IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
    Още не съм го обявил, но около мен тръгнаха да продават, не че са на зор, просто се нанесоха в новите си жилища. А иначе с колите е голяма сеч, оня ден гледах един EQS при дилърите - на 1 год и 10 000 км за 190 к, като нов същия с тия екстри е 280к. Звънят ми, че може да паднат още. Ако не са ги продали (съмнявам се) ще им предложа 140, не че ми хареса де, аз си падам по суфовете. Казах им ако изпадне EQE SUV на 1 год на 40% ще го лапна.
    будала
    купи си една маломерчица за тия пари
    наемче да капИ
    и си карай хикс петичката още 5-6 год
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      къде това
      защо не чете форума
      08:30 USD CPI (YoY) (Mar) 3.5% 3.4% 3.2%
      08:30 USD CPI (MoM) (Mar) 0.4% 0.3% 0.4%
      09:45 CAD BoC Interest Rate Decision 5.00% 5.00% 5.00%
      22:00 NZD RBNZ Interest Rate Decision 5.50% 5.50% 5.50%
      13:00 USD 10-Year Note Auction 4.560% 4.166%

      КОГА?
      Last edited by unimog; 10.04.2024, 20:28.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

        И днес една колежка ми сподели, че са капарирали апарт на тъммо зелено. Още няма първа копка...ще следя как се развиват нещата от първи очи и ще ви информирам, щото ми е твърде интересно.
        къде това
        защо не чете форума
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          Абе, аз не разбирам и до днес, защо трябва в декларацията да си вписвам акциите, след, като това нещо по СИДДО го декларирам и в ПФБК и в IBKR?
          За да може да объркаш нещо при попълването или пресмятането и после да те ударят с голямата тесла за попълване на невярна декларация. Това е в кръга на шегата. Просто различни институции знаят различни неща за теб, но явно е затруднена комуникацията. По-голяма част от нещата, които попълваш някой някъде ги има.

          Коментар


          • трайко, ти май не я попълваш декларацията, а?
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

              Опааа, май няма такава опция, но ще я разгледам декларацията по-подробно, може и да изпускам нещо. Иначе това си е вратичка...
              От тази година в декларацията има обновено и болднато: включително криптовалути

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Опааа, май няма такава опция, но ще я разгледам декларацията по-подробно, може и да изпускам нещо. Иначе това си е вратичка...
                Няма вратичка, включени са криптовалутите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  И днес една колежка ми сподели, че са капарирали апарт на тъммо зелено. Още няма първа копка...ще следя как се развиват нещата от първи очи и ще ви информирам, щото ми е твърде интересно.

                  Коментар


                  • Още не съм го обявил, но около мен тръгнаха да продават, не че са на зор, просто се нанесоха в новите си жилища. А иначе с колите е голяма сеч, оня ден гледах един EQS при дилърите - на 1 год и 10 000 км за 190 к, като нов същия с тия екстри е 280к. Звънят ми, че може да паднат още. Ако не са ги продали (съмнявам се) ще им предложа 140, не че ми хареса де, аз си падам по суфовете. Казах им ако изпадне EQE SUV на 1 год на 40% ще го лапна.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение
                      Last edited by RUBLA; 10.04.2024, 21:39.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Явно ти работиш с по-големи мащаби от мен!
                        Имай предвид, че всички държавните чиновници са длъжни да подават ежегодно пред КПКОНПИ декларация за имущество и интереси, като в нея се описва наличностите по банкови сметки към 31.12, както и придобити през календарната година акции, яхти, МПС-та, имоти и съответната цена на придобиване. Също така се декларират и получените средства от наеми, трудови и граждански договори за съответната година. Преводи от родата в общ размер на 50-100к. ще бие много на очи при една евентуална проверка.

                        Схемата с покупка на имот на данъчна оценка е идеална за узаконяване на незаконно получени суми от държавни чиновници на ниско и средно ниво, които имат едни 100-200к. недоказуеми доходи. Почти съм сигурен, че броя на подобен тип чиновници не е никак малък.
                        Абе, аз не разбирам и до днес, защо трябва в декларацията да си вписвам акциите, след, като това нещо по СИДДО го декларирам и в ПФБК и в IBKR?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          За конове подавате ли декларации?
                          Опааа, май няма такава опция, но ще я разгледам декларацията по-подробно, може и да изпускам нещо. Иначе това си е вратичка...

                          Коментар


                          • След земетресението в Турция, сега година и нещо по-късно, цените на имотите в Шумен, Варна, Търговище и всичко около тях се покачват яко. Защо ли? (инфото ми е от 1ва ръка)

                            Коментар


                            • Средната заплата в София достигна 2900 лева: На този фон какви са възнагражденията по области в страната? -


                              ===2079===

                              ...но имотите ще паднат. Нема начин...
                              Last edited by RUBLA; 10.04.2024, 21:39. Причина: Линк към конкурентна медия.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                То само с имоти и ресторанти да беше.
                                Бетерчо, продаде ли апартамента, как е пазара?

                                Около мен виждам раздвижване, липсата на ликвидност започна да се усеща. Колега продава 5г. баварка, че взе да го стяга около шията от вноски по всякакви щуротии. Влизайки в големите вериги, все повече се набиват на очи хора тичащи да оберат щандовете с продукти на промоция. Май увеличението на доходите никак, ама никак не успява да покрие ръста на разходите.

                                Коментар

                                Working...
                                X