IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten

    не ми се обсъжда това
    и без друго след малко ще го затрият

    кажи сега, иде ли криза, не иде ли
    ще гърмят ли банките по саш или отдругаде ще скочи заека
    Еми банките удържат палажението - нали виждаш.
    Борят се със зъби и нокти да устискат лихвите ниски!
    Тъй че - по 1 кошничка всеки дАн за тях. Не на мен - на ТЯХ!

    пп
    Влизането в еврозоната няма да пвлияе еднопосочно - ще има и натиск в посока нагоре, ама затова не трябва да се четат статии на "експерти", където вътре само брокери коментират еврозоната - сякаш са наясно за ефектите, които ЕЦБ ще причини.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение

      Изглежда, че си прав. 1/3 от информацията тук е от интерес, другото е чисто плюене.

      Преди 5 години като стартиращ инвеститор дойдох тук да обменя идеи. Нахулиха ме, обидиха ме и спрях да постя след седмица.
      Сега 5 години по-късно се надявах да е различно, но виждам същото със същите хора. Не мога да си представя да си прекарвам времето ежедневно с подобни занимания.

      Изключително токсична среда в специализиран форум около материя, която привлича уж интелигентни, успешни хора. Не мога да го разбера.

      Има ли някъде алтернатива на български с истински, състоятелни дискусиии?
      Май няма, има много интелигентни хора някой с повече други с по-малко опит, но повечето избягват да пишат тук защото е кочина. Ако се включат да кажат/подскажат или похвалят с нещо са нападани и обиждани. Има 2-3-ма редовно пишещи които спазват добрия тон. Модераторите си я отглеждат тази кочина и това няма да се промени. По едно време мислех да вдигна един форум, но няма как да привлечеш потребители. Стой няколко дни и виж само колко са токсични повечето.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG

        Ехх, то това беше неизбежно - все някога щеше да се случи: играчка - плачка!

        Ама сега използвай възможността да се поучиш от станалото и да не си даваш пробития профил на друг, защото ТИ самия имаш немалък принос към създалата се ситуация. Тъй че не се жалвай!

        пп
        Аз тоя Ковид не го знам, едва преди 2 дена кръстосахме шпаги, ама рано окапа (по служебни причини).
        Юлка, темата си е терапия за мнозинството от участниците. Банването на акаунт е еквивалентно на спиране на хапчетата. Модераторите трябва да са по-либерални, защото в противен случай нараства риска проблемите да ескалират извън форума. Не си от новите потребители тука, че да те поучаваме под какъв стрес живеят болшинството от списващите.

        П.С. по темата ще спомена само, че доста "имотчета" взеха да се появяват по обявите.
        Last edited by Bad_Bear; 22.02.2024, 20:41.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Ехх, повишителските драми край нямат...

          Ами той народа неслучайно е рекъл: Покрай сухото - гори и суровото!

          Ти колко пъти си дава профила на най-банвания тук участник да заобикаля правилата?!

          Сега наиграхте ли се вече?
          Давал съм го преди да, що? И на теб бих го дал даьси изразиш мненията ако ти се наложи.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Като сравнявам как изглеждат жилищата при Путин и копторите в София,
            то по-добре да ни превземе...

            Ето и във Варна има, ама без гадженцето на видеографа: https://www.youtube.com/watch?v=FsRs3cu8Suk

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Като сравнявам как изглеждат жилищата при Путин и копторите в София,
              то по-добре да ни превземе...

              То в белите страни не изглеждат всички жилища така, камо ли в Русия. В Русия имаш от дизайнерски апартаменти в московското сити до къщи с външна тоалетна на няколко километра от Москва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                Повечето от тези хора няма как да се засрамят защото липсват такива чувства в тях, за това огромна част от хората четат без да пишат - не им се влиза в махленски спорове. Ако четеш продължително време ще разбереш че тук нищо ново не се пише и не се случва от години. Едни и същи хора въртят един и същ репертоар, като най-голямата простащина и обиди идват обикновенно от т.нар. понижители. Те обаче са любимци на модерацията и предполагам си мислят че правят някакво съдържание в темата, а е точно обратното защото умните и опитни участници в пазара се сдържат да пишат заради тях.
                Изглежда, че си прав. 1/3 от информацията тук е от интерес, другото е чисто плюене.

                Преди 5 години като стартиращ инвеститор дойдох тук да обменя идеи. Нахулиха ме, обидиха ме и спрях да постя след седмица.
                Сега 5 години по-късно се надявах да е различно, но виждам същото със същите хора. Не мога да си представя да си прекарвам времето ежедневно с подобни занимания.

                Изключително токсична среда в специализиран форум около материя, която привлича уж интелигентни, успешни хора. Не мога да го разбера.

                Има ли някъде алтернатива на български с истински, състоятелни дискусиии?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Каврък, сори, ама с Бертрам ако е вярно това което чувам и контактите ви с модерацията за бан на потребители които уж са с по 2 профила е тъпо и детинско. Блокирахте мой познат човек, който не е таралежа.
                  Ехх, повишителските драми край нямат...

                  Ами той народа неслучайно е рекъл: Покрай сухото - гори и суровото!

                  Ти колко пъти си дава профила на най-банвания тук участник да заобикаля правилата?!

