IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

    Все някога ще има период на поевтиняване. Въпросът е дали ще се върнат цените от 2017-а? Не. А от 2019-а? Не. А от 2021-а? Не. Дори цените от началото на тази година няма да се върнат, просто защото вече е невъзможно да се построи на тези цени.

    Помниш ли моята прогноза:
    при добра демография ще се съглася с теб, при лоша демография обаче много имот ще седи празен, защото хората, които им е нужен са малко или доходите им са ниски. на пазарът продавачи и купувачи рано или късно се срещат и се формира пазарната цена.

    за мен е силно любопитна политиката, която ЦБ поехва в последните 6 месеца и си мисля, че е рано да отписваме и долара и еврото.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

      Да, вместо рецесия, направо супер рецесия. Защото чакате имоти на промоция? Ще има, но не във Вазов и Мюнхен, както се надявате, а във Волуяк и Мадан.
      И в Своге евентуално.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Палачинката се обръща бързо. В някой петък точно преди затватяне на банките. Имал съм швейцарци - разкарах ги на 1,89 лв. Сега на 4 Октомври имам падеж, разкарвам и капитализирам и доларите. Това е моя форекс. Дъна и върхове, нито къси спекулации не правя, щото може много да запари.
        Това, кога...?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Да, вместо рецесия, направо супер рецесия. Защото чакате имоти на промоция? Ще има, но не във Вазов и Мюнхен, както се надявате, а във Волуяк и Мадан.
          Явно не си в час със ситуацията на имотния пазар в Германия. В момента има пълен застой на сделките и цените вече тръгнаха надолу.

          На Вазов не знам кое му е толкова ценното - малко по-приличен квартал в столицата на най-мизерната държава в Европа, с БВП колкото оборота на Сименс. Корекция минимум 50% ви очаква, да се научите къде ви е мястото.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

            Ако беше набил всичко в швейцарски франкове, щеше да си още по-доволен. Швейцарският франк е световната валута, не е доларът. Банката за Международни Разплащания е в Базел, световният клиринг е там. А в графиките се вижда най-добре как франкът се носи и над еврото, и над долара. А още по-добре щеше да си, ако беше набил всичко в злато - наполеонът беше 100 лева преди 20 години, сега е 700 лева. Имаш седемкратно увеличение, което не би постигнал дори, ако беше 12 години министър-председател.
            Палачинката се обръща бързо. В някой петък точно преди затватяне на банките. Имал съм швейцарци - разкарах ги на 1,89 лв. Сега на 4 Октомври имам падеж, разкарвам и капитализирам и доларите. Това е моя форекс. Дъна и върхове, нито къси спекулации не правя, щото може много да запари.
            Коментарът е и към Кавръка най-вече, да не съжалява че не бил набил всичко в долари. При всеки цикъл тестват нови нива. Сега ще тестват и курса при появата на еврото, по спомен е бил 0,89 евро за долар - по-евтино от долара е било.
            Last edited by bulgarian lev; 23.09.2022, 20:46.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
              Продавачи, един съвет! Започвайте да оферирате имотите в долари! През умиращото евро имотите ви се обезценяват! Аз ако продавах, веднага щях да променя цената в $.

              П.С. Само за последните 10 дни, имотите се обезцениха с цели 4%!

              https://prnt.sc/-XgH2sDj9R5h
              И кредитите и те ли така се обезцениха. За един приятел питам, че много се притеснил от този ужас наречен ипотечен кредит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Неадекватно от гледна точка на гражданите на ЕС. Какви са им истинските намерения само бог знае.

                В момента са длъжни да направят едно извънредно заседание и моментално да вдигнат лихвите, да прекратят изкупуването на ДЦК и да освободят част от валутните резерви, изкупувайки обратно Евро - както направиха японците. Както виждаш обаче не правят нищо и фактически унищожават цялото имущество и благосъстояние на европееца (вкл. имотите).
                Да, вместо рецесия, направо супер рецесия. Защото чакате имоти на промоция? Ще има, но не във Вазов и Мюнхен, както се надявате, а във Волуяк и Мадан.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Жоро Пенчев
                  РаСТЪт ли имотите, дами и господа...?!?
                  Не знам дали растят, но не падат

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Неадекватно от гледна точка на гражданите на ЕС. Какви са им истинските намерения само бог знае.

                    В момента са длъжни да направят едно извънредно заседание и моментално да вдигнат лихвите, да прекратят изкупуването на ДЦК и да освободят част от валутните резерви, изкупувайки обратно Евро - както направиха японците. Както виждаш обаче не правят нищо и фактически унищожават цялото имущество и благосъстояние на европееца (вкл. имотите).
                    Боли ги дедовия за гражданите на ЕС. Банкстерите нали се нагушиха с цифрички от въздуха.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Мен малко ме съмнява, че е неадекватно поведението на дъртаците от ецб. Дали една девалвация с 25-30% на еврото не е търсения ефект?
                      Неадекватно от гледна точка на гражданите на ЕС. Какви са им истинските намерения само бог знае.

                      В момента са длъжни да направят едно извънредно заседание и моментално да вдигнат лихвите, да прекратят изкупуването на ДЦК и да освободят част от валутните резерви, изкупувайки обратно Евро - както направиха японците. Както виждаш обаче не правят нищо и фактически унищожават цялото имущество и благосъстояние на европееца (вкл. имотите).

                      Коментар


                      • Продавачи, един съвет! Започвайте да оферирате имотите в долари! През умиращото евро имотите ви се обезценяват! Аз ако продавах, веднага щях да променя цената в $.

                        П.С. Само за последните 10 дни, имотите се обезцениха с цели 4%!

                        https://prnt.sc/-XgH2sDj9R5h
                        Last edited by better; 23.09.2022, 20:11.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                          Слабото евро никак не е лошо за европейските износители
                          Що ли баланса на търговията става все по ОТРИЦАТЕЛЕН, като Българския?
                          https://tradingeconomics.com/european-union/balance-of-trade
                          Last edited by bota156; 23.09.2022, 20:14.
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            А за вносителите на енергийни суровини как е? Катастрофа.
                            А тази зима (ако е тежка и студена) вероятно ще прерастне в колапс.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Там е работата - няма (вече) какво да направят. Еврото от политически модел, целящ да приравни всичко към марката и да насърчава производителността на по-слабите европейски икономики, се превърна в италианска лира заради неадекватното поведение на Лагард. Всички "имотни инвеститори", които се кефеха на печатането и на инфлацията заради виртуалната им капиталова в Софийски имоти ще изядат дървото по брутален начин. Първо - обезценяващото се Евро изяжда стойността и на имотите дори без номинален спад (а такъв ще има 30%-50% гарантирано) и второ - доходи, БВП, ръст - всичко отива на кино.
                              Мен малко ме съмнява, че е неадекватно поведението на дъртаците от ецб. Дали една девалвация с 25-30% на еврото не е търсения ефект?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Слабото евро никак не е лошо за европейските износители
                                А за вносителите на енергийни суровини как е? Катастрофа.

                                Коментар

                                Working...
                                X