IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

    Доход не, данък имот кач пара е?
    а ти какъв по-точно имот ще купуваш във флорида?
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Флоридския данък? Че Флорида е с едни от най-ниските данъци! Данък доход даже нямат въобще!
      Доход не, данък имот кач пара е?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Флоридския данък ме спира, инак съм гледал и там Цените не са драма, ама въобще.
        Флоридския данък? Че Флорида е с едни от най-ниските данъци! Данък доход даже нямат въобще!
        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

          Щом има къде да живеят част от парите във фонд " и аз съм човек" , останалото или маломерка в София за отдаване под наем или снп 500 ако не им се занимава с наематели. Златото не е оферта- хартиеното е повече от наличното физическо, а физическото е сложно за съхраняване.
          Мите, моа да те поздравя в частта за златото, че си усетил нещата. Хартиеното не е просто повече.....:-)))
          Джони, за всеки човек различно решение е правилното. Като изключим фермерският подход на Бай Пешето за оперативната част най-доброто решение е да направят ПОНЕ 2 чавета и не повече от 4 де. С парите мое да си вземат/ъпгрейд по-голям апарт пък било то и в среден и нелош квартал като Лагера... там са си свикнали....
          Предполагам са твоя възраст и е добре да побързат, че след няколко години като се сетят ще е сложно и милиони да имат все тая....

          ПП Нема жена която да не иска чавета каквото и да приказва. Проблема идва от приятеля ти.
          ПП2 Относно твоята позиция донякъде те разбирам - жената на млади години прави по-сложни кариера, пътувания, дребни благинки, ама в даден момент всичките тези неща е вероятно да ти изглеждат толкова малки гледайки от 100 квадратовият празен хол Южният парк....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
            Днес си приказвах с едно приятелче от студентските години. Той ми се обади, върнал се е в БГ, женен е без деца. Работи на добра позиция в банка - предполагам доходите му са около 3000 лева чисто. Жена му и тя работи, не съм питал какво. Като цяло имат около 5000 нетни доходи плюс/минус 1000.
            Живеят в наследствено тристайно жилище в София - тухллено, някъде в Хиподрума или Лагера доколкото разбрах и не плащат наем.

            Човекът има спестени 100 хиляди Евро. И се чуди какво да ги прави. Поговорихме си за имоти, за злато, за акции... Честно казано не успях да му дам никакъв съвет. Минахме през следните варианти:

            1) Покупка на имот с кофти локация без кредит и отдаването му под наем, а те да си стоят в старото жилище
            2) Покупка на хубав имот (цена над 2500 Евро/кв.м.) и кредит от поне 150.000 Евро и отдаване на стария (в който живеят) под наем
            3) Продажба на стария апартамент и покупка на хубав нов без кредит с общата сума (Ъпгрейд на качеството на живот в жилище с по-д-бра локация или по-голямо или по-луксозно)
            4) Набиване на всичко в ETF-и
            5) Физическо злато
            6) Комбинация между 4 и 5
            7) Държане в Банка при нулева лихва

            Аз лично му казах, че бих предпочел или номер 3 (ако обаче наистина уцелят добър имот, което обаче ще им бъде трудно), или номер 6.
            Деца май не планират.
            Кой вариант бихте предпочели и защо? Естествено с оглед на сегашните ценови нива и предлагане.

            ПС: Този пример е едно доказателство, че въпреки солидни спестявания и високи доходи, цените на имотите са адски недостъпни и 250к-300к за хубав тристаен трудно се събират.
            Щом има къде да живеят част от парите във фонд " и аз съм човек" , останалото или маломерка в София за отдаване под наем или снп 500 ако не им се занимава с наематели. Златото не е оферта- хартиеното е повече от наличното физическо, а физическото е сложно за съхраняване.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Аз горното го твърдях още миналата година - докато всички тръбят как имотите били достъпни.
              Кой простосмъртен може да спести за няколко години 300к? Никой.
              Затова пълен бойкот. Никакво купуване на имоти, а само у сървърното или у деЦката!
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                абе ти ще си признаеш накрая, ама защо трябваше да е по трудния начин/
                Аз горното го твърдях още миналата година - докато всички тръбят как имотите били достъпни.
                Кой простосмъртен може да спести за няколко години 300к? Никой.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                  Днес си приказвах с едно приятелче от студентските години. Той ми се обади, върнал се е в БГ, женен е без деца. Работи на добра позиция в банка - предполагам доходите му са около 3000 лева чисто. Жена му и тя работи, не съм питал какво. Като цяло имат около 5000 нетни доходи плюс/минус 1000.
                  Живеят в наследствено тристайно жилище в София - тухллено, някъде в Хиподрума или Лагера доколкото разбрах и не плащат наем.

