IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Инфлация над 5% изтървана исторически не е свалена без хард мерки
    Дали е изтървана? Напоследък май се укроти, накрая на годината ще видим.

    Коментар


    • Графити в Лос Анжелис - https://www.youtube.com/watch?v=zInkxS9py9E

      И в Бургас на живо - http://free-webcambg.com/Burgas-08-w...to-weather.htm

      Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	13.5 КБ
ID:	4158393
      Last edited by unimog; 20.02.2024, 13:16.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Какво значи "значителен"? По тази логика шанса от 85% да НЕ ги вдигнат, какъв е?
        Инфлация над 5% изтървана исторически не е свалена без хард мерки

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

          4-5 годинки ще издържиш ли имотите ти да са с нулева, или с близка до 0-лата доходност?
          Това е колкото да излежиш една лека присъда в затвора.

          През това време ние в акции ще сме удвоили капитала...
          Ще профучим покрай вас, тухладжии, и ще ви задминем като влак край малка гара...
          На зелено ли става въпрос?

          Е, не е толкова зле работата: последно четяхме статистики, че цените на имотите са се увеличили с 40% за три години. А да приемем че от фаза преди груб строеж до АКТ16 има 20% увеличение поради поетия риск. Общо 68% увеличение.

          Като при много от големите инвеститори заплащането на първоначален договор е 30% и остатъка чак на АКТ16: тоест рентабилността е само върху 30 процента от капитала за този период:
          (168-30)/30=460% брутна рентабилност, като само би трябвало да се приспаднат разходи по местен данък, нотариални и т.н.

          Аз направих няколко такива сделки и целия капитал за тях е от финансиране, без да съм вкарал един лев, с 2,3-2,5% цена на дълга понеже е от ипотека на друг имот.

          Човек може да сбърка, че е гений, когато реално е имал късмет НО СЪЩО обаче е действал, вместо да стои отстрани.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...vdigne-lihvite
            Самърс: Има значителен шанс от 15% Фед да вдигне лихвите

            Лорънс Самърс, бивш министър на финансите на САЩ

            Ще използвам отново една метафора, която и друг път съм използвал.

            Най-лошото, което човек може да направи, когато лекарят му е изписал антибиотици е да не довърши курса на лечение, защото се е почувствал добре. Спира антибиотиците, защото не му харесва да ги взима и чака да види какво ще стане. Болестта се завръща и този път е по-трудно да се лекува. Повишаването на лихвите, за да се ограничи инфлацията е като антибиотиците.
            Какво значи "значителен"? По тази логика шанса от 85% да НЕ ги вдигнат, какъв е?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

              Напротив, аз смело твърдя, че съм от най-големите противници на руската пропаганда! И докато всичко на статистика изглежда "мед и масло", то на практика аз лично за себе си имам чувството, че мога да си позволявам все по-малко и по-малко неща. В западните големи фирми, които имат дружества в България, стандартната годишна индексация на заплатите е около 4-5%. Даже заради левият финансов министър в момента и увеличаването на МОД за втора поредна година, моята заплата всъщност пада. Само за 2 години по официални данни от НСИ кумулативната инфлация е около 28%. Та как се връзват сметките, че в момента се живее най-добре? Това, че 2% от населението на България има пряк достъп до евро средства и краде като за последно, в последствие набива всичко в тухли - дали ме прави човек, осланящ се на проруска пропаганда?! Аз лично познавам хора, които в последните няколко години придобиха недвижимо имущество от сорта на над 15 апартамента, някои дори си построиха сгради. Но това са единици.

              Доходите, спрямо моята камбанария, не се увеличават с темпото, с което инфлацията ги "яде". Явно на всички други им се увеличават в такъв случай, иначе сухите данни нямат много логика. За мен единственият вариант да си повиша доходите от трудови правоотношения е да се квалифицирам още повече (в което разбира се няма лошо, но води до доста лишения в личен аспект) и да си търся нова работа, на която да договоря по-висока ТРЗ.

              От моя гледна точка - вие разчитате на лозунги на пропаганда на правителството, където ни обясняват как всичко е цветя и рози. НСИ винаги са изкарвали данни, удобни на правителствата! Или как беше "има само усещане за инфлация и обедняване" - по думите на една видна герберска ...?
              Прав си, усещането е такова. Тука тръбят, че инфлацията вече е под 4%, а заплатите 15%. Не познавам някой, да се чувства че е надвишил инфлацията с 10% с приходите си.

              Тука въпросът е как точно се изчислява инфлацията, с каква кошница и до колко тя репрезентира реалната консумация.

