IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

    Пак да повторя , продал съм за 90к евра тухла в свобода преди кризата. Собственика пи студена вода поне 10г а спрямо потребителската кошница тогава е пълен шах и мат и към днешна дата .Хубавото беше , че беше кеш и човека уж да се прибира от някъде си така и не се прибра и тоя имот си стои на тъмни прозорци .
    А колко струва/би се продал този апарт сега?
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

      Ся пък стана дръво... нали спрямо '86 всичко е ТОП!

      няма маджуни, няма кълчища....
      Кълчищата и сега са по-добри от тефлоновата лента.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ами практиката показва, че повечето хора не могат да диверсифицират правилно.
        Ако не беше така то имотите нямаше да поевтиняват никога....
        Разбира се има и фактори извън покупателната сила, които помагат за падането на цените у нас. Ако не беше се случила войната щяха да са много силни. Сега е сложно....
        Пак да повторя , продал съм за 90к евра тухла в свобода преди кризата. Собственика пи студена вода поне 10г а спрямо потребителската кошница тогава е пълен шах и мат и към днешна дата .Хубавото беше , че беше кеш и човека уж да се прибира от някъде си така и не се прибра и тоя имот си стои на тъмни прозорци .
        ПП 35 годишни учителски заплати към онзи момент, как ти се струва ? Към днешна дата ако приемем че учителската е 1500лв прави 630к лева . В свобода виждал ли си такъв дзвер ?!!
        Last edited by pa4anga; 28.03.2022, 17:55.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение

          Ся пък стана дръво... нали спрямо '86 всичко е ТОП!

          няма маджуни, няма кълчища....
          За кълчищата бях забравил..... Добре че ми напомни :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            Надценено , при това продължаване на помпане от банките ?! Ти кво каза ....
            Помпането е яко от 2008ма насам, но 10+ години инфлацията беше почти изчезнала.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Ако диверсифицираш правилно ще можеш да купиш поне два пъти повече .Актив се купува спрямо цикъла а не на всяка цена ,щото тогава не е актив а пасив .
              Ами практиката показва, че повечето хора не могат да диверсифицират правилно.
              Ако не беше така то имотите нямаше да поевтиняват никога....
              Разбира се има и фактори извън покупателната сила, които помагат за падането на цените у нас. Ако не беше се случила войната щяха да са много силни. Сега е сложно....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                При изгодни наеми е по-добре да се изчака. Но за хора с кеш не съм убеден, а обезпокоен.
                А ако и наемите покатерят тогава си пика в крачола работата.
                Да, за кеш не знам, нямам колкото за апартамент че да го мисля. Но може би бих търсил парцели, нещо с перспектива. При парцелите около скокът не е толкова голям, по-скоро са се върнали на цените от 2008ма, а апартаментите го надскочиха вече онова ниво.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  При изгодни наеми е по-добре да се изчака. Но за хора с кеш не съм убеден, а обезпокоен.
                  А ако и наемите покатерят тогава си пика в крачола работата.
                  При това изкупуване на поразия наемите няма как да покатерят, вика му се конкуренция

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                    Не е малка, но да видим колко ще продължи. Според мен цените вече са я отчели, а много вероятно да се окаже, че е надценено развитието на инфлацията в бъдеще.
                    Не е приключила. Тя се движи 6-24 месеца след дадено събитие по веригите за доставки. Сега консумираме инфлацията от 2020-21 + олиото и нафтата в някаква степен. Но има събития случили се вече, които ще я бутат поне още 2 години. За след това гледаме събитийният календар и броим месеците след него....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Не е малка, но да видим колко ще продължи. Според мен цените вече са я отчели, а много вероятно да се окаже, че е надценено развитието на инфлацията в бъдеще.
                      Надценено , при това продължаване на помпане от банките ?! Ти кво каза ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        T.e. това е върха на балона, ако очакваме подобно спукване като предишното - на промоция по 2000 евро за Западен парк примерно. Което може би е под сегашните цени. А може и сегашните да са върха и да падне до 2000 за добра локация, което пак си е двойно на цената от 2013та, старите дъна не се достигат повече.
                        При изгодни наеми е по-добре да се изчака. Но за хора с кеш не съм убеден, а обезпокоен.
                        А ако и наемите покатерят тогава си пика в крачола работата.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Въпросът е като паднат дали ще има с какво да купиш.
                          Защо си въобразявате, че падането на цените е ок, а в същото време покупателната сила на кеша ще се запази ?!
                          Нещата са много елементарни - цените падат защото хората не могат да ги платят, най-ниски са когато най-много не могат....
                          Ако диверсифицираш правилно ще можеш да купиш поне два пъти повече .Актив се купува спрямо цикъла а не на всяка цена ,щото тогава не е актив а пасив .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ами малка ли е инфлацията сега ? Колко повече да се засилва ? Направо трицифрена ? :-))))
                            Не е малка, но да видим колко ще продължи. Според мен цените вече са я отчели, а много вероятно да се окаже, че е надценено развитието на инфлацията в бъдеще.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ами не са добри тези избори - сега ще купи дърво, а после не може въобще да купи.....
                              Ся пък стана дръво... нали спрямо '86 всичко е ТОП!

                              няма маджуни, няма кълчища....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                                ПП Сега всички оФце са се юрнали да купуват имоти че край , земята ще спре да се върти !
                                Даже се очаква земята да почне да ривърсва!

                                Затуй трябва да си ушит в заеми и цимент до ушите.

                                Коментар

                                Working...
                                X