IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    по-лошо
    глупавия бибит ме кара да набивам някакви гугъл кодове за аутентификация
    и всеки път ми изписва "грешен код", като се опитвам да си изтегля парата
    сега и милион да удари, няма да мога да осребря
    Е хубу, че имало проблеми, инак досега да си разтоварил на загуба.
    П.С По-бръзо вкарвай тоя код от автентикатора на гошо, че изтича бързо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Да, гледат доходност към момента. Не щат да преценят че наемите също растат, както и доходи, ценови изражения, покупателна способност на парите след 10 год не е същата.
      Да им обвснявам ли как един гараж може да носи наем макс 150 лв, но може и 800. Тъп и банален, но показателен пример.
      да си чувал нетна настояща стойност за парите.
      От инфлацията няма как да спечелиш.
      Взел си 2 апарта наеми за 20г по покупна цена 2002г, ама можеш само ремонт да му направиш за тези пари 2022 за да го върнеш в първоначалното му състояние.
      Демек 20 загубени години
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

        Мисля, че подценяваш много нещата.
        Автоматизацията (стартирала през 40/50те години в големите индустриални предприятия и с засилила се с бум от 70те насам) досега е била скъпа и изискващата ноу-хау и обем/мащаб. Като при всичко това е задължително условие да има минимални отклонения и максимална повтаряемост. Тоест, големите заводи и фирми правят големи инвестиции да редуцират персонал в определени монотонни дейности, като това се прави от подизпълнители в продължение на месеци с индустриални роботи и/или код. Освен това, самите фирми аутсорсват процеси на фирми, които специализират в автоматизация.

        Така, какво предстои? Ще илюстрирам с най-мразения, шашав и криворазбран гений/индустриалец ЕЛОН МЪСК, дето спи по фабриките и се дрогира за да работи 26 часа на ден.

        Видели сте неговия проект Тесла бот. Концепцията е изключително проста: хуманоиден робот, който чрез компютърно зрение и machine learning успява да навигира из пространството и да се обучава.
        Целта е още по проста: да си купиш един такъв робот за 100К долара и в рамките на няколко работни дни да го обучиш като един човек от персонала. Само че този човек не спи, не яде и не взиима заплата.
        Дейности, които са МНОГО трудни за автоматизация (защо смятате, че още хора прокарват кабели през каросерии в най-напредналите авто заводи), изведнъж ще бъдат "plug and play": показваш му и го пускаш да работи.

        Когато това се случи и вземе да навлиза, ще бъде невероятен гейм чейнджър. Сега предстои да се случи във виртуален вид с много нискоквалифицирани, но трудно досега автоматизируеми дейности (BPO, което масово се прави в БГ, съпорт и т.н.)
        Прекрасно но осъзнаваш ли че това въобще не е интелект а просто по усъвършенствана форма на въвеждане на код какво да прави

        Единствената разлика е че въпросният робот просто по бързо ще бъде обучен да заеме местата на работници които така или иначе са обречени

        По между другото ще ги призная такива роботи за интелект ако докато бачкат се скарат и се сбият - не че е проблем да бъдат обучени и на това де

        Коментар


        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

          В същата тема говорят за цените на наемите (високи). Там е играта. Наемът на един (адекватен) апартамент след 10 години ще е значително по-висок. А главницата ще е същата.

          Това е дългосрочна игра.

          Inflation, baby.
          Да, гледат доходност към момента. Не щат да преценят че наемите също растат, както и доходи, ценови изражения, покупателна способност на парите след 10 год не е същата.
          Да им обвснявам ли как един гараж може да носи наем макс 150 лв, но може и 800. Тъп и банален, но показателен пример.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

            Тяхната работа е като на тоя дето с две тухли си млател макарите и един го пита
            - Абе ти луд ли си това сигурно много боли
            а оня му отговаря
            - Дабе ама знаеш ли какъв кеф е като пропуснеш

            Та и тяхната така коня се срина близо 80% и после се кефят че вдигнал за един ден 10%

            Имотите в София никога не са се сривали с 80% та да чакаш да скочат за един ден с 10%
            Хахаха, при тех нема и пропуск. Млатене на макари от 2013, даже и на оглед не минаха. Да видят кое, как, да се попазарят, да сложат анонс - бих го купил за толкова, искам обаче това и това...не, млатене до посиняване.
            Last edited by bulgarian lev; 27.02.2024, 21:42.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
              [Не е зле да припомним, че това не са фиксирани лихви за 20 или 30 годишен период, а плаващи - т.е. при промяна на лихвите по депозитите, длъжниците автоматично ще плащат значително по-висока вноска.
              Поредният дето не може да направи разлика между причината и следствието

