IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Понеже доста хора явно сме заблудени и не знаем какво идва / макар и да сме минали през 90-те години с хиперинфлация, купони , режим на тока и на водата , телефон дуплекс с огромни връзки и кво ли не/ би ли споделил с нас ? Може да ни изненада....?
    Ако е много лошо, само чувството за хумор спасява положението....
    да ти кажа ли какво идва
    януарските предизвестия
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

      Каврък как тоз дет взема над 3600 лв на месец е богат? С такъв доход не можеш да си позволоиш кола на лизинг, кво остава за жилище.
      Само не казвай, че ти получаваш по-малко от 3600.
      Няма ,значение колко получавам ,когато над 7 години съм изкарвал еквивалента на 8,9,10000 лева днес като покупателна способност ,мога да кажа че съм се справил добре,сега се оправям и с по-малко,говорим за средна класа,не за хора правещи бизнес или тесни специалисти или мениджъри,защото имай в предвид че в САЩ когато се правят сметките за средни заплати средния и висш мениджмънт се вадят от уравненията .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Не не виждам, аи не ми и трябва, все пак не съм Дънкан Маклауд.
        Ако не гледаше такива глупости, щеше да споменеш Сен Жермен, това си е класика в жанра. Но телевизията уби мисленето и сега мислите не са от най-живите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

          Версаче купи концесията за боклука от Столична община. Затова.
          явно е купил и концесията за варна, след това.
          няма да се учудя ако брандират и камионите.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Експроприацията не е нещо ново...

            https://www.mediapool.bg/germaniya-t...ews334528.html

            Тук повода е войната,но нека се замислим,колко неща се промениха лекинко след 2020 година...
            Зелени планове,норми,още по силни рестрикции върху квотите за емисиите ,защо когато коментирам нещо което е факт под една или друга форма Вие се нахвърляте върху мен все едно аз го искам ?
            Ще ти кажа и друго ,най -голения символ на свободата за човека ,като вещ,знаеш ли кое е ?
            Личния автомобил.
            Така сега ,всички знаем какви са плановете за личния автомобил и не само ,Вие се тръшкате за имотите ,ами ще ти кажа че имотите също ще минат под ножа за енергийната ефективност и изобщо нормите ,има хиляди врътки и начини с които след едни 10 години сам да махнеш имотите си ,или дори да те накарат да ги дариш,или каквото и да е само и само да те накарат да бъдеш по -зависим...видя Ковид,видя войната,ще го направят за твое добро и на финала най -гротексното е че ще се радваш и с горчивина ще помниш какво съм писал ...
            Каврък, всичко това ми е ясно и съм съгласен. Относно зелената компонента при имотите, тя ще расте, но това ще ги направи ли по-достъпни за теб? За мен? За когото и да било?
            Е щом знаеш, че искат да нямаме нищо, защо риташ срещу ръжена а не купиш? Вече и 30% спад не те устройват.
            Ти сериозно ли чакаш революция?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

