IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

    В кой квартал е?
    Мога да се включа в наддаването с 10 отгоре:-)
    Например 135 000Е
    После защо пазара не е нормален и няма нищо читаво.Като му даваш пауър така ,какво очакваш?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

      Нещо общо с покойния Каролев има ли или е съвпадение на фамилии?
      Мисля че не

      Коментар


      • Разбиха престъпна група за имотни измами
        Мартин Божанов-Нотариуса и бандата му са заграбили имоти за 50 млн. лева, припомня SafeNews. Нотариуса е заграбил стотици апетитни имоти в София и провинцията на обща стойност поне 50 млн. лв. с измами през годините на престъпната си кариера.

        51-годишният брокер с влияние в съдебната система, е дърпал конците на влиятелен престъпен синдикат за кражба на имоти и последващата им продажба. Който е действал до смъртта му.

        Ужилени от Мартин Божанов – Нотариуса разказват, че в неговата банда за имотни измами главни действащи лица са шофьорът му Славчо Йорданов – Слави Свинята и брокерът на недвижимо имущество Петър Ангелов – Пипо.

        На името на последния се водят над 20 имота. Придобити чрез измами от Божанов през последното десетилетие.

        Една от схемите, реализирани успешно от Мартин Нотариуса и Славчо Йорданов, е кражбата на апетитен терен на централната софийска улица „Георги С. Раковски“ №199.

        Тандемът слага ръка върху имота през 2008 г. И впоследствие, след серия от фиктивни сделки, го продава за сумата от 800 000 лв.

        Купувач на имота е ген. Стоян Тонев – тогавашният шеф на Военномедицинска академия , който почина през 2017 г. Приживе ген. Тонев беше подсъдим заедно с приближената му д-р Кадурина, че е източил над 16 млн. лв. от Военна болница.

        Източник: МВР

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Каролев го познавам читаво момче е .
          Нещо общо с покойния Каролев има ли или е съвпадение на фамилии?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            Дали?


            На мен ми се обади брокер днес следобед - да съм му продадял един от апартаментите ми в София, имал готов клиент. Можел и да го оцени.

            Каза, че оценката на апартамента е 111 000 евро, а клиентът ще плати 125 000 евро.

            Аз културно обясних на брокера, че има инфлация и хората гледат да си вложат парите в нещо. И че не съм съгласен и не е за продаване.

            Апартаментът е малък, двустаен (стая, хол, кухня + 2 балкона), тухла, до метро.
            В кой квартал е?
            Мога да се включа в наддаването с 10 отгоре:-)
            Например 135 000Е

            Коментар




            • Идват наемателите.


              Коментар


              • И тук не си в час! Но разбирам, трябва да опиташ първо. Да, така е, представям си кво е било 2019.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Капят ли airbnb-тата?
                  И през 2023 г. чуждите туристи в България са по-малко отпреди пандемията

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Спада на цените ли чакаш?
                    Ремонта на новото.

                    Коментар


                    • Какво чакахме а какво стана ?

                      Ама как така??

                      https://www.infostock.bg/infostock/c...eto-na-lihvite

                      Следващият ход на Федералния резерв за лихвените проценти може да бъде повишаване - вместо намаляване - ако икономиката на САЩ се ускори отново, потенциално стимулирайки долара, казва френската банка Societe Generale.
                      След най-агресивния си цикъл на затягане от десетилетия, Фед се очаква да направи първото си намаление на лихвените проценти до юни, тъй като инфлацията показва признаци на забавяне. Търговците залагат на приблизително 100 базисни точки за облекчаване тази година.

                      Но за Кит Джукс, главен валутен стратег в Societe Generale, Фед „няма причина да бърза“ да намалява лихвите и може дори да ги повиши допълнително, тъй като 525-те базисни пункта на повишения на лихвите от 2022 г. насам не са направили малко за забавяне на икономиката на САЩ и своя пазар на труда.

                      „Ако икономиката на САЩ се ускори отново, Фед в крайна сметка ще трябва да затегне отново и доларът ще се повиши“, пише той в бележка до клиентите. Подобен ход от страна на Фед може да тласне долара обратно до най-високото си ниво за всички времена спрямо кошница от други международни валути.

                      Доларът може да се завърне към върха си от 2022 г. ако Fed затегне допълнително. Ето как изглежда доларовият индекс за 12 години:


                      Коментар


                      • https://www.economic.bg/bg/a/view/ec...t-ot-ipotekite

                        ЕЦБ предупреждава за поскъпване на голяма част от ипотеките Голяма част от заемите за жилища са с временен фиксиран лихвен процент, чийто срок изтича тази година


                        Ееееех защо така,защо така ???


                        Много собственици на жилища ще се сблъскат едва сега с повишените лихвени проценти, а оттам и с по-високи плащания по своите заеми. За това предупреди главният икономист на Европейската централна банка Филип Лейн, който коментира забавените ефекти от затягането на паричната политика.


                        кредитополучателите бяха по-оптимистични“, по думите на Лейн.
                        Е защо така сега с лошо?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Аз още не продавам, ама предлагане има - бол.
                          Спада на цените ли чакаш?
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            юлка, лордчето си сподели притежанията
                            редно е като колега преподавател да дадеш оценка и на твоите
                            още не ги е унаследил за да дава оценки, а квартирата все още си е на хазяина

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                              3 стаен
                              Аз още не продавам, ама предлагане има - бол.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                Я, го питайте Юлия какви имоти притежава? А и акции, би ми било много забавно!!!
                                юлка, лордчето си сподели притежанията
                                редно е като колега преподавател да дадеш оценка и на твоите
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X