IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Ами как трябва да бъде? Ако няма да се спазват законите и монтарни решения ще се вземат по фискална програма и хрумвания на момента, това трябва да се съобщи ясно на страните членки и да се гласува кой го устройва и кой не. Ние тук в България се присъединяваме уж за върховенство на закона и ясни правила. Ако тея неща липсват и една информационна кампания разясни следсвията от това даи ще гласуваме за еврото? Тия искат да елиминират деморкацията. Аз съм 100% убеден че ще се появят условия за зелени глупости, за мигранти, съотношения мъже/жени в бордовете, за джендър права по условията за изкупуване от ЕЦБ. Сега съм отворил да чета списъка одобрени активи - ДЦК, ипотеки, частни бондове, все зелени и полит-коректни. Изглежда неизбежно, и напълно против закона за пропорционалност.
    Кат не те кефи ходи си у москва и плащай с рубли, мен си ми е идеално. Това за еврото е само на копейките в главите дилема. Отдавна сме си приели еврото с този борд.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      А как трябва да бъде? Ние да казваме на германците или на французите как да се случват нещата ли?
      Ами как трябва да бъде? Ако няма да се спазват законите и монтарни решения ще се вземат по фискална програма и хрумвания на момента, това трябва да се съобщи ясно на страните членки и да се гласува кой го устройва и кой не. Ние тук в България се присъединяваме уж за върховенство на закона и ясни правила. Ако тея неща липсват и една информационна кампания разясни следсвията от това даи ще гласуваме за еврото? Тия искат да елиминират деморкацията. Аз съм 100% убеден че ще се появят условия за зелени глупости, за мигранти, съотношения мъже/жени в бордовете, за джендър права по условията за изкупуване от ЕЦБ. Сега съм отворил да чета списъка одобрени активи - ДЦК, ипотеки, частни бондове, все зелени и полит-коректни. Изглежда неизбежно, и напълно против закона за пропорционалност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Много надцених гражданската реакцията на инфлацията в Европа и в България особено. 15% инфлация и на никой не му пука. В Германия потъпкаха конституция и закони, централата на ЕЦБ-то даже и ограда няма. Никой не протестира. Вместо това протестира се за още и още повече инфлация. И ще я получим без съмнение. Аз си мислех че още на 10% инфлация мача е свирен и ще изринат върхушката.
        Ти пък, инфлацията винаги я плаща крайния потребител, но това ще е процес на няколко години... няма страшно ние сме си добре, да му мислят бедните, не не сме сред тях...под ние говоря ЕС

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

          Факт е, че е много неудобно. Но какво се случва, ако собственикът ги отпише? Остават лица без адрес в правния мир ли?
          Да, не виждам какъв е проблема в това? Бездомниците на адрес ли се водят? Като нямат адрес не се ползват от социални помощи, здравни осигуровки, нямат право да имат регистриран автомобил на свое име и тн. и тн. докато решат, че искат да имат адресна регистрация.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

            Ма те така ще ни шантажират за всичко. Като се почне с беззаконието сега на Италия ще и купуват извънредно бондове. После ще се окаже че ЕЦБ ще купува дълг само срещу приети закони за федерализация. И накрая ЕЦБ-то ще дава и афилиейт бонуси да купува бондове за рефернций и подлизурство. А държавите от своя страна ще държат и свободата на словото на каишка да не се наричат нещата с истинските им имена.
            А как трябва да бъде? Ние да казваме на германците или на французите как да се случват нещата ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

