IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    Че е скъпо- скъпо е, но 2.4 % лихва при тази инфлация са си безплатни пари както и да го погледнеш. Модела е да се изплаща сама, за печалби при тези наеми и цени е трудно да се говори. Капиталова евентуално и това е.
    Точно тук ти е грешката. Първо нищо не е безплатно - дори при нулеви лихви главницата трябва да се плаща, а ти нямаш парите и се лишаваш от бъдещи доходи, за да получиш на хартия собственост върху нещо, дето не ти трябва ама изобщо. Лихви по кредита може и да няма високи, но няма и някаква доходност, която да оправдава риска. Ти си поел риск с този кредит, а насреща не получаваш нищо. Колко средногодишни наема изплащат инвестицията (заедно с първоначалния ремонт и таксите)? Предполагам поне около 35. Познах ли?
    Супер наивно е да смяташ, че 30 години ще се самоизплаща този апартамент, наемателят ще живее там до гроб и ще плаща, а ти няма да имаш грижи. Наемите ти не могат да покрият само ремонтите, а такива ще са необходими след смяната на всеки наемател.

    С една дума - поемаш дългосрочен финансов риск, за да си в най-добрия случай на нула. Къде е логиката?

    Тази малоумна мания по апартаменти ми е тотално непонятна. Разбирам - да имаш натрупан кеш, това е една алтернатива да го загробиш (макар и не добра алтернатива). Но да нямаш нищо и да теглиш кредити, слагайки си главата в торбата - не го схващам и не го приемам.Толкова ли няма за какво да си харчите заплатите бе хора?Лишавате се от качествен живот, пестите всяка стотинка да изплащате ненужни жилища, при това в столицата на умираща държава. Не схващам логиката.
    Last edited by ejonny2376; 27.03.2022, 12:58.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

      Нали... толкова много скъсаняци, които искат и другите да са скъсаняци като тях. Я обяснете на човека как се е набутал и как ще умре на 60 години и няма да може да си изплати ипотеката. Патологични неудачници и завистници.
      Няма спад на наемите, има покачване, ама как да ви го проумеят бедните глави това...
      Средната продължителност на живота в България е около 70 години.Сам намери справки колко процента доживяват над 70 години,колко 80 и нагоре.
      Масово мъжете умират под 70 години,процентите на тези които минават бариерата от числото 70 намалява всяка година.
      Казвам мъжете защото жените живеят малко повече.
      Отделно след 60,65 години рязко спада жизнеността във всеки един човек,малко са хората които се запазват физически,ментално и изобщо цялостоно след тези нива.
      Това е чистата математика,без нищо лично,сега ако на някой тези числа не му харесват може да се обърна към Джеф Безос,той мисля че работи по темата за вечния живот и младост.
      С най добри пожелания от мен .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
        Малко актуално инфо от мен. Мусагеница 1800 E на зелено.
        Според теб ,при текущите нива на наемите и изобщо цялата картинка,дали си струва ?
        Безпристрастно мнение..

        Коментар


        • Малко актуално инфо от мен. Мусагеница 1800 E на зелено.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

            За 30 години е кредита, 57 000 евра + разходи за затваряне на сделката . 37 реални квадрата+ огромен балкон пред 2- те стаи който не влиза в квадратурата + мазе. Според брокерите близо 60 квадрата
            ​​​​​​1.Срока за изплащане е срещу теб,30 години са много.
            2.Дори и да сметнеш капиталовата,какво правиш ако плана ти за изплащане с наеми се срине и трябва да продаваш или да довнасяш ти пари?-Взел си кредита на дъно при лихвите ,при задаващ се възходящ лихвен цикъл,който носи след себе си ,риск от високи лихви,падащи наеми.....самите наеми и в момента са ниски спрямо вноските по една ипотека ...
            Наскоро коментирах темата с близка която е финансов анализатор,с огромен опит,в КФН,БНБ,редица търговски банки,изобщо специалист с над 20 годи.опит...и тя ми каза че в момента при тези наеми,при тези цени на жилищата,при тези вноски,които една 30 годишна ипотека формира,да говорим за инвестиция в жилище е чисто финансово самоубийство,сега аз не съм финансов анализатор нито ,но мисля че преди да беше направил една такава покупка можеше да се консултираш с някой който може да ти сметне инвестиция от всеки възможен ъгъл,който ти би пропуснал...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Naematel Разгледай мнение

