IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

    доходността и преди и сега е колкото лихвите по ипотечните кредити.
    И това. Но да спомена само на Радев, 50 кв м жилище ново строителство върви в Пловдив по 400€ наем - напълно обзаведено. А често и маалко повече - обикновени хол бокс спалня. С пълно обзавеждане да стъпи макс на 2000€ квадрата. Колко е доходността? 2% ли е, или минава 5-5,5% нетна.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

      Софийският пазар на наеми е малко наводнен и няма толкова много клиенти. Нали правих оглед наскоро. Аз намерих, защото имам хубав ремонт и не гоня голям наем, не се лакомя и за това имам клиенти.

      Обикновено наследеният апартамент е за ремонт и не става за отдаване. Лошото е, че по провинцията трудно се продават вилите/къщите.
      какво за колко отдаде (след последния оглед)
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

        Само още 5-6г. и ще избия 1-2гаража- покупната цена обаче и след това минавам и аз на "безкрайна" доходност и заповам да обяснявам, как всички които не купуват гаражи на цената на 35-40г. наема са балъци
        Супер си,

        Намери ли половинка?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Аз досега не съм прочел някой тухладжия да е купил след 2020 и да се хвали с доходност от наем. Цитират покупките си от преди 20-30 години. И се хвалят с доходности, резултиращи от ниската стартова цена.

          Примерно ако си наследил някой панел (тоест не си вложил и стотинка) и получаваш едни 400 лева наем, доходността ти е безкрайност - чиста математика. И такива хора излизат тук и ми говорят как били аутперформнали акциите. А с тези 400 лева и задника си не може да избършат. Голям процент, но от мижава база.
          Софийският пазар на наеми е малко наводнен и няма толкова много клиенти. Нали правих оглед наскоро. Аз намерих, защото имам хубав ремонт и не гоня голям наем, не се лакомя и за това имам клиенти.

          Обикновено наследеният апартамент е за ремонт и не става за отдаване. Лошото е, че по провинцията трудно се продават вилите/къщите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

            Само още 5-6г. и ще избия 1-2гаража- покупната цена обаче и след това минавам и аз на "безкрайна" доходност и заповам да обяснявам, как всички които не купуват гаражи на цената на 35-40г. наема са балъци
            +1

            обесняващите това в голямата си част са хора на преклонна възраст, които не искат да започнат нищо ново и са малко в режим 'след нас и потоп'... ходи им обеснявай, че сегашните цени не са ок на база останалите неща в икономиката... те си знаят, че и пръст размахват.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

              Само още 5-6г. и ще избия 1-2гаража- покупната цена обаче и след това минавам и аз на "безкрайна" доходност и заповам да обяснявам, как всички които не купуват гаражи на цената на 35-40г. наема са балъци
              по сегашна стойност? Ейде да видя за колко години со 200лв ще избиеш 50к лева.
              Печелиш само и единствено от високата цена която по ГОЛЯМ БАЛЪК ще ти даде.
              на гаража хубавото е че няма големи и СКЪПИ ремонти
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                то и преди 20 години се оказа че не си струва. А сега си набутан отвсякъде - НИКОГА НЕ МОЖЕШ ДА СИ ИЗБИЕШ "инвестицията" от наеми.
                Единствения шанс е да намериш по голям будала от тебе
                Само още 5-6г. и ще избия 1-2гаража- покупната цена обаче и след това минавам и аз на "безкрайна" доходност и заповам да обяснявам, как всички които не купуват гаражи на цената на 35-40г. наема са балъци

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                  Доходността от гарсониера преди 20 години беше поне 8% сега е 2% %.Как догонват?
                  доходността и преди и сега е колкото лихвите по ипотечните кредити.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Аз досега не съм прочел някой тухладжия да е купил след 2020 и да се хвали с доходност от наем. Цитират покупките си от преди 20-30 години.
                    то и преди 20 години се оказа че не си струва. А сега си набутан отвсякъде - НИКОГА НЕ МОЖЕШ ДА СИ ИЗБИЕШ "инвестицията" от наеми.
                    Единствения шанс е да намериш по голям будала от тебе
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                      Доходността от гарсониера преди 20 години беше поне 8% сега е 2% %.Как догонват?
                      Аз досега не съм прочел някой тухладжия да е купил след 2020 и да се хвали с доходност от наем. Цитират покупките си от преди 20-30 години. И се хвалят с доходности, резултиращи от ниската стартова цена.

