IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

    Реално инвестиционните алтернативи са налице и то много прости за опериране: Револют например. Няма бариера на практика за всеки под 40-50 години да набуха в акции или фондове.

    Младите в БГ яко набиват в крипто (няма да коментирам колко е удачно или не това). Но в акции и ETF не знам много хора да инвестират.
    А и има нещо друго: колкото и да са поскъпнали имотите, все пак са според възможностите на много млади/средно-млади професионалисти и директно ги купуват. В ущърб на инвестирането в акции.
    В чужбина техните връстници нямат шанс да купят имот и инвестират в други финансови активи.
    A аз като съм към 60те в какво трябва да инвестирам?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Жонката ми е авер. Поизнервен ми се види напоследък, но имам лек за него - 23 год маджарка, да му поразфърли керемидите малко, че се не трае.
      Е тва е приказка. Даже съм готов да ги поканя на къщата на морето, нищо че Джонката все я свлича в морето. Аз ще съм в една далечна спалня. Може да ги оставя, лятото може да ходят голи и да се любят във всяко кътче на двора, само морето е пред тях. Няма кой да ги и види.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        МАЛИИИИИ!

        Задава се “перфектната буря” на имотния пазар



        Експерти очакват цените на недвижимите имоти в световен мащаб да се покачат рязко през следващите години.


        https://www.facebook.com/share/v/tMY7EVLJKAQFCcPf/
        Не думай, Лордиевич, кога ще купят нашите колеги? На 75 годишна възраст ли?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

          Ох, да... "inherent value". Един от любимите ми аргументи против биткойн.

          Към точно този момент мога да продам един от моите биткойни за 96 056 лв. Това е малко над нула. И вече 15 години е над нула, като през по-голямата част от това време е имало икономически огромен стимул мрежата да бъде пробита, но не се е случило. И мрежата вече е с порядък по-силна от която и да е друга компютърна мрежа в света откъм изчислителна мощ.

          За разлика от тези, които свободно плюят срещу биткойн, признавам, че не знам бъдещето. Но определено смятам, че този уникален (да, няма база за сравнение) актив може тепърва още много да се разгърне. Краткосрочна/средносрочна волатилност изобщо няма смисъл да се коментира, това е шум.

          Оскъдност, предопределена инфлация (намаляваща инфлация с hard cap), повишаващо се търсене, сигурни транзакции, преносимост.

          Не разбирам как човек не може да е изумен от факта, че съществува такова нещо изобщо.

          Все още смятам, че почти всеки който е против не разбира наистина биткойн. Но всеки има правото на мението си.
          Койна ще се разгъва тепърва. Докато не се окачат на него повечко вложители. Транзакциите и плащанията са предпочитани с криптоси. И има защо. Но нямам време и нагласи да следя и влагам в този актив и съм го преценил отдавна. Това е за вас младите. Но ако се опарите един ден от тези спекулативни мисля активи ще ви пари доживот. Не съм против коина, но не бих вложил в него повече от 2% от портфейла си. А и нивата за вход са високи. Виж копачите и игра на къси позиции с тези активи е нещо по-приемливо. Че аз ако бях вложил в началото 10К$ и да изляза с 300К$ моментално бих сменил инвестицията. Но с 50 - 1000 лв да влезеш и да чакаш Гуро е майтап. Както са и направили точно някои хора които аз познавам. Дай некой който в началото е набил поне четвърт милион и сега е мултимилионер. Нема такива. Ама за да е мултимилонер трябва да е излязъл или платил реален актив за тези милиони с коини. Има разлика, нали?
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Принта беше преди, вече едва ли някой го прави. Моите са чисти с ледове.
            Виж ти к'ви неша имало. Тук сме бая назад или просто аз не съм чувал. Да не влезне влага само в банята, че влага без движение на въздука става мухъл и няма чистене.

            Коментар


            • Айде честито! Новия наем на 800 лв за 20 кв магазин е факт! Доходността към днешна пазарна цена от 80К€ на помещението може да я сметнете. Малко над 6%. Но придобивката е за 32К€ - Февруари 2018 и не е била и месец без наем досега.
              Last edited by bulgarian lev; 15.02.2024, 21:17.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                Така ще се случи и с нашата фауна, която броди из пероните и чака да купи, докато си живурка под наем:

                https://kritichno.bg/sviat/izlyazoha...mnite-v-sasht/
                нашите хора са си добре
                кой в децка, кой още в общинско с макйа си /като кондорчо/
                но след 10-тина години и това ще се промени
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  е, да, но кой пречи на останалите да се провикват гневно от глухия коловоз
                  и понякога да изпадат в кратка истерична радост от някоя зле изтълкувана новина
                  Така ще се случи и с нашата фауна, която броди из пероните и чака да купи, докато си живурка под наем:

                  https://kritichno.bg/sviat/izlyazoha...mnite-v-sasht/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    е, няма цял живот да е по квартири
                    все някога ще сложи ръка на червената папка
                    В този случай, най-много да обзавежда кирпичена кущура с външен клозет в Априлци (семейното наследство)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ярък Разгледай мнение

                      Специално фолио, което е матово или цветно, обикновено нарисувано с някакви мотиви.
                      Френска разработка. Монтира се при температура над 30 %, стои така 24ч и се втвърдява. Щот има 10-20 см от тавана, създава обемна илюзия за облачета, цветчета, пчелички, птички, пички и т.н. Поръчваш си картинката и я получаваш готова.
                      Беше доста на мода преди 10г....
                      Принта беше преди, вече едва ли някой го прави. Моите са чисти с ледове.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Абе, така е, ама, който купил, купил. Виж колко време след празниците, продължава да се разнася презокеанска смрад, явно вече някои са без работа и по палатки....
                        Е те т'ва е турбо-мега-тъпнята, които само най-простите брокери останаха да въртят като латерна!

                        Сякаш пазарът някога ще спре!

                        Ми да затварят агенцията по вписванията...............

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Какво е опънат таван ? Едно с фолио което го опъват пред вградени лед ли ?
                          Нее, значи че вече се изчерпаха откъм позиции, стана им скучно и могат да се опъват и на тавана!

                          (оставят ръкохватки, за които да се хванеш... алпинистка му работа)
                          модерни щуротии

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Жонка, ти съвсем изперка.
                            Жонката ми е авер. Поизнервен ми се види напоследък, но имам лек за него - 23 год маджарка, да му поразфърли керемидите малко, че се не трае.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                              Какво е опънат таван ? Едно с фолио което го опъват пред вградени лед ли ?
                              Специално фолио, което е матово или цветно, обикновено нарисувано с някакви мотиви.
                              Френска разработка. Монтира се при температура над 30 %, стои така 24ч и се втвърдява. Щот има 10-20 см от тавана, създава обемна илюзия за облачета, цветчета, пчелички, птички, пички и т.н. Поръчваш си картинката и я получаваш готова.
                              Беше доста на мода преди 10г....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Абе, така е, ама, който купил, купил. Виж колко време след празниците, продължава да се разнася презокеанска смрад, явно вече някои са без работа и по палатки....
                                е, да, но кой пречи на останалите да се провикват гневно от глухия коловоз
                                и понякога да изпадат в кратка истерична радост от някоя зле изтълкувана новина
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X