IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз днес подписах договор и дадох депозит за един малък двустаен и паркомясто в северните райони на София. Схемата е по-малко пари на първа копка и повече на Акт 16, инвеститора има пари. До първото плащане имам няколко месеца поне. За три дни от пускането на пазара бяха взели депозити за 10% от целия проект. Сега пускам предния двустаен, да развържа парите и да си намаля експозицията в имоти. Рапорт даден.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Неадекватен си както обикновено

      Борсата още не може да стигне и една трета от нивата 2008 ти виде постоянен растеж

      Бъркаш нарасналото потребление с инфлацията

      Абсолютно направените разходи може и да са нараснали с 1.4% но то да е за сметка на по високи цени на храни на ток вода гориво данъци такси и тн и реалното потребление да е надолу
      ама не съм ти виновен че не мое да четеш а слушаш само бръмбарите в главата си.
      потребление на крушки ли е "реалното" потребление?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Какви са тея мошеници дето продават на 12 000 долара? Такива нива реално никога не е имало. Аз като продавах на 6 000 през декември, клиентите ми говориха, че им предагали по 8000, а аз им обяснявах, че и 7000 няма да им искам, защото към този момент ще е жив обир. На колко непознати помогнах да им тръгне стоката даже вече не помня. Според мен след празниците нивата ще се върнат към декемврийските цени. Ясно е че няма да отидат пак на 2000 скоро. Няма и да се стигне до производство в Б-я на нещо дето е правено досега в Китай. И аз очаквам вдигане на цените на вносните стоки. Няма само цените на НИ да растат я.
        Ти след 7-ми януари товарил ли си нещо ?

        Можеш ли да гарантираш че след КНГ ще се товари на 6000 ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          нещо сте се объркали. Министеро на икономиката казва 1,4% повече потребление. Единствени в ЦЯЛ свят. То и борсата ни така - само тя расте а всичко навсякъде надолу
          Неадекватен си както обикновено

          Борсата още не може да стигне и една трета от нивата 2008 ти виде постоянен растеж

          Бъркаш нарасналото потребление с инфлацията

          Абсолютно направените разходи може и да са нараснали с 1.4% но то да е за сметка на по високи цени на храни на ток вода гориво данъци такси и тн и реалното потребление да е надолу

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Ако очакваш в обозримо бъдеще оборотите да тръгнат нагоре и да ти трябват пари за стоки си прав не е разумно да декапитализираш

            Проблема е че тенденцията е от преди короната, а короната само я утежни и аз не виждам светлина в тунела а да трупам кеш не ми е любимият спорт

            истината е че ако перифразираме поговорката - "Думите отлитат написаното остава" ще получим "Бизнеса отлита - Тухлите остават"
            така като се замисля това може да е причината за "увеличеното" потребление.
            Разчиства се стоката и ФАЛИТ (няма внасяне на нова, има внасяне на ДДС).
            Ако се вкарат в парите в непродуктивни имоти и ще се окъкаме още повече
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Какви са тея мошеници дето продават на 12 000 долара? Такива нива реално никога не е имало. Аз като продавах на 6 000 през декември, клиентите ми говориха, че им предагали по 8000, а аз им обяснявах, че и 7000 няма да им искам, защото към този момент ще е жив обир. На колко непознати помогнах да им тръгне стоката даже вече не помня. Според мен след празниците нивата ще се върнат към декемврийските цени. Ясно е че няма да отидат пак на 2000 скоро. Няма и да се стигне до производство в Б-я на нещо дето е правено досега в Китай. И аз очаквам вдигане на цените на вносните стоки. Няма само цените на НИ да растат я.
              Е значи какво излиза, че тръгва инфлация със стагнация. Цените ще растат а безработните ще се увеличат, печалбите на някои фирми също ще се намалят.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                За имотите ми знаеш мнението. И аз казвам, че обявите нищо не нашепват, реалните оглед и офериране обаче е друга бира. Аз имам малко по други впечатления ама може да е щото не съм в София, а там знаем, че е съсредоточено платежоспособното население.
                Аз очаквам, че след китайската НГ ще паднат цените на контейнерните превози и се надявам да се стабилизират около 6000-8000 К.
                Дали обаче тези цени няма да накарат европейците да произвеждат в Европа, може пък държави, като нас да станат фабриките на Европа.
                Моите наблюдения показват предстоящо увеличение на цената на хляба с до 20% заради постоянно растяща суровина, но това няма да се отрази добре на 60% от българите.
                Спад в оборотите на фармацевтични бизнес и ХВП, какво и на търговията на дребно.
                Вчера говорих с приятел вносител на перилни и почистващи препарати с 10тина магазина в София и при него е така.
                Повсеместно ми се струва и е само началото.
                Коментирахме с един познат и ми вика - давай тогава да произвеждаме

