IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Прати го Бъртрам да търси квартира, щото той постоянно плямпа за празните, нещо, като фетиш са му...
    Не бих тръгнал да мъча човека, допадат ми постовете му. Хубаво е да има разногласие, иначе става ехо камера.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Интересна история.
      Ако е реална, тея двамата или са бавноразвиващи, или са с мозъци колкото аспиринче.
      1 000 000 за Лозенец-bg?! (това са приблизително 560 000 долара )

      За 490 000 долара могат да си купят ей това нещо, в центъра на цивилизацията, далеч от Лозенец
      Е, ако приемем, че е някакъв топ апартамент 200 м2, това са 2,5К EUR/м2. Навярно е голям кеф.
      Определено би ми било много интересно да видя за какъв тип апартамент става въпрос. Примерно някой мезонет в някоя нова сграда...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

        Това го плямпам .......Ама истинският измерител е човек да пробва да намери свестна квартира, тогава ще разбере това "изобилие на празни апартаменти" точно какво е в реалност. Аз имам контакт с много такива хора и поне в СФ е страшно.

        Който не си е потопил реално краката, да не коментира колко е студена водата... не става така.
        Прати го Бъртрам да търси квартира, щото той постоянно плямпа за празните, нещо, като фетиш са му...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
          Връщаме се 100 години назад по население

          А след 50 години, през 2074 г. ще достигнем 4,98 млн. души, точно колкото сме били преди 100 години.
          Понижителите имат нова година за излизане от деЦките - 2074

          Коментар


          • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

            Как изглеждат Айтиските физиономии.
            окошо мен има всякакви хора;
            и под скъпи коли имам предвид най-вече в сегмента 50-150к; малко са хората около мен с по-скъпи коли
            https://m.economy.bg/humancapital/vi...-na-MentorMejt

            Примерно.

            Иначе 150К си е баш скъпа кола (за БГ), ай стига

            за тия пари мога да си купя Порше 911 от 2015-та. Ама не го правя защото съм скръндза. Пълна трагедия.
            Last edited by direkto4eto2; 02.03.2024, 15:15.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
              Днес пих кафе с един приятел. ИТ, на много високо ниво и заплата. Разказа ми за негови познати ИТ та, семейство работещи в една фирма. И двамата са съкратени:-( Проблема обаче е друг. Купили са с ипотека голям луксозно обзаведен апарт в Лозенец и имат ипотечен кредит към банка 1 000 000 лв ( един милион лева) Отделно лизинги коли, деца в частни училища и т.н.
              Въпреки изплатеното им 6 цифрено обезщетение са в шахова и предстояща матова ситуация.
              Интересна история.
              Ако е реална, тея двамата или са бавноразвиващи, или са с мозъци колкото аспиринче.
              1 000 000 за Лозенец-bg?! (това са приблизително 560 000 долара )

              За 490 000 долара могат да си купят ей това нещо, в центъра на цивилизацията, далеч от Лозенец


              ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

              Коментар


              • Връщаме се 100 години назад по население

                За последните 10 години се стопихме с близо 845 хил. души

                Населението на страната ни ще се върне на нивото от преди 100 години, показва прогноза на Националния статистически институт. Така нарастването ни като народ през годините, когато доближихме 9 млн. души, ще бъде заличено. В началото на 1924 г. населението на България е било 4,986 млн. души показват архивите на НСИ. За началото на настоящата 2024 г. от националната статистика още не са публикували официални данни за броя на населението. Но на база на последните налични данни може да се каже, че в момента населението на България е около 6,4 млн. души, пише Труд.

