IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Тия дни станаха 20 години от както съм купил първият си имот - Към онзи момент лихвата беше 11% и вноската по кредита беше 430лв при заплати от по 300лв

    Към онзи момент 2004 да ти кажа ама въобще не изглеждаше като супер сделка

    Днес този имот ми носи 50% годишна възвръщаемост, а цената му се е покачила над 10 пъти за 20г

    Просто си трябва време

    Довечера бе общ работник, сега милиардер стана


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      ... перонЯ на продавачите ... един успял !

      е уточни, че става въпрос за продавачи на акции. Това се случва на фондовите борси най-редовно, хеле когато пък настъпва рецесия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.reuters.com/markets/euro...ia-2024-02-18/

        Айде Франция и тя замина с Германия в рецесия,а Вие си чакайте чудо в България..
        Значи е крайно време фондовите борси да изтрият поне -50% от балона в който са.

        Коментар


        • https://www.reuters.com/markets/euro...ia-2024-02-18/

          Айде Франция и тя замина с Германия в рецесия,а Вие си чакайте чудо в България..

          Коментар



          • Грешна ти е калкулацията - Щях да съм си запазил стойността на парите ако бях купил кеш

            В случая съм запазил стойността на парите на такива като Кавръков дето са си държали парите в банка, но за себе си

            А самият имот го изплатиха наемателите като Унито

            Сърдечно благодаря и на първите и на вторите
            Last edited by X_Y; 19.02.2024, 11:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

              Аз съм го сложил в съпричастност с участта която грози някои съфорумници. Ще протестираме до последно!
              Пред кого ще протестирате? и за какво по точно?

              Банките ви бият пари да ви дават?

              Високи са им лихвите?

              Обясни ни и ние да се включим в протеста

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Трасе гледам ти аватара и ми се струва че явно имаш някакъв личен проблем с банките

                Сподели ще ти олекне
                Аз съм го сложил в съпричастност с участта която грози някои съфорумници. Ще протестираме до последно!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                  Пореден ден, поредно загатване във "мейнстрийма" за имотния балон. Вече и баш будалите ще се усетят.

                  https://youtu.be/aWPvhm7hFuk?t=1386
                  Трасе гледам ти аватара и ми се струва че явно имаш някакъв личен проблем с банките

                  Сподели ще ти олекне

                  Коментар


                  • Пореден ден, поредно загатване във "мейнстрийма" за имотния балон. Вече и баш будалите ще се усетят.

                    https://youtu.be/aWPvhm7hFuk?t=1386

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      Не знам защо реши, че съм "виден понижител" по- скоро гледам да съм неутрален и обективен. Не съжалявам за покупките, за цените в момента сме в "плато". Още преди време бях писал, че за да излезе сметката или цените трябва да паднат или да се вдигнат наемите. За сега наемите се връзват с цените преди 3-4 години, но не и с моментните.
                      Не е ли точно това показател, че цените на недвижимите имоти са прекалено надути? Точно защото идва прекалено скъпо да си купиш имот и стоиш под наем и ако наемите се вдигнат още, средно стастическият Софиянец няма да може да си позволи нито да си купи имот нито да стои под наем?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                        Не знам защо реши, че съм "виден понижител" по- скоро гледам да съм неутрален и обективен. Не съжалявам за покупките, за цените в момента сме в "плато". Още преди време бях писал, че за да излезе сметката или цените трябва да паднат или да се вдигнат наемите. За сега наемите се връзват с цените преди 3-4 години, но не и с моментните.
                        Мите на растящ пазар в случаят с БГ даже малко по прерасъл няма как цените на наемите да не са догонващи - Покажи ми пазар в Европа дето можеш да купиш и отма да вземеш 20г възвръщаемост

                        От високи цени на наемите се нуждаят последно купилите на високи цени това са само 1-2% от пазара останалите са купували на по ниски цени и моментните цени ги устройват

                        С времето се натрупва критична маса купила на новите цени и наемите леко по леко настигат

                        Тия дни станаха 20 години от както съм купил първият си имот - Към онзи момент лихвата беше 11% и вноската по кредита беше 430лв при заплати от по 300лв

                        Към онзи момент 2004 да ти кажа ама въобще не изглеждаше като супер сделка

                        Днес този имот ми носи 50% годишна възвръщаемост, а цената му се е покачила над 10 пъти за 20г

                        Просто си трябва време


                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                          Мите ти като виден понижител да отговориш на два въпроса

                          Дочака ли падането на цените?

                          Съжаляваш ли че си купил до момента?
                          Не знам защо реши, че съм "виден понижител" по- скоро гледам да съм неутрален и обективен. Не съжалявам за покупките, за цените в момента сме в "плато". Още преди време бях писал, че за да излезе сметката или цените трябва да паднат или да се вдигнат наемите. За сега наемите се връзват с цените преди 3-4 години, но не и с моментните.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Пазара се е откъснал от фундамента.Как ще обясниш големия скок на цените и малкия ръст на наемите?
                            Винаги умилително съм се изненадвал от загрижеността на нямащите за ниските наеми дето получавали имащите

                            Момчета оценяваме вашата загриженост и ще пием по едно за ваше здраве

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Така е, копейкаджия е, но има и някакъв акъл, ползват се и цифри в интервюто и е по темата за имотите. Малко разнообразие от 1000 поста за етажа на Кавръков, кой бил перонец и т.н.
                              Мите ти като виден понижител да отговориш на два въпроса

                              Дочака ли падането на цените?

                              Съжаляваш ли че си купил до момента?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Джулка, професоре, обърни внимание на студентите си и ти запомни. Пазарната цена на имотите се определя и от наемната до голяма степен. В Сф в централните зони наема е 600-800€ за дву и тристаен. Казвам за добре направен и прилични апартамент и сграда. Краткосрочно наемата цена е отсега в платформите 70 - 75 до 80-85 евро за нощувка за Юни - Август. Хотелите са поне с 30-50% нагоре. А сега сметни кога ще видиш цена за купуване под 1700€. Да, има апарри и по 1000€. Ще купиш ли такъв.
                                Пазара се е откъснал от фундамента.Как ще обясниш големия скок на цените и малкия ръст на наемите?

                                Коментар

                                Working...
                                X