IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Балканджии в Априлци отдавна няма. Балканджии са били пра-дядовците и дядовците ми. Хората са били изключително трудолюбиви и са си помагали. Един тръгне да строи къща - цялата махала се събира и работи. Напълно безвъзмездно. Покривите на старите къщи са се правили от огромни плочи, които са ронени и сваляни на ръце от околните баири, после ги товарят на биволски коли. Било е къртовски труд и голям майсторлък да направиш такъв покрив. Първият водопровод е правен през първите години на ТКЗС-то - с кирки и лопати са свалили водата високо от изворите. Заради климата там жито и царевица не са се отглеждали, за сметка на това е било развито дървообработването - кацарство, резбарство, гледали са се животни, варяла се е ракия, сушали са се овошки... Тръгне късно есента с биволската кола, натоварена с каквото има и отива из севлиевските села по търговия, понякога са стигали чак Дунава. Връща се с жито и царевица, за да изкарат зимата. И двамата ми прадядовци са били част от 34 Троянски пехотен Полк и са изкарали и 3-те войни (Балканска, Междусъюзническа, Първа Световна). Имам снимки и техни вещи от Дойран.

    Сега такива хора вече отдавна няма. Останало е само боклук. Алкохолици, крадци и завистници. При това чисти българи, тъй като там роми няма. Природата също е наполовина унищожена - сече се вековна букова гора в самите граници на парка от разни мафиотски фирмички и на никой не му пука. Ако тръгнете по пътеката за х. Тъжа ще заварите изключително грозна картина. Абсолютно нищо не се поддържа - всичко постепенно заприличва на пустош такава, каквато е била преди да се заселят хора по тези места. Реката е обрасла, коритото е неподдържано и при едно по-сериозно наводнение ще отнесе къщите.
    С една дума - непоправима трагедия. Вековна история и традиции, които варварски се съсипват от долнопробното крадливо племе, което е останало.

    Навсякъде в българската провинция е така.

    Аз имам красиви автентични неща, правени от бабите ми като за етнографски музей и ги пазя и им се радвам. Дори съм качил снимки в съответните групи във фейсбук, за да видят и други хора колко сръчна е била (беше) българката.

    И наистина из прованса е пълно със селски тарикати и пияници - ако вземеш да си купуваш агне от там, ще ти дадат най-смотаното и ще ти го таксуват скъпо. И измислят какви ли не хитрини. Аз за това искам да си продам и останалите провинциални имоти, след като отмине инфлационната вълна.

    Поздрави



    Коментар


    • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

      Не ми е родно място, но често посащавам местността.
      Балканджиите са наистина уникални хора. Трудно им се печели доверието, но си заслужава, без съмнение.
      Балканджии в Априлци отдавна няма. Балканджии са били пра-дядовците и дядовците ми. Хората са били изключително трудолюбиви и са си помагали. Един тръгне да строи къща - цялата махала се събира и работи. Напълно безвъзмездно. Покривите на старите къщи са се правили от огромни плочи, които са ронени и сваляни на ръце от околните баири, после ги товарят на биволски коли. Било е къртовски труд и голям майсторлък да направиш такъв покрив. Първият водопровод е правен през първите години на ТКЗС-то - с кирки и лопати са свалили водата високо от изворите. Заради климата там жито и царевица не са се отглеждали, за сметка на това е било развито дървообработването - кацарство, резбарство, гледали са се животни, варяла се е ракия, сушали са се овошки... Тръгне късно есента с биволската кола, натоварена с каквото има и отива из севлиевските села по търговия, понякога са стигали чак Дунава. Връща се с жито и царевица, за да изкарат зимата. И двамата ми прадядовци са били част от 34 Троянски пехотен Полк и са изкарали и 3-те войни (Балканска, Междусъюзническа, Първа Световна). Имам снимки и техни вещи от Дойран.

      Сега такива хора вече отдавна няма. Останало е само боклук. Алкохолици, крадци и завистници. При това чисти българи, тъй като там роми няма. Природата също е наполовина унищожена - сече се вековна букова гора в самите граници на парка от разни мафиотски фирмички и на никой не му пука. Ако тръгнете по пътеката за х. Тъжа ще заварите изключително грозна картина. Абсолютно нищо не се поддържа - всичко постепенно заприличва на пустош такава, каквато е била преди да се заселят хора по тези места. Реката е обрасла, коритото е неподдържано и при едно по-сериозно наводнение ще отнесе къщите.
      С една дума - непоправима трагедия. Вековна история и традиции, които варварски се съсипват от долнопробното крадливо племе, което е останало.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

        Знаеш ли го, колко пъти е познал.
        Кой Хърсев ли? Знам, че къщата му е до СМГ, твърде далеч от ж.к. Люлин, ние с някои хора си гостуваме, па не знам какво сме познали
        Last edited by 13ADROL; 11.01.2022, 00:26.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
          Кое не разбра в последните две години?!?


          Кое. Що пък точно две.

          Коментар


          • Кое не разбра в последните две години?!?

            Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

            Ама верно ли.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
              В пъти повече от теб.


              Ама верно ли.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                Знаеш ли го, колко пъти е познал.
                8500 e по-точната прогноза

                Коментар


                • В пъти повече от теб.

                  Първоначално изпратено от Три без коз Разгледай мнение

                  Знаеш ли го, колко пъти е познал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                    Според Хърсев спестявания от 10 000 лв. в момента, ще струват около 9 500 лв. в края на годината.
                    хахахахахахахахахаха
                    Честито на влогарите!
                    https://blitz.bg/analizi-i-komentari...ews861594.html
                    Знаеш ли го, колко пъти е познал.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от COVID-19 Разгледай мнение
                      Тепърва ще ходите по планините.


                      Дано си прав

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                        Не ми е родно място, но често посащавам местността.
                        Балканджиите са наистина уникални хора. Трудно им се печели доверието, но си заслужава, без съмнение.
                        Ако носиш шише ракия печелиш всички. По шише на човек. Ама не от малките 700 грамови.

                        Коментар


                        • Тепърва ще ходите по планините.

                          Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                          Не ми е родно място, но често посащавам местността.
                          Балканджиите са наистина уникални хора. Трудно им се печели доверието, но си заслужава, без съмнение.

                          Коментар


                          • Ти да видиш, тука вече има и: keep_calm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от yalokin

                              Жонката не е точно градско първеню, въпреки че Априлци е град

                              Районът ви е много хубав, с радост бих живял там ако не бяха децата.
                              Не ми е родно място, но често посащавам местността.
                              Балканджиите са наистина уникални хора. Трудно им се печели доверието, но си заслужава, без съмнение.

                              Коментар


                              • Според Хърсев спестявания от 10 000 лв. в момента, ще струват около 9 500 лв. в края на годината.
                                хахахахахахахахахаха
                                Честито на влогарите!
                                https://blitz.bg/analizi-i-komentari...ews861594.html

                                Коментар

                                Working...
                                X