                  Човекът има спестени 100 хиляди Евро. И се чуди какво да ги прави. Поговорихме си за имоти, за злато, за акции... Честно казано не успях да му дам никакъв съвет. Минахме през следните варианти:

                  1) Покупка на имот с кофти локация без кредит и отдаването му под наем, а те да си стоят в старото жилище
                  2) Покупка на хубав имот (цена над 2500 Евро/кв.м.) и кредит от поне 150.000 Евро и отдаване на стария (в който живеят) под наем
                  3) Продажба на стария апартамент и покупка на хубав нов без кредит с общата сума (Ъпгрейд на качеството на живот в жилище с по-д-бра локация или по-голямо или по-луксозно)
                  4) Набиване на всичко в ETF-и
                  5) Физическо злато
                  6) Комбинация между 4 и 5
                  7) Държане в Банка при нулева лихва

                  Аз лично му казах, че бих предпочел или номер 3 (ако обаче наистина уцелят добър имот, което обаче ще им бъде трудно), или номер 6.
                  Деца май не планират.
                  Кой вариант бихте предпочели и защо? Естествено с оглед на сегашните ценови нива и предлагане.

                  ПС: Този пример е едно доказателство, че въпреки солидни спестявания и високи доходи, цените на имотите са адски недостъпни и 250к-300к за хубав тристаен трудно се събират.
                  абе ти ще си признаеш накрая, ама защо трябваше да е по трудния начин/
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Днес си приказвах с едно приятелче от студентските години. Той ми се обади, върнал се е в БГ, женен е без деца. Работи на добра позиция в банка - предполагам доходите му са около 3000 лева чисто. Жена му и тя работи, не съм питал какво. Като цяло имат около 5000 нетни доходи плюс/минус 1000.
                    Живеят в наследствено тристайно жилище в София - тухллено, някъде в Хиподрума или Лагера доколкото разбрах и не плащат наем.

                    Човекът има спестени 100 хиляди Евро. И се чуди какво да ги прави. Поговорихме си за имоти, за злато, за акции... Честно казано не успях да му дам никакъв съвет. Минахме през следните варианти:

                    1) Покупка на имот с кофти локация без кредит и отдаването му под наем, а те да си стоят в старото жилище
                    2) Покупка на хубав имот (цена над 2500 Евро/кв.м.) и кредит от поне 150.000 Евро и отдаване на стария (в който живеят) под наем
                    3) Продажба на стария апартамент и покупка на хубав нов без кредит с общата сума (Ъпгрейд на качеството на живот в жилище с по-д-бра локация или по-голямо или по-луксозно)
                    4) Набиване на всичко в ETF-и
                    5) Физическо злато
                    6) Комбинация между 4 и 5
                    7) Държане в Банка при нулева лихва

                    Аз лично му казах, че бих предпочел или номер 3 (ако обаче наистина уцелят добър имот, което обаче ще им бъде трудно), или номер 6.
                    Деца май не планират.
                    Кой вариант бихте предпочели и защо? Естествено с оглед на сегашните ценови нива и предлагане.

                    ПС: Този пример е едно доказателство, че въпреки солидни спестявания и високи доходи, цените на имотите са адски недостъпни и 250к-300к за хубав тристаен трудно се събират.
                    Last edited by ejonny2376; 17.11.2021, 19:03.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      В Долни Дъбник
                      Ако ми требва курник неминуемо теб ще питам.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        да излизам в пенция, пеше.
                        Рано ти е за пенция.Има да бачкаш докато се нас....ш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                          Ся къде е по-добре човек да си купи жилище, в София или във флорида?
                          Питам тук, защото всички знаят че ако има специалисти по къщи и апартаменти изобщо някъде, то те са тук, в тая тема?

                          В Долни Дъбник

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            догодина по това време леко некомфортно ще се чувства, който не е купил тая година по това време.
                            да не забравяме, че по това време, хазяите сядат и правят сметките, с колко да вдигнат наемите от януари.
                            и въобще, какво е това ново отлагане с една година?
                            ами какво стана с март 2022?
                            Това ще е най глупавото нещо дето един хазяйн може да направи чисто харакири

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                              Ся къде е по-добре човек да си купи жилище, в София или във флорида?
                              Питам тук, защото всички знаят че ако има специалисти по къщи и апартаменти изобщо някъде, то те са тук, в тая тема?

                              Флоридския данък ме спира, инак съм гледал и там Цените не са драма, ама въобще.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                С хана по друг начин ли стоят нещата? Уж бил струвал 650К, ама няма кой и 30 да даде. Затова си караш ваканциите с бюджет 200 евро за две седмици.
                                Личи си че пуевенското село ти действа зле, при мен пазар има и хората пари имат - ти се мислиш за богат в сиганското гето, тук така ако гледаме и в имоти - са бедните Горски, от кога не си бил на ваканция ти - под камилите и после в Пуевен даге, туй живот ли е...

                                Коментар

                                Working...
                                X