IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
    Цените на жилищата в еврозоната падат за първи път от години. В България ръстът е двуцифрен

    Бумът на жилищното кредитиране вероятно стои в основата на продължаващото увеличение в страната

    Цените на жилищата в еврозоната падат за първи път от близо десетилетие под натиска на покачващите се лихви и все още високата инфлация. През второто тримесечие на тази година те са се понижили с 1.7% спрямо същия период на 2022 г., отчита Евростат. Междувременно в България жилищата продължават да поскъпват, при това с едни от най-бързите темпове в Европа - 10.7% за същия период.

    https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._za_purvi_put/

    Интересно. Кога ли преди се е случвало европейските имоти да падат пък нашите да растат силно.

    Дали и нашите не следват европейските с 1г забавяне и с много по-голяма амплитуда? Няма как. Тук е остров на стабилността.

    Коментар


    • Държавата си върна голям хотелски комплекс до морето, пусна го за повторна приватизация

      https://www.flagman.bg/article/304118

      Коментар


      • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

        Може ли и на мен информация за това апартаментче да го видим.
        Хаха, сега опашки ли ще правим? Нали сме понижители уж, не така

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

          В Изгрев, да намериш нещо подобно не е необходимо дори да го гледаш. Не вярвам да е там, повече си мисля ,че може да е в Банишора или Хаджи Димитър, но в Изгрев ми звучи абсурдно.
          В Хаджи Димитър не съм сигурен дали има многостайни в панелките, защото очевидно не става дума за ново строителство. Така, че наистина може и да е за Банишора или в Зоните, там има многостайни. Но нека каже г/д локация Евго, понеже се целя в ново, но ако е наистина толкова атрактивна цената, може и да "преглътна" кусури като последен етаж и т.н.

          Коментар


          • Цените на жилищата в еврозоната падат за първи път от години. В България ръстът е двуцифрен

            Бумът на жилищното кредитиране вероятно стои в основата на продължаващото увеличение в страната

            Цените на жилищата в еврозоната падат за първи път от близо десетилетие под натиска на покачващите се лихви и все още високата инфлация. През второто тримесечие на тази година те са се понижили с 1.7% спрямо същия период на 2022 г., отчита Евростат. Междувременно в България жилищата продължават да поскъпват, при това с едни от най-бързите темпове в Европа - 10.7% за същия период.

            https://www.capital.bg/biznes/imoti/..._za_purvi_put/

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              говорим за Западна Европа. там вече се усеща и не е приятно
              айде сега пък за западна европа....
              препоръка е

              Коментар


              • Евростат: България се изкачи до второ място в ЕС по скок на цените на жилищата

                https://www.24chasa.bg/biznes/article/15716173

                Коментар


                • 10-year and 30-year Treasury yields rise to their highest levels since 2007

                  https://www.cnbc.com/2023/10/03/us-t...c-outlook.html

                  Коментар


                  • Haй-мaлĸo 14 500 лв. нa ĸвaдpaт: ЧCИ пpoдaвa знaĸoв мaгaзин в цeнтъpa нa Coфия

                    https://money.bg/property/nay-malko-...na-sofiya.html

                    Коментар


                    • А Ганъо от Радомирско ,с обезпечение обор в гетото, ще го финансират на 3%?
                      Съвсем скоро всички ще изтръпнат много силно

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Наистина преди 15-20 г и дори преди 10 г хората бяха с малки заплати и не се решаваха да купуват голям апартамент.

                        Кредитът излизаше скъпо и аз съм виждал изгодни четиристайни старо строителство, които не се продават лесно. Отделно се чистят трудно, майка ми и баща ми имат такъв и могат да живеят 2 семейства в него.

                        Ако искаш, може да се запознаем на живо, в блока на нашите има голям четиристаен апартамент на последен етаж, близко до центъра и близо до метро, 5 стаи + 2 балкона, баня+ тоалетна, тоалетна отделно. За ремонт е и може да го купиш под 150 000 евро, те са много наследници и искат да го продадат. Готови са да смъкнат от цената. Има само нова баня и няколко сменени дограми, всичко друго е за махане.
                        Може ли и на мен информация за това апартаментче да го видим.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          [h=1]Джейми Даймън: JPMorgan може да се справи при 8% лихва[/
                          Ще стигнат , че ще и ги проточат , но бавно - да се изпържи жабата .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            говорим за Западна Европа. там вече се усеща и не е приятно
                            Поредната доза приказки на ангро (заще не се учудавам вече?). Коаг беше ти в Западна Европа, че и знаеш какво се усеща там? Там лихви от по 1-1,5% има фиксирани за по 20-30години (наистина фиксирани, без 1цент промяна). После вдигане на доходи има и там според инфлационния индекс подаден от тяхното НСИ. Колко прост трябва да е човек се питам да говори неща за западна Европа и да не е живял и секунда там? Комична картинка си.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              В Изгрев ли е, че се сещам за подобни апартаменти в едно от ЕПК-тата там. На моя приятелка баба й живееше в подобно жилище.

                              И друго много важно, има ли гаражи в блока, или подземен паркинг с паркоместа?
                              В Изгрев, да намериш нещо подобно не е необходимо дори да го гледаш. Не вярвам да е там, повече си мисля ,че може да е в Банишора или Хаджи Димитър, но в Изгрев ми звучи абсурдно.

                              Коментар


                              • Джейми Даймън: JPMorgan може да се справи при 8% лихва

                                Джейми Даймън, президент на JPMorgan Chase

                                Просто им казвам да бъдат подготвени за по-високи лихви и бавен растеж.

                                7 процента? Ще стигнем ли до там и как ще се отрази...

                                Питаха ме ще стигнем ли до там, когато казах 5%... да, възможно е.

                                Когато говоря пред управителния съвет казвам: Възможно ли е да стигнем 7% - да възможно е.

                                Възможно ли е доходността по облигациите да нарасне спрямо днешното ниво от 4,6 по десетгодишните – да.

                                Могат ли да се разминат търсене и предлагане – да...

                                Просто казвам: бъдете подготвени за това.

                                Каква би била верижната реакция при 7% лихва върху бизнес, върху растежа?

                                Аз не се тревожа за JPMorgan. Ние сме подготвени, можем да се справим при 7%, можем да се справим и ако лихвите отново станат 2%...

                                А 8%?

                                Да, можем и с тях да се справим.

                                Управлението на риска не е същото като предричането на бъдещето. Управлението на риска разглежда цяла гама от възможни резултати и да каже:

                                Можем да се справим с това, можем да се справим с онова, което никой не очаква и можем да се справим с всичко помежду им.

                                Ако залагате бъдещето на компанията си на един резултат...

                                Всичко се свежда до това и всяка компания има различна експозиция, цени на входа и цени на изхода, за някои лихвите нямат значение, за други значение има цената на моцарелата. Зависи какъв е бизнесът ви, има разлики.

                                Но ние не знаем какви ще са последиците за икономиката.

                                Може да имаме меко приземяване, може да настъпи лека рецесия или тежка рецесия, възможни са и по-благоприятни резултати.

                                Но за икономиката най-лоша е стагфлацията: нисък растеж, високи лихви и тогава много хора ще изпаднат в затруднение.

                                Коментар

                                Working...
                                X