IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
    Бетърчо, ко става в тая Варна бе мамин. Магазините пълни с народ, кръчмите и те, руснаци, украинци, няма място къде да се обърнеш, харчат като за последно.
    ти ако сравняваш с Шумен, Попово, Търговище.. ще ти се стори лас вегас ама...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
      Бетърчо, ко става в тая Варна бе мамин. Магазините пълни с народ, кръчмите и те, руснаци, украинци, няма място къде да се обърнеш, харчат като за последно.
      Е, да, ама имоти не купуват горките. Или Бетерчо не е догледал хубаво.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Бетърчо, ко става в тая Варна бе мамин. Магазините пълни с народ, кръчмите и те, руснаци, украинци, няма място къде да се обърнеш, харчат като за последно.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          абе, не може просто така да вземете и да ги уволнявате
          ми те, хората планове имат
          ей го, наш трайчо гледа да купи апартаменти по 300-400к е
          как така ще го уволнявате??
          Едно птиче ми подшушна, че накавръка е купил.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

            1,5 К лв наистина е ниска, особено за млади хора. Обаче ако са двойка с 3 К лв могат да се оправят и да живеят нормално.

            Има хора, които си мъкнат зимнина от село, получават ренти и не обичат да харчат за дрехи и за дома. Една наша приятелка учителка купи 2 апартамента в Силистра, вторият с лекота, само от получени ренти за 10 г., сделката е от преди пандемията.

            Аз съм забелязъл, че има мързеливи чичовци, които лапат много, пият, обичат гостите и точно този тип чичовци не искат да купят самостоятелно жилище за децата си. Визирам конкретно двама, имали са пари, но не са искали да ги похарчат за децата си и са с лоша (бяха с лоша) финансова култура. По-принцип българите са малко стиснати и купуват само на промоционални цени,
            2-2.5 к лева заплата е средна работа в София. А и тази българска традиция, едно поколение да работи за следващото, без да си обърне внимание на себе си е малко отживелица. Ще наблюдавате следващите години как тенденцията родители да купуват апартамент/и на децата си, че ще намалее. Просто новите поколения растем по-егоистични и мързеливи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

              Хъ, ко речи ? Аз не знам даже какъв ми е логина ако въобще имам такъв. Как ше отговарям на въпроси бе ? Тази агенция за какво е ? И те как ще се навият да им се бъркаш в работата ? Ми ако изръсиш некоя простотия и клиента се откаже ? Техните пари зависят от това. Те и да ми дадат достъп да отговарям, аз какво да кажа, нито код за вратата мога да им дам , нито знам дали може чистенето да свърши по-рано та да е по-рано чекина, нито френския ми става .. нищо. Отделно , че те когато са въпросите аз сигурно спя. Абе май трябва основни неща да ти се обясняват. Аз като искам да ходя на ваканция им се обаждам да блокират времето та да не се плашат комисионни на АирБнб. Затова им се обаждах преди няколко дни , да видя кога е свободен. Всичко минава през тях. Те ми дават код, аз имам достъп само до логовете на бравата и мога да видя кога е влизано с чий код, но аз самия не мога да генерирам код. Те носят отговорност. Как ще стане аз да имам достъп а те да са отговорни ? Плащам си и таксата за чистене. Само на АирБнб не плащам зашото няма транзакция.през тях. Иначе съм като наемател. Имат 2 процедури, едната за директен наем , другата краткосрочен през сайтове и си или по единия или по другия. Няма трета специална процедура за мен. Казвам ти го всичко това за да разбереш , че на нотариалния акт може да има твоето име, ма не разполагаш с апартамента, агенцията на практика ти ползва апартамента да изкарва пари, това им е бизнеса, и те искат да имат контрол за да могат да си предвиждат приходите и разходите. На теб ти плащат нещо като такса за това че им даваш да ти ползват апартамента да изкарват кинти. Е сега , надявам се, ти се изясни малко ... как си представяш да се правиш на регулировчик с клиентите ?

