IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    той и в карлово един продава...ама..
    абе някак се обърнаха ролите в тая тема
    Уффф кви ги дрънкам и аз, унесох се. Забравих, че се водя "понижител".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Ами дават, как да не дават, въпросът е да можеш да се пазариш (продадеш труда си скъпо). Преди 13 год аз например изкарвах по 10 палки на месец (показах дан декларация тук) докато други се радваха на 1-2к.
      Е, ти не си среден ИТ. Аз по принцип говоря. Преди 2-3 години тука бяха станали много скъпи нешата, после Украйна излезна от пазара и мисля че тогава стана бума в БГ. Сега тука напрежението отмина .... де да знам то проекти кото са почнати трудно се местят

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
        Мечо да не те разочаровам ама, тук на Ливади един ми вика, че продавал паркомясто (не гараж) за 30 000 евра. Оня ден ви поствах оферти от кошера - 3500 на зелено фалшив квадрат, с ремонт, обзавеждане и паркомясто, отива на 6000 евра. Нормално жилище 130 квадратЯ (чисти 100) излизат 600 000 евра. Още ли мислиш, че 120 доларес (110к евра) са пари? Я помисли пак.
        А изобщо не се разочаровам.
        В Ливадите е друга България. Чак ти се чудя понякога как реши да се навреш баш там, с няма да споменавам с каква каста от БГ населението. Такава концентрация на хора, които си мислят, че са най-най, без да отговаря изобщо на реалността, няма никъде другаде. А цените които слушаш са еманация на мисленето и същността на точно тези хора. Затова директно му оферирай на тоя тарикат твоя апартамент с 1000е/м2 дискаунт и да гълта куката с все плувката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

          Е има ли кой да ги дава ? Зашо да дават 120к в БГ като могат да ги дават в САЩ. Тук infosys вкарват хора 3 месеца камп на H1B и съм чувал че едва ли не ги дават под наем на дузини. Примерно чувал съм неша като Bank of America търси 60 човека за нов проект. CTO-то се обажда в Infosys , казва да му пратят 60 човека с еди какъв си стак, почват да работят , след месец им връща 30 че за нищо не стават и infosys му прашат нови 30. Та за какво им е да се занимават с БГ за 120к ?
          Ами дават, как да не дават, въпросът е да можеш да се пазариш (продадеш труда си скъпо). Преди 13 год аз например изкарвах по 10 палки на месец (показах дан декларация тук) докато други се радваха на 1-2к.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

            Имам едно приятелче в Швабско, синиърче, не баш кат моята позиция, ама напоследък недоволства. Преди ни водеха с много, ама сега работите са на кантар. И то претеглено спрямо БГ. Честно да ти кажа въпреки хубавата опаковка, която Жонката ни снася тука, това което съм видял по Европата, определено не е моето. Той търси уреденост, аз свобода. А там свобода имат само гостите на баба Меркел.
            Абе както казва мъдреца "човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е" . Всеки има различни приоритети , важното е да не се водиш по акъла на другите а сам да си решаваш. не после тоя ми е виновен , оня ми е виновен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
              Цените на имотите не се определят от търсенето и предлагането. Това не са краставици и домати на пазаро , време да се проумее а не да се дъвче една и съща дъвка с години.

              Търсенето и предлагането до някъде биха играли роля при наемите ма не съвсем. Поради простата причина че имотите се смятат за инвестиционен актив подобно на акциите и златото и други такива. Като това в България е още по преекспонирано като разглеждана единствена инвестициинна възможност от населението. Практически няма значение каква е демографията и колко празни прозорци има. Докато населението си ,, спасява,, парите в имотито при глобалният бичи пазар.
              Тренда ще обърне когато обърне глобалния бичи тренд както при имотите така и при акциите или крипто.