              Щатите до колкото знам използват много различни способи да изменят стойността на инфлацията (примерно един модерен компютър да се счита че е по-евтин от реалното, защото е по-мощен), но тук не знам дали има някакви промени.

              Реално всеки има един микс на консумация: хранителни продукти, енергия и вода, ресторантъорство и хотелиерство, потребителски стоки и т.н.
              Много се съмнявам моите стоки да са поскъпнали само 4-5% за последната година... И много би ми било интересно да видя точно с колко.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                При Жонката може да има само бели рИзи, с дълги ръкави.
                то и при колето е такова положението

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Не го дразни за да не получиш бели рози по пощата
                  При Жонката може да има само бели рИзи, с дълги ръкави.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Жонка айде бре , до кога ще те чакам , февруари мина .....
                    Не го дразни за да не получиш бели рози по пощата

                    Коментар


                    • Австралийската централна банка все пак е обсъдила повишение на лихвите през февруари


                      Централните банкери не се огъват под натиска на пазарите по света, които залагат на лихвени понижения

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                        Напротив, аз смело твърдя, че съм от най-големите противници на руската пропаганда! И докато всичко на статистика изглежда "мед и масло", то на практика аз лично за себе си имам чувството, че мога да си позволявам все по-малко и по-малко неща. В западните големи фирми, които имат дружества в България, стандартната годишна индексация на заплатите е около 4-5%. Даже заради левият финансов министър в момента и увеличаването на МОД за втора поредна година, моята заплата всъщност пада. Само за 2 години по официални данни от НСИ кумулативната инфлация е около 28%. Та как се връзват сметките, че в момента се живее най-добре? Това, че 2% от населението на България има пряк достъп до евро средства и краде като за последно, в последствие набива всичко в тухли - дали ме прави човек, осланящ се на проруска пропаганда?! Аз лично познавам хора, които в последните няколко години придобиха недвижимо имущество от сорта на над 15 апартамента, някои дори си построиха сгради. Но това са единици.

                        Доходите, спрямо моята камбанария, не се увеличават с темпото, с което инфлацията ги "яде". Явно на всички други им се увеличават в такъв случай, иначе сухите данни нямат много логика. За мен единственият вариант да си повиша доходите от трудови правоотношения е да се квалифицирам още повече (в което разбира се няма лошо, но води до доста лишения в личен аспект) и да си търся нова работа, на която да договоря по-висока ТРЗ.

                        От моя гледна точка - вие разчитате на лозунги на пропаганда на правителството, където ни обясняват как всичко е цветя и рози. НСИ винаги са изкарвали данни, удобни на правителствата! Или как беше "има само усещане за инфлация и обедняване" - по думите на една видна герберска ...?
                        То на феномена "русофили-повишители" трудно може да се намери обяснение. Хем фалираме и загиваме в загниващ ЕС, хем тоя ръст на заплати и стабилна икономика ще подхранват ръст още години наред.
                        И те са няколко бройки само във форума, смятай навънка какво чудо е.
                        ​​​​​

                        Коментар




                        • 4-5 годинки ще издържиш ли имотите ти да са с нулева, или с близка до 0-лата доходност?
                          Това е колкото да излежиш една лека присъда в затвора.

                          През това време ние в акции ще сме удвоили капитала...
                          Ще профучим покрай вас, тухладжии, и ще ви задминем като влак край малка гара...
                          Last edited by X_Y; 20.02.2024, 17:57.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • На всеки 50 години евреите са правили юбилей
                            Връщали са кредитите си ,занулявали са всичко ,освобождавали са роби ,за да започнат всичко изначало ,сега сме във фаза юбилей

                            Коментар


                            • https://www.bloombergtv.bg/a/35-bloo...vdigne-lihvite
                              Самърс: Има значителен шанс от 15% Фед да вдигне лихвите

                              Лорънс Самърс, бивш министър на финансите на САЩ

                              Ще използвам отново една метафора, която и друг път съм използвал.

                              Най-лошото, което човек може да направи, когато лекарят му е изписал антибиотици е да не довърши курса на лечение, защото се е почувствал добре. Спира антибиотиците, защото не му харесва да ги взима и чака да види какво ще стане. Болестта се завръща и този път е по-трудно да се лекува. Повишаването на лихвите, за да се ограничи инфлацията е като антибиотиците.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Е нали нямаше балон и не бяха надценени? Как така само 2050?
                                Жонка айде бре , до кога ще те чакам , февруари мина .....

                                Коментар

                                Working...
                                X