IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

    Тези блокове пропаднаха още преди да ги пуснат. Аз щях там да вземам и точно това ме отказа.
    Почвите в софия са наносни и отдолу е езеро. Не става изобщо за големи сгради и почти всички ЕПК-та имат таквиз проблеми, без западните квартали - ляолин
    Бота не така бе човек.Ти не си ли чувал че сафийския кенефен елит на запад от ЦУМ не стъпва.Сакън да не го снима някой че изпадна от елита

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

      Как под 9000 нали в предишният пост разправяше как и 7000 няма да им поискаш



      За февруари си голям оптимист доста народ като мен са отложили пратки които все пак не могат да стоят до безкрай в складовете на доставчиците и може да има изненади

      Да давам ти гаранция че в края на годината имотите ще са поскъпнали с над 20% ако са поскъпнали само с 10% публично ще се разкая
      Чакай малко, защо ще се разкайваш. То с разкайване всеки може. Искаш ли примерно да сложим по 100К евро облог че по данните на НСИ за декември 2021. Какво ще кажеш? Над 20% печелиш, под 20% аз печеля. На произволна сума също съм съгласен. Колкото пари имаш ще ги покрия.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Познай какво ще се случи с цените на "тулите" като почне масово да се скапват социалистическите панели! Може да отложи прогнозираният от купата спад от 2029 на 2039 година.
        Бонке тулите ще се скапят преди социалистическите панели.Панелите ще надживеят правнуците ти...А тия днешните говна я изкарат 30 г я не.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          така като се замисля това може да е причината за "увеличеното" потребление.
          Разчиства се стоката и ФАЛИТ (няма внасяне на нова, има внасяне на ДДС).
          Ако се вкарат в парите в непродуктивни имоти и ще се окъкаме още повече
          първо се изчисти доста стока покрай наредба-18 , която така и не успяха да я направят като хората.
          много търговци 'чистиха' зависнали наличности (виртуални), но после с ковида започнаха да чистят и реални наличности (продават, но не зареждат, че пада работата)
          в резултат имаше едно доста добро ниво на внесено ДДС, което администрацията отчете като успех, но реално си беше част от декапитализирането на дребния и среден бизнес.

          да се завърти колелото няма да е толкова лесно.
          Last edited by bertram; 23.01.2021, 14:26.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

            Как под 9000 нали в предишният пост разправяше как и 7000 няма да им поискаш



            За февруари си голям оптимист доста народ като мен са отложили пратки които все пак не могат да стоят до безкрай в складовете на доставчиците и може да има изненади

            Да давам ти гаранция че в края на годината имотите ще са поскъпнали с над 20% ако са поскъпнали само с 10% публично ще се разкая
            Ти май, четеш без да разбираш. Говорих в предния пост за декември, че на никой не съм продавал над. 7000, а не за януари. Януари винаги е по-скъп от декември. Казах, че декември се носеха слухове за цени над 9000. Аз дори Януари не съм продвал над 9000, ти спомена 12 000, които са мираж.
            За теб февруари ще ти дам на 11 000 долара пт което пристанище си избереш, щом 8 000 са ти малко. Ето няма нужда да се извинявам, ще спечелиш 1000 долара директно. Е аз малко повече, но пък ти ще имаш гаранция.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              В януари товаря 100-150 бройки. Всичко е под 9000 долара от основните пристанища.

              Много се забавлявам като ми искат гаранции. Ти ще гарантираш ли 20 % ръст на цените на НИ? Аз мога да ти гарантирам феврураи цени под 8000 долара. За март не очаквам по-високо от декемврийските цени, гаранция в магазина.
              Как под 9000 нали в предишният пост разправяше как и 7000 няма да им поискаш

              през декември, клиентите ми говориха, че им предагали по 8000, а аз им обяснявах, че и 7000 няма да им искам
              За февруари си голям оптимист доста народ като мен са отложили пратки които все пак не могат да стоят до безкрай в складовете на доставчиците и може да има изненади

              Да давам ти гаранция че в края на годината имотите ще са поскъпнали с над 20% ако са поскъпнали само с 10% публично ще се разкая

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                Ти след 7-ми януари товарил ли си нещо ?

                Можеш ли да гарантираш че след КНГ ще се товари на 6000 ?
                В януари товаря 100-150 бройки. Всичко е под 9000 долара от основните пристанища.

