IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Тоя обор продава ли се още,знае ли някой? Как мога да се свържа с продавача?

    Готов съм да платя реалната му цена 200 евро /м2


    Коментар


    • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
      Аз нямам нищо общо - това са сухите данни предоставени от НСИ, Eurostat и ACEA.
      Нека приемем чисто хипотетично,само за секунда,че това не е поредната ти манипулативна лъжа.
      Щом всичко е цъфнало и вързало в гетото на Европа, как би обяснил катастрофалния спад в сделките няколко тримесечеия вече подред?

      Сделките с имоти намаляват четвърто тримесечие: този път с 15% и поголовно

      https://www.capital.bg/biznes/imoti/...mesechie_tozi/
      Last edited by petrg5s; 21.11.2023, 05:25.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

        Така го напрягаш!

        По принцип гаражно-програмираните ботове от първокурсници не могат да водят смислен разговор, а само пишат текст според заложения им профил (позитивен / негативен) и не се влияят от коментарите към тях! абе, роботска му работа
        На мен повече ми бие на нескопосано написан съветски бот.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от corner Разгледай мнение

          ]
          неипотечните кредити са на доста по- големи лихви - отделно там вече изкачването е стръмно

          ако искаш добави и кредитите на строителите , които също се качват и които тежат на непродадените повече от ипотека

          Но кредитирането е най- малкия проблем на имотите !
          Last edited by corner; 20.11.2023, 23:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
            Аз нямам нищо общо - това са сухите данни предоставени от НСИ, Eurostat и ACEA.
            В София средно са над 60% като се вземат и предходни години .

            Съвсем теоретично слагам 10% потребителски за покупка /като цяло от общите инвестирани суми /

            Добавям на фантазия 10 % фирмени , които като цяло излизат от икономиката - може и повече да са .


            Довършване и обзавеждане на имота с кредити , които не са ипотеки .


            Според мен , над 80 % от средствата наливани в софийски имоти са кредитни .

            Last edited by corner; 20.11.2023, 23:38.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Аве те отдават ама, няма кой да наеме.
              Така го напрягаш!

              По принцип гаражно-програмираните ботове от първокурсници не могат да водят смислен разговор, а само пишат текст според заложения им профил (позитивен / негативен) и не се влияят от коментарите към тях! абе, роботска му работа

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                Именно! Много инвеститори използваха изминалите 3 години за закупуване на имоти, които сега вече се отдават под наем и те (инвеститорите) спокойно могат да се оттеглят от работа, за определен период от време, инкасирайки ежемесечни пасивни доходи от наеми.
                Аве те отдават ама, няма кой да наеме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Гладен брокераз, сделки сънува:

                  Това каза Йордан Йорданов, съсобственик и управляващ директор на агенция за имоти, в предаването "Бизнес старт" на Bloomberg TV Bulgaria с водеща Роселина Петкова.
                  Тегаво за хора, които си въобразяват, че цените на имотите някога ще падат, може, ама през 2039г..
                  Хора, има време, хей сега ще дойде 2039г. и цените ще се сгромолясат, хахаха
                  Last edited by Bailor; 20.11.2023, 22:25.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better

                    Бая си се напушил тая вечер.
                    Сред негрите от Алабама се проправя слухът, че България е страната-мечта за живот, съответно цялото тяхно съсловие се ослушва за начините как да се получи виза и какви са шансовете да се вредиш като наемател в свлачищен обект N:1 в Толбухинско - село Оброчище, както и да получиш високодоходна работа като телефонист - за целта трябвало служебна бележка от ТРЗ-то Колчагов.

                    Сега шегата настрана, аз досега много рядко съм срещал човек по света, който изобщо знае къде е България, а тя се оказа най-богатата и перспективна държава в световен мащаб - как става това, не разбирам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение
                      Я разкажи малко за пазара на труда. Или те хората спират да работят защото са се напечелили достатъчно. Накупили са си имоти и нови автомобили и вече няма смисъл да работят.
                      Именно! Много инвеститори използваха изминалите 3 години за закупуване на имоти, които сега вече се отдават под наем и те (инвеститорите) спокойно могат да се оттеглят от работа, за определен период от време, инкасирайки ежемесечни пасивни доходи от наеми.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                        Аз нямам нищо общо - това са сухите данни предоставени от НСИ, Eurostat и ACEA.
                        Бива ли така да се подценяваш? Ти си принца на стъкмистиката!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Invmert Разгледай мнение
                          В България кредитите за покупка на жилище не са много разпространени. Едва в 21.53% от продажбите участва някакво кредитно финансиране, а в 78.47% се разчита на собствени спестявания. А при бруталния растеж на доходите (лидер в ЕС), дори и малцината с кредити, ще изплатят предсрочно и безпроблемно заемите си. Още от първия ден на новата година ще има увеличение в доходите от 19.61%.
                          От къде е тази статистика? Иначе като ти чете коментарите, човек ще си каже, че ние сме цъфнали. Я разкажи малко за пазара на труда. Или те хората спират да работят защото са се напечелили достатъчно. Накупили са си имоти и нови автомобили и вече няма смисъл да работят.

                          От миналата седмица:
                          През третото тримесечие на 2023 година:

                          - Коефициентът на безработица е 4.0%, или с 0.4 процентни пункта по-висок в сравнение с третото тримесечие на 2022 година;

                          - Коефициентът на заетост за населението на възраст 15 - 64 навършени години намалява с 0.6 процентни пункта в сравнение със същото тримесечие на 2022 г. и достига 71.5%;

                          - Коефициентът на икономическа активност за населението на възраст 15 - 64 навършени години е 74.6%, като в сравнение с третото тримесечие на 2022 г. намалява с 0.2 процентни пункта.

                          https://www.nsi.bg/bg/content/20898/...B8%D0%BD%D0%B0

                          Коментар


                          • Аз нямам нищо общо - това са сухите данни предоставени от НСИ, Eurostat и ACEA.

                            Коментар


                            • Тва долу ми хареса, на хаирлия да е.

                              https://prnt.sc/S6mpxOO4jhVT

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Точно така, от сеемстотин и нещо на девестин и нещо, с тия пари не само ще си платят предсрочно кредититИ, ами всеки ще може да се поглези с чисто ново аЛди а8 (или Порше Паранема).
                                Доста хора вече го направиха. България е втора по ръст на покупката на нови автомобили за 2023.10 (единствено след Малта) с 40.2%1 растеж, а месеци наред бяхме на първо място.
                                Доходите на хората сериозно се повишиха и вече покупката на движимо или недвижимо имущество не е никакъв проблем. А се очертава дори и още по-висок растеж за следващите години.

                                1. ACEA (PDF файл)

                                Коментар

                                Working...
                                X