IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Invmert Внимавай. Имаш конкуренция.

    "Вече се използва от организации и компании"

    Ами работните места?! Не останахА! И касиерът в лидл вече е машина. Кой ще ми купува зеленото в малинова?!
    Last edited by Thrace; 04.03.2024, 22:02.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Какво означава това съотношение? Като разделиш едното число на другото, какво ти казва полученият резултат?
      Имаш предвид ИЦЖ/средна брутна заплата? Как какво, каквото пише.

      Някакъв капан мисля, че ми залагаш, ама аз съм наивен и не мога да те разбера.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

        Бих хванал медианата но я нямам. Но да кажеш, че няма корелация между средни заплати и "fair value" (изолирайки монетизацията като актив хранилище на стойностна един есенциален актив) на НИ.... айде стига.
        За всеки макроикономист това е основен показател, за тебе не е ли?
        Какво означава това съотношение? Като разделиш едното число на другото, какво ти казва полученият резултат?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          Съотношението "цени на жилища/брутна заплата" не съдържа никаква икономическа логика. Доста пъти съм обяснявал защо. Просто една аритметика за 4-и клас, без никакъв икономически смисъл.
          А да не говорим, че при голямо неравенство в доходите (какъвто е нашият случай) средноаритметичната заплата също не е особено адекватен показател.
          Бих хванал медианата но я нямам. Но да кажеш, че няма корелация между средни заплати и "fair value" (изолирайки монетизацията като актив хранилище на стойностна един есенциален актив) на НИ.... айде стига.
          За всеки макроикономист това е основен показател, за тебе не е ли?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Съотношението "цени на жилища/брутна заплата" не съдържа никаква икономическа логика. Доста пъти съм обяснявал защо. Просто една аритметика за 4-и клас, без никакъв икономически смисъл.
            А да не говорим, че при голямо неравенство в доходите (какъвто е нашият случай) средноаритметичната заплата също не е особено адекватен показател.
            ама...как така!???
            нали всеки със средни доходи трябва да може да купи във вазов или "на плиска"?
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
              Професор Краси за имотите и нещата от живота
              https://youtu.be/G_bAdvRRFqY?si=Cp2uBSGo49gf9D5o

              акционерите-милионери, да избягват този коментар; "Приятел не притежава нищо друго освен имоти. Има няколко земи и към 12-13 апартамента с 5-6 парко места в град Бургас. Когато го питам за акции,злато и други неща ми каза,че от имоти в дългосрочен план се печели повече. Повече работа за пари,но са там".


              и после некой бетерчо да дойде да каже, че локацията не вАжи.
              Last edited by ratten; 04.03.2024, 21:29.
              препоръка е

              Коментар


              • Професор Краси за имотите и нещата от живота
                https://youtu.be/G_bAdvRRFqY?si=Cp2uBSGo49gf9D5o

                Коментар


                • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                  Никой не може да каже какво ще стане, но можем да правим информирани прогнози.

                  https://imgur.com/a/BmF2w5i
                  Ето малка извадка от моята таблица със статистика по темата, за жалост нямам ИЦЖ преди 2016 защото беше друга платформа.
                  Виж съотношението ИЦЖ/брутна заплата СФ и как еволюира. Жилищата са по-достъпни сега от 2016та. Камо ли пък ако коментираме 2008-9та.

                  И да, има заплати в сивия сектор (и преди и сега). Това не променя нещата.

                  С инфлационните нива и недостига на работна ръка, само можем да продължаваме да очакваме ръст на заплатите.

                  Последния фактор са ипотеките, които са голямата неизвестна. Тук трябва да се гадае, но не очаквам повече от двойно двигане, което е пак на нива наполовина от големия бум 2008-ма.

                  С оглед всичко това, не бих очаквал идните години нищо повече от -10% спад, но по-скоро нулев или малък ръст на цените на имотите в СФ.

                  Бих се хванал на бас за 1 бон ей тук и сега, но на нито един от вас не бих доверил да ми държи колелото пред магазина за да си купя дъвки орбит, камо ли да се хвана на бас...

                  Лека вечер.
                  Съотношението "цени на жилища/брутна заплата" не съдържа никаква икономическа логика. Доста пъти съм обяснявал защо. Просто една аритметика за 4-и клас, без никакъв икономически смисъл.
                  А да не говорим, че при голямо неравенство в доходите (какъвто е нашият случай) средноаритметичната заплата също не е особено адекватен показател.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                    Колко пари са дали?

                    Иначе най-важното е хората. Ако готини хора се съберат, не ми дреме къде и за колко е.
                    Прав си Директорче. Компанията е най-важна. Ами, трябва да питам...ама за нея, цената със сигурност е била справедлива

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      големо парти, ще има ли и други жени освен нея
                      Нали се сещащ, каква бърлога е Велинград, сравнено с моята обител в Бургас, камо ли с други дестинации!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                        Абе семейства са, ама мен ме изненада, че 40 души са се навили за оферта в някакъв хотел във Велинград. Напомни ми на президентския апарт пак там за Коледа за 11000лв. Явно много хора има със сбъркани приоритети за почивка За тия пари, аз в Канкун бих отишъл, ама разни хора, разни идеали....
                        Колко пари са дали?

                        Иначе най-важното е хората. Ако готини хора се съберат, не ми дреме къде и за колко е.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          големо парти, ще има ли и други жени освен нея
                          Абе семейства са, ама мен ме изненада, че 40 души са се навили за оферта в някакъв хотел във Велинград. Напомни ми на президентския апарт пак там за Коледа за 11000лв. Явно много хора има със сбъркани приоритети за почивка За тия пари, аз в Канкун бих отишъл, ама разни хора, разни идеали....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Една колежка ме покани на купон с 3 нощувки във Велинград. Помислих, че се шегува, а тя събрала 40 човека-ентусиасти!
                            големо парти, ще има ли и други жени освен нея
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                              До модератора X_Y. Надявам се да сте така обективен, когато дефлационния професор употребява бай Лора! Предвид корекцията на последното ми мнение. Ето, аз го похвалих дори, само с 3 години е сбъркал прогнозата, за разлика от Бъртрам, който вече бърка 7г. и от проф. Красимир Петров, който 12г. сипе сбъркани прогнози.
                              Нищо, той реве за тези прогнози откакто е на 750 евро квадрата. После стана 1800 евро квадрата и пак реве за този огромен спад. Най-накрая ще стане, ама ще е от 2500 на 2100, ама ще чуеш колко бил прав, как бил познал.

                              The market can be irrational longer than you can remain solvent.
                              Last edited by direkto4eto2; 04.03.2024, 21:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                велинград съм го отписАл много отдавна.
                                Една колежка ме покани на купон с 3 нощувки във Велинград. Помислих, че се шегува, а тя събрала 40 човека-ентусиасти!

                                Коментар

                                Working...
                                X