IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мораториумът върху кредитите трябва да е изтекъл на 31-ви Декември и не видях новини че го удължават

    Коментар


    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

      Аз като влязох в казармата ако знаеш колко народ се репчеше че не ядял това или онова.След десет дена бяха прояли всичко.
      Аз, като влязох в казармата, ме учуди един овчар. Всички се оплаквахме, че гладуваме, а той ми вика: " Тук преяждам брат" Аз ????. Той ми вика: " Излизам сутрин с овцете с комат хляб и парченце сирене, а тук ни хранят по три пъти на ден. Потресох се като столичанин!@

      Коментар


      • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

        Ти имал ли си акции за 200 000 евро на БФБ, че да видиш колко са ликвидни?
        Пак казвам, за дребни суми става иначе не.

        Това е мое мнение, не го налагам.
        Имам пари в акции, но не на БФБ.
        Прекрасно мнение, и аз съм така...акции на Софарма, Атера, бфб и монат. Получавам дребни дивиденти, но не разчитам много...както съм посочил вече, приключвам с имотите до пенсия, само на глобъл маркет ще се включа, но с конкретни акции, не като овцете с етеефи или други ташаци, които са заместници на депозитите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Знам, бай Пеше. И че са скъпнали виждам и псуем че си не хванах влака когато трябваше. На 200 м от пл. Македония сега строи един мой познат, продава на акт 16 само, но то на улицата бре, на тротоара, къде ще влизаш, къде ще паркираш...имам некви подземни паркоместа?! ...между двете малки кръгови баш - това на Н. Рилски и другото отдолу.
          Абе и в Плевен започна Софийската простотия..След Технопрогрес на Сторгозия има две големи дупки и край на полянките.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            дребни дребни, колко дребни ?
            парите за една едно-дву-три-стайка примерно не са нещо, което ще обърка нещата на БФБ, но може да купи 2 апарта след някоя и друга година ... при правилен подход и структуриране на портфолиото.

            ако инфлацията не се успокои - БФБ ще бие НИ като доходност в съотношение поне 2 към 1 (песимистично иначе 3-4 към 1) съотвено на 10% ръст на НИ ще има 20-30-40% ръст на БФБ пакет...да не говорим,че може и повече

            ако инфлацията крашне и влезем в рецесия+дефлация НИ съответно ще падат 3-4 пъти по бавно от акциите - тогава депозита е цар , НИ след това и акциите са най-губещи.

            + на акциите е ликвидността и възможността да се продава/купува на относително малки спрямо размера на порфолиото суми.

            един апарт за 200К евро се продава - бавно и със сътответните разходи + данък при определени обстоятелства.
            пакет от акции на БФБ може да се продава на части със несравнимо по-малък разход за комисион + 0(НУЛА)% данък на печалбата.

            та ако очаквате инерционното поскъпване да продължи ... ами правете си сметката правилно.

            поздрави и успех.
            Ти имал ли си акции за 200 000 евро на БФБ, че да видиш колко са ликвидни?
            Пак казвам, за дребни суми става иначе не.

            Това е мое мнение, не го налагам.
            Имам пари в акции, но не на БФБ.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              това с деурбанизацията е малко неясен процес и много са факторите, които са против него.
              против :
              - липса на образование за децата на относително млади семейства
              - липса на добра инфраструктура
              - липса на каквато и да е 'културна' инфраструктура (даже чалгаджийницте изпофалираха)
              - липса на работа за хора, които не могат да работят онлайн
              - липса на ... 10 още съществени неща

              за (фактори които се появиха покрай ковида) :
              - формира една група хора работещи главно хоум офис
              - прокара се сериозна партина за онлайн образование основно,средно, а висшето вече е готово за неприсъствено за едно 85% от специалностите.
              - истерията за 'инвестиране' в тухли особено в малки градски тухли толкова наду цените им спрямо икономическата реалност в България, че плавно и естетвено измести фокуса на хората към периферията на областните градове.

              За 2021-ва две приятелски семейства (с малки деца - ученици осново и средно) се насочиха към 'широката' периферия на София (20+км от околовръстното).
              Едните купиха парцел и започнаха строеж, а другите купиха къща за ремонт. И двете семейства имат собствени жилща в София поне по едно, но на тези цени рационален човек няма да скочи в двусайтка в гоцето на цената на 140кв къща с 800-1000 кв двор в хубава зона, но с компромис 30 мин каране след карулката. Едно лятно гости при такива хора (едните са ит, другите са икономисти) може да си сигурен, че ще светне 'лампата' на много други техни приятелски семейства, че има живот и извън гоцето,красно,докторската, лозенец, бояна и тн скъпи локации.

