IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

    А не бе, кат тебе ако искам да гоня площ ей го в селата има къщи с по 4 стаи на етаж за по 10 хил лева. Ама треа да те викам за ноу хау ка се прави хан в селкоп и колко да искам, мей би 5€ на нощ е добра оферта. Само прането на чаршафите не мое да покрие. .
    Банката няя ти даде якия кредит с 17% ГПР за бг село, инак вече да си делите външен кенеф в бай Пешко

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

      и един друг си мислеше че е
      утроил
      а накрая остана с 1/2 панелче
      и лакардии за покупки по всички кътчета на
      страната
      хихихи
      Тука става вече въпрос за следното:

      https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-sofiia-239227

      Казал ли ви бях, че вече 3% от главницата по кредита е изплатен
      Last edited by RUBLA; 06.06.2021, 12:43. Причина: Спазвайте добрия тон!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        И как по-точно се е набутал ? Че цената за 6-7 години все още не се е утроила ли ?
        и един друг си мислеше че е
        утроил
        а накрая остана с 1/2 панелче
        и лакардии за покупки по всички кътчета на
        страната
        хихихи

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

          Икономическата логика се скъса още миналата година

          Балоните във финалната си част се надуват от хора на които жилища не им трябват но усещат че им изгарят парите - Тази тенденция започна също от миналата година когато отпуснатите заеми намаляха но броят сделки почти се запази

          Балоните за това гръмват, защото купувачите се изчерпват, това обикновено се случва след покачване на цените с над 30-40% за къс период от време

          След спукването на балона цените ще се върнат може би някъде около тези нива но ще са необходими поне 4 години от днешна дата

          Проблема на перонците е в това че не могат да различат надут балон от спукан презерватив
          Сигналите са разнопосочни. За първи път от 13 години достъпността се влошава спрямо доходи и спестявания едновременно. Това е повратна точка поне за мен, което не означава че утре цените ще тръгнат надолЕ. Възможно е в паниката си купувачите да надуем истински балон преди да обърне , но все пак процентите за които пишеш ми се струват много високи за нашите реалности. Ако се надува балон не трябва да забравяме че достъпността измерена през доходите 2008 година беше 2-3 пъти по-лоша от сега.... преди да се спука балона. Та не знам докъде би могло да се надува сега....
          От друга страна по света не е по-различно от тук като доходи/спестявания ръст и темпа на имотните цени дори се ускорява като измерено в пари цифрите са умопомрачителни и много повече от годишният доход на купувачите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Колко ти е площта без стените и без тераси, без тавани и други глупости? Максимум 60. Така се измерва квадратурата навсякъде в западна Европа и така се ценообразува.
            В Европа не знам как е точно, но ако е така е много зле защото би стикулирало строителите да използват само 5 сантима итонг за вътрешните стени/ мое и единичен гипсокартон най-добре/ и върху него напрао тапетки....
            Изненадан съм че промотираш такива мърляви изпълнения в опт да докажеш не знам си какво.... За хиляден път като не намираш нищо, което да те удовлетворява като цена/размер/качество просто не купуваш. Нали никой не ти е опрял пистолет в главата да купиш ? И винаги може да си вземеш без тераси и чиста площ навсякъде в Европа.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Тоя смехурко смята и въздуха отгоре над покрива, инак го втриса като осъзнава че се е набутал пак
              А не бе, кат тебе ако искам да гоня площ ей го в селата има къщи с по 4 стаи на етаж за по 10 хил лева. Ама треа да те викам за ноу хау ка се прави хан в селкоп и колко да искам, мей би 5€ на нощ е добра оферта. Само прането на чаршафите не мое да покрие. .
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                Тоя смехурко смята и въздуха отгоре над покрива, инак го втриса като осъзнава че се е набутал пак
                И как по-точно се е набутал ? Че цената за 6-7 години все още не се е утроила ли ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Колко ти е площта без стените и без тераси, без тавани и други глупости? Максимум 60. Така се измерва квадратурата навсякъде в западна Европа и така се ценообразува.
                  Тоя смехурко смята и въздуха отгоре над покрива, инак го втриса като осъзнава че се е набутал пак

