IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Искаш да кажеш че сега имотите са много евтини ли ?
    Ехххх от кога го пиша това , ама някои не вдяват :-))))
    Искам да кажа , че мериш като бакалин . Т.е. онзи купилия тогава пие студена вода и сега през 2022 , нищо че сега ще вземе 149к евра т.е.59к евра повече !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

      6288 годишна заплата НСИ 2008 ма , 525 месечна т.е.30 годишни средни заплати към днешна дата 2200средна София парите които са платени за 90к тухла в свобода днес ще бъдат 30х12х2200= 792 000лв ,как ти се струва ?!
      Искаш да кажеш че сега имотите са много евтини ли ?
      Ехххх от кога го пиша това , ама някои не вдяват :-))))

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Че моите покупки са от 2016. Какво самоубийство е това като платеното е много скромно по 2.5 към момента ? С какво трябваше да диверсифицирам 2016, че да запазя кеша на същото равнище ? А то няма и такива имоти за продажба въобще на обява.....
        Това без да пиша за личната нужда и полза....
        Ще разбереш след време !!! Актив се купува около номинал . Иначе дърво ! И актива става пасив всъщност т.е. загуба на парици изкарани с труд .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Е, добре. Ми да сложим и на някое ИТ заплатата от 10 хилки. Хептен добре. Преди кризата ИТ та немаше, демек заплатата беше 0 лева.
          6288 годишна заплата НСИ 2008 ма , 525 месечна т.е.30 годишни средни заплати към днешна дата 2200средна София парите които са платени за 90к тухла в свобода ще бъдат 30х12х2200= 792 000лв ,как ти се струва ?!
          Last edited by pa4anga; 28.03.2022, 18:10.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

            София е аут от 2016г а 2022 е финансово самоубийство !
            Че моите покупки са от 2016. Какво самоубийство е това като платеното е много скромно по 2.5 към момента ? С какво трябваше да диверсифицирам 2016, че да запазя кеша на същото равнище ? А то няма и такива имоти за продажба въобще на обява.....
            Това без да пиша за личната нужда и полза....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Морето според мен ще е добра инвестиция след известно време , просто яко трябва да крашнат там имотите като в Банско ,
              Русняците и енгилизите вече ги няма с имотите. Глесат да се изтеглят. Но пъплят българи и румънци все повече всяка година. И аз ги чакам да крашнат.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...hi_se/comments

                Моята прогноза за след лятото май ще се сбъдне ,няма вече позитивни статии от брокерастите за имоти
                Твоите прогнози винаги се сбъдват.Оказва се обаче че ги правиш след събитията.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                  За конкретните периоди не ми се зацикля но смяташ като бакалин , така не се смята !!!
                  Дадох ти реален пример. Човека който ми продаде апарта тогава се прекара с продажбата.
                  А ти просто си извадил късмет , ако не си продал по нужда. Мисля че си споделял , че тези пари са ви трябвали за нещо друго и не си продавал с цел печалаба/спекула.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                    Пак да повторя , продал съм за 90к евра тухла в свобода преди кризата. Собственика пи студена вода поне 10г а спрямо потребителската кошница тогава е пълен шах и мат и към днешна дата .Хубавото беше , че беше кеш и човека уж да се прибира от някъде си така и не се прибра и тоя имот си стои на тъмни прозорци .
                    ПП 35 годишни учителски заплати към онзи момент, как ти се струва ? Към днешна дата ако приемем че учителската е 1500лв прави 630к лева . В свобода виждал ли си такъв дзвер ?!!
                    Е, добре. Ми да сложим и на някое ИТ заплатата от 10 хилки. Хептен добре. Преди кризата ИТ та немаше, демек заплатата беше 0 лева.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Ами в такъв случай Сф е аут за инвестиция от дребни собственици. По-добре да се захлупи едно апартче в Кюстендил и да се отдава летния сезон или целогодишно отколкото голям град. Гледах наскоро къщи за гости - слугуване е, но по-върви отколкото месечен наем.
                      София е аут от 2016г а 2022 е финансово самоубийство !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Ами в такъв случай Сф е аут за инвестиция от дребни собственици. По-добре да се захлупи едно апартче в Кюстендил и да се отдава летния сезон или целогодишно отколкото голям град. Гледах наскоро къщи за гости - слугуване е, но по-върви отколкото месечен наем.
                        Морето според мен ще е добра инвестиция след известно време , просто яко трябва да крашнат там имотите като в Банско ,

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                          При това изкупуване на поразия наемите няма как да покатерят, вика му се конкуренция
                          Ами в такъв случай Сф е аут за инвестиция от дребни собственици. По-добре да се захлупи едно апартче в Кюстендил и да се отдава летния сезон или целогодишно отколкото голям град. Гледах наскоро къщи за гости - слугуване е, но по-върви отколкото месечен наем.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ти си спечелил, а 10 други, които са продали са загубили . Ето 2007 аз купих ново, но от собственик. Той изкара от мен мисля около 300 евро на квадрат спрямо платеното от него 2004-5. Обаче 2008 на върха цената беше 50-60% над платеното от мен и никога не падна под нея.
                            Освен това имаше графика долу може да видиш , че настоящият момент няма нищо общо дори близко с момента когато си продал....
                            Няма никакъв шанс да уцелиш кога е върха. Дори и да си много умен и разбирач. Ето Бота е отличен математик с добра логика и се размина до момента с върха с поне 5 години и 100%....
                            За конкретните периоди не ми се зацикля но смяташ като бакалин , така не се смята !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              А колко струва/би се продал този апарт сега?
                              виж към поста съм добавил една сметчица небрежна така. в момента най високата офертна на тухла 90кв в свобода е 149к евра .
                              Last edited by pa4anga; 28.03.2022, 18:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Пак да повторя , продал съм за 90к евра тухла в свобода преди кризата. Собственика пи студена вода поне 10г а спрямо потребителската кошница тогава е пълен шах и мат и към днешна дата .Хубавото беше , че беше кеш и човека уж да се прибира от някъде си така и не се прибра и тоя имот си стои на тъмни прозорци .
                                Ти си спечелил, а 10 други, които са продали са загубили . Ето 2007 аз купих ново, но от собственик. Той изкара от мен мисля около 300 евро на квадрат спрямо платеното от него 2004-5. Обаче 2008 на върха цената беше 50-60% над платеното от мен и никога не падна под нея.
                                Освен това имаше графика долу може да видиш , че настоящият момент няма нищо общо дори близко с момента когато си продал....
                                Няма никакъв шанс да уцелиш кога е върха. Дори и да си много умен и разбирач. Ето Бота е отличен математик с добра логика и се размина до момента с върха с поне 5 години и 100%....

                                Коментар

                                Working...
                                X