IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пореден ден, поредно загатване във "мейнстрийма" за имотния балон. Вече и баш будалите ще се усетят.

    https://youtu.be/aWPvhm7hFuk?t=1386

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

      Не знам защо реши, че съм "виден понижител" по- скоро гледам да съм неутрален и обективен. Не съжалявам за покупките, за цените в момента сме в "плато". Още преди време бях писал, че за да излезе сметката или цените трябва да паднат или да се вдигнат наемите. За сега наемите се връзват с цените преди 3-4 години, но не и с моментните.
      Не е ли точно това показател, че цените на недвижимите имоти са прекалено надути? Точно защото идва прекалено скъпо да си купиш имот и стоиш под наем и ако наемите се вдигнат още, средно стастическият Софиянец няма да може да си позволи нито да си купи имот нито да стои под наем?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Не знам защо реши, че съм "виден понижител" по- скоро гледам да съм неутрален и обективен. Не съжалявам за покупките, за цените в момента сме в "плато". Още преди време бях писал, че за да излезе сметката или цените трябва да паднат или да се вдигнат наемите. За сега наемите се връзват с цените преди 3-4 години, но не и с моментните.
        Мите на растящ пазар в случаят с БГ даже малко по прерасъл няма как цените на наемите да не са догонващи - Покажи ми пазар в Европа дето можеш да купиш и отма да вземеш 20г възвръщаемост

        От високи цени на наемите се нуждаят последно купилите на високи цени това са само 1-2% от пазара останалите са купували на по ниски цени и моментните цени ги устройват

        С времето се натрупва критична маса купила на новите цени и наемите леко по леко настигат

        Тия дни станаха 20 години от както съм купил първият си имот - Към онзи момент лихвата беше 11% и вноската по кредита беше 430лв при заплати от по 300лв

        Към онзи момент 2004 да ти кажа ама въобще не изглеждаше като супер сделка

        Днес този имот ми носи 50% годишна възвръщаемост, а цената му се е покачила над 10 пъти за 20г

        Просто си трябва време


        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Мите ти като виден понижител да отговориш на два въпроса

          Дочака ли падането на цените?

          Съжаляваш ли че си купил до момента?
          Не знам защо реши, че съм "виден понижител" по- скоро гледам да съм неутрален и обективен. Не съжалявам за покупките, за цените в момента сме в "плато". Още преди време бях писал, че за да излезе сметката или цените трябва да паднат или да се вдигнат наемите. За сега наемите се връзват с цените преди 3-4 години, но не и с моментните.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Пазара се е откъснал от фундамента.Как ще обясниш големия скок на цените и малкия ръст на наемите?
            Винаги умилително съм се изненадвал от загрижеността на нямащите за ниските наеми дето получавали имащите

            Момчета оценяваме вашата загриженост и ще пием по едно за ваше здраве

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Така е, копейкаджия е, но има и някакъв акъл, ползват се и цифри в интервюто и е по темата за имотите. Малко разнообразие от 1000 поста за етажа на Кавръков, кой бил перонец и т.н.
              Мите ти като виден понижител да отговориш на два въпроса

              Дочака ли падането на цените?

