IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Оперират ми едното око - плащат. Следващата година оперират ДРУГОТО - не плащат. Кое събитие се е случило?
    Никой не знае автоимунната ми болест какви странични ефекти ще има.
    Сигурно и като работиш на банциг ще ти платят само първото отрязване на пръст. Ако направиш сакатлък втори път и вече НЕ МОЖЕ ДА ПЛАЩАТ.
    В болница също не може да си болен 2 пъти за 30 дена от едно и също. Всеки път ми пишеха НОВА диагноза за да вляза. 2 седмици в белодробно 2 в нефрология за бъбреци
    Имах предвид хронични заболявания.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      За БГ съм сигурен, че няма да види Евро никога. Но Еврото е една напълно умряла валута, така че така е по-добре. Бордът трябва да се смени и да се обвърже с швейцарския франк. А за разпада на Еврозоната говорят вече доста силни гласове, дори в Германия, която е и основният губещ както винаги. Още при гръцката криза трябваше да се действа и гърците да се извадят, а кредиторите на Гърция да поемат целия удар. ЕЦБ обаче решиха да спасяват френските и немските банки (основен крдитор на Гърция) и така целият механизъм на стаблност се разпадна още тогава, сега вече никой не спазва критериите, тегли си дългове колкото ще, а ЕЦБ го финансира.

      В България гласовете, подкрепящи Еврото са изцяло политически. Идеята е още и още евтин дълг, още инфлация, още финансиране на чиновници, имоти и крадене. Превалутирането е грешен аргумент - примерно гледам, че ТБИ Банк вече полват фиксинга за превалутиране. Може да се притиснат осталите банки да направят същото, но няма политическа воля да се защитават интересите на хората, банките са един от механизмите за кражба.
      Дали ще се казва, евро, долар, лира или лев - все тая....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

        Е не плащат ли почистване, профилактични прегледи, шини за децата ? То и тук има ниски лимити, ма мисля че покриват горе долу 2 коронки годишно. Зъбната застраховка може да е двойна, Моята застрахова покрива цялото семейство и имаме още една през работата на жена ми та мисля че двете покриват $3-4 к годишно. Ако щеш, лекувай пародонтоза, ако щеш прави коронки, пломби, шини . Твои пари са си. Знам че има ограничения да правиш 2 пъти коронка на един и същ зъб за по малко от някакъв период, ма всичко друго май е ок
        Е може и да плащат прегледи и 1-2 пломби, но няма лекари вече, които да работят със здравната каса. Поне аз незнам за такива, ако има вероятно ще чакаш поне 3-4 месеца и ще си оставят ръцете, и ще се наложи пак до опреш до добър стоматолог. За шини през каса - забрави.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

          Еврозоната няма да се разпадне, но ние евро надали ще видим. Ей сега бяхме на крачка и веднага ГЕРБ и ДПС се разбързаха да свалят правителството току преди да разпишем финалните документи. Какъв е варианта до 2025 те да не са в играта, а Боко и Пееф да не се ръководят от Останкино, та да стане номера?

          Предстоят ни още 8-10 години от 2011-2020, само че без световно спокойствие, липса на инфлация и бумтяща икономика. Бокича става да е капитан в спокойно море и да си прави далаверите и схемите, когато държавата върви по 1-2% годишно напред от регионалната инерция и световния цъфтеж. Ама сега?
          За БГ съм сигурен, че няма да види Евро никога. Но Еврото е една напълно умряла валута, така че така е по-добре. Бордът трябва да се смени и да се обвърже с швейцарския франк. А за разпада на Еврозоната говорят вече доста силни гласове, дори в Германия, която е и основният губещ както винаги. Още при гръцката криза трябваше да се действа и гърците да се извадят, а кредиторите на Гърция да поемат целия удар. ЕЦБ обаче решиха да спасяват френските и немските банки (основен крдитор на Гърция) и така целият механизъм на стаблност се разпадна още тогава, сега вече никой не спазва критериите, тегли си дългове колкото ще, а ЕЦБ го финансира.

          В България гласовете, подкрепящи Еврото са изцяло политически. Идеята е още и още евтин дълг, още инфлация, още финансиране на чиновници, имоти и крадене. Превалутирането е грешен аргумент - примерно гледам, че ТБИ Банк вече полват фиксинга за превалутиране. Може да се притиснат осталите банки да направят същото, но няма политическа воля да се защитават интересите на хората, банките са един от механизмите за кражба.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

