IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Не дърпай дявола за опашката.Ако има война никой няма да ти каже ,Хей след N на брой дни или месеци,ще има война
    При война цените на акциите и кеша се зануляват от ден 1ви. Що не приветстваш войната с едно: Welcome WAR!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

      От 08.2022 слушам как "до две седмици ни вкарват във войната". Някои лешпери си снимаха повиквателните даже.

      Контингента "русофили-повишители" (а.к.а. "Европа фалира, България - тоже, умираме и загиваме, но заплатите растат и скоро квадрата в Обеля ще е 4к) също не се лишава от своите НИ, въпреки, че съвсем скоро Русия щяла да се бие с нас и да ни победи.
      Вероятно вратите на техните апартаменти ще са белязани, та Самая Могучая да не бомбардира само тях.
      Не дърпай дявола за опашката.Ако има война никой няма да ти каже ,Хей след N на брой дни или месеци,ще има война

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Сложете някой лев в крипто, че ако (когато) ви връчат повиквателна да имате нещо извън системата. По-умните Руснаци и Украинци го направиха и си харчат на воля по света, докато другите са по окопите. Светът след ковид не е същия, готвят ви (ни) за пушечно месо, понеже в Украйна то е на привършване.
        П.С дано да греша...


        Макрон заговори за изпращане на войски в Украйна


        Няма да пращаме български военнослужещи, бяха категорични премиерът Денков и военният министър Тагарев

        https://www.segabg.com/hot/category-...voyski-ukrayna
        От 08.2022 слушам как "до две седмици ни вкарват във войната". Някои лешпери си снимаха повиквателните даже.

        Контингента "русофили-повишители" (а.к.а. "Европа фалира, България - тоже, умираме и загиваме, но заплатите растат и скоро квадрата в Обеля ще е 4к) също не се лишава от своите НИ, въпреки, че съвсем скоро Русия щяла да се бие с нас и да ни победи.
        Вероятно вратите на техните апартаменти ще са белязани, та Самая Могучая да не бомбардира само тях.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

          Аз просто използвам популярното наименование. Естествено, все още не можем да говорим за истински изкуствен интелект.
          Но до кога?

          Сега най-прецизно казано става дума за генеративен езиков модел, койтo e обучаем. Но не съм експерт.

          Мисля, че главния момент тук е колко бързо и автентично може да бъде обучен. Нима не се случва това с нас от деца?

          Aко някой иска да задълбае в нещо много футуристично, ето един бая умен човек как разказва за разработка на собствен ИИ агент, на който може да се делегират задачи и комуникация, и който се обучава постоянно през всички канали на комуникация на собственика.

          Все едно да чати тука вместо мене и да ме защитава как не съм някакъв си брокер с алтернативен акаунт.

          Определено е интересно докъде ще стигнем след едва 5 години.
          https://www.youtube.com/watch?v=iXIiS_k-Gic
          Да приемем че скоро ще има нещо близо до ИИ

          Вервай ми че до 2039-та това няма да се отрази съществено на безработицата в БГ

          Светът се автоматизира усилено от поне 100г а аз по голям недостиг на работна ръка не мога да си спомня да е имало

          Поточните линии и роботизираното производство трябваше да са оставили милиони на улицата а реално безработицата клони към 0

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            да си чувал нетна настояща стойност за парите.
            От инфлацията няма как да спечелиш.
            Взел си 2 апарта наеми за 20г по покупна цена 2002г, ама можеш само ремонт да му направиш за тези пари 2022 за да го върнеш в първоначалното му състояние.
            Демек 20 загубени години
            Колко мъка има по този свят Господи колко мъка

            Пак да се потретя - Това че ти си отдавал и отдаваш евтино и на загуба си е твой проблем

            Ако приходите от наеми не покриваха амортизацията и не оставаше прилична печалба този бизнес въобще нямаше да съществува

            А щуротиите дето си чел че наема трябвало да ти покрие инфлацията даже няма да ги коментирам

            Коментар


            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

              Важно е да се познава метода NPV, но смятам че е много по добре да се направи подробен, модел месец за месец (раздробявайки лихва и главница), за 20-30 г. напред с всичките приходи, разходи, амортизации и т.н. Като се опъне модела, си показва много по-ясно.

              Ползвайки този метод NPV, в случая ремонт 20 г. по-късно е дисконтиран (1+r)^20, така че не разбирам как ще ти нулира печалбите. Освен ако не съм те разбрал правилно.

              А относно това, че с инфлацията няма как да спечелиш: в момента диференциала "лихви финансиране минус инфлация" буквално е чиста теоретична печалба, приемайки че се закупува актив, който се преоценява с темпа на инфлацията и е реализируем. Като прост пример.
              При имотите в дългосрочен план можем исторически да приемем, че преоценяването им е с темпа на инфлацията, което пък на свой ред е диференциала "цена имот минус покупна цена". Ако е с ипотечно финансиране, намесваме и лихвите.
              Бе ше му нулира печалбите, не ги ли виждаш че плямпат глупости, той губи свята пара от некупуване и в краткосрочен, и в дългосрочен план, но понеже са свикнали за нищо пара да не дават се оправдавт с ремонта и загубите от това. Ти виждал ли си Андрешко днес, чел си поне разказа на Елин Пелин.
              Ми ако лапка наем и ползва парите в други инструменти и инвестиции пак ли ще му схруска печалбата. Уж математици, ти им говориш за сложни уравнения...тва гледа ка да си не плати тока, ти инвеститор го мислиш.
              Last edited by bulgarian lev; 27.02.2024, 23:34.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                https://www.facebook.com/share/r/wC2...?s=yWDuG2&fs=e