                От НСИ са направили прогноза за промяната на населението в страната ни на база данните от последното преброяване. Очакванията са, че през 2070 г. хората, живеещи в България, ще намалеят до 5 млн. души. А след 50 години, през 2074 г. ще достигнем 4,98 млн. души, точно колкото сме били преди 100 години.


                https://www.flagman.bg/article/315307

                Коментар


                • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение

                  Как изглеждат Айтиските физиономии.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

                    Защо обаче всичките скъпи коли в София са вътре с кифленски муцуни и бабаитски неадерталци? И аз уж очаквах да видя някакви АЙТИтски физиономии. Изключение са теслите
                    Как изглеждат Айтиските физиономии.
                    окошо мен има всякакви хора;
                    и под скъпи коли имам предвид най-вече в сегмента 50-150к; малко са хората около мен с по-скъпи коли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от okean Разгледай мнение
                      От много години работя в IT сферата и съм видял какво ли не.
                      Семейства с 20-30к доход, които живеят от заплата на заплата.
                      хора, които купуват от време на време по някой имот със спестявания само.
                      Хора, които си живеят в децките.
                      инвеститори в акциите, крипто, имоти.
                      Общо взето IT хората не се различават особено от това, което виждам тук.

                      Може би най-характерния белег, обаче, влечението към скъпи коли.
                      Защо обаче всичките скъпи коли в София са вътре с кифленски муцуни и бабаитски неадерталци? И аз уж очаквах да видя някакви АЙТИтски физиономии. Изключение са теслите

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение

                        Купил на 1000-3000 лв. Биткойн. Ако беше купувал на тези нива щеше да е минал през няколко мечи пазара на крипто и наемаше да е такъв ентусиаст да ръси такива щуротии.
                        Не мисля, че разбираш истинските биткойн максималисти и как мислят те. Мечите пазари не са нищо, те гледат далечната картинка и държат без да трейдят.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          и аз бях изненадан да го чуя (тогава), но като ми обясниха защо и как намерих логика.
                          визираха конкретно млади специалисти (под 30) с големи заплати, които скачат смело и безрасъдно.
                          От много години работя в IT сферата и съм видял какво ли не.
                          Семейства с 20-30к доход, които живеят от заплата на заплата.
                          хора, които купуват от време на време по някой имот със спестявания само.
                          Хора, които си живеят в децките.
                          инвеститори в акциите, крипто, имоти.
                          Общо взето IT хората не се различават особено от това, което виждам тук.

                          Може би най-характерния белег, обаче, влечението към скъпи коли.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            ако са достатъчно важни за банката може и на ниво директори (централа), но това е по-скоро по линия на това от какво значение е този човек за банката

                            примерно управляваш верига обекти, хиляди картови плащания на ден, стотин човеци персонал с превод на заплата в банката, карти, кредити ... сумата от 'таксичките' и лихвите покрай този бизнес може да 'храни' не един а няколко банкови офиси... съптветно меринжея, който решава коя банка да ползва е 'топ-топ' преференциален клиент... на такъв може и на 0.1% да му пуснат ипотека ако искат и пак ще са на сметка.

                            това обаче не ни касае нас с тебе
                            Аз попадам поне в два от критериите, които описваш, но далеч не съм получавал такива безумни условия. Навярно трябва много нагоре да задвижиш контакти в банките, за да "отключат" тези възможности, нещо, което не съм правил. Записвам си го като идея.



                            Коментар


                            • In 2022, With more than 860,000 units sold, the province of Jiangsu had the largest residential real estate market in China. Provinces such as Guangdong, Sichuan, Henan and Shandong also saw significant numbers of residential properties sold. Overall, nearly 9.6 million apartments were sold in the country in 2022.

                              https://www.statista.com/statistics/...a-by-province/



                              China has at least 65 million empty homes — enough to house the population of France. It offers a glimpse into the country's massive housing-market problem.


                              https://www.businessinsider.com/chin...roblem-2021-10
                              Last edited by unimog; 02.03.2024, 14:50.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                                Не взимам страна, понеже аз не вярвам в койнии. Но може би си 100% прав, особено ако си купил койни на 1000-3000лв.
                                Оптимист съм за финансовият исход на това семейство стига да могат на изхода да са семейство.
                                Купил на 1000-3000 лв. Биткойн. Ако беше купувал на тези нива щеше да е минал през няколко мечи пазара на крипто и наемаше да е такъв ентусиаст да ръси такива щуротии.

                                Коментар

                                Working...
                                X