IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Прекомерните спестявания са опасни за Китай

    Пекин трябва да посегне към радикални решения за справяне с тях

    днес в далечен китай, утре....
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

      100% достоверни данни са това
      Това е вътрешната анкета в IT сектора, която преди публикуването й е била препращана от човек на човек. Не претендирам да е 100% истина - всеки може да си напише каквото иска. И все пак смятам, че е интересно.

      Коментар


      • 100% достоверни данни са това

        Коментар


        • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

          ще те светна, че немалко големи IT компании в София си споделят всяка година анонимизирани данни за заплатите на служителите си. И някои хора имат достъп до тези данни

          никога не съм казвал, че в София се живее добре.

          А последното го срещам само тук и изглежда от хора извън България
          https://docs.google.com/spreadsheets...tmlview?pli=1#


          https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1029964177

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
            Като гледам кво бетониране пада, очаквам скоро и квартирите да ги дават 2 месеца гратис.
            Какви ужасни глупости се изписват тук…
            Положението от 10 години е едно и също. Цените не падат, който има имот и умее да го управлява печели от него, а всички останали твърдят, че срива ей сега ще настъпи.
            Last edited by Minaiivan; 07.03.2024, 09:01.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Не само ти имаш достъп до такива данни.
              Някои пък имат достъп до НАП и данните там, ако това те успокоява. А те се базират на реално подадени декларации и на много по-широка база фирми. НСИ също базират статистиката си на тези данни.

              Специално за ИТ-сектора средните заплати, цитирани от НСИ, се получават от доста по-малко от 50% от заетите в сектора, това се дължи на високите заплати и бонуси на големите шефчета в тези фирми, които изкривяват нещата. Има единични заплати и по 250.000 лева месечно. И бонуси по 500к и нагоре. Като навсякъде. Да се правят обаче сравнения със Западна Европа е нелепо и ти много добре го знаеш, просто си пишеш.
              Що да е нелепо? Бачкал съм на запад и в България. Една и съща корпоративна свинщина. Само дето в БГ няма миризливи пакистанци, на които задължително трябва да се усмихваш и подмазваш, ако не искаш да излетиш от компанията.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Абсолютно всичко свързано със заплати, ИТ сектор, колко добре се живеело в София и подобните лакърдии, които сееш от вчера.
                Най-малкото, ако беше дори малка част истина от това което казваш, цяла Еропа щеше да се е изсипала да живее в София, на софийска заплата.

                На последно място по БВП в Европа, на първо място по корупция, здравеопазване и образование на ниво бананова република. Обезлюдяване и циганизация със страшни темпове. Едни от най-високите цени на храни в Европа при безобразно качество на всички стоки и услуги. Безобразен хаос и беззаконие във всички сфери. Най-мръсна и неподдържана градска среда. Озлобено, необразовано, неграмотно население. Това е България в момента.

                ПС: До Берти: Сори че пак говоря така, просто ме дразнят разни брокерази като този, които пишат само небивалици.
                Няма нужда да се извиняваш на Мажоретко арменски. Точно си го описал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Абсолютно всичко свързано със заплати, ИТ сектор, колко добре се живеело в София и подобните лакърдии, които сееш от вчера.
                  Най-малкото, ако беше дори малка част истина от това което казваш, цяла Еропа щеше да се е изсипала да живее в София, на софийска заплата.

                  На последно място по БВП в Европа, на първо място по корупция, здравеопазване и образование на ниво бананова република. Обезлюдяване и циганизация със страшни темпове. Едни от най-високите цени на храни в Европа при безобразно качество на всички стоки и услуги. Безобразен хаос и беззаконие във всички сфери. Най-мръсна и неподдържана градска среда. Озлобено, необразовано, неграмотно население. Това е България в момента.

                  ПС: До Берти: Сори че пак говоря така, просто ме дразнят разни брокерази като този, които пишат само небивалици.
                  Добре и точно си описал нещата, но не може да обясниш на една свиня, че кочината и не става за живеене, тя си я харесва.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

                    ще те светна, че немалко големи IT компании в София си споделят всяка година анонимизирани данни за заплатите на служителите си. И някои хора имат достъп до тези данни

                    никога не съм казвал, че в София се живее добре.

                    А последното го срещам само тук и изглежда от хора извън България
                    Не само ти имаш достъп до такива данни.
                    Някои пък имат достъп до НАП и данните там, ако това те успокоява. А те се базират на реално подадени декларации и на много по-широка база фирми. НСИ също базират статистиката си на тези данни.

