IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Номче, понеже виждам че сравняваш кон с кокошка да ти кажа нещо под секрет.
    Подозираш ли че и в момента има имоти не кой знае какво, не са къщи, фамилни жилища и пр. Апартчета по около 200 кв.м в едни особени сгради - 3 или 4 са в Докторска. Под 1 млн евро никой няма да ти ги продаде, да не говорим че никога не излизат на пазар, хеле пък в платформа за перонаджии като имот.бг. Мога да ти кажа и кои са тези сгради и къде. А има една с по апарт на етаж, мисля че и 2 млн евра няма да ти стигнат. А и не е само Докторска, просто тези ги знам от години, познавам историята им.
    Last edited by bulgarian lev; 30.05.2021, 23:12.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Всеки си преценява какво да купува. Аз внимавам МНОГО....Моят пример/имот е от сграда с 10% общи части....110 тристаен са 100 застроена...., а 80% от жил фонда е с реални квадрати като във Виена :-)
      А цените във Виена макар да е логично/икономически да са по-високи от София дали 2 пъти или 3 пъти все тая, но е възможно да се случи и в София да са по-скъпи / тотално нелогично/.... Пазарни вариации и за хиляден път пиша, че не е задължително София да е най-изгодната столица за покупка на имот, може да стане и най-неизгодната в даден момент....
      Това с нормалната като във Виена квадратура, ако изобщо го има, не се ли отнася за старото строителство, дето веднага ти беше стоп?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Може и да се окаже че темпът на поскъпване след няколко десетилетия и милион евро е даже промо оферта в сравнение с цените в Белград и Братислава даже, Виена я остави. Там само гледаш. И само у Кишинеу и гръчко ефтинко. Ама островите у южна Гърция забрави.
        В Гърция е Фтинко само за Бота и Крети. За нормални имоти цените не са ниски....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

          Ясно, нямам какво повече да питам и да кажа. Много матрял са изписали едни хорица и се намесва в разговора, аз определено не мога да го преразкажа във форум.
          Пак казвам, Бъфет ряпа да яде.
          Прав си , но понеже пак намесваш Бъфет. Сравнението ти е като да предложиш 50 годишна рибарска лодка по Дунав на Мерск щото носи на собственика 50% годишна възвръщаемост , а акциите на Бъфет е Мерск му носят по 7-8% на година....
          Не се обиждай , но нямаш представа какво се търси и как се управлява голям към огромен капитал задавайки въпрос що Бъфет не идва....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

            Може и да се окаже че темпът на поскъпване след няколко десетилетия и милион евро е даже промо оферта в сравнение с цените в Белград и Братислава даже, Виена я остави. Там само гледаш. И само у Кишинеу и гръчко ефтинко. Ама островите у южна Гърция забрави.
            Док, това ми звучи, като аз да ти обяснявам как се прави мозъчна операция и че сигурно след десетилетия ще се прави от третокласници.
            Я си помисли де са у Виената, как се живее там и как ти хрумва, че цените у над сега е нормално да са там дет те бяха преди 3-4 години. Сега стандарта и всичко дет са имали те, имаме ли го?
            Не всичко е инфлация, за който е ходил у Виена, мисля, че няма смисъл дс обяснявам 9-те разлики.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

