IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

    Наистина, класически похват на понижителите, регнал се в последния месец, а знае всичко за всеки от последните 15 години, наясно е и кой какво притежава или не и дава смели прогнози до момента в който не му се сбъднат. След това, колкото и да се подновява никово, възрастово времето безмилостно си тече, коси посивяват, после и побеляват, ама все така се товарят вехтите мебели в бус от 80-те или дори каруца с конски впряг и напред към поредната квартира да чакаме светлото бъдеще на утопичните ниски цени на имотите, което никога, ама НИКОГА не се случва и няма и да се случи.
    така е у живота лордче,
    поскачат, покрякат около тъч линията. хвърлят някой къч в посока на цените, изпотят камизолката
    ...докато наивните им съпруги не се сетят, че е по-добре да хванат някое чиче със собствена гарсониера.
    па ги понатиснат годинките и килограмите нашите понижители
    и вземе, че станат прогностици - революционери
    ама и това до време
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Господарят Ханс има само 25% повече дялове от мен. И без мен и още един не може да вземе никакво решение. Само дяловете ми струват сигурно колкото целия "Фиш-Фиш" (а ги купих за 300к, това са ми доходите за половин година в момента). Относно БГ-офиса взех самостоятелно това решение и то главно заради некадърността на българите, нелоялността им и невъзможност да се намери качествен персонал, дори за петцифрена заплата. Само да те светна, че офисът от 480 квадрата в центъра, както и "сървърното" (ул Ангел Кънчев, не село Оброчище, умри от яд) са в момента изцяло моя собственост, като ми бяха прехвърлени от компанията като част от възнаграждението ми. Щеше и това да видиш, ако беше дошъл на срещата. Същото важи и за още някои имоти наследство от ДС-то, за които пък съвсем ще умреш от завист.

      Относно компанията в която ти работиш - не я бях чувал, изглеждат стабилни. Жалко, че си се нахендрил точно ти при тях. Ако някога случайно се засечем ще им кажа да разкарат Колчагов - малоумникът от Банско, който и за телефонджия не става. По-добре да вземат някой хлапак от втора немска, повече работа ще им върши от някакъв пропаднал чичак със сериозни психични отклонения.
      джонка, направо ти го казвам;
      събирайте се ти и тоя другия и пращайте ханс на почивка на албена.....до пенция. за сега на 67, догодина на 69.
      и дай малко акъл на таралежчо, как да му прехвърлят офиса и сървърното у варна
      сигурен съм, че ще почерпи с 4 рози...тоест, може пък теб да те почерпи...
      ...мен ме завлече
      Last edited by ratten; 10.11.2023, 21:48.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        няма да ги трие, но ще се прави на нов участник, който е чел форумо и помни мненията от 15 години
        Наистина, класически похват на понижителите, регнал се в последния месец, а знае всичко за всеки от последните 15 години, наясно е и кой какво притежава или не и дава смели прогнози до момента в който не му се сбъднат. След това, колкото и да се подновява никово, възрастово времето безмилостно си тече, коси посивяват, после и побеляват, ама все така се товарят вехтите мебели в бус от 80-те или дори каруца с конски впряг и напред към поредната квартира да чакаме светлото бъдеще на утопичните ниски цени на имотите, което никога, ама НИКОГА не се случва и няма и да се случи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Жалко че не разбираш, аз уж имаш научни трудове публикувани от АЦБ.
          Хвана ме, излъгах.


          Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

          Само едното превалутиране изяжда голям процент от печалбите на фирмите.
          Фракция от 1% процент. Малка, пренебрежима фракция бледнееща дори и пред неточностите в балансовата книга на бизнеса. Съществения риск от превалутиране е несъществуващ откакто сме във борд. И за всеки случай, всичко това се нарежда светлинни години назад от (размер на пазара и потенциал за растеж, политическа и икономическа стабилност, регулаторна среда, правна защита и права върху интелектуалната собственост, условия на трудовия пазар, достъп до ресурси и инфраструктура, риск от експроприация и конфликт, търговски бариери и тарифи..... технологична и иновационна среда и др.)

          Но това се иска някой който реално е правил бизнес или познава хора в бизнеса, че да го знае.