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Не му е мръднала цената защото това е голям апарт, цената е добра, и подобни трудно се продават, за какво ти е обширен тип студио апарт, семейство ли да купи, за под наем ли...при тези нива. Ако беше двустайка на цена на квадрат е друга работа. В Докторска също, това е напудрен стар апартамент в стара сграда направен за продажба и прибиране на сумата.
                    Не са ми фалшиви квадратите, а имам и идеални части от парцела на блока. Иди сравни моите 74 и ги получи реални да видиш колко ще шариш.
                    Колко ти е площта без стените и без тераси, без тавани и други глупости? Максимум 60. Така се измерва квадратурата навсякъде в западна Европа и така се ценообразува.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                      Така се говореше 2008-ма спор няма

                      Въпроса е че в момента сме в началото на 2007-ма когато започна осезаемият ръст на имотите и до евентуалното спукване на балона има повече от 1 година и поне още 30-40% ръст

                      След спукването на балона от 2008-ма цените така и не се върнаха под цените от началото на 2007-ма

                      Така че може и да се окаже че на сегашните макар и доста високи цени няма да може да се купува дори и след евентуалното спукване на надуващият се балон

                      Заредете се с пуканки карти и табла ще гледате мача от първи челен коловоз
                      хихихи
                      на коловоза май са брокерастите
                      ама и пуканки нямат

                      ще изпукате от глад

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Макар и цените все още да са яко нагоре, на мен ми се чини че става вече прекалено много. Броят възможни клиенти оредява на тези нива защото ръста изпреварва номинално получените доходи. Например ако вземем 2 цифри: за 5 месеца
                        08.01.2021 1343 139786
                        5.6.2021 1470 150944
                        Виждаме 10% ръст на квадрат, но и номинално това са 11К. Не знам колко хора могат да спестят 11К евро за 5 месеца.... Разбирам бягството от кеша / и аз съм така/ , но да продължи тази тенденция ще бъде точно в противовес на икономическата логика. Това са цифрите за всички типове апарти в София, т.е. за 3-стаен или по-голям ще са повече от 11К. Колко семейства имат 10К лева доходи на месец ? Единственият вариант е банките да финансират разликата с по-ниски лихви защото имотите вече стават по-недостъпни.
                        Ако добавим 20% на тези цифри за година = 30К евро за година . За България със слаб ипотечен пазар това е сериозна цифра.
                        Купувачите ще се изчерпат в даден момент на тези нива....Защото и наемите вече не са много ок. Та сега интересно е дали паниката за спасяване на кеша ще надвие икономическите цифри
                        Икономическата логика се скъса още миналата година

                        Балоните във финалната си част се надуват от хора на които жилища не им трябват но усещат че им изгарят парите - Тази тенденция започна също от миналата година когато отпуснатите заеми намаляха но броят сделки почти се запази

                        Балоните за това гръмват, защото купувачите се изчерпват, това обикновено се случва след покачване на цените с над 30-40% за къс период от време

                        След спукването на балона цените ще се върнат може би някъде около тези нива но ще са необходими поне 4 години от днешна дата
                        Last edited by RUBLA; 06.06.2021, 12:45. Причина: Спазвайте добрия тон!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Да идат да погледнат саламите и филетата в непретенциозния даже Кауфланд. Тук таме някоя промоцийка на 23-25 лв, инак колбас под 39-44 лв/килото нема. . Цигулките не съм гледал. Но ще си купя една. След месец ще се усмихнат с цени на горива, топло, електричество.
                          Тя инфлацията през газа, топлото, горивата тепърва идва... В общи линии да речем от 20-30 хранителни продукта които пазаря редовно и им помня цените няма такъв който да не е поне 10% нагоре за година....а ще има още....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                            Така се говореше 2008-ма спор няма

