IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ба не го слушай. Тук добрите стоматолози, по нищо не отстъпват на западните. Кабинетите им са обурудвани с модерна техника - рентгени, микроскопи, 3д принтери и т.н всичко това разбира се има цена. Цените на мой познат стоматолог по нищо не се различават от тези в Германия, затова и лечението на зъби от чужденци в бг секна.

    П.с гледах репортажа на DW, че той е отпреди 7 год бре, през този период цените са х3, и немски пенсионер с 2000 евра не би оцелял в градове като Вн или Пд.
    Значи български пенсионер оцелява с 500 еуро пенсия ,а немски с 2000 не може.Че то дохода му по-голям от заплатата в София

    Коментар


    • https://www.capital.bg/politika_i_ik...ovi_slujiteli/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Баси к'ви чудеса имало при вас! Пич, ставаш смешен с тази омраза към Родината. Събери малко пари, фани самолета и ела да видиш какви клиники и какво оборудване имаме. Иначе е все едно аз да коментирам Америка по пътеписите Илф и Петров.
        Ма аре разберете се хейтърчетата ... или съм пробит гастар който идва да си прави зъбите всяко лято и знае какво е, или не идвам и не знам какво е. Верно , че не съм бил 20 и кусур години на зъболекар в България, ма едно време си спомням, че всички кабинети бяха на първия етаж на жилишни сгради. Изчезнаха ли тия кабинети? Защото ако не са, са си както преди. В жилищна сграда не можеш да вкараш рентген и въпроса приключва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Е добре де, оня лорда за какво всеки месец почва с басовете за доктори и стоматолози? Изглежда си няма идея за какво говори. И преди време някой се подиграваше , че емигриралите ходят на лекар и зъболекар в България. За България не знам как е сега. Едно време зъболекарката ми ме пращаше до кино Одеон за рентгенови снимки. Един ден отиваш да те види и да ти напише бележката за снимка. После отиваш за снимка до Одеон и си беше едно чакане , че от цяла София ходеха там. Пои следващото ходене ти прави зъба, пак ходиш за снимка до Одеон, после пак ходиш при нея да види снимката. 5 дни се разправяш с една пломба. Коронки се чакаха 2-3 седмици. Тук всички имат рентгени в кабинетите. Ма естествено не с плаки а с ниска радиация директно свързани с компа. Всичко става за минути на място, коронките се правят с 3D скенер ( няма вече взимане на проба с пластелини), Сканира зъбите, праща файла по имейл до лаб-а , след 2-3 дни ония му пращат коронката по пощата и това е, за 5 дни и 2 ходения си готов.сигурно и в България има по напреднали клиники които работят по същия начин.
          Ба не го слушай. Тук добрите стоматолози, по нищо не отстъпват на западните. Кабинетите им са обурудвани с модерна техника - рентгени, микроскопи, 3д принтери и т.н всичко това разбира се има цена. Цените на мой познат стоматолог по нищо не се различават от тези в Германия, затова и лечението на зъби от чужденци в бг секна.

          П.с гледах репортажа на DW, че той е отпреди 7 год бре, през този период цените са х3, и немски пенсионер с 2000 евра не би оцелял в градове като Вн или Пд.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

            Е добре де, оня лорда за какво всеки месец почва с басовете за доктори и стоматолози? Изглежда си няма идея за какво говори. И преди време някой се подиграваше , че емигриралите ходят на лекар и зъболекар в България. За България не знам как е сега. Едно време зъболекарката ми ме пращаше до кино Одеон за рентгенови снимки. Един ден отиваш да те види и да ти напише бележката за снимка. После отиваш за снимка до Одеон и си беше едно чакане , че от цяла София ходеха там. Пои следващото ходене ти прави зъба, пак ходиш за снимка до Одеон, после пак ходиш при нея да види снимката. 5 дни се разправяш с една пломба. Коронки се чакаха 2-3 седмици. Тук всички имат рентгени в кабинетите. Ма естествено не с плаки а с ниска радиация директно свързани с компа. Всичко става за минути на място, коронките се правят с 3D скенер ( няма вече взимане на проба с пластелини), Сканира зъбите, праща файла по имейл до лаб-а , след 2-3 дни ония му пращат коронката по пощата и това е, за 5 дни и 2 ходения си готов.сигурно и в България има по напреднали клиники които работят по същия начин.
            Баси к'ви чудеса имало при вас! Пич, ставаш смешен с тази омраза към Родината. Събери малко пари, фани самолета и ела да видиш какви клиники и какво оборудване имаме. Иначе е все едно аз да коментирам Америка по пътеписите на Илф и Петров.

