IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    Зарежи църквата сега.Ако ти харесва ставаш църковен служител.Там повярвай ми също има много привилегии и се живее в охолство.Нека оставим църквата настрана и да не се месим в божиите дела.
    Това кой колко е учил,е вече личен избор Не може всички да са еднакво учени,или талантливи.Въпроса е в това да има справедливо облагане спрямо големия доход.Като не искаш да плащаш и учиш толкова,си работиш по скромна професия с по малко стрес,отговорности и напрежение и си живееш живота,тихо и спокойно.Това което ти обвсних е ,че при прогресивния данък се заличава неравенството и се намалява,по точно,не се заличава,но се намалява,има баланс.Докато в твоя пример има само богати и само бедни.Пак казвам не може да искаш всички да са еднакво целеустремени,и да станат специалисти и висококвалифицирани,в същото време останалите да са наказани са живеят в нищета .Има си базис.За корупцията ти писах.Виновни сме си ние.Коруоцията се бори,ама не с песни и лиготии Това де извоюва,Свобода никой даром няма са ти даде Това и Апостола го е казал.Ти искаш да се скараш на Шиши и хоп от утре всичко е тип топ.Не става излизаш на улицата наравно с оня дето рови по кофите к заедно се борите срещу Шиши.
    онзи дето рови по кофите не го интересува шиши, той живее от моя данък и няма да протестира.
    църквата се е задържала много повече от всички династии, строеве, режими в световната история и опита и е много показателен, за който може да смята.

    неравенството НЕ МОЖЕ да се заличи с прогресивен данък, а напротив може да се демотивира прогресивния и работлив човек -както беше в социализма и това обрече този режим..защо да си давам зор, като еди кой си цял ден кюти на бюрото и накрая взимаме еднакви пари, еднаква отпуска, еднаква почивка, еднаква пенсия.

    равенството е мечта и в главите на по-мързеливата част от населението и по-глпавата - говоря равенството на благата без значение кой колко и как се труди.

    хората трябва да бъдат равни само на едно място - пред закона.

    при нас няма равенство пред закона, а ти си тръгнал да правиш равенство на доходите - това обезсмисля конкуренцията, обезсмисля свободната инициатива и е инструмент в устите на популистите, с който да промиват мозъците на избирателите си, че после да са по-равни от тях.

    мани тия глупости.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Аз например договарям нетна заплата и не ме касае утре колко ще бъде данъка. Независимо от размер на приспаднатите разходи за данъци, осигуровки и всичко останало(посочена е отделно сумата - тавана на осигурителния доход) е посочен нетно колко ше получиш по банков път в посочена от теб сметка. Разбира се това засега е възможно в частния сектор.
      Той друго има в предвид.Иска да си щрака с пръсти като преди.За съжаление вече това време отмина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

        няма по-справедлив данък от процента, не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
        изкарал съм 5000 плащам 500
        ти си изкаррал 2000 плащащ 200

        моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
        Аз например договарям нетна заплата и не ме касае утре колко ще бъде данъка. Независимо от размер на приспаднатите разходи за данъци, осигуровки и всичко останало(посочена е отделно сумата - тавана на осигурителния доход) е посочен нетно колко ше получиш по банков път в посочена от теб сметка. Разбира се това засега е възможно в частния сектор.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение

          С други думи хабер си нямаш от света и просто преписваш случайни фрагменти от вестници.
          Чакай сега.Ти азбуката знаеш ли я?Тука е форум,нвма как да си преразказваме учебниците по иконимикс.Лихви пари,търсене на пари,предлагане на пари,стоки и услуги.Това са базисни неща.Какво ми цитираш ФЕД.Ние сме в Европа.Америка вече е напред с материала и почват да дърпат нагоре.Там парите се въртят с друга скорост,и икономиката е друга.Ние сме в Европа,а дори и в Българив дето е в борд и извън Еврозоната.
          Първо вземи 10 долара у виж как се въртят в Америка,и после виж как става номера в Европа.Имаш заек в първия пример,във втория костенурка.Сравняваш заека с костенурката.Виж аз харесвам зайците,костенурките също Дори по скоро костенурките,но все оак да ги срваняваме трудно.
          Last edited by nkavrakov1982; 27.01.2021, 22:56.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

            няма по-справедлив данък от процента, не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
            изкарал съм 5000 плащам 500
            ти си изкаррал 2000 плащащ 200

            моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
            Зарежи църквата сега.Ако ти харесва ставаш църковен служител.Там повярвай ми също има много привилегии и се живее в охолство.Нека оставим църквата настрана и да не се месим в божиите дела.
            Това кой колко е учил,е вече личен избор Не може всички да са еднакво учени,или талантливи.Въпроса е в това да има справедливо облагане спрямо големия доход.Като не искаш да плащаш и учиш толкова,си работиш по скромна професия с по малко стрес,отговорности и напрежение и си живееш живота,тихо и спокойно.Това което ти обвсних е ,че при прогресивния данък се заличава неравенството и се намалява,по точно,не се заличава,но се намалява,има баланс.Докато в твоя пример има само богати и само бедни.Пак казвам не може да искаш всички да са еднакво целеустремени,и да станат специалисти и висококвалифицирани,в същото време останалите да са наказани са живеят в нищета .Има си базис.За корупцията ти писах.Виновни сме си ние.Коруоцията се бори,ама не с песни и лиготии Това де извоюва,Свобода никой даром няма са ти даде Това и Апостола го е казал.Ти искаш да се скараш на Шиши и хоп от утре всичко е тип топ.Не става излизаш на улицата наравно с оня дето рови по кофите к заедно се борите срещу Шиши.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Мача е свирен вече.Ще видиш,че нещата ще си дойдат на място,по друга линия.Посоката вече е определена.
              С други думи хабер си нямаш от света и просто преписваш случайни фрагменти от вестници.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                То след 30,те никой не е очаквал.Всичко е почнало от нищото .Има една приказка,като спре търговията почва войната.
                Това е една препратка към Великата депресия. Само че, Великата депресия е била в САЩ - едно нищо по онова време на световната карта. Причините за последващия конфликт в лицето на ВСВ изобщо не е във Великата депресия, каквато аналогия бива търсена в днешната криза. И всичко е продължило, а не е започнало от нищото. Имаме един 30 годишен военен конфликт или както се казва - 30 годишната война, предшествала Вестфалския мирен договор, продължил 300 години, но в случая - Pax Americana.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                  Като отдавах преди време разни имоти, за по-желаните понякога исках да ми разкажат защо са напуснали предишните си наемодатели, телефона на поне един наемодател а при 2 и повече контакта имаха по-голям шанс за наемането и по-ниска цена, това беше моркова. За някои не беше проблем, други гледаха странно и си заминаваха. Получаваше се добър кастинг.
                  Даже препоръка от предишен наемодател, с негови контакти и пр. Хората навън отдавна искат копие от трудови договори също.
                  А и договорът ако е правилно написан с клаузи рискът ти намалява. И не на последно място като Дури - подбор на наематли и/или отдаване на компании които плащат наема на работещите си, такива ще се появят в Бг скоро, даже ги има, но лошото е че си настаняват служители в собствени сгради (или с договор с нечия сграда) и набиват повечето там.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Темата е нищена много пъти.Изкарваш 5 бона заплата плащаш данък като за доход от 5 бона.Аз изкарвам 2 бона,и си плащам моя данък спрямо моя доход.Кой какво е учил,за какво е учил,колко е учил вече е въпрос на гледна точка.В богатите държави като Швейцария хората приветстват високите данъци,защото така имат повече обществени блага.Така е .Въпроса на цивилизационно развитие.Няма да ме разбереш,защото мислиш в бг рамка.Бъди по разчупен и мисли за общото благо .После повече помощи,ако си без работа,социални надбавки да има в по големи размери и така.Сега един яде стекове със зелена салата,а до него другия рови в кофата.Не става.Нека си хапва стека,ама и другия да може да си купи пържолка,макар и по евтина.Това е нормална държава,и добър живот.

                    Корупцията вече е друга бира.Днеска нали видя на протеста,пак бяха смях и песни и приказки чудесни.
                    значи аз бачкам яко за 5К и ми взимат 2К и оставам с 3K, а някой дето не е учил взима 2К и плаща 200 кинта и ползва моите данъци...

                    няма по-справедлив данък от процента един за всички = плосък не значи еднакъв като сума, а като дял от припечеленото(!), не е случайно, че църквата от как я има прибира десятък.
                    изкарал съм 5000 плащам 500
                    ти си изкаррал 2000 плащащ 200

                    моя принос за обществото пак е по-висок от твоя, но не се налага да давам 2000, че шиши, домуса и сие да си ги разделят през обществени поръчки без търг...
                    Last edited by bertram; 27.01.2021, 22:48.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...tite-se-pazari

                      Единственото в което се съмнявам е че няма да стане точно така, само Китай изключвам от това число. За капиталовите пазари от развиващите се и източни страни говоря, Путин има право, но рублата и турската лира са вече изпапкани допълнително.
                      То след 30,те никой не е очаквал.Всичко е почнало от нищото .Има една приказка,като спре търговията почва войната.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                        https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-minaliya-vek

                        Следващия възможен Черен Лебед след Ковид.
                        https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...tite-se-pazari

                        Единственото в което се съмнявам е че няма да стане точно така, само Китай изключвам от това число. За капиталовите пазари от развиващите се и източни страни говоря, Путин има право, но рублата и турската лира са вече изпапкани допълнително....и в адванс.
                        Last edited by bulgarian lev; 27.01.2021, 22:31.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-minaliya-vek

                          Следващия възможен Черен Лебед след Ковид.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                            Не е необходимо да правиш договори за да ги извадиш ако са некоректни платци единствено е въпрос на време месец два три и тн в зависимост от законовите промени
                            Но рано или късно ще ги извадиш след това ще искаш предплата съответният брой месеци и така леко по леко примката ще се стегне около некоректните
                            Както казах и предишният пост всяка мярка в защите на наемателите всъщност работи против тях. Накрая ще стане така без 6-месечен наем напред да не можеш да си намериш квартира
                            Като отдавах преди време разни имоти, за по-желаните понякога исках да ми разкажат защо са напуснали предишните си наемодатели, телефона на поне един наемодател а при 2 и повече контакта имаха по-голям шанс за наемането и по-ниска цена, това беше моркова. За някои не беше проблем, други гледаха странно и си заминаваха. Получаваше се добър кастинг.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от xshell Разгледай мнение
                              Карък контролирай си банкерите малко. Забравят за ЕПК императивите.

                              https://www.investor.bg/novini/130/a...-lihvi-320799/
                              Мача е свирен вече.Ще видиш,че нещата ще си дойдат на място,по друга линия.Посоката вече е определена.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                                Едно много просто и ясно обяснение от доц. Методи Андреев от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране, преподавател в Университета по архитектура, строителство и градоустройство.
                                От 9.47 мин започва.
                                Право си каза човека.Така е.Чисто и просто.

                                Коментар

                                Working...
                                X