              Как ще се развият тези процеси не мога още да си представя, но със сигурност деурбанизацията ще бъде по-скоро 'разливане' на големите градове в зони 30-50км от центровете им. София, Пловдив, Варна, Бургас,Стара Загора, Търново, Плевен,Русе за мен са основни точки около, които би се случило такова разливане на образовани хора (или по-скоро добре платени професионалисти), които могат да работят и онлайн и присъствено и имат добри доходи и не на последно място не ги мързи и ценят това да си на простор и зелено. Такива хора могат да 'скъсат синджира' на живота в престижен квартал в двустайката и комфорта на метро/рейс до работа. В повечето случай таргет групата ще съчетава градския с извънградския начин на живот, защото тази група хора в голямата си част имат по едно жилище в големите областни градове.
              Да, така е, Берти. Подкрепям тезата ти.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Левчо Къртожабене е по добър избор.Тученица Къшин Ясен Победа също.Вилните зони на Плевен се напълниха с хора строи се ударно.И на Табаковия язовир и в Мъртвата долина и Булин дол а над Авис Медика в Кайлъка са изникнали цели палати
                Знам, бай Пеше. И че са скъпнали виждам и псуем че си не хванах влака когато трябваше. На 200 м от пл. Македония сега строи един мой познат, продава на акт 16 само, но то на улицата бре, на тротоара, къде ще влизаш, къде ще паркираш...имам некви подземни паркоместа?! ...между двете малки кръгови баш - това на Н. Рилски и другото отдолу.
                Last edited by bulgarian lev; 03.01.2022, 19:54.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение
                  БФБ е изключително рискова, освен ако нямаш вътрешна информация.
                  Става единсвено за дребни инвестиции и лаладжийство по форумите (ако е годината е била силна, иначе настъпва тишина)
                  дребни дребни, колко дребни ?
                  парите за една едно-дву-три-стайка примерно не са нещо, което ще обърка нещата на БФБ, но може да купи 2 апарта след някоя и друга година ... при правилен подход и структуриране на портфолиото.

                  ако инфлацията не се успокои - БФБ ще бие НИ като доходност в съотношение поне 2 към 1 (песимистично иначе 3-4 към 1) съотвено на 10% ръст на НИ ще има 20-30-40% ръст на БФБ пакет...да не говорим,че може и повече

                  ако инфлацията крашне и влезем в рецесия+дефлация НИ съответно ще падат 3-4 пъти по бавно от акциите - тогава депозита е цар , НИ след това и акциите са най-губещи.

                  + на акциите е ликвидността и възможността да се продава/купува на относително малки спрямо размера на порфолиото суми.

                  един апарт за 200К евро се продава - бавно и със сътответните разходи + данък при определени обстоятелства.
                  пакет от акции на БФБ може да се продава на части със несравнимо по-малък разход за комисион + 0(НУЛА)% данък на печалбата.

                  та ако очаквате инерционното поскъпване да продължи ... ами правете си сметката правилно.

                  поздрави и успех.
                  Last edited by bertram; 03.01.2022, 19:42.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                    никога не съм бил фен на държането на пари на депозит (ктб ерата е изключение, но и там не бяха много)
                    факт е, че темата е за цените на НИ, но тя по естествен път се разводни като НИ vs депозит vs други алтернативи ( за заяжданията и троленето и заливането с простотии няма да отварям дума)

                    та стигаме до икономическа реалност с голяма инфлация, пазар на НИ в еуфория, офертни цени яко нагоре и тн и тн

                    БФБ е пазар с относителна ниска ликвидност, на който малко свеж капитал прави 'дискотека' .. да трудно е, да има риск, но това е пътят към развита икономика различна от служба, тухла, кола и почивка.

                    не знам то колко тук пишещите инвеститори се интересуват, но може да поразгледате темата на Голямата Мечка, който е един от доайените във форума и в инвестиционното общество като цяло. Търпението с което прави статистики и събира инфо година след година ме изумява, но той е доказано един от най-успешните на БФБ та ако ви се мята едно око може да видите кави проценти са 2021-ва на пазар силно неглижиран от хората с пари в тази тема.

                    https://www.investor.bg/forum/forum/...83%D0%BC%D0%B0

                    поздрави
                    БФБ е изключително рискова, освен ако нямаш вътрешна информация.