            пп Лузърите си мислят, че България им е виновна и отричат всеки български успех. Не могат да понесат факта, че БЕЗ ТЯХ развиваме икономиката и обществото
            Last edited by BONI; 03.05.2024, 18:20.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Е може и да плащат прегледи и 1-2 пломби, но няма лекари вече, които да работят със здравната каса. Поне аз незнам за такива, ако има вероятно ще чакаш поне 3-4 месеца и ще си оставят ръцете, и ще се наложи пак до опреш до добър стоматолог. За шини през каса - забрави.
              Е добре де, оня лорда за какво всеки месец почва с басовете за доктори и стоматолози? Изглежда си няма идея за какво говори. И преди време някой се подиграваше , че емигриралите ходят на лекар и зъболекар в България. За България не знам как е сега. Едно време зъболекарката ми ме пращаше до кино Одеон за рентгенови снимки. Един ден отиваш да те види и да ти напише бележката за снимка. После отиваш за снимка до Одеон и си беше едно чакане , че от цяла София ходеха там. Пои следващото ходене ти прави зъба, пак ходиш за снимка до Одеон, после пак ходиш при нея да види снимката. 5 дни се разправяш с една пломба. Коронки се чакаха 2-3 седмици. Тук всички имат рентгени в кабинетите. Ма естествено не с плаки а с ниска радиация директно свързани с компа. Всичко става за минути на място, коронките се правят с 3D скенер ( няма вече взимане на проба с пластелини), Сканира зъбите, праща файла по имейл до лаб-а , след 2-3 дни ония му пращат коронката по пощата и това е, за 5 дни и 2 ходения си готов.сигурно и в България има по напреднали клиники които работят по същия начин.

              Коментар


              • Поздрави за Парибас и Файделити от Варна:

                https://www.youtube.com/watch?v=sMY2u6ySevw

                Коментар


                • Тез пенсионери пък от Fidelity, вместо да ги мятат тия трилиони от терасите, и те щели да купуват от тая пирамида:

                  Fidelity says pensioners are starting to explore crypto in $4.7tn opportunity

                  https://www.dlnews.com/articles/mark...ons-in-crypto/

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Тез банкстери от BNP Paribas големи глупци бре, вместо да купят туули в Младост (или Бриз), отишли и си дали мангизите за тая пирамида - биткон.


                    Second Largest European Bank is Buying Bitcoin ETF: 13F SEC Fillings

                    https://www.nasdaq.com/articles/seco...f-sec-fillings
                    будали
                    ама те и да фалират не могат
                    печелят ли - за тях си е
                    почнат ли да губят - спестителите го отнасят
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Тез банкстери от BNP Paribas големи глупци бре, вместо да купят туули в Младост (или Бриз), отишли и купили от тая пирамида - биткон.


                      Second Largest European Bank is Buying Bitcoin ETF: 13F SEC Fillings

                      https://www.nasdaq.com/articles/seco...f-sec-fillings

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        Оперират ми едното око - плащат. Следващата година оперират ДРУГОТО - не плащат. Кое събитие се е случило?
                        Никой не знае автоимунната ми болест какви странични ефекти ще има.
                        Сигурно и като работиш на банциг ще ти платят само първото отрязване на пръст. Ако направиш сакатлък втори път и вече НЕ МОЖЕ ДА ПЛАЩАТ.
                        В болница също не може да си болен 2 пъти за 30 дена от едно и също. Всеки път ми пишеха НОВА диагноза за да вляза. 2 седмици в белодробно 2 в нефрология за бъбреци
                        Имах предвид хронични заболявания.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          За БГ съм сигурен, че няма да види Евро никога. Но Еврото е една напълно умряла валута, така че така е по-добре. Бордът трябва да се смени и да се обвърже с швейцарския франк. А за разпада на Еврозоната говорят вече доста силни гласове, дори в Германия, която е и основният губещ както винаги. Още при гръцката криза трябваше да се действа и гърците да се извадят, а кредиторите на Гърция да поемат целия удар. ЕЦБ обаче решиха да спасяват френските и немските банки (основен крдитор на Гърция) и така целият механизъм на стаблност се разпадна още тогава, сега вече никой не спазва критериите, тегли си дългове колкото ще, а ЕЦБ го финансира.

