IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
    В някаква степен е така. Проблема се решава с отдаването на празни апарти , както е на запад. Мисля че и у нас скоро ще се случи това иначе при скъпите ремонти и обзавеждане наистина в повечето случаи е безсмислено.
    Разбира се златото е каръшко сравнение. В дългосрочен план то се представя на равнище 2 пъти ПОД официалната инфлация и 3-4 пъти под реалната. Това без разходите за съхранение.
    Капиталовата при имот + наема / колкото и да е символичен/ се представя 20-50% по-добре от официалната и малко по-зле от реалната инфлация.
    Индексите са на нивото на имотите.....Там обаче има детайли...., които поне на мен не ми допадат.
    Това при 50-100 годишни периоди....:-)
    Сега - сравнението със златото е много-много далечно - дадох го единствено като пример за нещо, което може да донесе единствено капиталова печалба! Но пък ти не можеш да мериш ликвидността на златото спрямо имотите (говорим за инвест. монети, кюлчета и прочее) - стига да не е руски щемпел тия дни! (освен ако си нямаш твой човек - златар и да играете в комбина)

    Иначе съседа над мен понеже си е пуснал апартамента под наем откакто сме изобщо в блока - за 15 год. се смениха не знам колко наематели - но той прави 3, забележи 3 основни ремонта.... та ламината чак бяха изкъртили (за по 60 лв./квадрата), па плочки ли не бяха трошили... последния път ми се оплака, че чак тоалетната чиния издънили! Не знам какви ги пуска вътре - ама не е като да не сме чували скандалите над нас! Нанесат се - всичко 6+ първите няколко месеца и после се почне..... и в момента умува да спре да го дава под наем; смятай........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

      Ако го направи, ще се пенсионира след 7 години на гръцкия бряг Ако не - ще блъска ангария 15 години в пясъците кат теб и после ще си доработва доживот в Пуевен.
      Да, де, аз затова му подсказвам. То си го измислил отдавна. На 60 и кусур ще те е... гъркини та пушек ще се вдига.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

        Под 30 годишни наема ще е, и то при сегашните нива на наемите, не вярвам след 10 години наемите да са същите. Не се лишавам от доходи, наемите покриват вноските по кредитите.
        Тука си се заблудил жестоко. Няма как наемите да да покриват вноската.Забравил си да местнеш че има празни месеци ремонти и данъци.Ако например наема бруто ти е 5000 на година нето ще е 3000.Очакваш наемите да скочат ,ама не си ли помуслил че вноската може да скочи повече поради покачването на лихвите.Това си е жива спекулация.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          ДА де ама фиксираната лихва е към 4% а плавашата засега към 3%.така че не е ясно дали си заслужава.
          Радев седни си.... Митето написа 2.4%...И на мен толкова ми даваха от 2 банки....ГПР....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Демек единствената печалба е капиталовата?!
            (ако зачеркнем наемите)

            То затова временната радост от покачването е краткотрайна, защото като те натисне момента за продажба - нямаш идея каква ще е пазарната ситуация след 10 год. да речем! И ако пазара не ти харесва - може да нямаш сили да стискаш докато условията се нагодят както ти изнася!

            Без наеми ти един вид го приравни като да си купил злато (само дето там амортизация няма)!?
            В някаква степен е така. Проблема се решава с отдаването на празни апарти , както е на запад. Мисля че и у нас скоро ще се случи това иначе при скъпите ремонти и обзавеждане наистина в повечето случаи е безсмислено.
            Разбира се златото е каръшко сравнение. В дългосрочен план то се представя на равнище 2 пъти ПОД официалната инфлация и 3-4 пъти под реалната. Това без разходите за съхранение.
            Капиталовата при имот + наема / колкото и да е символичен/ се представя 20-50% по-добре от официалната и малко по-зле от реалната инфлация.
            Индексите са на нивото на имотите.....Там обаче има детайли...., които поне на мен не ми допадат.
            Това при 50-100 годишни периоди....:-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Ако е фиксирал лихвата за 30 години - едно правилно нещо поне. Че останалите сметки са криви - факт, още по-криви ще станат след разходите по ремонта.
              ДА де ама фиксираната лихва е към 4% а плавашата засега към 3%.така че не е ясно дали си заслужава.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Демек единствената печалба е капиталовата?!
                (ако зачеркнем наемите)