                Няма как да стане производството си иска инвестиции и не става от днеска за утре това че днеска е скъп транспорта не ти дава гаранция че и след една година ще е скъп а ти ще се набиеш със сумати разходи

                По скоро фирми които до сега са успявали да се конкурират с китайската продукция ще поемат въздух верменно докато се регулират отново доставките , което вероятно ще се случи до края на следващата година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  + че внасяш ударно ДДС и макар и тези пари да не са твои не те кара да се чустваш добре.

                  ако очакваш новите доставни цени да ти дойдат по-високи и си измел склада - покупката на НИ със останалия кеш, който 'няма какво да го правиш' - няма ли да те декапитализира, когато ти се наложи да пълниш склада.
                  Ако очакваш в обозримо бъдеще оборотите да тръгнат нагоре и да ти трябват пари за стоки си прав не е разумно да декапитализираш

                  Проблема е че тенденцията е от преди короната, а короната само я утежни и аз не виждам светлина в тунела а да трупам кеш не ми е любимият спорт

                  истината е че ако перифразираме поговорката - "Думите отлитат написаното остава" ще получим "Бизнеса отлита - Тухлите остават"

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    Познай какво ще се случи с цените на "тулите" като почне масово да се скапват социалистическите панели! Може да отложи прогнозираният от купата спад от 2029 на 2039 година.
                    Как точно ще се скапят социалистическите панели, че ми стана интересно? Замъците на по 1000 години правени с камъни и хоросан си седят, къщи с гредоред на по няколко стотин години си седят, но панелите от 20 сантиметра бетон с арматура щели да се скапят и им изтичал живота. Панелите ще надживеят 99% от новото строителство.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Полакс бизнеса е надолу, но лично аз очаквах доста по зле да бъде

                      Материалите в Китай са в дефицит и цената им е с около 20% нагоре

                      Преди нова година платих над 6000 долара за контейнер, а миналата седмица ми искаха над 12 000 долара при нормални цени за предишните години около 2000 долара

                      Оставих доставката за след китайската нова година макар да съм наясно че няма коренно да се променят нещата