                          В България гласовете, подкрепящи Еврото са изцяло политически. Идеята е още и още евтин дълг, още инфлация, още финансиране на чиновници, имоти и крадене. Превалутирането е грешен аргумент - примерно гледам, че ТБИ Банк вече полват фиксинга за превалутиране. Може да се притиснат осталите банки да направят същото, но няма политическа воля да се защитават интересите на хората, банките са един от механизмите за кражба.
                          Дали ще се казва, евро, долар, лира или лев - все тая....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Е не плащат ли почистване, профилактични прегледи, шини за децата ? То и тук има ниски лимити, ма мисля че покриват горе долу 2 коронки годишно. Зъбната застраховка може да е двойна, Моята застрахова покрива цялото семейство и имаме още една през работата на жена ми та мисля че двете покриват $3-4 к годишно. Ако щеш, лекувай пародонтоза, ако щеш прави коронки, пломби, шини . Твои пари са си. Знам че има ограничения да правиш 2 пъти коронка на един и същ зъб за по малко от някакъв период, ма всичко друго май е ок
                            Е може и да плащат прегледи и 1-2 пломби, но няма лекари вече, които да работят със здравната каса. Поне аз незнам за такива, ако има вероятно ще чакаш поне 3-4 месеца и ще си оставят ръцете, и ще се наложи пак до опреш до добър стоматолог. За шини през каса - забрави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

                              Еврозоната няма да се разпадне, но ние евро надали ще видим. Ей сега бяхме на крачка и веднага ГЕРБ и ДПС се разбързаха да свалят правителството току преди да разпишем финалните документи. Какъв е варианта до 2025 те да не са в играта, а Боко и Пееф да не се ръководят от Останкино, та да стане номера?

                              Предстоят ни още 8-10 години от 2011-2020, само че без световно спокойствие, липса на инфлация и бумтяща икономика. Бокича става да е капитан в спокойно море и да си прави далаверите и схемите, когато държавата върви по 1-2% годишно напред от регионалната инерция и световния цъфтеж. Ама сега?
                              За БГ съм сигурен, че няма да види Евро никога. Но Еврото е една напълно умряла валута, така че така е по-добре. Бордът трябва да се смени и да се обвърже с швейцарския франк. А за разпада на Еврозоната говорят вече доста силни гласове, дори в Германия, която е и основният губещ както винаги. Още при гръцката криза трябваше да се действа и гърците да се извадят, а кредиторите на Гърция да поемат целия удар. ЕЦБ обаче решиха да спасяват френските и немските банки (основен крдитор на Гърция) и така целият механизъм на стаблност се разпадна още тогава, сега вече никой не спазва критериите, тегли си дългове колкото ще, а ЕЦБ го финансира.

                              В България гласовете, подкрепящи Еврото са изцяло политически. Идеята е още и още евтин дълг, още инфлация, още финансиране на чиновници, имоти и крадене. Превалутирането е грешен аргумент - примерно гледам, че ТБИ Банк вече полват фиксинга за превалутиране. Може да се притиснат осталите банки да направят същото, но няма политическа воля да се защитават интересите на хората, банките са един от механизмите за кражба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                                Как искаш да застраховаш застрахователно събитие което вече се е случило?
                                Оперират ми едното око - плащат. Следващата година оперират ДРУГОТО - не плащат. Кое събитие се е случило?
                                Никой не знае автоимунната ми болест какви странични ефекти ще има.
                                Сигурно и като работиш на банциг ще ти платят само първото отрязване на пръст. Ако направиш сакатлък втори път и вече НЕ МОЖЕ ДА ПЛАЩАТ.
                                В болница също не може да си болен 2 пъти за 30 дена от едно и също. Всеки път ми пишеха НОВА диагноза за да вляза. 2 седмици в белодробно 2 в нефрология за бъбреци
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X