IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

    Много са странни днешните ИТ-та. Блъскат кодове като отговори на литературен въпрос. Навремето не можеше да напишеш и ред без да знаеш какво се случва на хардуерно ниво. С парите едва поддържах стария си Голф и блъсках глицерин, за да не му замръзне ключалката. Днес изобщо не знаят как работят компютрите, но влизат и разбиват защити като ликвидатори на ТКЗС-та. Всичко е библиотечни функции след въвеждането на обектно ориентираните езици и само вкарват съответните параметри. Един Кеш не знаят как е структуриран и как работи, но иначе виртуозно оперират с него. Познанието е как да въртиш кирката, но не и как да си я направиш. Сечивата на труда са Ноу-Хау. От гледна точка на разделението на труда това е ефективно, но познанието ти е в толкоз тесни граници, че клони към епсилон. И за този епсилон вземаш едни големи кинти по силата на епистемиологичната конюнктура. Ако ги попиташ за ниво на Ферми, ще ти кажат, че не са земеделци.
    +1

    Много от тези ИТ-та са на ниво "Петкан".

    Навремето, като кандидатствах, аз решавах много задачите по математика (имах 5.93 в УНСС), можеха да ме приемат информатика във ФМИ и днес щях и аз да кодирам.

    Обаче избрах икономическа специалност, защото нямах компютър до началото на 1998 и имах много бегла представа. Първи курс за малко да ми пишат 4 по информатика (заради една тъпа преподавателка по упражнения), но в крайна сметка ми писаха 5 (на лесен изпит).

    Чувам, че по Linkedin златотърсачки търсят богати ИТ-та.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Бай пеше аз имам 2-ма подчинени (реално вече не са ми) дето вземат по 4к. От пикльовци на под 20г съм ги учил - първа работа ....
      Много са странни днешните ИТ-та. Блъскат кодове като отговори на литературен въпрос. Навремето не можеше да напишеш и ред без да знаеш какво се случва на хардуерно ниво. С парите едва поддържах стария си Голф и блъсках глицерин, за да не му замръзне ключалката. Днес изобщо не знаят как работят компютрите, но влизат и разбиват защити като ликвидатори на ТКЗС-та. Всичко е библиотечни функции след въвеждането на обектно ориентираните езици и само вкарват съответните параметри. Един Кеш не знаят как е структуриран и как работи, но иначе виртуозно оперират с него. Познанието е как да въртиш кирката, но не и как да си я направиш. Сечивата на труда са Ноу-Хау. От гледна точка на разделението на труда това е ефективно, но познанието ти е в толкоз тесни граници, че клони към епсилон. И за този епсилон вземаш едни големи кинти по силата на епистемиологичната конюнктура. Ако ги попиташ за ниво на Ферми, ще ти кажат, че не са земеделци.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        На 25 айти взема 1500 най много.Приказките по форуми и софри са едно реалността друго.моля ви не пишете на ангро
        Бай пеше аз имам 2-ма подчинени (реално вече не са ми) дето вземат по 4к. От пикльовци на под 20г съм ги учил - първа работа ....
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156

          Бай пеше на 25г ИТ взема по 3к минимум, а стига до 10к. Това са вече "НОВИТЕ МУТРИ" дето обират каймака на кифлите. Колкото и да не ти се вярва
          На 25 айти взема 1500 най много.Приказките по форуми и софри са едно реалността друго.моля ви не пишете на ангро

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Аз също не съм фен, но на моменти се кефя, че държа властта много ликвиден на добра локация да го държа заключен за навлеци, просто щото за момента мога да си позволя този лукс
            Щом ти се налага да теглиш кредит за покупка на новия...не е ок да държиш тъмни прозорци.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

              Всеки ден отговарям на това. Запишете си го някъде. Отначало щях да купувам ама се отказах и сега пиша само с идеална цел - всички брокита да умрат от глад.
              Щял бил да купува хи хи хи хи с милионите от заплатата ли????Иначе си прав гадно е като видиш че цените растат а ти имаш само за гараж....вече Почва се с
              1 Всички които предупреждават за цените са брокери
              2 Злобни клетви всички брокери да пукнат като им се отрежда гладна смърт
              3 Следва вдигане на данъци
              4 После на помощ идва демографията
              5 Почва самоубеждаване България какъв кенеф е и как не си заслужава по добре на квартира
              6 Почват хвалби колко много печелят на борсата и от собствения бизнес.И по правили всички са в айти бранша а всички купили са комунисти неудачници и какво ли не
              7 Злорадстват и приветстват ковида
              8 Вдигат рево;юции и конфискуват чуждите имоти
              9 Заплашват с войни земетресения и какво ли не.
              10 Злобно заплашват как щели да емигрират в бяла държава и там само филии с мед и масло а ние тука глупаците....
              Общо взето за 15г в този форум това са измислили безимотните.Само никовете се сменят