              Колко мъка има по този свят ...
              Нали... толкова много скъсаняци, които искат и другите да са скъсаняци като тях. Я обяснете на човека как се е набутал и как ще умре на 60 години и няма да може да си изплати ипотеката. Патологични неудачници и завистници.
              Няма спад на наемите, има покачване, ама как да ви го проумеят бедните глави това...
              Last edited by Meandmyself; 27.03.2022, 12:35.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                Отдавна не съм писал в темата, напоследък ми е по-интересна войната в Украйна. Но да се похваля- честита ми 3- та маломерка( пак 100% кредит) като я ремонтирам след 5- 6 месеца ще пиша как се развиват нещата с наемите
                Колко мъка има по този свят ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Честито! Пожелавам тинейджърско Р/Е.
                  Благодаря

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                    Нали беше скъпо, Мите, лисица си ти
                    Любопитно ми е как ти излиза сметката с лихвата по кредита, тези маломерки 8+% възвращаемост ли носят?
                    Или модела ти е просто да се изплаща сама?
                    Че е скъпо- скъпо е, но 2.4 % лихва при тази инфлация са си безплатни пари както и да го погледнеш. Модела е да се изплаща сама, за печалби при тези наеми и цени е трудно да се говори. Капиталова евентуално и това е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      За колко години ще се изплаща ?
                      И каква е цената и квадратите ?
                      За 30 години е кредита, 57 000 евра + разходи за затваряне на сделката . 37 реални квадрата+ огромен балкон пред 2- те стаи който не влиза в квадратурата + мазе. Според брокерите близо 60 квадрата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                        Следя от време на време тази тема, покрай друга, която ме интересуваше. За 2 години купих 2 имота на морето на цени с 30 процента по-ниски от сегашните, давам ги под наем и си запазих стойността на парите. Викам тая тема да я закриете, бъдете , ако можете, полезни другаде
                        На нощувка или целогодишно? Какво Р/Е докарват?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от yalokin Разгледай мнение

                          Нали беше скъпо, Мите, лисица си ти
                          Любопитно ми е как ти излиза сметката с лихвата по кредита, тези маломерки 8+% възвращаемост ли носят?
                          Или модела ти е просто да се изплаща сама?
                          Сметката няма как да му излезе,жилище дето ще се изплаща с кредита за 20 и нагоре години,как ще излезе ?
                          Той ако е на 30 и нагоре години,за кога ще го изплаща,кога ще го е изплатил,и ще си е върнал парите,и ще има време да се радва ма живота с изплатени кредити ?
                          На 60г. ли ?
                          Ами през това време,напредване на годините,болестите са му в кърпа вързани,няма човек който да не боледува а в България това е бич за цялото общество ..така че каквото и да си говори сметката няма кка да излезе..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                            Отдавна не съм писал в темата, напоследък ми е по-интересна войната в Украйна. Но да се похваля- честита ми 3- та маломерка( пак 100% кредит) като я ремонтирам след 5- 6 месеца ще пиша как се развиват нещата с наемите
                            Честито! Пожелавам тинейджърско Р/Е.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение
                              Отдавна не съм писал в темата, напоследък ми е по-интересна войната в Украйна. Но да се похваля- честита ми 3- та маломерка( пак 100% кредит) като я ремонтирам след 5- 6 месеца ще пиша как се развиват нещата с наемите
                              Нали беше скъпо, Мите, лисица си ти
                              Любопитно ми е как ти излиза сметката с лихвата по кредита, тези маломерки 8+% възвращаемост ли носят?
                              Или модела ти е просто да се изплаща сама?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Пак добре, да ти е честита! Като я ремонтираш и ще стане 120% кредит.
                                10% съм предвидил да са разходите за ремонт( банята е готова, а и повечето неща сам си ги правя) но си прав- цените на материалите в сравнение с тези преди 8- 9 месеца са ужас ужасен

                                Коментар

                                Working...
                                X