                    Специално за ИТ-сектора средните заплати, цитирани от НСИ, се получават от доста по-малко от 50% от заетите в сектора, това се дължи на високите заплати и бонуси на големите шефчета в тези фирми, които изкривяват нещата. Има единични заплати и по 250.000 лева месечно. И бонуси по 500к и нагоре. Като навсякъде. Да се правят обаче сравнения със Западна Европа е нелепо и ти много добре го знаеш, просто си пишеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Асолютно всичко свързано със заплати, ИТ сектор, колко добре се живеело в София и подбните лакърдии, които сееш от вчера.
                      ​​​​​​….

                      Озлобено … население. Това е България в момента.
                      ще те светна, че немалко големи IT компании в София си споделят всяка година анонимизирани данни за заплатите на служителите си. И някои хора имат достъп до тези данни

                      никога не съм казвал, че в София се живее добре.

                      А последното го срещам само тук и изглежда от хора извън България

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        кое точно е злобно, че не разбрах?
                        че съм няколко години по-млад ли?
                        ако беше 7-8-10 г по-млад нямаше ли да се радваш?
                        Започваш да усещаш прилива на годините. Свиква се.
                        Радвай се на това, което си преживял, а не колко по-млад си.
                        Че като ви знам с другия карловски наследник, нема сми да влизам в детайли.

                        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        темата е за НИ
                        едни чакат повишение, а други виждат причини за понижение (аз съм към вторите за момента) - тук няма добри и лоши а въпрос на гледна точка.
                        Откакто се помня по тия ширини, еле па в темата за поскъпването на имотите - все си мечка. И все не познаваш. Ако го играеше на къси, отдавна да си изгорял...

                        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        точно ти пък вместо да водим този разговор може да коментираш пазара от първа ръка + да кажеш какво очакваш идните години
                        На пазара съм от всяка страна - купувам, продавам, строя, та не знам коя ще сърши работа за твоите очаквания.

                        Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        включването ти обаче е в друга плкоскост.. давай по темата за имотите - със сигурност ще те четем с интерес.
                        Скоро ще ви анонсирам реална продажна и бъдещи на зелено център.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

                          Кажи едно нещо, което съм написал, което смяташ за глупост
                          Абсолютно всичко свързано със заплати, ИТ сектор, колко добре се живеело в София и подобните лакърдии, които сееш от вчера.
                          Най-малкото, ако беше дори малка част истина от това което казваш, цяла Еропа щеше да се е изсипала да живее в София, на софийска заплата.

                          На последно място по БВП в Европа, на първо място по корупция, здравеопазване и образование на ниво бананова република. Обезлюдяване и циганизация със страшни темпове. Едни от най-високите цени на храни в Европа при безобразно качество на всички стоки и услуги. Безобразен хаос и беззаконие във всички сфери. Най-мръсна и неподдържана градска среда. Озлобено, необразовано, неграмотно население. Това е България в момента.

                          ПС: До Берти: Сори че пак говоря така, просто ме дразнят разни брокерази като този, които пишат само небивалици.
                          Last edited by ejonny2376; 06.03.2024, 22:41.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
                            Не се знае, кой ще се смее последен...
                            Дали ще ти е до радост тогава...

                            п.п. Усещаш ли колко злобно "човече" си?!
                            Кавичките, не са случайни.
                            кое точно е злобно, че не разбрах?
                            че съм няколко години по-млад ли?
                            ако беше 7-8-10 г по-млад нямаше ли да се радваш?

                            темата е за НИ
                            едни чакат повишение, а други виждат причини за понижение (аз съм към вторите за момента) - тук няма добри и лоши а въпрос на гледна точка.

                            точно ти пък вместо да водим този разговор може да коментираш пазара от първа ръка + да кажеш какво очакваш идните години

                            включването ти обаче е в друга плкоскост.. давай по темата за имотите - със сигурност ще те четем с интерес.

                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376

                              Ти издрънка тонове глупости. Поредното "доказателство".
                              Кажи едно нещо, което съм написал, което смяташ за глупост

                              Коментар


                              • Не се знае, кой ще се смее последен...
                                Дали ще ти е до радост тогава...



                                Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                :-)

                                това с двете теми ми се струва леко странно
                                все едно за всяка една позиця да имаме тема за бикове и тема за мечки - и къде отива дискусията и спора?

                                ако ще сме любезни дорбе

                                ПП радвам се, че не съм ти на годините (по-млад съм с няколко)
                                Last edited by Andi11; 07.03.2024, 08:53.

                                Коментар

                                Working...
                                X