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                Всеки ден отговарям на това. Запишете си го някъде. Отначало щях да купувам ама се отказах и сега пиша само с идеална цел - всички брокита да умрат от глад.
                Сложи си го за подпис. Може да почакаш още 1-2 години и да паднат, или пък да се качат.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Колко добра локация? По всички топ локации инвентара се подул до пръсване! Всеки ден се освобождават я по 200, я по 100 доплнителни апарта, като излязат на пазара мисли му. Следваща спирка - гърмене на ипотеки след мораториум. За по-следващата спирка днеска ако си слушал народното събрание може да се сетиш. 30 човека са останали да купуват топ локации! И то само докато не ги изгонят от страната с данъци и мизерия. Земетресения, подпочвени води. Не знам как дискутирате Бояна без всяко изречение да почва с "наводнение".
                  Прав си, от тридесетте съм.
                  Очаквам земетресения, наводнения, вдигане на данъци и предаването ми на народния съд ЧСИ. Затова купувам...от мазохизъм. При теб как са нещата?
                  Last edited by RUBLA; 22.04.2021, 09:14. Причина: Спазвайте добрия тон!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                    На теб каква ти беше играта - да пишеш във форума да сваляш цените на имотите нали така?
                    Това защото искаш да си купиш ли го правиш или просто като хоби защото няма какво друго да правиш и нямаш и намерение да купуваш?
                    Сериозно питам макар да звучи като заяждане.
                    Всеки ден отговарям на това. Запишете си го някъде. Отначало щях да купувам ама се отказах и сега пиша само с идеална цел - всички брокита да умрат от глад.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      На теб каква ти беше играта - да пишеш във форума да сваляш цените на имотите нали така?
                      Това защото искаш да си купиш ли го правиш или просто като хоби защото няма какво друго да правиш и нямаш и намерение да купуваш?
                      Сериозно питам макар да звучи като заяждане.
                      +1

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                        Колко добра локация? По всички топ локации инвентара се подул до пръсване! Всеки ден се освобождават я по 200, я по 100 доплнителни апарта, като излязат на пазара мисли му. Следваща спирка - гърмене на ипотеки след мораториум. За по-следващата спирка днеска ако си слушал народното събрание може да се сетиш. 30 човека са останали да купуват топ локации! И то само докато не ги изгонят от страната с данъци и мизерия. Земетресения, подпочвени води. Не знам как дискутирате Бояна без всяко изречение да почва с "наводнение".
                        На теб каква ти беше играта - да пишеш във форума да сваляш цените на имотите нали така?
                        Това защото искаш да си купиш ли го правиш или просто като хоби защото няма какво друго да правиш и нямаш и намерение да купуваш?
                        Сериозно питам макар да звучи като заяждане.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                          Аз също не съм фен, но на моменти се кефя, че държа властта много ликвиден на добра локация да го държа заключен за навлеци, просто щото за момента мога да си позволя този лукс
                          Колко добра локация? По всички топ локации инвентара се подул до пръсване! Всеки ден се освобождават я по 200, я по 100 доплнителни апарта, като излязат на пазара мисли му. Следваща спирка - гърмене на ипотеки след мораториум. За по-следващата спирка днеска ако си слушал народното събрание може да се сетиш. 30 човека са останали да купуват топ локации! И то само докато не ги изгонят от страната с данъци и мизерия. Земетресения, подпочвени води. Не знам как дискутирате Бояна без всяко изречение да почва с "наводнение".

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                            Е то това е вече вид трофеен имот ако имаш и доста други имот и можеш да си го позволиш - става.
                            Това е, трофеен се очертава. Отдаваем на секундата, но не, ако реша. Решавам аз, не тоя който го желае, дори за 1 нощувка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Аз също не съм фен, но на моменти се кефя, че държа властта много ликвиден на добра локация да го държа заключен за навлеци, просто щото за момента мога да си позволя този лукс
                              Е то това е вече вид трофеен имот ако имаш и доста други имот и можеш да си го позволиш - става. Просто за мен идеята да дам едни пари за някакъв там какъвто и да е имот защото бил на изгодна цена и да го ползвам за буркан банк не е ок. Имота трябва да се ползва и да е на добра локация - не е задължително да е център или скъпо. По-скоро бих ги дал тези пари за скъпи гаражи където има проблеми с паркирането пред това да ги вкарам в апартамент на не особено желано място с ясната идея, че ще седи празен. Гаражите може да вадят смешни пари, но ще се занимаваш един път за няколко години и ако са на добра локация много бързо би могъл да ги продадеш и дори при падащ пазар едва ли ще паднат колкото голям, незавършен на Ш и З кофтор на края на София. Да не говорим, че ако се срине пазара и някой купува този някой ще може да подбира локацията и само като ти видят снимките на шпакловка и замазка и ще продължат към следващата обява.
                              Last edited by pwise; 22.04.2021, 00:56.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                                Не се вкарвай във филм, ако го ползваш 1-2 пъти става ама е голяма занимавка с химии, пълнене, празнене някой път може да останеш и неприятно изненадан като пуснеш джетовете и изплува мизерия. По-добре 10-15 минути с колата и на минерален басейн и да оставиш подръжката да е проблем на друг.
                                Но както каза кеф цена няма - щом те кефи давай, само исках да вметна, че може и доста грижи да си създадеш покрай него.
                                Има нещо такова и жената мърмори. Ще помисля, но сега ще сложа декинг, които ми остана от една поръчка за да финализирам интериора на терасата.
                                п.п. Плочките нещо не ме кефят.
                                Sapienti sat - На разбиращия (и малко) му е достатъчно.

                                Коментар

                                Working...
                                X