                    Става единсвено за дребни инвестиции и лаладжийство по форумите (ако е годината е била силна, иначе настъпва тишина)

                    Коментар


                    • никога не съм бил фен на държането на пари на депозит (ктб ерата е изключение, но и там не бяха много)
                      факт е, че темата е за цените на НИ, но тя по естествен път се разводни като НИ vs депозит vs други алтернативи ( за заяжданията и троленето и заливането с простотии няма да отварям дума)

                      та стигаме до икономическа реалност с голяма инфлация, пазар на НИ в еуфория, офертни цени яко нагоре и тн и тн

                      БФБ е пазар с относителна ниска ликвидност, на който малко свеж капитал прави 'дискотека' .. да трудно е, да има риск, но това е пътят към развита икономика различна от служба, тухла, кола и почивка.

                      не знам то колко тук пишещите инвеститори се интересуват, но може да поразгледате темата на Голямата Мечка, който е един от доайените във форума и в инвестиционното общество като цяло. Търпението с което прави статистики и събира инфо година след година ме изумява, но той е доказано един от най-успешните на БФБ та ако ви се мята едно око може да видите кави проценти са 2021-ва на пазар силно неглижиран от хората с пари в тази тема.

                      https://www.investor.bg/forum/forum/...83%D0%BC%D0%B0

                      поздрави
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                        градовете ще напуснат единици. да не мислиш, че някой иска или може /едновременно/ да се занимава със земеделие.
                        и де ще иде, в срутената необитаема от 20-30 години къща на дедите си ли?
                        ти ка си го представяш, огладнявам аз и заминавам на село с малките мишлета
                        и там изведнъж ме чакат боб, лук, картофи, сланина.
                        не. чака ме един буренясал двор и една порутена къща. и разбира се един четвъртит и триглав, като ламя.
                        Защо, мислиш, в митовете и легендите са застъпени така широко змейове и лами? Било символи на рептили, било не знам си какво. Посланието на митовете е емпирично и недвусмислено - такъв кур ви чака! Бурени, треволяци и порутени къщи. Само Барбарон ще посреща изгревите на Бискайския залив, седнал на мека възглавница - той е изобразен в една от подводните пещери там и всеки прилив лъска картината и докарва под възглавницата му мътещи костенурки. На село само попови прасета рият из двора и разнасят холандски луковици.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          това с деуранизацията е малко неясен процес и много са факторите, които са против него.
                          против :
                          - липса на образование за децата на относително млади семейства
                          - липса на добра инфраструктура
                          - липса на каквато и да е 'културна' инфраструктура (даже чалгаджийницте изпофалираха)
                          - липса на работа за хора, които не могат да работят онлайн
                          - липса на ... 10 още съществени неща

                          за (фактори които се появиха покрай ковида) :
                          - формира една група хора работещи главно хоум офис
                          - прокара се сериозна партина за онлайн образование основно,средно, а висшето вече е готово за неприсъствено за едно 85% от специалностите.
                          - истерията за 'инвестиране' в тухли особено в малки градски тухли толкова наду цените им спрямо икономическата реалност в България, че плавно и естетвено измести фокуса на хората към периферията на областните градове.

                          За 2021-ва две приятелски семейства (с малки деца - ученици осново и средно) се насочиха към 'широката' периферия на София (20+км от околовръстното).
                          Едните купиха парцел и започнаха строеж, а другите купиха къща за ремонт. И двете семейства имат собствени жилща в София поне по едно, но на тези цени рационален човек няма да скочи в двусайтка в гоцето на цената на 140кв къща с 800-1000 кв двор в хубава зона, но с компромис 30 мин каране след карулката. Едно лятно гости при такива хора (едните са ит, другите са икономисти) може да си сигурен, че ще светне 'лампата' на много други техни приятелски семейства, че има живот и извън гоцето,красно,докторската, лозенец, бояна и тн скъпи локации.

