат БГ ДЦК на народа в достъпна форма ?!?!
                    Първо с външни емисии плащаме лихва навън съответно, а после понеже немам достъп тук до наши ДЦК се принуждавам пак навън да купувам чужди такива примерно.
                    У целата схема само банките ще изквичат че са им са се опразнили сметките , ама кокорчо за банките ли работи или за народа.....
                    Убеден съм че държавен дълг за по неколко млрд годишно може да се финансира от физически лица.....
                    Тва че ще последва вдигане на лихвите по депозити и кредити не знам какво лошо има . Още помня за некви емисии дето банките у нас не щяха да купят щото 5% им било малко примерно...., а пък народа ще се радва на този процент....
                    А дали някой ще се навие да купи бг ценни книжа на 5%, при положение, че хИнфлацията е 20, че и повече?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Знаеш ми мнението и опасенията, коментирали сме някои неща. Не искам да ги пишем публично. Този блок не е на нивото на това което сме обсъждали.... Разбира се и цената е абсурдна....
                      Той затова си виси непродаден от месеци. Но и други 4-и стайни в квартала, които гледам са на безумни цени, а локацията им е много по-зле. Или милионерите купувачи са станали прекалено много или строителите-предприемачи тип сульо-пульо или баничари и салатаджии са вече твърде нагли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Ето как.
                        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...phz&f1=1&fe7=1

                        600 метра двор + 200 квадрата РЗП на цената на двустаен в Красна Поляна.
                        Естесвено, сделка може да се сключи предполагам с дискаунт от поне 30%. Това обаче е за самото село, законната част. За свлачището - още веднъж наполовина.

                        Да не си на мястото на безимотен ТРЗ-специалист, работещ в канцелария.
                        Там свалачища няма, понеже е на 10-15 км от морето, но циганизацията е тотална. Тва не на 700, на 70 евро е непродаваемо. Няма кой да иде в циганско село. Горе над селото имаше цял комплекс, който беше разграбен и срутен, вероятно голф комплексите ги чака същата съдба.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Е че аз там го гледам таблото, ама той и Бетерчо ходил в същият и ме фана по долни гащи.
                          Следващият път като ходя ще внимавам за бмв-та с варненски номера на паркинга преди да пиша за табла :-)
                          ах, тоя бетерчо
                          да обикаля лидъла с брошурка, стърчаща от джоба
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Т.е. ще наемате по-голям офис в даден момент.....Ако нема у Варна в София може да се намери нещо :-)
                            Мдаа, вече се оглеждаме за още пространство...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                              Още един плюс - близост до Южния парк. Имам НИ съвсем наблизо от този. Попада ми от няколко месеца за покупка на Джони обявата, ама е безумно скъп този четиристаен с гледка към Каблешков, който тепърва ще става още по-шумен, да не говорим за скосяванията, които са ми абсолютен дийл брейкър.
                              Знаеш ми мнението и опасенията, коментирали сме някои неща. Не искам да ги пишем публично. Този блок не е на нивото на това което сме обсъждали.... Разбира се и цената е абсурдна....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Добре де, защо тогава в Германия при 3-4 пъти по-високи средни доходи и гледка към езерото и зеленината цената е идентична с някакъв боклук на Каблешков? Кое му е пропорционалното?

                                В България живеете в някаква сбъркана реаалност, а истината е, че цените на всичко трябва да са на 1/3 от тези в Западна Европа по ред причини, не само заради ниските доходи.
                                Цената на фризьорката е дори повече от 3 пъти по-ниска. Т.е. това което си написал е изпълнено.
                                Относно някои цени на продукти / не на услуги/ при които нивата са еднакви или дори в Германия са по-ниски ако си слушал по време на лекциите в елитният университет едва ли имаш нужда от мен да го разяснявам :-)
                                Гледки към язовири у нас има много... при това цели къщи , а не апарти на 5-та линия за много по-малко пари.....
                                Гоцето мое да го сравняваш само с 5-10 по скъпотия квартал в Мюнхен :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X