            Как искаш да застраховаш застрахователно събитие което вече се е случило?
            Оперират ми едното око - плащат. Следващата година оперират ДРУГОТО - не плащат. Кое събитие се е случило?
            Никой не знае автоимунната ми болест какви странични ефекти ще има.
            Сигурно и като работиш на банциг ще ти платят само първото отрязване на пръст. Ако направиш сакатлък втори път и вече НЕ МОЖЕ ДА ПЛАЩАТ.
            В болница също не може да си болен 2 пъти за 30 дена от едно и също. Всеки път ми пишеха НОВА диагноза за да вляза. 2 седмици в белодробно 2 в нефрология за бъбреци
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Разбирам. Добре де, а по какви критерии определят какво се плаща? Защо всеки ден съобшават че някой има нужда от пари за лечение ? И как така хем си плащаш осгуровки , хем ти трябва частна застраховка , а и няма направления ? То излиза , че тук системата работи по-добре въпреки че всички я критикуват.
              Ако е за нещо сериозно и имаш осигуровки си доплащаш средно сттистически само около 50%.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                Абе тез застраховки са ГОЛЯМА ИЗМАМА.
                Плащат само случайни прегледи. Ака ако си хронично болен нищо не ти покриват. Влизане в болница покриват до 30 дена макс, има и по 20 дена
                Пример с мен - имам 10 операции на очите. ПЛАТИХА МИ САМО ПЪРВАТА, за другите плащат само консумативите или 50лв.
                Та си плащаш 500лв за да не се редиш за направление
                Как искаш да застраховаш застрахователно събитие което вече се е случило?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                  2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

                  ===2079===

                  Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
                  Догодина и 2025 не е ли едно и също?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                    2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

                    ===2079===

                    Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
                    Казваш го с такава сигурост

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      Евро няма видиш никога в БГ - 2025 отдавна отпадна като вариант, а до 2027 ще се разпадне Еврозоната.
                      Еврозоната няма да се разпадне, но ние евро надали ще видим. Ей сега бяхме на крачка и веднага ГЕРБ и ДПС се разбързаха да свалят правителството току преди да разпишем финалните документи. Какъв е варианта до 2025 те да не са в играта, а Боко и Пееф да не се ръководят от Останкино, та да стане номера?

                      Предстоят ни още 8-10 години от 2011-2020, само че без световно спокойствие, липса на инфлация и бумтяща икономика. Бокича става да е капитан в спокойно море и да си прави далаверите и схемите, когато държавата върви по 1-2% годишно напред от регионалната инерция и световния цъфтеж. Ама сега?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                        2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

                        ===2079===

                        Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
                        Ако не ме лъже календарът, догодина е 2025. Ти веднъж слагаш +40%, после слагаш още едни 30%, както се казва да има.
                        А този тайм фрейм от 15 години да не се окаже, че важи и за еврото?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                          Работодателя я плаща и за мен и за семейството ми.Също и застраховки dental, vision, life и disability. Горе долу стандартен тип застраховки. Не са задължителни , но повечето фирми осигуряват застраховки. Някои зависят от възрастта, но има и групови , за които няма значение.

                          В България гледам, че има здравна застраховка 8 ли 10% беше и има и частни, Каква е тяхната фунция ? Едно време май нямаше частни . Освен това преди месец чух , че здравната каса щяла да плаща MRI, Че тая каса за какво е ако трябва да си плащаш за изследвания ? Некой беше споменал и за направления , че трябвало да ходиш в началото на периода , че после свършвали , но това беше отдавна, сега сигурно не е така. Абе общо взето чувам от познати че всеки си плаща на ръка и верно че цените са по 100-на кинта ма се чудя за какво плащате 8-10% застраховки тогава ?
                          Вярно си чул, почти всичко се плаща на ръка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                            2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

                            ===2079===

                            Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
                            Евро няма видиш никога в БГ - 2025 отдавна отпадна като вариант, а до 2027 ще се разпадне Еврозоната.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              проветрява си устата. Все пак алкохола трябва и да се изпари.
                              Примерно ако си счупиш зъб ще ти го платят (до 200лв, имплант НЯМА ДА ТИ ПЛАТЯТ), ако имаш пародонтоза и ти падат зъбите ще ти платят дедовия (пак 200лв). Или даваш 200лв застраховка за да ти платят 200лв разходи
                              Е не плащат ли почистване, профилактични прегледи, шини за децата ? То и тук има ниски лимити, ма мисля че покриват горе долу 2 коронки годишно. Зъбната застраховка може да е двойна, Моята застрахова покрива цялото семейство и имаме още една през работата на жена ми та мисля че двете покриват $3-4 к годишно. Ако щеш, лекувай пародонтоза, ако щеш прави коронки, пломби, шини . Твои пари са си. Знам че има ограничения да правиш 2 пъти коронка на един и същ зъб за по малко от някакъв период, ма всичко друго май е ок

                              Коментар


                              • 2025та наближава, еврото ще стане разплащателна валута на БГ. Не знам как я мислите тая с цените на имотите, но в момента ВСЕ ОЩЕ цените са изгодни за купуване. Догодина +40%, а през 2025та + още 30%.

                                ===2079===

                                Обещаното МЯУ го няма на хоризонта никакво. Ако се появи някой и ви каже,че МЯУ-то ще дойде, той вероятно е прав, но да знаете, че неговия тайм фрейм е с точност +/- 15 години. "Таймнинг ис евритинг" както той сам обича да казва.
                                Last edited by два_таралежа; 03.05.2024, 09:30.

                                Коментар

                                Working...
                                X