IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    Естествено, нема да чака Трайчовица...и пак на нови оферти с 5% нагоре.
    101% ще го е продал. Едва ли е последния ап. на света, но все пак си имаше и кусури (гледката).

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Що не захлупваш? Изброи само позитиви.
      Опипвам пазара, докато чакам сериозна финансова инжекция и ако няма обструкции ще захлупвам независимо от пазара. Ама докато парата не влезе в сметката съм си кибик. Аз бърза работа нямам.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Що не захлупваш? Изброи само позитиви.
        Е чак пък да купува. Той само си пита.

        Last edited by X_Y; 14.03.2024, 20:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          тоя няма ли да го продаде до лятото
          Естествено, нема да чака Трайчовица...и пак на нови оферти с 5% нагоре.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            няма избиване
            не и на тези нива на пазара
            не и с това ново, което се стяга в момента за под наем
            Берти, в момента търся под наем в Пловдив. Ясно е колко ново се е нароило около всички възлови места, по квартали мога да ти ги изброявам. Нов двустаен ново строителство е между 340 и 420€. И то извън център. Гледам да има паркомясто че си е "бало ммм"... има предлагане, но цените са тези. Не са високи, въпроса е колко са позволими за част от населението.
            Last edited by bulgarian lev; 14.03.2024, 20:11.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Днес бях на оглед на последен останал апартамент от инвеститор...
              ​​​​​​Блока е с току що взет акт 16, добро изпълнение, стаите са достатъчно големи, апартамента е на среден етаж и с добро изложение, цената на квадрат е аналогична на тази със зеленото в същия квартал. Свързах се директно с инвеститора, той ми обяви цена (без пазарлък) с 5% надолу от офертата, която се предлага от брокерите (преди това се чух с тях и ги питах за лека отстъпка, като те ми потвърдиха, че има вариант). В момента в апартамента се правят довършителни работи защото според инвеститора така ще го продаде по-лесно (продава се от 2-3 месеца).
              Що не захлупваш? Изброи само позитиви.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                Ами има, ето нашият общ приятел Левчо наскоро купи вила и можеше спокойно да я отдаде на дългосрочен наем с 8% нетна доходност.
                Показах я на Диска, хареса му. Пратих му снимки. Аз отдавна казвах. Първо с тайминга се купува в Столицата когато можеш и цените бяха ниски. После са купува друго..но то поскъпнаха и селските къщи. До това доведе welcome Covid 19.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  всички тези 'улеснения', които си изброил вдигат цената на довършителните (и подръжката) - значително

                  това няма избиване, но иначе е хубава мантра

                  въртиш синджирчето, наемчето капе, дизайнера сит, банкера сит, майстора сит, инвеститора сит, наемателя доволен за десетилетия, а ти трупаш капиталова..отдавна се затвори прозореца за този род покупки

                  в момента се върти една безумна спекула + едни хора си набиват спестяванията в тхули, защото нямат друга идея какво да правят с тях.
                  Не ми излезе толкова скъпо преди няколко години. Считам, че моето време е най-ценния и оскъден актив, предвид че работя като ненормален.

                  Но да, в ден днешен тази "схема на делегиране" излиза много по-различна под чертата.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                    Може и да си прав.
                    За нов ремонт сега си е бая пара, плюс скъпия апарт. Имах един на БДС и го продадох защото не исках да поема такъв голям ремонт.
                    всички тези 'улеснения', които си изброил вдигат цената на довършителните (и подръжката) - значително

                    това няма избиване, но иначе е хубава мантра

                    въртиш синджирчето, наемчето капе, дизайнера сит, банкера сит, майстора сит, инвеститора сит, наемателя доволен за десетилетия, а ти трупаш капиталова..отдавна се затвори прозореца за този род покупки

                    в момента се върти една безумна спекула + едни хора си набиват спестяванията в тхули, защото нямат друга идея какво да правят с тях.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      няма избиване
                      не и на тези нива на пазара
                      не и с това ново, което се стяга в момента за под наем
                      Може и да си прав.
                      За нов ремонт сега си е бая пара, плюс скъпия апарт. Имах един на БДС и го продадох защото не исках да поема такъв голям ремонт.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                        Все пак по-сериозните ремонти се разпределят за години напред, поне 10.
                        Тук не мога да говоря защото нямам тези исторически данни и опит, но съм виждал ремонти, които след 15 години почти не са мръднали, дори без боядисване (става дума за семеен апартамент където се живее постоянно).