              Потресен съм колко хора си мислят че държат ниски лихвите по депозитите за да можело да дават ниски лихви по кредитите

              Чудя се кога ли ще им узреят кратуните че ниските лихви по кредитите са в следствие на огромните количества депозити в банките за които няма достатъчно търсене за кредити

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Специално за БГ сигурно няма да го видим до 2039-та

                Първо пътищата ни не са подходящи

                Второ зимата като замръзне и не се вижда маркировката няма да работи

                Трето все още не е решен въпросът ако те утрепа такъв автомобил кой ще лежи в затвора

                Четвърто - Такива таксита ще се появят в следствие на автоматизацията а не на база на изкуственият интелект, подобни самоуправляващи се автомобили има още от преди да се заговори за изкуствен интелект

                По между другото сега се замислих, бих го признал за интелект ако зимата при 30см сняг може да ме закара безопасно на вилата ми дето е на сред гората и дето пътя от едната страна е винаги дълбоки дерета и хлъзнеш ли се там си оставаш
                Добре, печелиш. Ще си останат бакшишите. Ще има кой да крепи жилищния балон

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                  Достатъчно красноречив е факта, че патрона сравнява имотите с пирамидата, както и другите зазидани говорята за акции в тема за имоти. Първо, че не е правилното място и второ, че сравняват различни активи и пазари. Понижителска им работа сър...
                  Тяхната работа е като на тоя дето с две тухли си млател макарите и един го пита
                  - Абе ти луд ли си това сигурно много боли
                  а оня му отговаря
                  - Дабе ама знаеш ли какъв кеф е като пропуснеш

                  Та и тяхната така коня се срина близо 80% и после се кефят че вдигнал за един ден 10%

                  Имотите в София никога не са се сривали с 80% та да чакаш да скочат за един ден с 10%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

                    Бакшишите са първи по пистата -

                    https://www.youtube.com/watch?v=JHgr9SgeicM
                    Специално за БГ сигурно няма да го видим до 2039-та

                    Първо пътищата ни не са подходящи

                    Второ зимата като замръзне и не се вижда маркировката няма да работи

                    Трето все още не е решен въпросът ако те утрепа такъв автомобил кой ще лежи в затвора

                    Четвърто - Такива таксита ще се появят в следствие на автоматизацията а не на база на изкуственият интелект, подобни самоуправляващи се автомобили има още от преди да се заговори за изкуствен интелект

                    По между другото сега се замислих, бих го признал за интелект ако зимата при 30см сняг може да ме закара безопасно на вилата ми дето е на сред гората и дето пътя от едната страна е винаги дълбоки дерета и хлъзнеш ли се там си оставаш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                      [ATTACH=CONFIG]n4161037[/ATTACH]


                      ...a някои гастарбайтери гастарят в швабски месарници за 1/2 от това заплащане...
                      там се търсят с турски и арабски
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Click image for larger version

Name:	Screenshot 2024-02-27 200650.jpg
Views:	1
Size:	55.9 КБ
ID:	4161037



                        ...a някои гастарбайтери гастарят в швабски месарници за 1/2 от това заплащане...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          по-лошо
                          глупавия бибит ме кара да набивам някакви гугъл кодове за аутентификация
                          и всеки път ми изписва "грешен код", като се опитвам да си изтегля парата
                          сега и милион да удари, няма да мога да осребря
                          Е избяга 30 % от имотните акции на Бъфет кат не слушаш така е .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                            57! Ратко ко стаааа? Само не казвай, че продаде при леката корекция (49>39) .
                            по-лошо
                            глупавия бибит ме кара да набивам някакви гугъл кодове за аутентификация
                            и всеки път ми изписва "грешен код", като се опитвам да си изтегля парата
                            сега и милион да удари, няма да мога да осребря
                            препоръка е

                            Коментар


                            • 57! Ратко ко стаааа? Само не казвай, че продаде при леката корекция (49>39) .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                                така се почва -

                                Преди малко една брокерка раздаваше реклами пред входа ни. Над 2000 евро за панел в София. Уж ми обясни, че няма имоти, всички искат да купят, лихвите са ниски, а накрая ме пита ако знам някой да си търси апартамент, да й се обадя, за да му продаде.

                                Отново говоря с брокери, които са честни и казват, че положението с продажбите е много спряло. Обадиха ми с предложение за заплащане на част от комисионната ако им доведа продавач или купувач. Никога досега не съм имала такава оферта

                                https://www.bg-mamma.com/?topic=1629007.255
                                Хубу че ме подсети, тръгнала е нова мода. Строители/инвестори предлагат на тоз който доведе клиент, между 1,5 до 2% комисион.

                                Коментар

                                Working...
                                X