              Тука ми говориш за 3000 евра м2 било малко преди поскъпването, когато стр си говорили с Берти. Аз благосклонно смятам 110 м2 тристаен в Софето, ама ако питаш некой брокерче в Софето, може и до 140 да ги докара за нормален тристаен с по 12 м2спални. Сиреч, за теб цената е нормална на половин милион евра па било и на Мадарата.
              Не знам кви филми си гледал, ама ако си мислиш, че във Виена цените следва да са само 20-30 % по-скъпи от София, значи си много наивен Нашият тристаен там е 60 м2, ако не и по-малко. Сиреч ми казваш, че един виенски в нормален квартал на 60 м2 не може да се намери за милион евра, т.е. само двойно на твоите половин милион в Сифия?
              Всеки си преценява какво да купува. Аз внимавам МНОГО....Моят пример/имот е от сграда с 10% общи части....110 тристаен са 100 застроена...., а 80% от жил фонда е с реални квадрати като във Виена :-)
              А цените във Виена макар да е логично/икономически да са по-високи от София дали 2 пъти или 3 пъти все тая, но е възможно да се случи и в София да са по-скъпи / тотално нелогично/.... Пазарни вариации и за хиляден път пиша, че не е задължително София да е най-изгодната столица за покупка на имот, може да стане и най-неизгодната в даден момент....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Добавих на предният. За добро или лошо тази цена е неизбежно, че ще се случи. Единственият въпрос е кога при настоящото икономическо устройство на света .
                Останал си с впечатление, че очаквам това да стане утре и шоково. Не мисля така, въпреки че никой не знае , че ако инфлацията излезе извън контрол може да станат странни неща .... преживявал съм ги през 90-те, баща ми през 50-60-те... и т.н.
                Ясно, нямам какво повече да питам и да кажа. Много матрял са изписали едни хорица и се намесва в разговора, аз определено не мога да го преразкажа във форум.
                Пак казвам, Бъфет ряпа да яде.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

                  Берти много си се объркал

                  Това което си го написал е вярно в около 90% от времето има обаче едни 10% от времето в които икономическите ти теории издишат

                  1997-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

                  2007-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

                  2021-ва цените на наемите ли водят до скока на имотите???

                  След всеки един такъв скок "балон" следват корекции но цената така и никога не се връща на старите нива а остава по висока

                  През всичките тези години кеша расте с по бързи темпове от колкото се увеличават имотите и накрая наваксването става на подскоци
                  въпросът е кога искаш да си финансово стабилен и богат през 90% от времето или през 10% от времето

                  периодът на яху-то дава основно душевни оргазми на следящите капиталовата доходност и постоянно смятащи колко пари имат в имот...те обаче рядко намазват от тази доходност защото не реализират имотите баш когато трябва.

                  аз съм от другата група, за която е важно имота или да се ползва с кеф или да има някаква файда от него (рента). капиталовите сметки ги оставям на многоцифрените колеги в темата.

                  сега примерно съм си измислил една схема как с що годе евтина земя мога да докарам едни 10+% доходност без да си давам особено зор, но това е извън темата.

                  успех
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                    Аз не питах от първия си пост в отговор на твоя, че 3000 Е/м2 ще се вдигнели по 2-3 пъти, дали във Виена ще се вдигнат 5 пъти. Питам, смяташ ли, че измислени 110 м2 апарт в Софето, ще стане милион евра? Също питам, знаеш ли какви ще са последиците от това?
                    Все ми е тая дали някой ще ме разбере, ясно ми е самомнението на повишителите, особено при твърдение, че изобщо нямали да продават без значение цената.
                    Само за ваше добро да ви пожелая да не стига цена на такъв тристаен, ако ще да се намира и на банята, да се надуе до там.
                    Може и да се окаже че темпът на поскъпване след няколко десетилетия и милион евро е даже промо оферта в сравнение с цените в Белград и Братислава даже, Виена я остави. Там само гледаш. И само у Кишинеу и гръчко ефтинко. Ама островите у южна Гърция забрави.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                      Ся, първо си редактира мнението докато пишех отговор. Второ говореше за ежедневия, а не за 2099.
                      Не съм се изразил правилно, но от предните 2 цифри са минали само 2-3 години. Не знам колко време трябва до 9000....Би трябвало да са 20-ина години, но зависи от много неща....и може да са и 10 , а може ако гледаме Япония и 50