                      Какви са тея мошеници дето продават на 12 000 долара? Такива нива реално никога не е имало. Аз като продавах на 6 000 през декември, клиентите ми говориха, че им предагали по 8000, а аз им обяснявах, че и 7000 няма да им искам, защото към този момент ще е жив обир. На колко непознати помогнах да им тръгне стоката даже вече не помня. Според мен след празниците нивата ще се върнат към декемврийските цени. Ясно е че няма да отидат пак на 2000 скоро. Няма и да се стигне до производство в Б-я на нещо дето е правено досега в Китай. И аз очаквам вдигане на цените на вносните стоки. Няма само цените на НИ да растат я.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        нещо сте се объркали. Министеро на икономиката казва 1,4% повече потребление. Единствени в ЦЯЛ свят. То и борсата ни така - само тя расте а всичко навсякъде надолу
                        Абе аз оборотите гледам ама може и министъро да е прав.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          Тези блокове пропаднаха още преди да ги пуснат. Аз щях там да вземам и точно това ме отказа.
                          Почвите в софия са наносни и отдолу е езеро. Не става изобщо за големи сгради и почти всички ЕПК-та имат таквиз проблеми, без западните квартали - ляолин
                          Познай какво ще се случи с цените на "тулите" като почне масово да се скапват социалистическите панели! Може да отложи прогнозираният от купата спад от 2029 на 2039 година.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            За имотите ми знаеш мнението. И аз казвам, че обявите нищо не нашепват, реалните оглед и офериране обаче е друга бира. Аз имам малко по други впечатления ама може да е щото не съм в София, а там знаем, че е съсредоточено платежоспособното население.
                            Аз очаквам, че след китайската НГ ще паднат цените на контейнерните превози и се надявам да се стабилизират около 6000-8000 К.
                            Дали обаче тези цени няма да накарат европейците да произвеждат в Европа, може пък държави, като нас да станат фабриките на Европа.
                            Моите наблюдения показват предстоящо увеличение на цената на хляба с до 20% заради постоянно растяща суровина, но това няма да се отрази добре на 60% от българите.
                            Спад в оборотите на фармацевтични бизнес и ХВП, какво и на търговията на дребно.
                            Вчера говорих с приятел вносител на перилни и почистващи препарати с 10тина магазина в София и при него е така.
                            Повсеместно ми се струва и е само началото.
                            нещо сте се объркали. Министеро на икономиката казва 1,4% повече потребление. Единствени в ЦЯЛ свят. То и борсата ни така - само тя расте а всичко навсякъде надолу
                            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                              Полакс бизнеса е надолу, но лично аз очаквах доста по зле да бъде

                              Материалите в Китай са в дефицит и цената им е с около 20% нагоре

                              Преди нова година платих над 6000 долара за контейнер, а миналата седмица ми искаха над 12 000 долара при нормални цени за предишните години около 2000 долара

                              Оставих доставката за след китайската нова година макар да съм наясно че няма коренно да се променят нещата

                              В момента всички фирми карат на мускули на складови наличности и вероятно пролетта ще се получи недостиг на стока, а когато пристигне новата ще е на по висока цена

                              Но друго е по интересно което и преди го бях писал - Спадането на оборотите и намаляването на складовите наличности води до натрупване на кеш с който почти нищо не можеш да си купиш на разумна цена

                              Както и по надолу писах от септември се опитах да купя 3 различни имота и чак сега има шанс поне едната сделка да стане - Просто няма какво да се купи

                              Продоължавам да очаквам поскъпване от над 20% на имотите през тази година - Може и да не очевадно за следящите обявите но тези дето реално търсят и ходят по огледи ще го усетят
                              За имотите ми знаеш мнението. И аз казвам, че обявите нищо не нашепват, реалните оглед и офериране обаче е друга бира. Аз имам малко по други впечатления ама може да е щото не съм в София, а там знаем, че е съсредоточено платежоспособното население.
                              Аз очаквам, че след китайската НГ ще паднат цените на контейнерните превози и се надявам да се стабилизират около 6000-8000 К.
                              Дали обаче тези цени няма да накарат европейците да произвеждат в Европа, може пък държави, като нас да станат фабриките на Европа.
                              Моите наблюдения показват предстоящо увеличение на цената на хляба с до 20% заради постоянно растяща суровина, но това няма да се отрази добре на 60% от българите.
                              Спад в оборотите на фармацевтични бизнес и ХВП, какво и на търговията на дребно.
                              Вчера говорих с приятел вносител на перилни и почистващи препарати с 10тина магазина в София и при него е така.
                              Повсеместно ми се струва и е само началото.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                Мислиш,че ще бъде обективен ли ?
                                Изглежда обективен!

                                Коментар

                                Working...
                                X