IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.capital.bg/biznes/imoti/...erm=2024-01-25
    • Официално делът на покупките с ипотечен заем в страната е около 20%, но при апартаментите и къщите достига 40%. Другото са земи.
    • В България повечето сделки са със собствени средства, за разлика от Германия, Великобритания и САЩ.
    • Феноменът се обяснява с многото собствени имоти, големите спестявания, сивата икономика и относително ниските цени.

    Ипотечното кредитиране в България продължава да бумти, а в същото време статистиката на Агенцията по вписванията (АВ) показва, че само около една пета от покупко-продажбите на имоти в страната стават с банкови заеми. През третото тримесечие на 2023 г. например случаите на придобит имот чрез ипотека са 21.5% от всички. И това не е изключение - процентът трайно е около това ниско ниво през годините. Делът на ипотеките в България изглежда още по-озадачаващо нисък на фона на нива около 80-90% в страни като Германия, Великобритания и САЩ. Какво е обяснението на тази национална специфика?


    трите точки да се наизустят и преди да хрумне на някой понижител, да сподели мъдрите си мисли, да си преговори точките.
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

      От статията става ясно че средно статистическия българин е финансово неграмотен.
      въпросът е , какво става когато крайно неграмотни хора инвестират в имоти - каква адекватност се очаква от тоя пазар

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
        Прогнозира, че цените на жилищата у нас ще продължат да се покачват още известно време.

        https://www.24chasa.bg/biznes/article/16913977

        ХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАААААААААА!
        От статията става ясно че средно статистическия българин е финансово неграмотен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          За твое съжаление, моите имоти са много, за разлика от твоите, които са малко.
          Кои с амного бре? Някви наследствени съборетини, които трябва да делиш с твои роднини. Покажи ми банкови преводи да те видя кво си купил. И аз ще покажа. Давай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better

            Абе как ще инвестираш в имоти, като нямаш пукнат лев бре?
            За твое съжаление, моите имоти са много, за разлика от твоите, които са малко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Няма да си дам ибана. Ставаше въпрос за нощувка на човек. Ти, обаче или не четеш с разбиране, или си точно това, което описва BONI. Продал в Чайка и купил виртуални пари за да се прави на интересен, само за да напусне квартирката в Люлин 5, за която сам словоохотливо говореше преди няколко години.
              Какво да чета с разбиране бре??? За 50 лв говориш! Излагаш се.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                50 лв???? Дай си ибана да ти пратя 50 лв и не се излагай по форумите с тия "пари" за семки бре.

                50 лв...........
                Няма да си дам ибана. Ставаше въпрос за нощувка на човек. Ти, обаче или не четеш с разбиране, или си точно това, което описва BONI. Продал в Чайка и купил виртуални пари за да се прави на интересен, само за да напусне квартирката в Люлин 5, за която сам словоохотливо говореше преди няколко години.
                Last edited by X_Y; 28.01.2024, 10:40.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                  В интерес на истината, аз от две години съм престанал да инвесирам в имоти и само запазвам стойност, но ми е забавно, как някои, като Frosty, AMG, Better и подобни, много ги е яд и подскачат, когато цените, не само, че не се сриват, а дори се покачват! Тези люде, психически комплекси ли са си докарали от инвестицията "имот"?
                  Кой подскача бре ??? Аз говоря тва което виждам, лично аз съм заинтеросован, цените да се вдигат, защото аз няма да купувам, дори напротив - ще продам единия ап, съвсем скоро.
                  Last edited by X_Y; 28.01.2024, 10:38.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение


                    Бургаския, още от сега ми го искат за септември за 50лв. на човек, ама им казах, че не става.
                    50 лв???? Дай си ибана да ти пратя 50 лв и не се излагай по форумите с тия "пари" за семки бре.

                    50 лв...........
                    Last edited by X_Y; 28.01.2024, 10:39.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      Аз цитирам икономиста Лъчезар Богданов, не някой злополучен анонимен варненец. Твоите познати, може и да са сред тези, които ровят по кофите, аз цитирам доказани икономисти от ИПИ.

                      ПП Единият ми е изкаран много оттавна и ми носи чист доход, без вложена 1ст. за ремонти, каквито легенди битуват на перона.
                      Бургаския, още от сега ми го искат за септември за 50лв. на човек, ама им казах, че не става.
                      Аве кво ти носи? Някви 20 кинта на ден дет не стигат за порция Лаврак и то без гарнитура... А тоя къв икономист е незнам, ама факта, че стои и клечи по телевиизите, вместо да му правят вятър на Малдивите ми е ясен.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        95% от посещенията са генерирани след линк във форума
                        бъртрам да каже, кога според него ще се продаде, защото бях останал с впечатление, че всеки момент
                        Бъртрам се появява във форума, само когато му е удобно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Ани2023 Разгледай мнение
                          . Ако имаш 100к остави 20к в депозит и провери дали с 80к
                          Хахаха , егати съветника! Ако имаш 100К спестени????, че кой ги има?, Ако, човека имаше 100 000 за самоучастие, убеден съм, че никога не би попитал теб и мен какво да прави.
                          Last edited by Bailor; 27.01.2024, 22:32.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                            Според лама бердже, на тази оферта и трябва само лек 10% дискаунт и имота ще замине като топъл хляб, а според джонката този етаж от къща струва макс 30хил лв. На тзаи набалончена цена обявата още доста дълго да отлежава.
                            95% от посещенията са генерирани след линк във форума
                            бъртрам да каже, кога според него ще се продаде, защото бях останал с впечатление, че всеки момент
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                              Инвестициите и управлението на портфейли са дълбока, трудна и хлъзгава материя, затова много внимавайте какво правите. За да не получите някой скъпоплатен урок от Негово Величество Пазара. Най-лошото е, да тръгвате със самочувствие и увереност, че много ги разбирате нещата.
                              Специалист по всичко , Имам един въпрос към Вас. И понеже знам, че сте в материята, искам да ви попитам един въпрос. При какви условия може да се унищожават депозити в банковата система? Освен при предсрочно погасяване на кредити, което е ясно. Реално, за да се случи повишение на лихвите в България, това трябва да се случи.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                В интерес на истината, аз от две години съм престанал да инвесирам в имоти и само запазвам стойност, но ми е забавно, как някои, като Frosty, AMG, Better и подобни, много ги е яд и подскачат,като песоглави, когато цените, не само, че не се сриват, а дори се покачват! Тези люде, психически комплекси ли са си докарали от инвестицията "имот"?
                                ми ще подскачат, какво да правят в тоя студ на глухия коловоз
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X