IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Аве то и Люксембург нищо не произвежда ама я ги виж - най-високите средни заплати са там. Трябва да правим като тях. Отваряме бамки, затваряме си очите са мръсните мангизи, привличаме 1-2 трлн евра и шапка на тояга. Да бачкат и произвеждат Китайци, Турци, Немци, Индийци - ние ще живуркаме от такси и комисионни.
    свърши тая. туто финито - и ес и фащ. Вече навсякъде ще е 50% разходи за матриали, а не както сега 5%
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      И как ще фалират веригите? Откъде ще купиш храна?
      Веригите няма да фалират, но те не са българската икономика! Започваме да живеем на кредит и мисля, че ситуацията не е трудна за прогнозиране!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
        Нека се върнем в темата обаче, че отново ще играе касапина.
        Защо тухлите и дограмата са ми немски, плочките испански, паркета френски, бялата техника немска, лепилото за плочките и то беше вносно, също и латекса, контактите са ми турски, също и ключовете за лампите, бравата е италианска, тоалетната словенска, осветлението нидерландско... Стига примери. Нямам дори едно българско нещо у дома. Сигурен съм, защото при всеки ремонт (за мен или за под наем) това ми прави силно впечатление. Майсторите ми даже не говорят добре български.
        Аве то и Люксембург нищо не произвежда ама я ги виж - най-високите средни заплати са там. Трябва да правим като тях. Отваряме бамки, затваряме си очите са мръсните мангизи, привличаме 1-2 трлн евра и шапка на тояга. Да бачкат и произвеждат Китайци, Турци, Немци, Индийци - ние ще живуркаме от такси и комисионни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
          Нека се върнем в темата обаче, че отново ще играе касапина.
          Защо тухлите и дограмата са ми немски, плочките испански, паркета френски, бялата техника немска, лепилото за плочките и то беше вносно, също и латекса, контактите са ми турски, също и ключовете за лампите, бравата е италианска, тоалетната словенска, осветлението нидерландско... Стига примери. Нямам дори едно българско нещо у дома. Сигурен съм, защото при всеки ремонт (за мен или за под наем) това ми прави силно впечатление. Майсторите ми даже не говорят добре български.

          Или няма български или не се доверяваш на БГ качеството

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.
            защото в ЦЯЛ свят селското стопанство е ПЛАНИРАНО И СУБСИДИРАНО, сал нащо е на пазарен принцип. Е как да оцелее патенцето при вълците.
            40 години ХРАНИМ половин европа (СИВ) изведнъж демокрация и не моем и себе си да изхраним, ако че сме намаляли с 30%
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Ако няма спад в цените се задават фалити!
              И как ще фалират веригите? Откъде ще купиш храна?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                Бях чел, че зърното ни е предимно фуражно. Дава по-голям добив на единица площ и евро субсидиите били хубави.
                Така е 80% е фуражно, с много добавки се издокарва ляба.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.
                  и плодове произвеждаме и ядки
                  но как да идеш да продадеш в била или кауфлан със 100 декара ябълки?
                  или с 50 декара лешник
                  те искат постоянни договори
                  във веригите не става.
                  в малките магазини, викаме; скъпо е, те в кауфлан ябълките са 99ст а тука искате 1.60лв
                  Last edited by ratten; 27.10.2022, 22:42.
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение


                    Защото не се субсидират достатъчно.
                    зърното е доста по-добре субсидирано и до голяма степен механизирано, при ябълки… зеленчуци не можеш толкова лесно се изключи човекият фактор + никакви субсидии….
                    И преди субсидиите бяха по-малки в сравнение с другите страни от ес, но имаше повече бг продукти. Основният проблем според мен е работната ръка - няма кой да бачка за 50 лв надник, при положение, че в УК може да изкарва 200-300 лв. Индианците изчезнаха, останаха само вождовете.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Manyyy1 Разгледай мнение


                      Защото не се субсидират достатъчно.
                      зърното е доста по-добре субсидирано и до голяма степен механизирано, при ябълки… зеленчуци не можеш толкова лесно се изключи човекият фактор + никакви субсидии….
                      Плодовете и зеленчуците се субсидират и то доста повече от зърнените култури (казва ти го човек, който администрира европейските субсидии), но защо и аз купувам предимно вносни плодове или зеленчуци не мога да дам категоричен отговор...

                      Коментар


                      • Нека се върнем в темата обаче, че отново ще играе касапина.
                        Защо тухлите и дограмата са ми немски, плочките испански, паркета френски, бялата техника немска, лепилото за плочките и то беше вносно, също и латекса, контактите са ми турски, също и ключовете за лампите, бравата е италианска, тоалетната словенска, осветлението нидерландско... Стига примери. Нямам дори едно българско нещо у дома. Сигурен съм, защото при всеки ремонт (за мен или за под наем) това ми прави силно впечатление. Майсторите ми даже не говорят добре български.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Родното производсктво е екзотика. Дори да има някакво производство то е с вносни суровини.
                          Ако няма спад в цените се задават фалити!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.
                            Бях чел, че зърното ни е предимно фуражно. Дава по-голям добив на единица площ и евро субсидиите били хубави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.

                              Защото не се субсидират достатъчно.
                              зърното е доста по-добре субсидирано и до голяма степен механизирано, при ябълки… зеленчуци не можеш толкова лесно се изключи човекият фактор + никакви субсидии….

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                                След тази година на зверска инфлация вече няма кой да плаща по-високи цени.Ще има фалити.Я питай що бг производителите не сеят в момента зеленчуци по парниците ?Щото знаят че няма кой да им ги купи на тези цени,като калкулират и разходите
                                Каврък, за оранжерийните ясно, кажи защо никой не отглежда ябълки, круши и др. традиционни плодове и зеленчуци, всичко е вносно. Напрактика ние освен зърно не произвеждаме почти никакви плодове и зеленчуци.

                                Коментар

                                Working...
                                X