              Съжаляваш ли че си купил до момента?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                Джулка, професоре, обърни внимание на студентите си и ти запомни. Пазарната цена на имотите се определя и от наемната до голяма степен. В Сф в централните зони наема е 600-800€ за дву и тристаен. Казвам за добре направен и прилични апартамент и сграда. Краткосрочно наемата цена е отсега в платформите 70 - 75 до 80-85 евро за нощувка за Юни - Август. Хотелите са поне с 30-50% нагоре. А сега сметни кога ще видиш цена за купуване под 1700€. Да, има апарри и по 1000€. Ще купиш ли такъв.
                Пазара се е откъснал от фундамента.Как ще обясниш големия скок на цените и малкия ръст на наемите?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  случва се и в момента. наемите растат. но са изостанали от бързия ръст на цените и вдигането на заплатите последните няколко години.
                  на всяко ново отдаване, наема се актуализира.
                  освобождава ми се скоро една маломерка, близо 6 години не съм и пипал наема.
                  новия наем ще е пазарен или малко над пазарен, защото не обичам да ги вдигам в движение.
                  Преди 6 год мин заплата е била 460 лв (цък), в момента е двойно по-висока, а ти тепърва ще актуализираш наема. Ето затова твърдо съм замислил продажба, вместо отдаване безплатно, опс под наем..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Изгледай (по-скоро изслушай) интервюто със Сарийски. Той е желан гост нa pogled.info та такива като теб нямат причина да не го слушат. Сипи си едно-две-три и го чуй.
                    Поне 3 питиета ще трябват, че е дългичко предаването

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                      Далио го следя (все пак, с едно на ум), той предупреждаваше че кеша ще гори, по същото време когато ти надъхваше Кавръка да не бързал и се подиграваше на "тълпата ганьовци" че купували активи
                      Ама облепените с гипсо-картон/или замазка тухли в бг активи ли били?!
                      Само да не станат от активи - пасиви...
                      Last edited by Frosty; 18.02.2024, 23:05.
                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Scotty Разгледай мнение

                        Точно тоя дето се е продал за някакви жълти стотинки (копейки) ли намери да даваш да говори за имотния балон?! Този лее руска пропаганда денонощно, така че ако той казва нещо, съм склонен да вярвам, че истината е точно обратното.
                        Така е, копейкаджия е, но има и някакъв акъл, ползват се и цифри в интервюто и е по темата за имотите. Малко разнообразие от 1000 поста за етажа на Кавръков, кой бил перонец и т.н.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Интересно, а защо според теб досега не се е случило?
                          случва се и в момента. наемите растат. но са изостанали от бързия ръст на цените и вдигането на заплатите последните няколко години.
                          на всяко ново отдаване, наема се актуализира.
                          освобождава ми се скоро една маломерка, близо 6 години не съм и пипал наема.
                          новия наем ще е пазарен или малко над пазарен, защото не обичам да ги вдигам в движение.
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            този, дето го дадох за 650 преди почти 10 години го пуснах първоначално на 320.
                            малко ниско беше, но есента на 2013-та беше такава. после мина през 380, 500, 550
                            за мин заплата си прав и това значи постоянно вдигане на наемите, докато догонят цените и доходите.
                            Интересно, а защо според теб досега не се е случило?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Е колко наем носи? Песи каза, 700 лв за 2 стаен в Гоцето. Ратко каза 650 лв в Младост. Преди 10 год същите ап вървяха 500 лв., а мин заплата беше 340 лв. В момента е почти 3 пъти по-висока, а наема се повишил с 20-30%. Всеки може да си направи сметка, накъде върви рентиерстването.
                              този, дето го дадох за 650 преди почти 10 години го пуснах първоначално на 320.
                              малко ниско беше, но есента на 2013-та беше такава. после мина през 380, 500, 550
                              за мин заплата си прав и това значи постоянно вдигане на наемите, докато догонят цените и доходите.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                                Този е доцент, общото е че и двамата са умрели от глад.

                                Малко ми е нелепо сиромах да ми говори за икономика и финанси, практик човек съм
                                Ааааа не така. С неговия рейтинг съм убеден че взима по 1000 - 2000 лв на едно такова участие. Популярен е сред привържаниците на голямото МЯУ. Чува ги нещата и говори добре, но е много пристрастен и краен в прогнозите си. Явно това се харесва на зрителите. Вече втора зима оправдава грешната си прогноза за 6лв бензин с топло време. Рецесията също я отлага 2ра година. Ако влезем в еврозоната, часовете бляскави анализи, които е правил за крахът след еврото ще изглеждат доста нелепи. За имотите обаче е прав.

                                Коментар

                                Working...
                                X