              ПП Инвестицинните активи формират цикли на бум и бъст , а търсенето на логика спрямо теорията за търсене и предлагане е безсмислено.
              Прав си за липсата на различни инвестиционни активи в БГ. Това наистина повдига нивото на търсене на жилища. Друг момент е психологията на българина който препочита да инвестира в нещо което може да види и да пипне. /типичен пример Цв. Цв. девет апартамента в София. Няма акции, облигации, бондове, валути, биткойни и други подобни/
              Но дори така усилено нивото на търсене все някъде среща нивото на предлагане. Помня преди две години гледах цени на имоти в курортите /Равда и Банско/. Доста се бяха спихнали в резултат на прекаленото предлагане.
              Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                Ти гледал ли си Мюнхен ? Едно време имаше доста позиции за тия неща дето се занимаваш и стигаха към 200к евро, което за Европа си беше изненада. Сега не знам как е. Тогава и цените на имотите бяха високи , ма сега чувам че са почнали да се оправят.
                Имам едно приятелче в Швабско, синиърче, не баш кат моята позиция, ама напоследък недоволства. Преди ни водеха с много, ама сега работите са на кантар. И то претеглено спрямо БГ. Честно да ти кажа въпреки хубавата опаковка, която Жонката ни снася тука, това което съм видял по Европата, определено не е моето. Той търси уреденост, аз свобода. А там свобода имат само гостите на баба Меркел.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                  Мечо да не те разочаровам ама, тук на Ливади един ми вика, че продавал паркомясто (не гараж) за 30 000 евра. Оня ден ви поствах оферти от кошера - 3500 на зелено фалшив квадрат, с ремонт, обзавеждане и паркомясто, отива на 6000 евра. Нормално жилище 130 квадратЯ (чисти 100) излизат 600 000 евра. Още ли мислиш, че 120 доларес (110к евра) са пари? Я помисли пак.
                  Е има ли кой да ги дава ? Зашо да дават 120к в БГ като могат да ги дават в САЩ. Тук infosys вкарват хора 3 месеца камп на H1B и съм чувал че едва ли не ги дават под наем на дузини. Примерно чувал съм неша като Bank of America търси 60 човека за нов проект. CTO-то се обажда в Infosys , казва да му пратят 60 човека с еди какъв си стак, почват да работят , след месец им връща 30 че за нищо не стават и infosys му прашат нови 30. Та за какво им е да се занимават с БГ за 120к ?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                    Мечо да не те разочаровам ама, тук на Ливади един ми вика, че продавал паркомясто (не гараж) за 30 000 евра. Оня ден ви поствах оферти от кошера - 3500 на зелено фалшив квадрат, с ремонт, обзавеждане и паркомясто, отива на 6000 евра. Нормално жилище 130 квадратЯ (чисти 100) излизат 600 000 евра. Още ли мислиш, че 120 доларес (110к евра) са пари? Я помисли пак.
                    той и в карлово един продава...ама..
                    абе някак се обърнаха ролите в тая тема
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Мечо да не те разочаровам ама, тук на Ливади един ми вика, че продавал паркомясто (не гараж) за 30 000 евра. Оня ден ви поствах оферти от кошера - 3500 на зелено фалшив квадрат, с ремонт, обзавеждане и паркомясто, отива на 6000 евра. Нормално жилище 130 квадратЯ (чисти 100) излизат 600 000 евра. Още ли мислиш, че 120 доларес (110к евра) са пари? Я помисли пак.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                        Цените на имотите не се определят от търсенето и предлагането. Това не са краставици и домати на пазаро , време да се проумее а не да се дъвче една и съща дъвка с години.

                        Търсенето и предлагането до някъде биха играли роля при наемите ма не съвсем. Поради простата причина че имотите се смятат за инвестиционен актив подобно на акциите и златото и други такива. Като това в България е още по преекспонирано като разглеждана единствена инвестициинна възможност от населението. Практически няма значение каква е демографията и колко празни прозорци има. Докато населението си ,, спасява,, парите в имотито при глобалният бичи пазар.
                        Тренда ще обърне когато обърне глобалния бичи тренд както при имотите така и при акциите или крипто.

                        ПП Инвестицинните активи формират цикли на бум и бъст , а търсенето на логика спрямо теорията за търсене и предлагане е безсмислено.
                        Баси майсторе, 3 пъти го чета Нищо не разбрах.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение


                          Далеч сме от буржоазия, ама поне не ни се налага да крадем от водата и парното на комшиите. Ама стига съм го ял, че нощеска нема да спи.

                          Кажи за Щатите рейджа 120-130к$ годишно ок ли е в момента, че гледах някви статистики за сходни позиции на моята и ми се видят малко.
                          Ти гледал ли си Мюнхен ? Едно време имаше доста позиции за тия неща дето се занимаваш и стигаха към 200к евро, което за Европа си беше изненада. Сега не знам как е. Тогава и цените на имотите бяха високи , ма сега чувам че са почнали да се оправят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение


                            Каква беше причината за последната финансова криза, която повлия даже на цените в 'престижните квартали' ? Сещаш ли се?
                            Причината беше пандемия и тя повлия положително на цените, както в престижните, така и в непрестижните квартали.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                              А, Бетерчо, тук за форума съм се убедил, че са малко.
                              Ам много ли са? Иди си вземи някой хубав имот с тия пари да те видя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Майстора233 Разгледай мнение
                                Цените на имотите не се определят от търсенето и предлагането. Това не са краставици и домати на пазаро , време да се проумее а не да се дъвче една и съща дъвка с години.

                                Търсенето и предлагането до някъде биха играли роля при наемите ма не съвсем. Поради простата причина че имотите се смятат за инвестиционен актив подобно на акциите и златото и други такива. Като това в България е още по преекспонирано като разглеждана единствена инвестициинна възможност от населението. Практически няма значение каква е демографията и колко празни прозорци има. Докато населението си ,, спасява,, парите в имотито при глобалният бичи пазар.
                                Тренда ще обърне когато обърне глобалния бичи тренд както при имотите така и при акциите или крипто.

                                ПП Инвестицинните активи формират цикли на бум и бъст , а търсенето на логика спрямо теорията за търсене и предлагане е безсмислено.
                                колега, ти с един замах разби на пух и прах свободните съчинения на старчето смит
                                за невидимата ръка на пазара и глупостите свързани с търсене и предлагане
                                изобщо не си губи времето тук
                                сядай, може дори на телефона да напишеш новата парадигма
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X