              P.S. Ако ползваш фирма за чистене е друго. Но те не менажират. Aко нешо е счупено няма да се разправят с клиента да плаща или ако се развали пералнята няма да пратят майстор. Само чистят , ти си менажираш. Поне сме на темата и те гледам , че ако верно имаш АирБнб си нямаш идея какво правиш, във Франция няколко дребни собственика , ако не искат да ползват агенция могат да направят ко-хост и самите те да действат като агенция, но да кажем 2-3 човека могат да се въртят и а не да се чудят те самите как да ходят отпуска или ако имат постоянна работа , как да си я вършат За мен не работи заради часовата разлика , ма там хората си се организират.
              Поназнайвам за фирмите за менажиране на апартаменти за краткосрочно отдаване, така че питайте, ако ви е интересно нещо.

              Коментар


              • Виртшафтсвохе": Инфлацията в България се дължи на балон при недвижимите имоти

                Имотният балон се подхранва от политиката, която е тясно свързана със строителния сектор, казва експерт

                Коментар


                • Наемите са последното парче от доминото, което ще падне в борбата с инфлацията - Investor.bg

                  Растящите жилищни наеми в много развити икономики се оказват упорито препятствие за централните банки в усилията им да овладеят инфлацията веднъж завинаги в този цикъл на затягане на паричната политика, пише Bloomberg.

                  ===2079===

                  Време е българските банкери да вземат мерки за такива като ратко и песимиста, че заради такива като тях инфлацията трудно може да бъде овладяна.

                  Коментар


                  • Драги понижители,

                    Не купувайте имоти! Имотите са тежко бреме и само носят разходи. Ей го ние с др. Левчо едвам намерихме градинар. Най-хубаво си е под наем или в деЦка. Имоти и без пари да ви дават не ги приемайте!
                    Last edited by два_таралежа; 08.05.2024, 12:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                      Ами да се закриват. Хората прогресивно намаляват, населението изчезва и се топи, нямаме нужда от раздута държавна/общинска администрация.
                      България е на практика град-държава.
                      То има и световни градове с повече население от цялото бг. Примерно Москва - 15,1 милиона души.
                      абе, не може просто така да вземете и да ги уволнявате
                      ми те, хората планове имат
                      ей го, наш трайчо гледа да купи апартаменти по 300-400к е
                      как така ще го уволнявате??
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Нали тези чиновници са основните избиратели на туморите в парламента. Как искаш да се съкратят? Заплатите им се плащат (и увеличават) с нови държавни дългове, а разни Бонки и таралежи ми говорят за "повишаващ се стандарт"...
                        То и на Пурко му се повиши стандартЯ (за един ден)......

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                          Ами да се закриват. Хората прогресивно намаляват, населението изчезва и се топи, нямаме нужда от раздута държавна/общинска администрация.
                          България е на практика град-държава.
                          То има и световни градове с повече население от цялото бг. Примерно Москва - 15,1 милиона души.
                          Нали тези чиновници са основните избиратели на туморите в парламента. Как искаш да се съкратят? Заплатите им се плащат (и увеличават) с нови държавни дългове, а разни Бонки и таралежи ми говорят за "повишаващ се стандарт"...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Всички тези общини трябва да се закрият. Най-добре 7 области - 6 региона+София и бившите окръжни градове общини. Може да добавят още 4-5 града за общини като Казанлък примерно. Останалото само кметства.
                            Поне половината администрация ще се спести, да не кажа 80%
                            Ами да се закриват. Хората прогресивно намаляват, населението изчезва и се топи, нямаме нужда от раздута държавна/общинска администрация.
                            България е на практика град-държава.
                            То има и световни градове с повече население от цялото бг. Примерно Москва - 15,1 милиона души.
                            ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                              Спете спокойно.
                              Тухли ще има за всички.

                              Над половината от общините в страната са с население под 10 000 души
                              Всички тези общини трябва да се закрият. Най-добре 7 области - 6 региона+София и бившите окръжни градове общини. Може да добавят още 4-5 града за общини като Казанлък примерно. Останалото само кметства.
                              Поне половината администрация ще се спести, да не кажа 80%
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Спете спокойно.
                                Тухли ще има за всички.

                                Над половината от общините в страната са с население под 10 000 души
                                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                                Коментар

                                Working...
                                X