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Остави, че сега ще извади оферта на 60 км от града на 2000 евро и ще каже, че това е цената за топ имот в центъра.... Този филм и точно за Виена го гледахме преди
                        Тука ми говориш за 3000 евра м2 било малко преди поскъпването, когато стр си говорили с Берти. Аз благосклонно смятам 110 м2 тристаен в Софето, ама ако питаш некой брокерче в Софето, може и до 140 да ги докара за нормален тристаен с по 12 м2спални. Сиреч, за теб цената е нормална на половин милион евра па било и на Мадарата.
                        Не знам кви филми си гледал, ама ако си мислиш, че във Виена цените следва да са само 20-30 % по-скъпи от София, значи си много наивен Нашият тристаен там е 60 м2, ако не и по-малко. Сиреч ми казваш, че един виенски в нормален квартал на 60 м2 не може да се намери за милион евра, т.е. само двойно на твоите половин милион в Сифия?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          в момента играта с имотите в софия и не само започва все повече да мяза на играта на фондовите борси, че защо не и на криптото

                          всеки иска още и още и да поскъпва ли поскъпва, а доходността никой не я гледа, защото всеки казва - важното че цената катери и ще направиш такава капиталова след 10 години, че доходността от дивиденти и ренти грам да не те вълнува

                          е историята е показала ... и тепърва ще показва, че е важна и дивидентната/рентиерската доходност от даден актив - защото тя е количествения измерител 100%-тово доказан за това колко наистина струва дадена акция/имот.

                          поздрави
                          Берти много си се объркал

                          Това което си го написал е вярно в около 90% от времето има обаче едни 10% от времето в които икономическите ти теории издишат

                          1997-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

                          2007-ма цените на наемите ли доведоха до скока на имотите ???

                          2021-ва цените на наемите ли водят до скока на имотите???

                          След всеки един такъв скок "балон" следват корекции но цената така и никога не се връща на старите нива а остава по висока

                          През всичките тези години кеша расте с по бързи темпове от колкото се увеличават имотите и накрая наваксването става на подскоци

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

                            Аз не питах от първия си пост в отговор на твоя, че 3000 Е/м2 ще се вдигнели по 2-3 пъти, дали във Виена ще се вдигнат 5 пъти. Питам, смяташ ли, че измислени 110 м2 апарт в Софето, ще стане милион евра? Също питам, знаеш ли какви ще са последиците от това?
                            Все ми е тая дали някой ще ме разбере, ясно ми е самомнението на повишителите, особено при твърдение, че изобщо нямали да продават без значение цената.
                            Само за ваше добро да ви пожелая да не стига цена на такъв тристаен, ако ще да се намира и на банята, да се надуе до там.
                            Добавих на предният. За добро или лошо тази цена е неизбежно, че ще се случи. Единственият въпрос е кога при настоящото икономическо устройство на света . Ясно са и последиците или по-скоро не последиците , а околната среда - например розав домат 15 лева килото, хляб 5 лева, парно 1000 лева и т.н. , подобен имот във Виена 3 милиона примерно.....
                            Останал си с впечатление, че очаквам това да стане утре и шоково. Не мисля така, въпреки че никой не знае , че ако инфлацията излезе извън контрол може да станат странни неща .... преживявал съм ги през 90-те, баща ми през 50-60-те... и т.н.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Добре де, защо не ми четеш поста ?
                              Ясно съм написал, че цените няма да се вдигат само В София, а и във Виена. Там пак ще си е по-скъпо..... И не съм написал за колко време ще се случи това, но ти съмняваш ли се че в даден момент тристаен в София ще е милион евро ? За мен неясното е само дали ще бъде 2029, 2039, 2059 или 2099 примерно....
                              Ся, първо си редактира мнението докато пишех отговор. Второ говореше за ежедневия, а не за 2099.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Я го прати да поогледа кво би купил във Виена за 500К€, че нещо му се губи засега.
                                Остави, че сега ще извади оферта на 60 км от града на 2000 евро и ще каже, че това е цената за топ имот в центъра.... Този филм и точно за Виена го гледахме преди

                                Коментар

                                Working...
                                X