IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    по линя на НСИ данните - през нотариусите минава повече ново строителство. То е с доста по-високи данъчни оценки от старото и се изповядва 1:1 (в повечето случаи) - оттук получаваш едно средно завишение на цените на база реализираните сделки. С ипотеките е същото - ако повече имоти са с ипотека искат не искат натискат по реалната цена да мине сделката.
    А старото от къде минава? Не мисля, че това е критерри или по-различно от други години. Данъчните оценки са толкова символични, че не знам дали има изобщо значение ново или старо. Освен това банките са доста гъвкави - съгласни са и на данъчна оцена , но това зависи и от клиента. Ако крадеш домати от кауфланд и декларираш 6к лева доходи на година няма да ти дадат нищо, а за изповядване на данъчна оценка може само да си мечтаеш.

    Все пак не мисля, че имотите ще се вдигат при липса на инфлация, при нас не е като в щатите да дават по 2к на месец на калпак и дори мигрантите няма да спасят положението. Ако успеят да вкарат пари в икономиката и да се завъртят може би ще стане нещо. Тенденцията според мен ще си проличи към Май месец- 2 месеца след като почнат да пукат някои кредити по мораториума.

    Коментар


    • из новините
      По мярката „60 на 40” са подкрепени 250 хил. работни места, по мярката за хотелиерство, ресторантьорство, транспорт и туризъм са платени над 29 млн. лв. и са подкрепени над 27 хил. работни места, над 2000 работодатели, обясни Борисов. По думите му „60 на 40” е до март, но финансовият ресурс за нея е осигурен до септември.
      излиза, че около 280 хил работни места кретат но не се закриват по мярките. съвсем друг е въпросът как преживяват хората там с намалели приходи (бизнеса няма пари да плаща старите заплати)

      намека, че е осигурен ресурс (както обичат да казват на парите усвояващите ги) до септември дава индикация, че не е невъзможно и мярката и мораториума да бъдат удължени с още няколко месеца поне докато не се ваксинират поне 1 милион граждани.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Извън България има повече възможности и повече сигурност. Сега ще видим на изборите какво ще стане ама като гледам БСП и високи данъци са 100%. Наемите са супер изгодни в момента. Виж например това https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=6aplli&f1=1

        От 800 евро, сега не могат да го дадат и 550. Другия месец ще е 400. Колко труд са вложили само да го постегнат, само и само да ми го дадат за 400 евро да го осера за месец-два.
        А като си помисля че е поне 2500€ квадрата х114=280к€ МИНИМУМ. При 6к€ годишен наем - 45+години, без амортизации, данъци, данъците от доходи от наем май никой не ги и брои.
        Чудя се как още има бунаци да инвестират, реално ЗАГРОБВАТ ВО ВЕКИ ВЕКОВ ЧИСТА ПАРА в имоти
        Last edited by bota156; 24.01.2021, 18:49.
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Да предположим, че само "офертните" са се вдигнали с 10 процента. Ама и НСИ дава +9,4% за 12 месеца на съществуващите жилища в София. Е, след още 12 месеца пак ще е така - още +10% офертни и +9,4% по НСИ.
          по линя на НСИ данните - през нотариусите минава повече ново строителство. То е с доста по-високи данъчни оценки от старото и се изповядва 1:1 (в повечето случаи) - оттук получаваш едно средно завишение на цените на база реализираните сделки. С ипотеките е същото - ако повече имоти са с ипотека искат не искат натискат по реалната цена да мине сделката.

          аз лично не се наемам да гадая какво ще е след 12 месеца в момент, когато нищо не е наред с държавата.
          мораториум, 60/40 или 80/20, мерки от сега за утре, блокаж на пътуванията, постоянен страх от 'новия щам', и тн и тн
          при тези условия всичко е възможно и пазарните принципи са на трупчета.

          ще поживеем ще видим.

          ПП не ме интересува та не съм се ровил НСИ освен да дава % изменение спрямо предходната година - дава ли и средната цена за кв.м по градове (области) - това вече ще е интересно като данни.
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Да предположим, че само "офертните" са се вдигнали с 10 процента. Ама и НСИ дава +9,4% за 12 месеца на съществуващите жилища в София. Е, след още 12 месеца пак ще е така - още +10% офертни и +9,4% по НСИ.
            То 9% по НСИ си е много повече от 15% по офертна - Аз до сега не съм виждал офертна по данъчна оценка но пък сделки доста стават на цени под реалната

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Съвсем почна да разейваш темата. Престъпник, закононарушител.. това ли ти е най-силния аргумент че го сложи първи? Българите живеещи в чужбина може да не декларират. Обаче ако си караш хоум офиса тука ти не живееш в чужбина. Трети път ти го повтарям. Знам че разбираш много добре ама се мъчиш да убедиш някой наивник от чужбина че това е масова вълна и трябва да се действа. Такава ти е работата нали броки?