              И това трябва да се промени законово. Щом Бонка е собственик на имота, тя трябва да е в правото си да решава кой да се води регистриран на нейния адрес.
              Впрочем и сега не може някой да се регистрира на даден адрес без съгласието на собственика. При смяна на собствеността на имота, новият собственик трябва да е в пълното си право да анулира адресните регистрации на заварени навлеци.
              Факт е, че е много неудобно. Но какво се случва, ако собственикът ги отпише? Остават лица без адрес в правния мир ли?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Големият въпрос е как на практика да стане това????Аз отивам и отписвам хората в този случай те остават без адресна регистрация?????!!!!!
                Ами те и сега са с фалшива адресна регистрация.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение
                  Не слушайте какво говорят, а гледайте какво правят европейските чиновници. И хърватите не отговарят на критериите, но са вътре. Изцяло е въпрос на политически преговори, а и вероятно какво сме готови да дадем в замяна.
                  Но да, рационалното мислене показва, че ще отложим.
                  Ма те така ще ни шантажират за всичко. Като се почне с беззаконието сега на Италия ще и купуват извънредно бондове. После ще се окаже че ЕЦБ ще купува дълг само срещу приети закони за федерализация. И накрая ЕЦБ-то ще дава и афилиейт бонуси да купува бондове за рефернций и подлизурство. А държавите от своя страна ще държат и свободата на словото на каишка да не се наричат нещата с истинските им имена.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                    И това трябва да се промени законово. Щом Бонка е собственик на имота, тя трябва да е в правото си да решава кой да се води регистриран на нейния адрес.
                    Големият въпрос е как на практика да стане това????Аз отивам и отписвам хората в този случай те остават без адресна регистрация?????!!!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                      Бонке това добре на думи ама как да стане на практика?Знаеш ли колко хора са адресно регистрирани като си купуваш имот?И докато не се отпишат ти не можеш да ги отпишеш от собственият си имот.На тях кой ще им плаща таксата смет?И как ще определиш кой колко смет изхвърля?Тази седмица три дена бях в София и още съм в потрес...пред къщи е зелена зона дойдоха и сложиха скоба на една кола паркирала където трябва ама не платила защото не знае че е в зона.Аз не се стърпях и попитах тия къде сложиха скобата защо на поне 50 коли паркирали в междублоковото пространство не слагат скоби....Отговорът беше това което виждаш не съществува те са в нищото...Това е манталитета на боклука в столицата...Отделно да питам защо като имам имот не мога да си извадя стикер за паркиране в зоната на имота???Не съм бил адресно регистриран ...Ми нали ако се регистрирам проблема се мести в Плевен и тама същите .Това е нивото в тая държава мизерници и цигани с огромно самочувстие
                      И това трябва да се промени законово. Щом Бонка е собственик на имота, тя трябва да е в правото си да решава кой да се води регистриран на нейния адрес.
                      Впрочем и сега не може някой да се регистрира на даден адрес без съгласието на собственика. При смяна на собствеността на имота, новият собственик трябва да е в пълното си право да анулира адресните регистрации на заварени навлеци.
                      Last edited by X_Y; 05.06.2022, 20:33.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                        Има много по-хитри начини Столична Община да си удвои приходите. Първо правят такса смет на живущ, не на имот. Успоредно допълват зоните за паркиране с бяла зона - годишен стикер за регистрираните на адреса и ПЛАТИЛИ СМЕТ, пет лева на ден за останалите. Кварталното училище ще е безплатно само за децата от района, останалите да кихат колкото е делегирания бюджет, май 1500 е вече. В детските градини пак така. Няма мърдане, ако семейство с две деца е регистрирано, плаща 4 такси смет. Ако не е, всяка кола плаща по 5 лева на ден, за децата 3 бона на година. Ако се мъкнеш всеки ден от Перник и Вакарел с кола, пак 5 кинта на ден или хващай метрото.

                        пп Забравих нещо важно, така ще вдигнат и приходите от данък МПС. Много тарикати си регистрират таратайките на баба си у Малко Търново. Сега ще трябва да се води в София, иначе нема стикер за паркиране и ще кихат 5 кинта на ден.
                        Бонке това добре на думи ама как да стане на практика?Знаеш ли колко хора са адресно регистрирани като си купуваш имот?И докато не се отпишат ти не можеш да ги отпишеш от собственият си имот.На тях кой ще им плаща таксата смет?И как ще определиш кой колко смет изхвърля?Тази седмица три дена бях в София и още съм в потрес...пред къщи е зелена зона дойдоха и сложиха скоба на една кола паркирала където трябва ама не платила защото не знае че е в зона.Аз не се стърпях и попитах тия къде сложиха скобата защо на поне 50 коли паркирали в междублоковото пространство не слагат скоби....Отговорът беше това което виждаш не съществува те са в нищото...Това е манталитета на боклука в столицата...Отделно да питам защо като имам имот не мога да си извадя стикер за паркиране в зоната на имота???Не съм бил адресно регистриран ...Ми нали ако се регистрирам проблема се мести в Плевен и тама същите .Това е нивото в тая държава мизерници и цигани с огромно самочувстие
                        Last edited by X_Y; 05.06.2022, 20:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          в евросъюза зрее криза и няма да им е до разширения на еврозоната.
                          Точно това ни е най-големият коз, да не кажа единственият.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Промяната в над 100 закона не касае само паричната политика!
                            пп не ние ще им даваме тон в живота, а ще се нагодим към техните системи. Една последваща промяна на имотният данъчен модел след като сме в еврозоната ще натовари жестоко банките и ЕС ще бъдат принудени да ги спасяват!
                            Промените в тези над 100 закона касаят абсолютни формалности. Изобщо не се касае за промяна на политики.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              И на мен ми се струва, че 2024 е непостижим срок за приемане на еврото. Обаче това няма никакво отношение към данъчния режим, просто не отговаряме на някои от критериите. Даже си мисля, че е хубаво да отложим с 1-2 години заради инфлацията. Храни, гориво, имоти ще поскъпнат 30-40% ПРЕДИ еврото, а като влезем инфлацията ще се успокои.
                              Не слушайте какво говорят, а гледайте какво правят европейските чиновници. И хърватите не отговарят на критериите, но са вътре. Изцяло е въпрос на политически преговори, а и вероятно какво сме готови да дадем в замяна.
                              Но да, рационалното мислене показва, че ще отложим.

                              Коментар


                              • Предлагам бодрите понижители немедленно да отправят искане към властта за вдигане на данъците, както кавръка беше отправил такова за вдигане на лихвите! Не падат тия имоти и не падат, ама трябва да се измисли нещо най-сетне!

                                Коментар

                                Working...
                                X