IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Това не е много добро решение и съм писала защо, ама хайде отново ще ви го напиша. Купих двата апартамента в Изток, в началото на 21-ви век за по 55000 $ заедно с гараж и след това никога ама никога не са били на такава цена ,а тогава всички ми говореха подобни неща, че само луд човек може да ги купи ! Е, не познаха. Средата на м. май си купих втора къща в Созопол за 90000 € ,бях я спазарила за 95000 и в последния момент и смъкнах още 5000 € ,та ми излезе 90000 и днес съм убедена, че никога няма да успея да я купя повече на тази цена, а до сега не съм бъркала за такива неща.
    Важно е да купуваш когато можеш и да гледаш какво купуваш ,а не на всяка цена и независимо какво. Ето, това е важно !!!
    Именно, купила си щото е била изгодна а и още си я смъкнала. Не на всяка цена.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Това пък изобщо не е вярно ! 2009 г. спада не беше повече от 10-15 % , а два апартамента можеше да се купят само ако си продал един на жълтите павета и после да купиш два след 2011 г. някъде в кв. Слатина. Много бързо забравяте какво беше !
      Забравяте вие!...аз си записвам!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

        Обаче не беше точно така.

        Зависи от квартал и тип строителство.

        Евтиното беше 2011 -2013 г. И имаше единични апартаменти на хора, на който им трябваха пари или разделяха наследство. Трябва да се следи и да се действа бързо.

        Твоите колеги сигурно не могат да смятат и имат 2 коли, и харчат за глупости.
        Като му гледам колегите, ми е ясно какъв е техния колега
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          А тези, купили днес на 3500 на квадрат кога ли ще забравят? Никога ми се струва - подобна глупост преследва цял живот, защото справедливата стойност на среден имот в град като София едва ли надвишава 800-1000 Евро и нивото от 3500 няма да бъде достигнато никога - не и при този икономически колапс, в който се намираме.
          Концентрирайте се върху днешната ситуацията, историята не се повтаря никога.
          Ще забравят и даже ще се радват че са ударили кьоравото само след още 3-4 години.

          Много бързо забрави преди 2 години как се мръщеше на 1600, сега ако ти попадне подобна цена, ще си изпотрошиш краката да дойдеш в БГ.
          Уви, от Германия шансовете вече клонят към 0.
          Last edited by bulgarian lev; 06.06.2022, 16:12.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

            След като си проумял, че с парите изхарчени за апартамент през 2008 е можело да купиш два през 2009, това не се забравя...имам колеги, които все още сънуват кошмари!
            Най-добре е под наем. Плащаш си наема и си свиркаш. Ако не те устройва под наем, хващаш си плюшеното мече и отиваш при родителите в стаята в която си отгледан.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              А тези, купили днес на 3500 на квадрат кога ли ще забравят? Никога ми се струва - подобна глупост преследва цял живот, защото справедливата стойност на среден имот в град като София едва ли надвишава 800-1000 Евро и нивото от 3500 няма да бъде достигнато никога - не и при този икономически колапс, в който се намираме.
              Концентрирайте се върху днешната ситуацията, историята не се повтаря никога.
              Че кой е купил на 3500 евра?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                След като си проумял, че с парите изхарчени за апартамент през 2008 е можело да купиш два през 2009, това не се забравя...имам колеги, които все още сънуват кошмари!
                Това пък изобщо не е вярно ! 2009 г. спада не беше повече от 10-15 % , а два апартамента можеше да се купят само ако си продал един на жълтите павета и после да купиш два след 2011 г. някъде в кв. Слатина. Много бързо забравяте какво беше !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                  След като си проумял, че с парите изхарчени за апартамент през 2008 е можело да купиш два през 2009, това не се забравя...имам колеги, които все още сънуват кошмари!
                  Обаче не беше точно така.

                  Зависи от квартал и тип строителство.

                  Евтиното беше 2011 -2013 г. И имаше единични апартаменти на хора, на който им трябваха пари или разделяха наследство. Трябва да се следи и да се действа бързо.

                  Твоите колеги сигурно не могат да смятат и имат 2 коли, и харчат за глупости.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Спрямо днес, те са ниски и хората купили през 2008г са на печалба - изплатили, ползвали и забравили за случката, че са купили на връх.
                    След като си проумял, че с парите изхарчени за апартамент през 2008 е можело да купиш два през 2009, това не се забравя...имам колеги, които все още сънуват кошмари!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                      В случая е различно, може да има криза ,рецесия ,но няма да се повтори 2008 г., дори може и по-зле да стане ,но не е същото !!!
                      Анатомията на финансовите кризи не е много различна. Разбира се, че не са напълно еднакви.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                        Ето, това пиша и аз ,само ,че не съм убедена, че 3500 на квадрат няма да ни се вижда евтино 2029 г
                        Зависи колко нули ще се добавят към Евро-банкнотите.
                        В момента обаче 3500 е твърде висока цена - инфлацията е 20%, не е 2000%. Няма как апартамент с посредствено качество в най-бедната столица на Европа да струва толкова.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                          А тези, купили днес на 3500 на квадрат кога ли ще забравят? Никога ми се струва - подобна глупост преследва цял живот.
                          Концентрирайте се върху днешната ситуацията, историята не се повтаря никога.
                          Ето, това пиша и аз ,само ,че не съм убедена, че 3500 на квадрат няма да ни се вижда евтино 2029 г

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                            Цените през 2008г бяха високи спрямо заплатите и имаше имотна истерия - каквото се появи по-читаво, веднага заминава. Напр. двустаен апартамент старо строителство по 1000 евро/кв.м. с добра локация.

                            Спрямо днес, те са ниски и хората купили през 2008г са на печалба - изплатили, ползвали и забравили за случката, че са купили на връх.
                            А тези, купили днес на 3500 на квадрат кога ли ще забравят? Никога ми се струва - подобна глупост преследва цял живот, защото справедливата стойност на среден имот в град като София едва ли надвишава 800-1000 Евро и нивото от 3500 няма да бъде достигнато никога - не и при този икономически колапс, в който се намираме.
                            Концентрирайте се върху днешната ситуацията, историята не се повтаря никога.
                            Last edited by ejonny2376; 06.06.2022, 15:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                              От няколко века всеки пък е различно.
                              В случая е различно, може да има криза ,рецесия ,но няма да се повтори 2008 г., дори може и по-зле да стане ,но не е същото !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                                Цените през 2008г бяха високи спрямо заплатите и имаше имотна истерия - каквото се появи по-читаво, веднага заминава. Напр. двустаен апартамент старо строителство по 1000 евро/кв.м. с добра локация.

                                Спрямо днес, те са ниски и хората купили през 2008г са на печалба - изплатили, ползвали и забравили за случката, че са купили на връх.
                                +1

                                Коментар

                                Working...
                                X