IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    но в момента с мантрите за вечен ръст 'бутат' млади хора (или такива без опит) към кредити, които като се насложат с потребителски, лизинги и карти в един момент се оказва, че доволния имотен инвеститор е 100% в заеми...
    Берти нали си визионер как така не виждаш вечният ръст ???

    Той дедо ти Бъфет го вижда ти не го виждаш - Човека е казал че DOW ще удари 1 000 000 в следващите 100 години и при това го броят за песимист щото други очакват това да се случи в следващите 40 години

    Когато проумееш че печатенето е неизбежно ще проумееш че и инфлацията е неизбежна

    Коментар


    • Днес пих кафе с един приятел. ИТ, на много високо ниво и заплата. Разказа ми за негови познати ИТ та, семейство работещи в една фирма. И двамата са съкратени:-( Проблема обаче е друг. Купили са с ипотека голям луксозно обзаведен апарт в Лозенец и имат ипотечен кредит към банка 1 000 000 лв ( един милион лева) Отделно лизинги коли, деца в частни училища и т.н.
      Въпреки изплатеното им 6 цифрено обезщетение са в шахова и предстояща матова ситуация.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
        Няма как да се осъзнае нещо, което не е вярно. От 62398 продажби (това са само продажби, без дарения или замени), с ипотеки са 14326 или 22.96%. Т.е. останалите 77.04% (48072 продажби) са платени в кеш. Общата отпусната сума от банките за ипотечни кредити се увеличава, защото цената на самите имоти се увеличава, а не че броят ипотеки са станали повече. Всъщност, през 2018.Q4 имаме вписани 18841 ипотеки, а през 2007.Q4 са вписани 28970 ипотеки.
        Що се отнася до големите градове - ипотеките в Пловдив съставляват 29.77% от продажбите. Дори и 30% не могат да достигнат.
        Съветвам да се разграничавате от проруската пропаганда и лозунгите ѝ, че "българинът е затънал в борчове", "Бил Гейтс ни съсипа", "5G технологиите са психотронно оръжие на FBI, масоните и рептилите"... Странно е давате съвети на другите да се осъзнават, когато вие не сте съвсем осъзнат какво се случва, макар информацията да е публично достъпна в имотния регистър.
        не гледай ниви,селски имоти,дялове..

        виж последните тримесечия София -тук е моторът
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          ти май още не може да осъзнаеш, че лудницата по пазара в момента е именно благодарение на кредитирането.
          Няма как да се осъзнае нещо, което не е вярно. От 62398 продажби (това са само продажби, без дарения или замени), с ипотеки са 14326 или 22.96%. Т.е. останалите 77.04% (48072 продажби) са платени в кеш. Общата отпусната сума от банките за ипотечни кредити се увеличава, защото цената на самите имоти се увеличава, а не че броят ипотеки са станали повече. Всъщност, през 2018.Q4 имаме вписани 18841 ипотеки, а през 2007.Q4 са вписани 28970 ипотеки.
          Що се отнася до големите градове - ипотеките в Пловдив съставляват 29.77% от продажбите. Дори и 30% не могат да достигнат.
          Съветвам да се разграничавате от проруската пропаганда и лозунгите ѝ, че "българинът е затънал в борчове", "Бил Гейтс ни съсипа", "5G технологиите са психотронно оръжие на FBI, масоните и рептилите"... Странно е давате съвети на другите да се осъзнават, когато вие не сте съвсем осъзнат какво се случва, макар информацията да е публично достъпна в имотния регистър.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
            Милениалите ще станат най-богатото поколение в историята

            Дефинирани най-общо като тези, родени от 1981 до 1996 г., милениалите вероятно биха могли да реализират значителни неочаквани печалби през следващите 20 години поради придобиване на имоти и други активи, наследени от техните родители, баби и дядовци.

            https://www.investor.bg/a/554-lifest...e-v-istoriyata


            Това важи за всички, които не бързат да разпродадат семейното наследство, било то и на връх. Статистиката сочи, че тези които не са купували даден актив, след продажбата му в 90% от случаите губят парите, а актива отива в ръцете на умеещите да го управляват.
            аз го чета така - милениалите ще получат купища стари и излишни имоти , които няма как да обитават едновременно , а алтернативата ще е да ги продадат или отдават на африканци , докато не загубят подобаващо ......

            освен това притежателите на имотни активи се очертават губещи в следващите няколко десетилетия

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Пратих ти на лични. Дано личните работят. Провери

              пп: аз съм договорил по-нисък процент за управлението. Но комуникация, всичко се поема. Едни беха ми писали да им дам личен телефон, да скатаят от таксите, но не се хващам, не съм вчерашен...за няколко десетки евра губя застраховката от аirbnb при евентуален проблем. Отделно аз си имам и моя лична застаховка.
              получих, мерси
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982


                Да видиш ти наеми ли?
                Какви наеми?
                Ще си свиркаш..няма да ти трябват
                ти какъв си ве?
                човек дет играе на капиталистическите капиталови пазари е ... сигурно пролетарият дет едвам свързва двата края на мартеницата?
                Last edited by X_Y; 02.03.2024, 10:19.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982


                  Да видиш ти наеми ли?
                  Какви наеми?
                  Какъв е проблемът с наемите? Това е win-win ситуация и за двете страни. Наемателят получава подслон срещу пари, а наемодателят получава пари срещу отдаден подслон.
                  Last edited by X_Y; 02.03.2024, 10:18.

