IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

    За N-ти път казвам колко як е тоя виц, ама модераторите очевидно нямат чувство за хумор!

    бабаЛОРА с пенЦията от 1700 лв. щял да купува цЕл блок и то не къде да е, ами в медЯн Курник!

    Че кой ще ти отпусне ипотека при условие, че ще я изплащаш между 200 и 300 години бе, цървуланко?
    Добър въпрос от дефлационния прУфесУр , подлъгал много хиляди студенти да не закупят жилища за собствени нужди.
    Месечният ми доход, далеч се различава от 1700лв. Той гони седмицата В момента е 4К, след 6м- 7К. Обезпечението е 700 000 €. Дали не мога да си купя почти всеки блок в Меден рудник, почти всеки оценител ще каже...да ги питаме, ако желаеш?
    Last edited by Bailor; 25.03.2024, 21:56.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

      Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

      Минимална работа заплата
      2018- 510лв.
      2024- 930лв.

      Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



      П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.

      Ми добре, какво трябва да направим. Както се казва, като ти е малко акъла, да ти е здрав гърба ( и дълбок портфейла)…то, и купуването и отдаването не и за всеки…

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        обясни на колегата, какво точно дирите в темата
        и на мен ще ми е интересно
        Сравняват колко са се прецакали като не са отдали поне един имот, да не говорим за десетина, каквито обикновени хора има. И колко като не са купили. Но бит и еВан не си признават.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
          ...
          Че, аз с ипотека, можеше да си купя цял блок примерно в Меден рудник...
          За N-ти път казвам колко як е тоя виц, ама модераторите очевидно нямат чувство за хумор!

          бабаЛОРА с пенЦията от 1700 лв. щял да купува цЕл блок и то не къде да е, ами в медЯн Курник!

          Че кой ще ти отпусне ипотека при условие, че ще я изплащаш между 200 и 300 години бе, цървуланко?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            От нашата гледна точка на инвеститори в ценни книжа, вашето отборче на тухладжиите е смешно.
            Както каза един друг потребител - за последните десет години я имате 2 сделки направени, я не...
            И то не с ваши пари, а с изтеглени на кредит, които после сте принудени да връщате десетилетия...

            .... "великите" инвеститори в тухли - 2 сделки за 10 години...
            Дръжте се да не паднете от смях!!
            Вашата гледна точка е смехотворна, щото за последните десет години, повишителите имаме стотици сделки, а целокупния перон 0 такива!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение
              Спрях да пиша, ама ви чета глупостите.

              Няма нищо по-смешно и жалко от хора, които отричат инвестирането в един тип актив и висят по цял ден в тема за тези въпросни активи.
              Като постоянно плюят, обиждат и осмиват тези, които действат, вместо да стоят отстрани.

              Не ви харесва, ОК. защо висите тук?

              Сигурен съм, че участниците в тази тема, които имат по сериозен net worth са точно тези, които имат имоти.
              Навярно другите нямате дори едно милионче активи в ЛВ. Ама големи инвеститори.

              Толкова е смешно, че е чак тъжно.
              От нашата гледна точка на инвеститори в ценни книжа, вашето отборче на тухладжиите е смешно.
              Както каза един друг потребител - за последните десет години я имате 2 сделки направени, я не...
              И то не с ваши пари, а с изтеглени на кредит, които после сте принудени да връщате десетилетия...

              .... "великите" инвеститори в тухли - 2 сделки за 10 години...
              Дръжте се да не паднете от смях!!
              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Ратко, аз лично си купих нови матраци като се нанасях в къщата на Мюмюн. Това си е като консуматив. Само БГ-хазяин може да ти пробута стар опикан матрак.
                доколкото разбирам някой от вас е опикал матрака на диска
                най-добре си признайте кой е
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  това в севлиевската авантюра ли се случи?
                  успял си да привлечеш под наем някой джонка, накаврък или фрост
                  те така се отнасят с хазяите
                  Ратко, аз лично си купих нови матраци като се нанасях в къщата на Мюмюн. Това си е като консуматив. Само БГ-хазяин може да ти пробута стар опикан матрак.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                    Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

                    Минимална работа заплата
                    2018- 510лв.
                    2024- 930лв.

                    Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



                    П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.

                    това в севлиевската авантюра ли се случи?
                    успял си да привлечеш под наем някой джонка, накаврък или фрост
                    те така се отнасят с хазяите
                    препоръка е

                    Коментар


                    • https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...lvh&f1=1&fe7=1

                      6 Евро на квадрат наем. Поне 3500 Евро за покупка.
                      48 годишни наема, хахахаха.
                      48 години без празен месец, за да се избие това чудо. Без такси, без нотариус, без брокер. Без ремонт. Без данъци. Без поддръжка.

                      Страхотна инвестиция.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                        Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

                        Минимална работа заплата
                        2018- 510лв.
                        2024- 930лв.

                        Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



                        П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.

                        Доходността от наем трябва да е поне 20% годишно за да си струват рискът и разправиите с наематели. ДЦК на Сомалия са по-сигурна инвестиция от това.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
                          Има, това да живееш цял живот като гастербайтер на квартира.
                          А защо мислиш, че като предплатя наема за 40 години напред (тоест да купя кофтора) ще съм по-добре? Аз и 20 години едва ли ще доживея...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
                            Ето ви още един сценарии-имот купен 2018 та за 60к евро, в момента е продаваем за 120к евро, като междувременно е носил наем от поне 700 лева на месец. Егати набутването. Ама празните ви хейтърски глави не се сещат за такива варианти, нали?
                            Виж моята празна хейтърска, математическа глава какво измисли:

                            Минимална работа заплата
                            2018- 510лв.
                            2024- 930лв.

                            Тоес 82% нагоре. Тоест 60 000евро+82% = 110 000евро. Тоест паритетно на покупателната способност спрямо мин.раб заплата има увеличение само с 10 000евро, което е поскъпване от 9% а целия период, което са ЦЕЛИ 1.5% на година....



                            П.П. Ама е носил 700лв. на месец нали, без лев поддръжка и няма нужда ни от ремонт на покрив, ни от саниране, ни от щрангове, нито от ремонти вътре, нито данъци. Въобще всички дето дават под наем, никога няма амортизация и проблеми.... Аз лично след 6м. обитаване изхвърлих чисто ново легло с матрак за 1400лв.(в каква утопия живях да купя хубави мебели), ламинат за 1000лв, платих 600лв. сметка за ток и още 500лв. за адвокат и ключар за да им изхвърля личните вещи и да си освободя апарта, ама знам че на никой друг наемодател в тази тема не се случват такива неща.... Те като цяло никога не се случват и парите от наеми са чисти.


                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение
                              Спрях да пиша, ама ви чета глупостите.

                              Няма нищо по-смешно и жалко от хора, които отричат инвестирането в един тип актив и висят по цял ден в тема за тези въпросни активи.
                              Като постоянно плюят, обиждат и осмиват тези, които действат, вместо да стоят отстрани.

                              Не ви харесва, ОК. защо висите тук?

                              Сигурен съм, че участниците в тази тема, които имат по сериозен net worth са точно тези, които имат имоти.
                              Навярно другите нямате дори едно милионче активи в ЛВ. Ама големи инвеститори.

                              Толкова е смешно, че е чак тъжно.
                              Ти колко милиончета имаш?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Имотите (особено тези в БГ) откога са актив? По-голям боклук от имот в БГ има ли?
                                Има, това да живееш цял живот като гастербайтер на квартира.

                                Коментар

                                Working...
                                X