                Много се забавлявам като ми искат гаранции. Ти ще гарантираш ли 20 % ръст на цените на НИ? Аз мога да ти гарантирам феврураи цени под 8000 долара. За март не очаквам по-високо от декемврийските цени, гаранция в магазина.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Ти си знаеш подробностите но ако идеята е да продадеш съществуващ за да плащаш зелен не ми се вижда особено рентабилна - това е като да преливаш от пусто в празно

                  Ако имаш възможност да плащаш вноските без да продаваш ще е по добре за теб

                  Ако продаваш с идеята че сега е добър момент с мисълта че имотите ще се сринат ще останеш изненадан
                  Не, аз мога да ги изплатя и двата и да си ги запазя, имам достатъчни резерви но не са големи. Преценил съм си моята ситуация. Просто имам опит и разпределям риска. Ако питам жена ми, нищо не трябва да се продава, тя е телец. Ама не я питам. ​​​​​​
                  Времето ще покаже какво ще се случи.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Пускам ще рече даваш под наем или продаваш? Кажи за цените от първа ръка- има ли намаление и отстъпка спрямо миналата година да речем.
                    Продавам предния двустаен, който е доста отдалечен от центъра и е на около 900 евро. Вече има дограма. Новия е под 900 евро но е по-близо до центъра и цените за района са по-високи. Отстъпка няма вслучая, няма за какво.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                      Аз днес подписах договор и дадох депозит за един малък двустаен и паркомясто в северните райони на София. Схемата е по-малко пари на първа копка и повече на Акт 16, инвеститора има пари. До първото плащане имам няколко месеца поне. За три дни от пускането на пазара бяха взели депозити за 10% от целия проект. Сега пускам предния двустаен, да развържа парите и да си намаля експозицията в имоти. Рапорт даден.
                      Ти си знаеш подробностите но ако идеята е да продадеш съществуващ за да плащаш зелен не ми се вижда особено рентабилна - това е като да преливаш от пусто в празно

                      Ако имаш възможност да плащаш вноските без да продаваш ще е по добре за теб

                      Ако продаваш с идеята че сега е добър момент с мисълта че имотите ще се сринат ще останеш изненадан

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        ама не съм ти виновен че не мое да четеш а слушаш само бръмбарите в главата си.
                        потребление на крушки ли е "реалното" потребление?
                        Изредил съм 10 неща ти да виде някъде между тях крушки ???

                        Инфлацията е зверска скоро ще усетиш как парите от два апарта стигат за един

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение
                          Аз днес подписах договор и дадох депозит за един малък двустаен и паркомясто в северните райони на София. Схемата е по-малко пари на първа копка и повече на Акт 16, инвеститора има пари. До първото плащане имам няколко месеца поне. За три дни от пускането на пазара бяха взели депозити за 10% от целия проект. Сега пускам предния двустаен, да развържа парите и да си намаля експозицията в имоти. Рапорт даден.
                          Пускам ще рече даваш под наем или продаваш? Кажи за цените от първа ръка- има ли намаление и отстъпка спрямо миналата година да речем.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            така като се замисля това може да е причината за "увеличеното" потребление.
                            Разчиства се стоката и ФАЛИТ (няма внасяне на нова, има внасяне на ДДС).
                            Ако се вкарат в парите в непродуктивни имоти и ще се окъкаме още повече
                            Бота в момента е идеалният момент за контролиран "фалит" - Има недостиг на стока и в сравнително кратки срокове можеш да развържеш по голямата част от стоката и да биеш кепенците с минимални разходи оставайки стабилно на кеш

                            Ако влезем в тежка криза и драстично паднат оборотите ще е много по трудно да излезнеш от бизнеса защото текущите разходи ти изяждат разпродадената стока и накрая нищо няма да ти остане

                            Проблема е че в България няма нормална предвидима бизнес среда от 10 години ни управляват хора които никога в живота си не са спечелили 1лв с нормален бизнес освен с бухалка

                            Ако това не се промени на следващите избори вероятно много хора ще предпочетат да бият контролирано кепенците вместо да си тровят нервите с идиоти и техните безумия

                            Коментар


                            • Аз днес подписах договор и дадох депозит за един малък двустаен и паркомясто в северните райони на София. Схемата е по-малко пари на първа копка и повече на Акт 16, инвеститора има пари. До първото плащане имам няколко месеца поне. За три дни от пускането на пазара бяха взели депозити за 10% от целия проект. Сега пускам предния двустаен, да развържа парите и да си намаля експозицията в имоти. Рапорт даден.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                                Неадекватен си както обикновено

                                Борсата още не може да стигне и една трета от нивата 2008 ти виде постоянен растеж

                                Бъркаш нарасналото потребление с инфлацията

                                Абсолютно направените разходи може и да са нараснали с 1.4% но то да е за сметка на по високи цени на храни на ток вода гориво данъци такси и тн и реалното потребление да е надолу
                                ама не съм ти виновен че не мое да четеш а слушаш само бръмбарите в главата си.
                                потребление на крушки ли е "реалното" потребление?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X