                  Коментар


                  • Милениалите ще станат най-богатото поколение в историята

                    Дефинирани най-общо като тези, родени от 1981 до 1996 г., милениалите вероятно биха могли да реализират значителни неочаквани печалби през следващите 20 години поради придобиване на имоти и други активи, наследени от техните родители, баби и дядовци.

                    https://www.investor.bg/a/554-lifest...e-v-istoriyata


                    Това важи за всички, които не бързат да разпродадат семейното наследство, било то и на връх. Статистиката сочи, че тези които не са купували даден актив, след продажбата му в 90% от случаите губят парите, а актива отива в ръцете на умеещите да го управляват.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Вие с кредитите се оглеждайте хубаво, да не ви припари в един момент. Вземайте не повече от 30% от сумата кредит. Инак е самоубийство. А че това ще събири пазара щото видиш ли ще спрете да плащате и ви обявят имотите на търг слабо ме брига. В сегмент с твърдо отдаване съм, цените и капиталовата не ме интересуват. А наемите по 400-450 лв няма да станат, в това бъди убеден.
                      ти май още не може да осъзнаеш, че лудницата по пазара в момента е именно благодарение на кредитирането.
                      ето ти имаш опит, но в момента с мантрите за вечен ръст 'бутат' млади хора (или такива без опит) към кредити, които като се насложат с потребителски, лизинги и карти в един момент се оказва, че доволния имотен инвеститор е 100% в заеми...

                      въобще не е нужно да се взимат апартаментите на ипотекарите, за да се сгъне пазарът... достатъчно е да им направят живота по-горчив, което ще ограничи НОВООТПУСНАТИТЕ ЗАЕМИ, а това на практика ще означава с 50% по-малко купувачи в големите градове, което ще доведе до преоценка...
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982


                        Да видиш ти наеми ли?
                        Какви наеми?
                        Ще си свиркаш..няма да ти трябват
                        Аз на българи не давам, така че от мен проблем няма. А и аз живея под наем в момента. Тука недоволните трябва да се оглеждат и роптаят с сегмента 200-600 лева. Така го виждам аз.
                        Last edited by X_Y; 02.03.2024, 10:18.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...ursyat-2024730
                          Икономисти: Пазарът на труда е в стагнация – едните не предлагат, другите не търсят

                          Така така ...
                          Кое корИгра най добре пазара ако цената не може ?

                          Б е з р а б о т и ц а т а...

                          Помните ли когато всички се радваха че безработица видиш ли нямало?
                          Какво обясних преди не знам нямаше и година..
                          След пика на заетостта следва безработицата

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            ти не си софиянец(каквото и да значи това) нали?
                            в новото от последните години има страшно много празни жилища.
                            ммм а де, кво съм, като бях дете, ходих покрай царевичака на Манастирски ливади, прескачахме мантинелата на околовръстен път и търчахме из житата отгоре

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                              ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ

                              Долупосоченият анализ е екслузивно предоставен за читателите на форума на investor.bg. Всякакъв вид редистрибуция е строго забранена.

                              Погледнете тази графика. Няма да я намерите другаде, защото съдържа времеви серии, които БНБ умишлено не публикува в прав вид и трябва да се съставят чрез комбиниране на близо стотина отделни таблици.

                              Та какво ни показва:
                              - През месец юли 2023, за първи път от близо 2 десетилетия, ръста на овърнайт депозити в банковата система падна под този на кредитирането към домакинства. Овърнайт депозитите са основния компонент на депозитите в банковата система съставляваща 75% от всички депозити.

                              - Последния път когато това пресичане на кривите се е случило е било на месец юли 2007г. Какво последва тогава? Преждевременно ограничаване на кредитирането, увеличаване на лихвите и най-големия имотен крах познат в съзнателната ни история.



                              Заключение: Който може да се спасява докато е време! Повече предупреждения няма да има - само осмиване.


                              Вие с кредитите се оглеждайте хубаво, да не ви припари в един момент. Вземайте не повече от 30% от сумата кредит. Инак е самоубийство. А че това ще събири пазара щото видиш ли ще спрете да плащате и ви обявят имотите на търг слабо ме брига. В сегмент с твърдо отдаване съм, цените и капиталовата не ме интересуват. А наемите по 400-450 лв няма да станат, в това бъди убеден.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • ПОСЛЕДНО ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ

                                Долупосоченият анализ е екслузивно предоставен за читателите на форума на investor.bg. Всякакъв вид редистрибуция е строго забранена.

                                Погледнете тази графика. Няма да я намерите другаде, защото съдържа времеви серии, които БНБ умишлено не публикува в прав вид и трябва да се съставят чрез комбиниране на близо стотина отделни таблици.

                                Та какво ни показва:
                                - През месец юли 2023, за първи път от близо 2 десетилетия, ръста на овърнайт депозити в банковата система падна под този на кредитирането към домакинства. Овърнайт депозитите са основния компонент на депозитите в банковата система съставляваща 75% от всички депозити.

                                - Последния път когато това пресичане на кривите се е случило е било на месец юли 2007г. Какво последва тогава? Преждевременно ограничаване на кредитирането, увеличаване на лихвите и най-големия имотен крах познат в съзнателната ни история.



                                Заключение: Който може да се спасява докато е време! Повече предупреждения няма да има - само осмиване.


                                Коментар

                                Working...
                                X