                        Иначе дизайнер/проджект мениджър/надзор е едно от най-добрите неща, които съм правил. Беше направо кеф и не мисля че тези няколко хиляди в контекста на апартамент, който ще държа 30-40 години е проблем.
                        Проектира, координира и доставя всичко от А до Я. Намесвал съм се минимално, колкото да ми е интересно. Знам, че съм имал късмет. Препоръчвам да се пробва.
                        няма избиване
                        не и на тези нива на пазара
                        не и с това ново, което се стяга в момента за под наем
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                          Да, прави си, че установих, че отдаването под наем на апартамент не се оказа моето нещо. Досега отдавах гаражи и за тях не е голям ангажимента. От ремонт до ремонт и от довършителни до довършителни работи има голяма разлика. Бившата ми жена даваше под наем един двустаен, който беше осран след първите наематели точно за една година. Наложи се да пребоядисам всичко без таваните, за малко се размина и смяна на ламината, макар да беше от висок клас. Също искам някои неща да си ги правя сам, за да знам, че не съм с две ръце завряни в Д-то. Но дори и при довършителните работи си трябва да отделиш време, без значение наличието на доверен човек. Даже и да си наема дизайнер, който да следи и за ремонта с негови хора, пак участвам в избор на материли, десени, т.н. и контролиране на процеса. Преди месец се запознах с такъв дизайнер, може да е от полза в бъдеще, но сигурно удоволствието ще е скъпо и ще се отрази на ROI, както и доверения човек. Имам такъв предвид, но ми е споменавал цифри от сорта на един месечен наем годишно. Ако пусна 3-4 апартамента, може и да си струва, но 5-те % доходност и то смятани на цени на придобиване преди 2 години заминават на кино. Следователно от сметките и това, което казваш излиза, че инвестиционните НИ стават все по-безсмислени на сегашните цени, ели пък ако поскъпнат още имотите.
                          Все пак по-сериозните ремонти се разпределят за години напред, поне 10.
                          Тук не мога да говоря защото нямам тези исторически данни и опит, но съм виждал ремонти, които след 15 години почти не са мръднали, дори без боядисване (става дума за семеен апартамент където се живее постоянно).

                          Иначе дизайнер/проджект мениджър/надзор е едно от най-добрите неща, които съм правил. Беше направо кеф и не мисля че тези няколко хиляди в контекста на апартамент, който ще държа 30-40 години е проблем.
                          Проектира, координира и доставя всичко от А до Я. Намесвал съм се минимално, колкото да ми е интересно. Знам, че съм имал късмет. Препоръчвам да се пробва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            такъв наемател не съм виждал за 30г отдаване
                            е, намират се
                            имам едно инженерче под наем. беше си сменил сам бойлера
                            каза ми, като отидох за наема
                            лятото ще направи 10 години. не съм му пипал наема откак е влязал.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              имали сте лош старт с първия
                              но рядко се налагат сериозни ремонти при нормална експлоатация
                              най-много някоя мека връзка да смениш или кранче. хубаво е да имаш добър познар майстор на когото да може да звъннеш инцидентно.
                              напомням, че всички дребни ремонти са грижа на наемателя. и тия неща може спокойно да си вика сам майстор.
                              такъв наемател не съм виждал за 30г отдаване
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                                Да, прави си, че установих, че отдаването под наем на апартамент не се оказа моето нещо. Досега отдавах гаражи и за тях не е голям ангажимента. От ремонт до ремонт и от довършителни до довършителни работи има голяма разлика. Бившата ми жена даваше под наем един двустаен, който беше осран след първите наематели точно за една година. Наложи се да пребоядисам всичко без таваните, за малко се размина и смяна на ламината, макар да беше от висок клас. Също искам някои неща да си ги правя сам, за да знам, че не съм с две ръце завряни в Д-то. Но дори и при довършителните работи си трябва да отделиш време, без значение наличието на доверен човек. Даже и да си наема дизайнер, който да следи и за ремонта с негови хора, пак участвам в избор на материли, десени, т.н. и контролиране на процеса. Преди месец се запознах с такъв дизайнер, може да е от полза в бъдеще, но сигурно удоволствието ще е скъпо и ще се отрази на ROI, както и доверения човек. Имам такъв предвид, но ми е споменавал цифри от сорта на един месечен наем годишно. Ако пусна 3-4 апартамента, може и да си струва, но 5-те % доходност и то смятани на цени на придобиване преди 2 години заминават на кино. Следователно от сметките и това, което казваш излиза, че инвестиционните НИ стават все по-безсмислени на сегашните цени, ели пък ако поскъпнат още имотите.
                                имали сте лош старт с първия
                                но рядко се налагат сериозни ремонти при нормална експлоатация
                                най-много някоя мека връзка да смениш или кранче. хубаво е да имаш добър познар майстор на когото да може да звъннеш инцидентно.
                                напомням, че всички дребни ремонти са грижа на наемателя. и тия неща може спокойно да си вика сам майстор.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X