          А относно Турция, визирам в реално изражение след инфлацията. И като икономика и като възможности няма къде да се сравняваме. Вече може и по стандард да ни е минала.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

            Няма вече сървърно в София. Господарят Ханс спря проекта поради некадърност и заповяда на персонала от 1 индивид да се върне обратно в квартирата в швабско.
            Господарят Ханс има само 25% повече дялове от мен. И без мен и още един не може да вземе никакво решение. Само дяловете ми струват сигурно колкото целия "Фиш-Фиш" (а ги купих за 300к, това са ми доходите за половин година в момента). Относно БГ-офиса взех самостоятелно това решение и то главно заради некадърността на българите, нелоялността им и невъзможност да се намери качествен персонал, дори за петцифрена заплата. Само да те светна, че офисът от 480 квадрата в центъра, както и "сървърното" (ул Ангел Кънчев, не село Оброчище, умри от яд) са в момента изцяло моя собственост, като ми бяха прехвърлени от компанията като част от възнаграждението ми. Щеше и това да видиш, ако беше дошъл на срещата. Същото важи и за още някои имоти наследство от ДС-то, за които пък съвсем ще умреш от завист.

            Относно компанията в която ти работиш - не я бях чувал, изглеждат стабилни. Жалко, че си се нахендрил точно ти при тях. Ако някога случайно се засечем ще им кажа да разкарат Колчагов - малоумникът от Банско, който и за телефонджия не става. По-добре да вземат някой хлапак от втора немска, повече работа ще им върши от някакъв пропаднал чичак със сериозни психични отклонения.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

              Жалко че не разбираш, аз уж имаш научни трудове публикувани от АЦБ. Само едното превалутиране изяжда голям процент от печалбите на фирмите.
              Турция ни подмина защото ги яде инфлацията и е много по-евтино. Изобщо все много сложни неща да стигнат до мозъка на някой писал научни трудове. Още 1000 неща могат да се кажат, но не виждам смисъл..
              брейЙ! какви чудесни смешки съм изпуснал,
              докато не чета всички глупости в темата

              обаче, само трейсчо и ти вярвате в тая фантазия
              Last edited by ratten; 10.11.2023, 21:12.
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Thrace Разгледай мнение

                Аз не разбирам защо имотаджиите я дъвчат тази еврозона и се залъгват с нея, че ще им помогне да излязат на плюс от инвестицията си. Освен да изравни лихвените проценти по-бързо, друго няма какво да стане. Нито чуждите бизнеси ги грее дали сме в ЕЗ нито гражданите ще намерят България за по-малка дупка от сега, ако е в ЕЗ. Само погледнете една Турция как ни подмина като малка гара и обра всички европейски промишлени инвестиции. Те дали ще влезнат в ЕЗ, ами ЕС?
                Жалко че не разбираш, аз уж имаш научни трудове публикувани от АЦБ. Само едното превалутиране изяжда голям процент от печалбите на фирмите.
                Турция ни подмина защото ги яде инфлацията и е много по-евтино. Изобщо все много сложни неща да стигнат до мозъка на някой писал научни трудове. Още 1000 неща могат да се кажат, но не виждам смисъл..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                  Нали няма да си триеш сам коментарите. След някоя и друга година ще ги използвам да си правиме гаргари с вас понижителите.
                  няма да ги трие, но ще се прави на нов участник, който е чел форумо и помни мненията от 15 години
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                    Субсидиите в земеделието са за да не можеш да живееш без тях. Спазваш правилата - печелиш. Правиш каквото си искаш - няма субсидии - умираш.
                    явно работи, защото много се натискат cbdс да вкарат в европата
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Ние също не си отдаваме вилата на морето в продължение на 28 г.