                  Сега наиграхте ли се вече?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982

                    Няма такова нещо аз не съм такъв .Даже неведнъж съм те защитавал ама това не съм го казвал.
                    Каврък, сори, ама с Бертрам ако е вярно това което чувам и контактите ви с модерацията за бан на потребители които уж са с по 2 профила е тъпо и детинско. Блокирахте мой познат човек, който не е таралежа.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Ква 2050 та? До 3-4 год Путя ще ни е превзел, а Варна и Бургас ще приличат на Мариупул.
                      Като сравнявам как изглеждат жилищата при Путин и копторите в София,
                      то по-добре да ни превземе...

                      ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Ква 2050 та? До 3-4 год Путя ще ни е превзел, а Варна и Бургас ще приличат на Мариупул.
                        Бургас ще го заобиколи.Заради Лорда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение
                          Световната банка за България: Събираемостта на ДДС е ниска, а обществените поръчки - с малка ефективност

                          Без мерки, към 2050 година растежът на икономиката може да се забави до 1,25%

                          Необходимо е подобряване на събираемостта на ДДС, по-голяма ефективност в обществените поръчки, разходите за образование и за подпомагане на уязвимите – това са само част от изводите в доклад на Световната банка, посветен на публичните финанси в България.

                          Според СБ, неплащането на ДДС се оценява на близо 1.2 млрд. лева, което представлява 10.4% от общите отчетени задължения по това перо.

                          Най-висока оценка за рискове при отчитане и плащане на ДДС има в сектора на недвижимите имоти.

                          Според авторите на доклада, ако не се вземат мерки сега, в дългосрочен план потенциалът за икономически растеж ще бъде силно ограничен, предаде БНР.

                          Като „навременни“ определи мерките за справяне с последиците от шока заради пандемията и последвалите високи енергийни цени Десислава Николова от Световната банка, но предупреди – че излизането от тях вече се бави.

                          Пример за това са все още диференцираните ДДС ставки, особено при ресторантьорския бранш. Именно този косвен данък е основен за приходите в хазната, на която много тежат социалните и здравните разходи, неефективните разходи за образование и за обществени поръчки.

                          "До към 2050 година, ако в момента не се предприемат нужните реформи, растежът може да се забави до около 1,25%".

                          Именно това е в противовес с намерението на Министерството на финансите, което си поставя амбициозни цели, коментира зам.-министър Георги Клисурски. "Мисля, че една добра цел за ръста на икономиката ни през следващите 3, 5, 10 години би било реален растеж от 4-5% на година, живот и здраве, ако няма шокове и кризи", каза той.

                          По думите му в момента, за да се ускори растежът, министерството ще разчита много на инвестициите. Ежедневно се водят преговори с чуждестранни инвеститори, добави още Клисурски.

                          https://trud.bg/%D1%81%D0%B2%D0%B5%D...%D0%BA%D0%B0-/
                          Ква 2050 та? До 3-4 год Путя ще ни е превзел, а Варна и Бургас ще приличат на Мариупул.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от direkto4eto2 Разгледай мнение
                            А за токсичните взаимоотношения тук, вече е хептен прекалено. Грозно е да ви четем личните нападки пост след пост, без никакъв принос към форума. Имам чувството, че съм в детската градина с деца дето си хвърлят пясък в очите и се обиждат с думички чути в тикток.
                            Засрамете се.
                            Повечето от тези хора няма как да се засрамят защото липсват такива чувства в тях, за това огромна част от хората четат без да пишат - не им се влиза в махленски спорове. Ако четеш продължително време ще разбереш че тук нищо ново не се пише и не се случва от години. Едни и същи хора въртят един и същ репертоар, като най-голямата простащина и обиди идват обикновенно от т.нар. понижители. Те обаче са любимци на модерацията и предполагам си мислят че правят някакво съдържание в темата, а е точно обратното защото умните и опитни участници в пазара се сдържат да пишат заради тях.

                            Коментар


                            • Ама вие "понижителите" верно ли още осмивате купувачите на зелено, че са "идиоти" и т.н.

                              Аз последните 4 години от зелено направих луди пари, и то в голямата част от времето почти без мой капитал вътре (ипотека от първия имот на смешна лихва). Да, това е нереализирана печалба (с изваден капитал под форма на ипотека), но дори съседи ми пишат и искат да купуват (аз не продавам, само купувам), и хора идват да ме питат дали са за под наем.

                              Да, бе предприет риск (грийн лайф това, което чувам определено ме стряска тъй като е голяма и привидно стабилна фирма) и да, извадих огромен късмет със скока от 2021-ва насам. Аз не очаквах да има "пукане", но това, което се случи абсолютно надвиши моите най-смели очаквания.
                              Би било наивно да се считам за гений, или нещо такова. Просто късмет с много малко доза прогноза.
                              Смешните лихви през периода са черешката на тортата.

                              Това, което е несериозно е да коментираме пазара на НИ от последните години като нещо по-малко от АБСОЛЮТНО печеливш, за да съвпадне с вашите фантазии и нереализирани кошмарни варианти. Имам чувството, че някои тук са тотално отцепени от реалността за да се придържат към своя закърнял вече наратив.

                              А за токсичните взаимоотношения тук, вече е хептен прекалено. Грозно е да ви четем личните нападки пост след пост, без никакъв принос към форума. Имам чувството, че съм в детската градина с деца дето си хвърлят пясък в очите и се обиждат с думички чути в тикток.
                              Засрамете се.

                              Коментар


                              • Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X