              Поне им го кажи силно и ясно на всички да ти знаят тезата. Идеята ти на практика е клиента ти да живее в България на хоум офис в разрез на закона с надеждата от НАП НИКОГА да не разберат какво правиш. Кажи го с твои думи за няма неразбрали. Аз само ще добавя че при голяма кешова тразакция при попълването на декларацията с грешни данни отговорността е по НК а при липса на данни за доход следва автоматична проверка.
              Отново пълна боза. Не е незаконно да си караш хоумофиса в България. Няма никакъв проблем да превеждаш парите си от чужбина, не попълваш грешни данни в декларацията, не декларираш сметките си, не носиш наказателна отговорност.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                проблемът на много продавачи е, че гледат точно същата извадка и слушат историите на брокерите - колко и какви сделки са се реализирали съвсем скоро. В резултат на това имотите се застояват, но офертите не само, че не падат при някои индивиди, а даже се индексират спряко извадката, че да не се минат да го пласират леко. Точно тези 'пазарни сили' + мораториума върху ипотеките подпират като патерица офертните цени.
                Да предположим, че само "офертните" са се вдигнали с 10 процента. Ама и НСИ дава +9,4% за 12 месеца на съществуващите жилища в София. Е, след още 12 месеца пак ще е така - още +10% офертни и +9,4% по НСИ.
                Last edited by BONI; 24.01.2021, 18:27.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                  Пич, ти явно не знаеш смисъла на думата престъпник. Дори човек да е закононарушител, не е задължително престъпник. Е, ти не знаеш и че българите живеещи в чужбина няма нужда да декларират сметките си тук, нито къде се декларират сметките, нито че може да се водиш местно лице в друга държава и НИКОГА няма да разберат колко време пребиваваш тук, нито че без проблем си превеждаш от УК сметката в България, нито че може да си данъчно задължено лице ЕДНОВРЕМЕННО и на двете места и да ползваш СИДДО и да не платиш нищо тук.

                  Гола вода си, въздух под налягане.
                  Съвсем почна да разейваш темата. Престъпник, закононарушител.. това ли ти е най-силния аргумент че го сложи първи? Българите живеещи в чужбина може да не декларират. Обаче ако си караш хоум офиса тука ти не живееш в чужбина. Трети път ти го повтарям. Знам че разбираш много добре ама се мъчиш да убедиш някой наивник от чужбина че това е масова вълна и трябва да се действа. Такава ти е работата нали броки?

                  Поне им го кажи силно и ясно на всички да ти знаят тезата. Идеята ти на практика е клиента ти да живее в България на хоум офис в разрез на закона с надеждата от НАП НИКОГА да не разберат какво правиш. Кажи го с твои думи за няма неразбрали. Аз само ще добавя че при голяма кешова тразакция при попълването на декларацията с грешни данни отговорността е по НК а при липса на данни за доход следва автоматична проверка.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    По спомен края на март каръка се хвалеше, че справката му показвала 1170 евро. Вече има почти 10 процента отгоре и то за 10 месеца.
                    проблемът на много продавачи е, че гледат точно същата извадка и слушат историите на брокерите - колко и какви сделки са се реализирали съвсем скоро. В резултат на това имотите се застояват, но офертите не само, че не падат при някои индивиди, а даже се индексират спрямо извадката, че да не се минат да го пласират леко. Точно тези 'пазарни сили' + мораториума върху ипотеките подпират като патерица офертните цени.
                    Last edited by bertram; 24.01.2021, 18:13.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      Как да ти ги покаже като не е така Ето ,как се движи днешната справка по Кавръковите критерии, по спомен предишната преди да изтрият темата беше 1263 евро

                      Резултат от Вашето търсене на:
                      Вид имот: 2-СТАЕН,
                      Местоположение: град София

                      Особености: Тухла
                      Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                      Средна цена на имотите в извадката: 88783 euro
                      Средна цена на кв.м: 1277 euro.
                      По спомен края на март каръка се хвалеше, че справката му показвала 1170 евро. Вече има почти 10 процента отгоре и то за 10 месеца.

                      Коментар


                      • През последните два месеца почти няма сделки с имоти.
                        Според вас ще поскъпнат ли?
                        Форекс блог

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                          Значи и ти си престъпник така ли? Това беше номера на моряците и ги щракнаха масово. Така поне знаем че не си купувал имот последните 3 години . Както казва Стоичков - не си стуваше занимавката.
                          Пич, ти явно не знаеш смисъла на думата престъпник. Дори човек да е закононарушител, не е задължително престъпник. Е, ти не знаеш и че българите живеещи в чужбина няма нужда да декларират сметките си тук, нито къде се декларират сметките, нито че може да се водиш местно лице в друга държава и НИКОГА няма да разберат колко време пребиваваш тук, нито че без проблем си превеждаш от УК сметката в България, нито че може да си данъчно задължено лице ЕДНОВРЕМЕННО и на двете места и да ползваш СИДДО и да не платиш нищо тук.

                          Гола вода си, въздух под налягане.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Явно хората са почнали да пестят от храна и лекарства и са насочили спестеното към техника.
                            Аз не правя такъв извод, но всеки може да използва информацията както намери за добре.

                            Коментар


                            • От ЧСИтата. Вижте снимките. Изкъртили са всичко и са разбили тръбите.



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                                Новите бедни имам предвид. Ще става повече и повече.

                                Трябват и наематели. Лошо няма.

                                Коментар

                                Working...
                                X