                          Как ще се развият тези процеси не мога още да си представя, но със сигурност деурбанизацията ще бъде по-скоро 'разливане' на големите градове в зони 30-50км от центровете им. София, Пловдив, Варна, Бургас,Стара Загора, Търново, Плевен,Русе за мен са основни точки около, които би се случило такова разливане на образовани хора (или по-скоро добре платени професионалисти), които могат да работят и онлайн и присъствено и имат добри доходи и не на последно място не ги мързи и ценят това да си на простор и зелено. Такива хора могат да 'скъсат синджира' на живота в престижен квартал в двустайката и комфорта на метро/рейс до работа. В повечето случай таргет групата ще съчетава градския с извънградския начин на живот, защото тази група хора в голямата си част имат по едно жилище в големите областни градове.
                          Тия работи де си ги написал, аз от колко години ви ги разказвам. Ще се сетите, че в къща е живот, а не съществуване.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Левчо Къртожабене е по добър избор.Тученица Къшин Ясен Победа също.Вилните зони на Плевен се напълниха с хора строи се ударно.И на Табаковия язовир и в Мъртвата долина и Булин дол а над Авис Медика в Кайлъка са изникнали цели палати
                            Малий както е тръгнало ше трее се продава у София и да се купува у Плевен.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              градовете ще напуснат единици. да не мислиш, че някой иска или може /едновременно/ да се занимава със земеделие.
                              и де ще иде, в срутената необитаема от 20-30 години къща на дедите си ли?
                              ти ка си го представяш, огладнявам аз и заминавам на село с малките мишлета
                              и там изведнъж ме чакат боб, лук, картофи, сланина.
                              не. чака ме един буренясал двор и една порутена къща. и разбира се един четвъртит и триглав, като ламя.
                              това с деурбанизацията е малко неясен процес и много са факторите, които са против него.
                              против :
                              - липса на образование за децата на относително млади семейства
                              - липса на добра инфраструктура
                              - липса на каквато и да е 'културна' инфраструктура (даже чалгаджийницте изпофалираха)
                              - липса на работа за хора, които не могат да работят онлайн
                              - липса на ... 10 още съществени неща

                              за (фактори които се появиха покрай ковида) :
                              - формира една група хора работещи главно хоум офис
                              - прокара се сериозна партина за онлайн образование основно,средно, а висшето вече е готово за неприсъствено за едно 85% от специалностите.
                              - истерията за 'инвестиране' в тухли особено в малки градски тухли толкова наду цените им спрямо икономическата реалност в България, че плавно и естетвено измести фокуса на хората към периферията на областните градове.

                              За 2021-ва две приятелски семейства (с малки деца - ученици осново и средно) се насочиха към 'широката' периферия на София (20+км от околовръстното).
                              Едните купиха парцел и започнаха строеж, а другите купиха къща за ремонт. И двете семейства имат собствени жилща в София поне по едно, но на тези цени рационален човек няма да скочи в двусайтка в гоцето на цената на 140кв къща с 800-1000 кв двор в хубава зона, но с компромис 30 мин каране след карулката. Едно лятно гости при такива хора (едните са ит, другите са икономисти) може да си сигурен, че ще светне 'лампата' на много други техни приятелски семейства, че има живот и извън гоцето,красно,докторската, лозенец, бояна и тн скъпи локации.

                              Как ще се развият тези процеси не мога още да си представя, но със сигурност деурбанизацията ще бъде по-скоро 'разливане' на големите градове в зони 30-50км от центровете им. София, Пловдив, Варна, Бургас,Стара Загора, Търново, Плевен,Русе за мен са основни точки около, които би се случило такова разливане на образовани хора (или по-скоро добре платени професионалисти), които могат да работят и онлайн и присъствено и имат добри доходи и не на последно място не ги мързи и ценят това да си на простор и зелено. Такива хора могат да 'скъсат синджира' на живота в престижен квартал в двустайката и комфорта на метро/рейс до работа. В повечето случай таргет групата ще съчетава градския с извънградския начин на живот, защото тази група хора в голямата си част имат по едно жилище в големите областни градове.
                              Last edited by bertram; 03.01.2022, 18:33.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                градовете ще напуснат единици. да не мислиш, че някой иска или може /едновременно/ да се занимава със земеделие.
                                и де ще иде, в срутената необитаема от 20-30 години къща на дедите си ли?
                                ти ка си го представяш, огладнявам аз и заминавам на село с малките мишлета
                                и там изведнъж ме чакат боб, лук, картофи, сланина.
                                не. чака ме един буренясал двор и една порутена къща. и разбира се един четвъртит и триглав, като ламя.
                                Ааааа като ти фане гъзо паяжина през глава ще тичаш.Като спрат теца и тока стане левче а ти си безработен друга песен ще запееш.Аз като влязох в казармата ако знаеш колко народ се репчеше че не ядял това или онова.След десет дена бяха прояли всичко...За гладен човек няма лоша храна и няма неща които не може.За такива нежни души само кръпел в главата

                                Коментар

                                Working...
                                X