                      Обаче Левът е малко пресметлив и използва всяка възможност за приходи.
                      е, защо
                      пусни я на някои млади румунки
                      па може и да закАчиш нещо
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Няма да го отдавам, това ще са инцидентни кратки отдавания колкото да не е без хич. Имотът е за собствено ползване и кеф.
                        Прав си. Калкулиран е риска от свлачище, по-скоро ронене на част от ската. Ще се грижа чрез специалисти да забавяме процеса. Аз съм наясно с това от самото начало, но кефа е неповторим и съм поел риска.
                        Таралежа ти е отговорил. Аз спасявам и влагам кеша, нямам нужда от купища пари в шибаните банки.
                        А и наемите тръгнаха, Докторска ме изненада, нямам прсзен ден досега. Може да се окаже че така се печели двойно и половина бруто отколкото дългосрочен наем. За другите наеми си е ок също.
                        Лев в докторската краткосрочно ли отдаваш? някой се занимава на комисион или ти си се разправяш

                        Имам три в широкият център и един брокер ми предлага да ги вземе да ги рентира през букинга но още се чудя дали има смисъл или да си дремат на дългосрочни наеми

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          по вилните зони е масово и не е съществен проблем (стига зоната да не стане квартал на голям град, което в случая не е така)

                          както те чета какво си взел при теб по-скоро риска идва от по-сериозно активиране на свлачището, което може да създаде големи ядове + в определен момент държавата трябва отчуждава имоти, за да прави укрепителни мероприятия. Не казвам, че ще стане, но това са рисковете и е отразено в цените на имотите във фиш-фиша.

                          ПП като се вземе предвид,че това не ти е за основно жилище и имаш още доста жилищни имоти - рисковете не са ти никаква драма и ще се радваш на имота. Само тия глупости с краткосрочното отдаване не знам защо ги правиш, като уж нямаш належаща нужда от пари.
                          Няма да го отдавам, това ще са инцидентни кратки отдавания колкото да не е без хич. Имотът е за собствено ползване и кеф.
                          Прав си. Калкулиран е риска от свлачище, по-скоро ронене на част от ската. Ще се грижа чрез специалисти да забавяме процеса. Аз съм наясно с това от самото начало, но кефа е неповторим и съм поел риска.
                          Таралежа ти е отговорил. Аз спасявам и влагам кеша, нямам нужда от купища пари в шибаните банки.
                          А и наемите тръгнаха, Докторска ме изненада, нямам прсзен ден досега. Може да се окаже че така се печели двойно и половина бруто отколкото дългосрочен наем. За другите наеми си е ок също.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                            Точно така, плаща се и от необработваема земя се превръща с обработваема. Нямам против да се субсидират имотите и от неизползваеми на ш.з да се отдават под наем т.е да има някакъв смисъл и полза от тях. За неизползваемите имоти трябва да има сериозни данъци!

                            Знаеш ли, че примерно в Белгия данък наследство е огромен и всеки, който наследи имот или го ползва или по-най бързия начин гледа да го продаде?.
                            Субсидиите в земеделието са за да не можеш да живееш без тях. Спазваш правилата - печелиш. Правиш каквото си искаш - няма субсидии - умираш.
                            Last edited by vikhunter; 10.11.2023, 17:40.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              по вилните зони е масово и не е съществен проблем (стига зоната да не стане квартал на голям град, което в случая не е така)

                              както те чета какво си взел при теб по-скоро риска идва от по-сериозно активиране на свлачището, което може да създаде големи ядове + в определен момент държавата трябва отчуждава имоти, за да прави укрепителни мероприятия. Не казвам, че ще стане, но това са рисковете и е отразено в цените на имотите във фиш-фиша.

                              ПП като се вземе предвид,че това не ти е за основно жилище и имаш още доста жилищни имоти - рисковете не са ти никаква драма и ще се радваш на имота. Само тия глупости с краткосрочното отдаване не знам защо ги правиш, като уж нямаш належаща нужда от пари.
                              Ние също не си отдаваме вилата на морето в продължение на 28 г.

                              Обаче Левът е малко пресметлив и използва всяка възможност за приходи.

                              Коментар


                              • Лагард: Текущите лихви вероятно ще са достатъчни за овладяването на инфлацията - Investor.bg
                                Лагард: Текущите лихви вероятно ще са достатъчни за овладяването на инфлацията

                                Гуверньорът на ЕЦБ заяви, че забавянето на ръста на цените напоследък не е сигурно и трайно

                                ===2039===

                                ...а в БГ текущите лихви са: 2,59%

                                ===2039===

                                кавръков бързо да драсне един имейл до ЕЦБ, че не е съгласен

                                Коментар

                                Working...
                                X