                      Примерно ако си наследил някой панел (тоест не си вложил и стотинка) и получаваш едни 400 лева наем, доходността ти е безкрайност - чиста математика. И такива хора излизат тук и ми говорят как били аутперформнали акциите. А с тези 400 лева и задника си не може да избършат. Голям процент, но от мижава база.
                      Last edited by ejonny2376; 02.04.2024, 11:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

                        Това БЕШЕ така. И е факт, че всички стари коли поскъпнаха много след ковид поради инфлация и огромен дефицит на предлагане и произвеждане. ОБАЧЕ от края на миналата година се отбелязва голям спад. Отвори, който и да е от дилърите в Бг и ще видиш, че имат големи отстъпки. Имам предвид х 15-20% или директно х 15 -20к лева. БМВ и Мерц най-късно се включиха в свалянето на цените, но и те от началото на м.Март 2024 дават х 20к бонуси в екстри. Тази тенденция на спад ще продължи още дълго си мисля.

                        2022г. си купих почти нова кола. Дилъра на паркинга беше пълен на 10% с автомобили-> избор никакъв на налични или огромно чакане за чисто нов. В момента същия паркинг е пълен на 95% . Всъщност, повечето дилъри са с пълни паркинги, тоест едно от изискванията за дефицит на този етап няма как да бъде изпълнено.

                        Подозирам, че същата история ще видим с имотите. Рекордно строителство, което се излива на пазара и пълни "паркингите". Крайните квартали на София са толкова големи, че няма проблеми да се застрои за още 2-3млн човека. Отделно има 1млн празни жилища и изобщо не виждам от къде ще се създаде дефицит. Може би, ако Зеленски прати 2млн украинки, ще имаме проблем... или съпругите ни, ще имат
                        С ковид (ака спиране на търговията) + печатане на хартишки постигнаха огромни балони НАВСЯКЪДЕ.
                        Няма предлагане поради липса на доставки и огромна маса шума.
                        Нима не си спомняте че продаваха коли без екстри че се правят чЕповете само в Китай.
                        За имотиту понеже има 1-2 години лаг - докат построят струпището ще има и забавяне на огромните намаление от 1 година.
                        за ел. колите от китай миналата пролет, зимата в европа и България.
                        Европа от 1 година ПАДАТ имотиту, ние сме 1/2 година назад - едва зимата отчетоха спад в цените, но спад в сделките си имаме от близо година.
                        Стискат, стискат и кат опущят напрежението ... по махалото на фуко ще отидем по далеч в другата крайност
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Винаги сме им напомняли че наемните нива не остават същите. И че после догонват доходността отнесена към цената на имота.
                          Доходността от гарсониера преди 20 години беше поне 8% сега е 2% %.Как догонват?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение
                            Старите коли били поскъпнали с 40%, а нови под 25 бонки нямало никакви вече
                            Туй ще се дължи на дефлацията
                            https://www.investor.bg/a/444-novini...ed-pandemiyata
                            Това БЕШЕ така. И е факт, че всички стари коли поскъпнаха много след ковид поради инфлация и огромен дефицит на предлагане и произвеждане. ОБАЧЕ от края на миналата година се отбелязва голям спад. Отвори, който и да е от дилърите в Бг и ще видиш, че имат големи отстъпки. Имам предвид х 15-20% или директно х 15 -20к лева. БМВ и Мерц най-късно се включиха в свалянето на цените, но и те от началото на м.Март 2024 дават х 20к бонуси в екстри. Тази тенденция на спад ще продължи още дълго си мисля.

                            2022г. си купих почти нова кола. Дилъра на паркинга беше пълен на 10% с автомобили-> избор никакъв на налични или огромно чакане за чисто нов. В момента същия паркинг е пълен на 95% . Всъщност, повечето дилъри са с пълни паркинги, тоест едно от изискванията за дефицит на този етап няма как да бъде изпълнено.

                            Подозирам, че същата история ще видим с имотите. Рекордно строителство, което се излива на пазара и пълни "паркингите". Крайните квартали на София са толкова големи, че няма проблеми да се застрои за още 2-3млн човека. Отделно има 1млн празни жилища и изобщо не виждам от къде ще се създаде дефицит. Може би, ако Зеленски прати 2млн украинки, ще имаме проблем... или съпругите ни, ще имат

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              за твой късмет по това време радев е преписвал на изпитите в унсс
                              и не е могъл да ти обясни, че не си финансово грамотен и да не купуваш
                              Ти като не си преписвал те видехме колко си грамотен.То за какво да преписвш като изпитите ги подаряват.Затова и нивото е такова.
                              Last edited by nradev1111; 02.04.2024, 11:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                                Браво Левче, ти пребиваш повечето инвеститори по голям портфейл в имоти. Не знам, какво е подреждането по медали с Бонвивана и Дюри. Баце и Дебнем на замаушка са дисквалифицирани, поради опашати лъжи и измами..

                                ПП Има един многомилионен на NYCE, чийто портфейл бие всички, като цяло-Веселият мелничар. Има за какво да е весел!!!
                                Дюри и Иван отдават много имоти, Дюри само от един в Изток който знам беше банка под наем обира точките. За Бонвивана не знам.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X