IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тежък срив на лихвените проценти по всички видове кредити в лева за домакинствата. Фразата "този път е различно и този път банките ще повишат лихвите си" си остава просто един сбор от думи, лишени от реализъм, логика и надежда.

    Година/месец: Новоотпуснати ипотечни кредити: Новоотпуснати потребителски кредити:
    2023.12 2.58% 9.60%
    2024.01 2.57% (-0.01%) 8.67% (-0.93%)





    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Ай стига с общите приказки с две думи кажи кои са тия професии в БГ дето ще изчезнат заради изкуствен интелект

      Ето аз ще ти помогна
      - Кол центровете са първи на пистата
      - Голяма част от журналистите дето и в момента освен да превеждат статии от чужди медии друго не правят

      Теоретично много професии могат да изчезнат, като шофьори на автобуси на таксита на продавачи в магазини и тн и тн - но тези професии ще изчезнат в следствие на автоматизацията а не на въпросният изкуствен интелект

      В темата за Дрона писах - Системите за автоматично излитане и кацане скоро ще навършат 100 години ама утре от Дрона ще ви кажат че те го правят с "изкуствен интелект" и ще се наакате от кеф
      то стига да съкратят 50% от кол центровете ... имаш ли идея колко работни места са това. Към момента тези хора внасят в бюджета + харчат + влизат пари отвън... в един момент като се наредят на бюрото по труда ( да си починат 6-9 месеца, че са осигурявани на реалните пари) ... няма как да не се усети.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

        Сайтът определено е супер, де да го бях направил аз.

        Иначе вашите измислили, че съм брокер са далеч от истината. Аз се занимавам с изключително по-допринасяща към обществото дейност, но тук ще спра да коментирам.

        Вече няма да адресирам тези смешни машинации. Оставям ви да си и живеете тези фантазии. Май друго не ви е останало.

        не е заяждане, но и аз като колегата(трайчо) мисля, че си от агнеция/сектор НИ
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Да, това за което говориш е AGI(artificial general intelligence). За него и писах в оригиналния си коментар, редно е малко да почетеш и се образоваш преди да правиш заключения кое какво било, без да си вникнал в това което съм писал.
          Ай стига с общите приказки с две думи кажи кои са тия професии в БГ дето ще изчезнат заради изкуствен интелект

          Ето аз ще ти помогна
          - Кол центровете са първи на пистата
          - Голяма част от журналистите дето и в момента освен да превеждат статии от чужди медии друго не правят

          Теоретично много професии могат да изчезнат, като шофьори на автобуси на таксита на продавачи в магазини и тн и тн - но тези професии ще изчезнат в следствие на автоматизацията а не на въпросният изкуствен интелект

          В темата за Дрона писах - Системите за автоматично излитане и кацане скоро ще навършат 100 години ама утре от Дрона ще ви кажат че те го правят с "изкуствен интелект" и ще се наакате от кеф

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Чувствам се обиден.Сравняваш ме с касиер.
            В Белгия махат безкасиерните каси, и връщат касиерките по много магазини, които се водеха cashless. Касиери ще се търсят по други причини. Все пак ИИ не може да оварди стоката от кражба.

            btw, там съм виждал сергии без продавач, просто оставени плодове и всеки си взима и оставя пари. Вече отдавна са в историята тези времена. И не, не е виновен ИИ за изчезването им, а точно обратното естествения интелект ни отдалечава от навлизането на искуствен. За да има някъде интеграция на искуствен интелект е нужно в обществото да има критична маса естествен интелект.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

              Сайтът определено е супер, де да го бях направил аз.
              Няма значение, кой го правил. Благодаря за споделянето.

              Инече, така извадени о контекста данните(база 2017г)... Излиза, че няма балон, а напротив сме в начална фаза на еуфория. Което няма как да е истина на база фундамент.... За това статистиката е любимата ми дисциплина... Променяш базата с три години и хоп общата картина е изменена кардинално. И пак благодаря за споделянето.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                няма начин навлизането на ИИ да не се отрази на работни места свързани с относително ниско квалифицирана дейност извършвана на комютър.
                телефонисти, чиновници, счетоводители, касиери... няма да изчезнат, но идните години тези професии ще са застрашени.
                Чувствам се обиден.Сравняваш ме с касиер.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                  Хубав сайт сте направили с колегите от агенцията. Добра заблуда броени минути преди публикуването на лихвените проценти от БНБ и безапелационното погребване на сектор “недвижими имоти” за следващите 5 години.
                  Сайтът определено е супер, де да го бях направил аз.

