IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение

    Достъпни, достъпни, колко да са достъпни... Абе докато не стане така, че с една заплата да се купуват 3-4м2 на топ локация аз няма да купя. Ще си чакам да станат много по-достъпни догодина.
    Цветомире, да нямаш случайно хотел с паркирана каравана в Банско?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten

      в туркия е много хубаво
      имат много хубави сладки работи, баклавъ, халвъ, също и имам баялдъ
      за меките работи, не знам.
      да кажат колегите, които се стремят натам, как е.
      но разбирам, че и дребния бизнес трябва да е добре, щом именити съдържатели на селски къщи, тип хан, локирани в непривлекателни немски провинции, се ориентират натам
      Колко да са непривлекателни? Има един ханосъдържател, дето ще се включи по нощите и ще оцени своя хан в разтегливи оценки между 300 и 600 К евра, преди данък. Като види, че няма какво да закуси, бой по Родината му

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        какво бе, даже щеше да емигрира, след предните избори.
        що се отказА, не знам
        Както има една стара поговорка " У дома и стените помагат

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение

          Сигурно доста честичко си ходиш до там.
          Преди по 8-10 пъти ама и ремонт правих, ама от пандемията ни веднъж. Щях да ходя септември ма се размина. Затвориха ги гърчолята. Стоят си и трупат капиталова
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Хахахаха, в десятката!
            какво бе, даже щеше да емигрира, след предните избори.
            що се отказА, не знам
            препоръка е

            Коментар


            • ако се мери отношение покупателна способност цена на имот .. ето това ще е инересно .
              да видим какъв процент от месечното възнаграждение на човек в бг може да задели настрана ..
              тоя виц дали не е бг действителност, а ?

              Срещат се президентите на Франция, САЩ и България. Саркози: - При нас заплатата е 4000 евро, данъците като се извадят, получават се 3500. За живеене са нужни 2000. Къде отиват другите 1500 не ни интересува! Обама: - При нас заплатата е 6000 долара, данъците като се извадят, получават се 5500. За живеене трябват 3000. Къде отиват другите 2500 нас не ни интересува. Българският президент: - При нас заплатата е 600 лева, данъците като се извадят, получават се 500. За живеене трябват 1000. Откъде взимат другите 500 нас не ни интересува!

              действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение

                Сигурно доста честичко си ходиш до там.
                Хахахаха, в десятката!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                  В Атина беше преди 3-5 години. Аз съм доволен - сал с 2 се уредих. Можеше и повече и на по джиджани места - като глифада. Ама нямало хасансьор за 3 етаж и не го взех за 35к€
                  и двата ли са ти на сутерен?
                  Last edited by ratten; 30.11.2021, 21:25.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    В Атина беше преди 3-5 години. Аз съм доволен - сал с 2 се уредих. Можеше и повече и на по джиджани места - като глифада. Ама нямало хасансьор за 3 етаж и не го взех за 35к€
                    Сигурно доста честичко си ходиш до там.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение

                      Казват, че и в Атина пак така било. Аз тук имот въобще няма да купя докато цените не паднат с поне -150% от сегашните.
                      В Атина беше преди 3-5 години. Аз съм доволен - сал с 2 се уредих. Можеше и повече и на по джиджани места - като глифада. Ама нямало хасансьор за 3 етаж и не го взех за 35к€
                      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от marsianec1 Разгледай мнение
                        в българия са достъпни, да !
                        както знаем според статистиката 90 % от хората в българията ядът месо с ориз,
                        но 5 % ядът месо, а 85 ориз .
                        достъпни са имотите в българия има няма 2-3 месечни заплати
                        https://wsekidentuk.eu/%d0%bf%d1%80%...SuU1KNxZUdlKCk
                        и в другата крайност софия 300 кв. необзаведн на шпакловка и замаска 1 милион и 700 хил. евро . има няма 2000 нетни средни заплати ..
                        да не търся линка сега .
                        Достъпни, достъпни, колко да са достъпни... Абе докато не стане така, че с една заплата да се купуват 3-4м2 на топ локация аз няма да купя. Ще си чакам да станат много по-достъпни догодина.

                        Коментар


                        • в българия са достъпни, да !
                          както знаем според статистиката 90 % от хората в българията ядът месо с ориз,
                          но 5 % ядът месо, а 85 ориз .
                          достъпни са имотите в българия има няма 2-3 месечни заплати
                          https://wsekidentuk.eu/%d0%bf%d1%80%...SuU1KNxZUdlKCk
                          и в другата крайност софия 300 кв. необзаведн на шпакловка и замаска 1 милион и 700 хил. евро . има няма 2000 нетни средни заплати ..
                          да не търся линка сега .
                          действителността е илюзия дължаща се на алкохолен недостиг в кръвта

                          Коментар


                          • Силното търсене води до повишаване на цените на жилищата (imoti.net)
                            От началото на годината сделките с имоти в София и Пловдив растат двуцифрено не само спрямо 2020 г., но и спрямо предпандемичната 2019 г., която беше силна за жилищния пазар у нас, показаха данни на Агенцията по вписванията. През второто тримесечие сделките с имоти в столицата дори достигнаха най-високото си ниво от кризата през 2008 г., а в Пловдив те бяха на рекордно ниво от началото на воденето на статистика през 2005 г.

                            След относително колебливото начало на годината сделките във Варна и Бургас също набраха скорост с двуцифрени ръстове спрямо последните две години през второто и третото тримесечие.

                            Брокери обясняват засилената активност на купувачите с ниските лихви по ипотечните кредити, желанието за по-голямо жилище, което да е подходящо за работа и обучение от вкъщи, и с представата за имотите като сигурно убежище за спестяванията на фона на ниските или отрицателни лихви по банковите депозити.

                            Силното търсене води и до повишаване на цените на жилищата. Разгледано по квартали, в четирите водещи града в България положението от началото на пандемията през март 2020 г. до октомври тази година е разнородно само в Бургас, докато във Варна цените на двустайните и на тристайните жилища растат повсеместно. Почти същото е положението и в Пловдив и София с изключение на няколко квартала, където цените са останали непроменени, сочат данни на Imoti.net, изготвени за Investor.bg. Данните се базират на офертни цени.


                            Балона е пред пръсване щом брокерските лакърдии набират сила.

                            Коментар




                            • Защо така гоните хората? И без това демографския проблем е доста голям фактор за цените на имотите. Хората ще си дадат парите на турците, а ний после ще се чудим защо никой не ще да остане в България. А по Южна Африк не е никак зле, не знам защо колегата не се е задържал, там цените са наполовина на тукашните за живиот с качество 3 пъти над тукашния стандарт.
                              Last edited by RUBLA; 30.11.2021, 20:00. Причина: Изтрито мнение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ЦветомирК Разгледай мнение

                                Казват, че и в Атина пак така било.
                                навсякъде е така
                                и по умрелите провинции на германия
                                и там е така
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X