IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    днес в софия, утре сещайте се къде
    https://www.investor.bg/bylgariia/45...sechie-326293/

    за който не се сеща - в банско.
    там не свършиха ли имотиту ?
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • В КОВИДА НИКАКВО ПОСКЪПВАНЕ НЯМА ДА ИМА! Това,че някои надуват цените , си е техен проблем(никой нормален няма да купи или наеме нещо на надута цена). Ето ви приблизителна ориентировъчна цена- 3 стаен тухлен апартамент с квадратура 80 квадрата(включена е и терасата, без мазето)- 120 000 лева. Строен около 1975 година и състоянието е за освежаване, става въпрос за северните квартали на София и е на 15 минути пеша от метрото. Къща тухлена стара 3 етажна с добър двор на 35 минути от София с кола за частично голямо освежаване и лек ремонт 120 000 лева.
      Last edited by fearlessss8; 19.04.2021, 17:51.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        ... НИКОГА НЯМА ДА ВЗЕМА
        Абсолютно вярно.

        Коментар


        • днес в софия, утре сещайте се къде
          https://www.investor.bg/bylgariia/45...sechie-326293/

          за който не се сеща - в банско.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Правиш ли разлика между груб строеж и до ключ?
            Има и доста груби ключове.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Неговата експертиза е до акт 14 и данъчна тежест мах 5лв.
              препоръка е

              Коментар


              • Между другото гледам един жорко от ДСК вече на втори тур наддаване https://dsk_imoti.imot.bg/pcgi/imot....18=&f16=&f20=1

                Първия тур никой не го ще https://sales.bcpea.org/upload/54711...20414-2019.pdf

                Пък ми се вижда добро по форумните стандарти. Не че бих го купил, но нали вечно търсите нещо по морето...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Гладна кокошка просо сънува.Из цяла Европа санират частни сгради с европейски пари,Освен това раздават субсидии а сега в кризата направо се оляха и дойде комунизма.Това бъдеще за което говориш е близкото ни минало в което Партията решаваше кой къде и в какво да живее..
                  Иронично ли е това мнение не мога да разбера. Ти виждал ли си някога намеса в частна собственост без после държавата да има претенции за права? Санирането е един етап от програмата с която жилищата стават все по-малко "частна собственост" и повече държавна. Цялата концепция че примерно един стар блок живущи могат да се организират да санират или подържат сгради сами е абсолютна глупост. Многофамилни сгради с частни апарти без централна координация води до срутвания, експлозий, занемаряване. Много добре знаете че повечето стари блокове са пред разпад и чакат държавата да ги оправи. Дори професионалния домоуправител не може да свърши нищо юридически ако някой не иска да си плаща дела или не даде съгласие за "общата собственост".

                  Има два модела за многофамилните сгради - или се оправя правната рамка и собствеността е изискуема от частни професионални домоуправители или асоциация на собствениците (както е в САЩ), или държавата придобива правата и задълженията за подръжка (както е в азия). А познай кое е по-вероятно.
                  Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 19.04.2021, 16:05.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL

                    Баси! Някои са останали, без нерви от това поскъпване...
                    нямаш представа колко си далеч. Аз НЯМАМ мания да имам имот на ВСЯКА ЦЕНА където и да е. Ако не е изгодно НЯМА ДА ВЗЕМА, ако не стане изгодно НИКОГА НЯМА ДА ВЗЕМА
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Колко къщи си построил ве ?
                      Консултант съм на колега и баш 500лв излиза грубия строеж, въпреки че е на пичковци, терен с голям наклон. Поне 2 пъти по тежки основи и хидроизолация че има високи подпочвени води и т.н все утежняващи обстоятелства
                      Правиш ли разлика между груб строеж и до ключ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                        Наясно съм, в момента строя къща
                        тогава си наясно и с това, че почнеш ли да слагаш нещо по-хубаво тук и нещо по-хубаво там и сметката набъбва съществено.
                        важното е да си удоволетворен накрая.
                        сега има материали свят да ти се извие от избор и всеки твърди, че неговото е пътят и истината.

                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          ми вземи ботчо да те консултира.
                          ако не искаш да те оберат строителите.
                          Неговата експертиза е до акт 14 и данъчна тежест мах 5лв.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                            Наясно съм, в момента строя къща

                            ми вземи ботчо да те консултира.
                            ако не искаш да те оберат строителите.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                              ако са строители те ти дават себестойност на строеж до фаза що годе ок завършено
                              земя,проект,инфрастуктура си е работа на инвеститора.
                              Наясно съм, в момента строя къща




                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                И там трябва смятане- има гаражи по центъра по 40 000 евра, които трудно ще отдаваш за 400 лева на месец.......При гаражите и особено парко местата хубавото е, че няма какво толкова да ти съсипят- най- много някой да ти изтрие боята очертаваща паркомястото
                                Е аз говоря за такива дето сме купили преди години а не сме чакали цените да се сринат да дойде Революцията и други подобни дивотии.В днешно време гараж наземен под 25000 евро няма то за паркомясто искат 12000 евро.

                                Коментар

                                Working...
                                X