                  Иначе вашите измислили, че съм брокер са далеч от истината. Аз се занимавам с изключително по-допринасяща към обществото дейност, но тук ще спра да коментирам.

                  Вече няма да адресирам тези смешни машинации. Оставям ви да си и живеете тези фантазии. Май друго не ви е останало.




                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                    В агрегатора оцениме.бг показват 1840 евро на квадрат средно за СФ за ноевмри 2023. Според мен, това е най-надежната статистика за средна цена в София, тъй като събира данни от реални сделки от най-големите агенции.

                    Иначе може да се използва ИЦЖ, но там е само за да се прецени еволюцията, и не е в евро/м2.

                    Имам едни страхотни таблици, които съм си захранил с данни от 2000та, със заплати, ИЦЖ, инфлация и др. Довечера ако имам време ще постна някоя съпоставителен анализ.

                    https://data.ocenime.bg/market-overview
                    Хубав сайт сте направили с колегите от агенцията. Добра заблуда броени минути преди публикуването на лихвените проценти от БНБ и безапелационното погребване на сектор “недвижими имоти” за следващите 5 години.

                    Коментар


                    • Swedish Landlord SBB Cuts Property Valuations Amid Market Pain

                      Struggling Swedish landlord SBB cut the valuation of its properties by 2.78 billion Swedish kronor ($271 million) in the fourth quarter, adding to the grim outlook for the company that’s seeking to shore up its finances.

                      Samhallsbyggnadsbolaget i Norden AB, as the company is formally known, on Tuesday reported a net operating income of 713 million kronor in the three months through December

                      https://www.bloomberg.com/news/artic...phoenix-europe

                      Коментар


                      • Germany’s Slow-Motion Property Crash Is a Looming Risk for Banks

                        • A long-term view of property values has shielded banks so far
                        • That could change soon if more forced sales hit the market
                        https://www.bloomberg.com/news/artic...phoenix-europe

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                          Точно така.

                          Същата тема, но в друга насока: който не е видял новите способности за генериране на видео кадри нека цъкне https://www.youtube.com/watch?v=NXpdyAWLDas&t=39s

                          Наистина впечатляващо и даже страшно. След няколко години ще гледаме изцяло генерирани филми, като човешката функция ще е много редуцирана и различна в него.

                          Май започват да ми липсват 90те.
                          Мен ми липсват всеки ден. Да имаше как да се пренеса в 1999, без война в Югославия, но със все пак бърз нет, смартфон и да кажем развитите куриерски услуги и хоум офиса.

                          Коментар


                          • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...e-u-nas-248753
                            Прогнозират спиране на поскъпването на имотите у нас !

                            Не са изключени фалити на строителни предприемачи, казва доц. д-р Драгомир Стефанов от УНСС

                            В следващите една-две години се очаква леко охлаждане на пазара на недвижими имоти в сегмента "Жилища", не са изключени и фалити на строителни предприемачи, които са се надценили

                            Може да се очаква забавяне и дори спиране на ръста на цените на жилищата, защото пазарът навлиза в нормалните си нива без изкуственото завишаване на броя на сделки, каквото наблюдавахме след ковид периода.

                            Последните сигнали на БНБ към търговските банки ще охладят размаха им да отпускат нови кредити за сделки с недвижими имоти на фона на огромния ръст в жилищното строителство през последните пет години. Пет-шест млн. квадратни метра разгъната застроена площ в момента се строи и ще излиза на пазара поетапно следващите две-три години, посочи ученият.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                              Къде е по-добре да купя имот? В Бургас или в Бургос?
                              При майка ти в Албена е краткия отговор

                              Коментар


                              • Къде е по-добре да купя имот? В Бургас или в Бургос?

                                Коментар

                                Working...
                                X