                Електроджон ги фали, хахахаха
                Е, той и Кретенчо ги фалеше. И му обрязаха препуциума, та и хана замина. нищо че беше се погрижил момето от Шуменско поне турски да говори, щот с немския бяха зле.
                Last edited by bulgarian lev; 27.02.2024, 23:20.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Фед вероятно ще намалява лихвите си бавно и непостоянно - Investor.bg

                  Някой бързо да сръчка накавръчко, че е време за имейл до ФЕД. Как може дори да мислят за понижение?!!! Та цените на имотите в БГ още се покачват!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Сложете някой лев в крипто, че ако (когато) ви връчат повиквателна да имате нещо извън системата. По-умните Руснаци и Украинци го направиха и си харчат на воля по света, докато другите са по окопите. Светът след ковид не е същия, готвят ви (ни) за пушечно месо, понеже в Украйна то е на привършване.
                    П.С дано да греша...


                    Макрон заговори за изпращане на войски в Украйна


                    Няма да пращаме български военнослужещи, бяха категорични премиерът Денков и военният министър Тагарев

                    https://www.segabg.com/hot/category-...voyski-ukrayna
                    Колкото бяха категорични, че няма да пращат оръжия на Зеленски...
                    Щом тия двамата измамници казват, че няма да пращат хора в Украйна, вероятно се подготвя точно обратното...

                    Първи на фронта в окопите ще бъдат пратени онези с ипотеките...
                    Ако се опитат да избягат или да се укрият от военните, кредитът им става предсрочно-изискуем и моментално им конфискуват имотчето...
                    Няма мърдане за тях.

                    Тези ипотеки са само инструмент за контрол и подчинение, няма какво да се лъжем...
                    Last edited by Frosty; 27.02.2024, 22:38.
                    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                    Коментар


                    • Сложете някой лев в крипто, че ако (когато) ви връчат повиквателна да имате нещо извън системата. По-умните Руснаци и Украинци го направиха и си харчат на воля по света, докато другите са по окопите. Светът след ковид не е същия, готвят ви (ни) за пушечно месо, понеже в Украйна то е на привършване.
                      П.С дано да греша...


                      Макрон заговори за изпращане на войски в Украйна


                      Няма да пращаме български военнослужещи, бяха категорични премиерът Денков и военният министър Тагарев

                      https://www.segabg.com/hot/category-...voyski-ukrayna

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        да си чувал нетна настояща стойност за парите.
                        От инфлацията няма как да спечелиш.
                        Взел си 2 апарта наеми за 20г по покупна цена 2002г, ама можеш само ремонт да му направиш за тези пари 2022 за да го върнеш в първоначалното му състояние.
                        Демек 20 загубени години
                        Важно е да се познава метода NPV, но смятам че е много по добре да се направи подробен, модел месец за месец (раздробявайки лихва и главница), за 20-30 г. напред с всичките приходи, разходи, амортизации и т.н. Като се опъне модела, си показва много по-ясно.

                        Ползвайки този метод NPV, в случая ремонт 20 г. по-късно е дисконтиран (1+r)^20, така че не разбирам как ще ти нулира печалбите. Освен ако не съм те разбрал правилно.

                        А относно това, че с инфлацията няма как да спечелиш: в момента диференциала "лихви финансиране минус инфлация" буквално е чиста теоретична печалба, приемайки че се закупува актив, който се преоценява с темпа на инфлацията и е реализируем. Като прост пример.
                        При имотите в дългосрочен план можем исторически да приемем, че преоценяването им е с темпа на инфлацията, което пък на свой ред е диференциала "цена имот минус покупна цена". Ако е с ипотечно финансиране, намесваме и лихвите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                          https://www.facebook.com/share/r/wC2...?s=yWDuG2&fs=e

                          Електроджон ги фали, хахахаха
                          Да, ама пък нагъва качествено овче месо.

                          Коментар


                          • https://www.facebook.com/share/r/wC2...?s=yWDuG2&fs=e

                            Електроджон ги фали, хахахаха

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              тая поля е някаква посредствена юристка
                              и мноого дразнеща ютуб звезда
                              В нейна защита (много съм научил от нейните видеа, за което съм благодарен), тя не е юрист и не претендира да бъде такъв. Тя е брокер и кредитен консултант, въпреки че поства за много неща около вещното право.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Прекрасно но осъзнаваш ли че това въобще не е интелект а просто по усъвършенствана форма на въвеждане на код какво да прави

                                Единствената разлика е че въпросният робот просто по бързо ще бъде обучен да заеме местата на работници които така или иначе са обречени

                                По между другото ще ги призная такива роботи за интелект ако докато бачкат се скарат и се сбият - не че е проблем да бъдат обучени и на това де
                                Аз просто използвам популярното наименование. Естествено, все още не можем да говорим за истински изкуствен интелект.
                                Но до кога?

                                Сега най-прецизно казано става дума за генеративен езиков модел, койтo e обучаем. Но не съм експерт.

                                Мисля, че главния момент тук е колко бързо и автентично може да бъде обучен. Нима не се случва това с нас от деца?

                                Aко някой иска да задълбае в нещо много футуристично, ето един бая умен човек как разказва за разработка на собствен ИИ агент, на който може да се делегират задачи и комуникация, и който се обучава постоянно през всички канали на комуникация на собственика.

                                Все едно да чати тука вместо мене и да ме защитава как не съм някакъв си брокер с алтернативен акаунт.

                                Определено е интересно докъде ще стигнем след едва 5 години.
                                https://www.youtube.com/watch?v=iXIiS_k-Gic

                                Коментар

                                Working...
                                X