                            Въпроса е че в момента сме в началото на 2007-ма когато започна осезаемият ръст на имотите и до евентуалното спукване на балона има повече от 1 година и поне още 30-40% ръст

                            След спукването на балона от 2008-ма цените така и не се върнаха под цените от началото на 2007-ма

                            Така че може и да се окаже че на сегашните макар и доста високи цени няма да може да се купува дори и след евентуалното спукване на надуващият се балон

                            Заредете се с пуканки карти и табла ще гледате мача от първи челен коловоз
                            Макар и цените все още да са яко нагоре, на мен ми се чини че става вече прекалено много. Броят възможни клиенти оредява на тези нива защото ръста изпреварва номинално получените доходи. Например ако вземем 2 цифри: за 5 месеца
                            08.01.2021 1343 139786
                            5.6.2021 1470 150944
                            Виждаме 10% ръст на квадрат, но и номинално това са 11К. Не знам колко хора могат да спестят 11К евро за 5 месеца.... Разбирам бягството от кеша / и аз съм така/ , но да продължи тази тенденция ще бъде точно в противовес на икономическата логика. Това са цифрите за всички типове апарти в София, т.е. за 3-стаен или по-голям ще са повече от 11К. Колко семейства имат 10К лева доходи на месец ? Единственият вариант е банките да финансират разликата с по-ниски лихви защото имотите вече стават по-недостъпни.
                            Ако добавим 20% на тези цифри за година = 30К евро за година . За България със слаб ипотечен пазар това е сериозна цифра.
                            Купувачите ще се изчерпат в даден момент на тези нива....Защото и наемите вече не са много ок. Та сега интересно е дали паниката за спасяване на кеша ще надвие икономическите цифри

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
                              Не бе нема инфлация, 10% от началото на годината били поскъпнали имотите - пълни глупости

                              Всичко се срива даже гледам цените на цигулките паднали

                              Стискайте кеша момента е близо

                              Имам в предвид момента за въглищата че зимата е студ
                              Да идат да погледнат саламите и филетата в непретенциозния даже Кауфланд. Тук таме някоя промоцийка на 23-25 лв, инак колбас под 39-44 лв/килото нема. . Цигулките не съм гледал. Но ще си купя една. След месец ще се усмихнат с цени на горива, топло, електричество.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Не е като да няма за 3к.
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zhx&f1=1&fe7=1

                                Или за 2500, при това на нашето любимо място и с люкс мебели (това си стои от 1 година и повече и не му е мръднала цената, защо ли)?
                                https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...zwb&f1=1&fe7=1

                                Друг е въпросът, че аз повече от 1500 не давам. Бих дал и 5000, но за апартамент в нормален град, не в столица на държава от третия свят.

                                Та реално цената се качва, но на мижавите кутийки по 50-60 квадрата. Понеже е пълно с тъпаци без сериозен бюджет, дали ще е 120к или 150к е без значение. Когато минем 250к-300к и вече тъпаците издишат. За твоите фалшиви 74 квадрата повече от 220к няма кой луд да ти даде. Макар и те да са твърде много - просто твърде надценени и нереални цени са това.
                                Не му е мръднала цената защото това е голям апарт, цената е добра, и подобни трудно се продават, за какво ти е обширен тип студио апарт, семейство ли да купи, за под наем ли...при тези нива. Ако беше двустайка на цена на квадрат е друга работа. В Докторска също, това е напудрен стар апартамент в стара сграда направен за продажба и прибиране на сумата.
                                Не са ми фалшиви квадратите, а имам и идеални части от парцела на блока. Иди сравни моите 74 и ги получи реални да видиш колко ще шариш.
                                Last edited by bulgarian lev; 06.06.2021, 00:33.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X