                То затова временната радост от покачването е краткотрайна, защото като те натисне момента за продажба - нямаш идея каква ще е пазарната ситуация след 10 год. да речем! И ако пазара не ти харесва - може да нямаш сили да стискаш докато условията се нагодят както ти изнася!

                Без наеми ти един вид го приравни като да си купил злато (само дето там амортизация няма)!?
                Тамън това щях да напиша ....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Доходността от наеми е леко символична като се вкарат всички разходи или ако не цениш собственият си труд. Това е и причината да има много тъмни прозорци. Няма смисъл да се разправяш с наематели в много случаи....
                  Демек единствената печалба е капиталовата?!
                  (ако зачеркнем наемите)

                  То затова временната радост от покачването е краткотрайна, защото като те натисне момента за продажба - нямаш идея каква ще е пазарната ситуация след 10 год. да речем! И ако пазара не ти харесва - може да нямаш сили да стискаш докато условията се нагодят както ти изнася!

                  Без наеми ти един вид го приравни като да си купил злато (само дето там амортизация няма)!?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Тъй ,тъй . След 15г капиталовата е много вероятно да е отрицателна ! И ?
                    За последните 15 години капиталовата не е отрицателна, няма да бъде и след 15 години.
                    Може да е недостатъчна спрямо инфлацията за конкретно този период / за предните 15 години е повече от нея/ но е по-добре от кеш в банка....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      И аз така знам,затова офертите се трупат,но купувачите и търсенето позамира.
                      Всъщност офертите от известно време намаляват....обърнаха се нещата отново....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Доходността от наеми е леко символична като се вкарат всички разходи или ако не цениш собственият си труд. Това е и причината да има много тъмни прозорци. Няма смисъл да се разправяш с наематели в много случаи....
                        Тъй ,тъй . След 15г капиталовата е много вероятно да е отрицателна ! И ?

                        Коментар


                        • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...lskoto-tarsene
                          Поскъпването на живота започва да унищожава потребителското търсене
                          Ако тенденцията се задълбочи, може да доведе до рецесия на икономиките...

                          Моя сценарий в който високите цени и инфлацията унищожават търсенето и обръщат тренда към спад в инфлацията и цените ,започва да се реализира.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Чакай сега,в баничките няма нито извара,нито сирене,мисля че това е ясно отдавна,а вече ако някой друг си мисли за извара или сирене ,значи проблема е негов.В баничките се влага продукт на растителн основа,от така наречените имитации.Там един Господ знае какво има.
                            Аз говорех за изварата като остатъчен продукт , но истински. В баниците ,хляба и в какво ли още не има само заместващи продукти

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              Дискусията очаквано се разводни.......

                              Не чух доходността от наеми за последните 10 години каква е?

                              (РЕАЛНАТА - т.е. с приспаднат поне 1 основен ремонт и амортизации, с пропуснатите месеци без наематели, с косвени щети, със загубите на време в разправии с част от наемателите - че те не всички все пак са грижовни наематели, че да го поддържат както е редно като се отчете инфлационната компонента и т.н. и т.н.)
                              Доходността от наеми е леко символична като се вкарат всички разходи или ако не цениш собственият си труд. Това е и причината да има много тъмни прозорци. Няма смисъл да се разправяш с наематели в много случаи....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Изварата ако е истинска принципно не е лошо нещо !
                                Чакай сега,в баничките няма нито извара,нито сирене,мисля че това е ясно отдавна,а вече ако някой друг си мисли за извара или сирене ,значи проблема е негов.В баничките се влага продукт на растителн основа,от така наречените имитации.Там един Господ знае какво има.

                                Коментар

                                Working...
                                X