              За да имаш кеш пари през 2000-та година в размерите, за които става дума в изложенията дотук, това не е плод на легендирани усет, нюх и късмет, за каквито ни рисуват тук. Номенклатура е имало по соц. време, номенклатура е имало и после. Това е понятие, което онагледява генезиса на действия, в които участват точно определени хора - по асортимент и позиция. Няма нищо случайно, оставено на произвола на пространството и времето - това не е теоретична физика. В крайна сметка ставаше въпрос за трансформация на власт - от политическа в икономическа. Следва простичкия въпрос - а какво се случва с номенклатурата? Ами тя си живее във времето непокътната, само че днес носи един куп други имена за лустро и е като ДНК патология - предава се от поколение на поколение.
              Защо пледирам за унижощение на номенклатурата,дори не за нея ,за нейните корени и разклонения ,за техните деца ,внуци,правнуци,всички те лесно могат да бъдат открити,идентифицирани и махнати,просто ще изчезнат от властта,дори от държавата ,а всичките им имоти и земи да бъдат конфискувани.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                Повечето от хората, ако имаха малко здрав разум, щяха да купят на нормални цени, почти със собствени средства. От глупост, стиснатост или каквото е там още, не са го направили. Може би ти и такива като тебе , с нито, ама нито една вярна прогноза, имате заслуга за това. Не ви ли е неудобно, малко, или? А кой как си е изкарал парите, не е твоя работа. Много завиждате бе...
                аз джулиусчо много го уважавам.
                дори бих го извел на кръчма, ако ми се слушаха празни приказки около тема икономика.
                иначе с лордчето сме го предложили за доктор 'онорис кауза за догодина
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Ти виждаш ли по-надалеч от десетгодишна времева перспектива? Златото не е зарзават.
                  Не не виждам, аи не ми и трябва, все пак не съм Дънкан Маклауд.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Никой не моЕ да ме засегне на тема елитният ми Радомирски произход...селски , ама качество. Само глей как моем да носим таблите :-)
                    Относно образованието написах за масовката. Лекари, програмисти и още някои трябва постоянно да са в крак с нещата. За останалите обаче ''инвестиция'' в обучение в чужд Западен университет е финансово харакири за семейството. Имам и пример - много близки хора продадоха апарт преди години около Лъвов мост, за да може детето им да учи в Холандия / университет от топ 100 в света/ , беше неква специалност социална не на кво си нищо. Изкара 2 години и се прибра. Дълги години работи за около 500 лева, сега май към хиляда взима , но със сигурност е под 2000 , а апартамента го няма. Щеше да взима същите пари и да си има апарта и без да е ходила в Холандия.
                    Та така - трябва да се инвестира много разумно в образование, че в повечето случаи излиза скъпо....
                    Аз имам двама познати, които си пратиха децата в Австрия, върнаха се тук и сега опъват каиша за 1500 лв.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Понеже доста хора явно сме заблудени и не знаем какво идва / макар и да сме минали през 90-те години с хиперинфлация, купони , режим на тока и на водата , телефон дуплекс с огромни връзки и кво ли не/ би ли споделил с нас ? Може да ни изненада....?
                      Ако е много лошо, само чувството за хумор спасява положението....
                      ...за бАзици...Песи, очакваш ли много от грамотен човек? Само питам?
                      ..мда, знам случаи с образование...пинякога и образувание съм срещал като квалификация на процес на обучение...и то в Холандия..но и нс други места. Колкото да се водиш образован. Скъпо излиза. За момиче на моя колежка също писах и то преди години, Франция, социология или нещо от сорта. Имаше проблеми с реализацията защото не била французойка...това може и да е изолиран случай, но скъпото обучение и възвращаемостта после е задача с повишена трудност. А плочкаджии и строители няма. Е, те не купуват скъпи апарти, познавам ги, гледат да си направят ремонт, а моя в Сф купи в Папур 4 за дъщеря си ама още 2017. На зелено. Малко се поозори, но успя.
                      Last edited by bulgarian lev; 25.10.2022, 21:46.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Каврък как тоз дет взема над 3600 лв на месец е богат? С такъв доход не можеш да си позволоиш кола на лизинг, кво остава за жилище.
                        Само не казвай, че ти получаваш по-малко от 3600.
                        ти колко заплата би му дал
                        Last edited by ratten; 25.10.2022, 21:53.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                          Ами добре се живее, вчера гледам една метачка на улици от чистота, с яке на Версаче.
                          Версаче купи концесията за боклука от Столична община. Затова.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Значи в България, бедните хора могат да съберат кеш за жилище ,а в никоя друга държава това не може да се направи дори от хора средна класа ? Не знам какво да си мисля, освен ,че в родината ни се живее много добре
                            Ами добре се живее, вчера гледам една метачка на улици от чистота, с яке на Версаче.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                              Не дърпай дявола за опашката,че не знаеш какво идва
                              Хич няма да ти е до писане,камо ли за базици.
                              Понеже доста хора явно сме заблудени и не знаем какво идва / макар и да сме минали през 90-те години с хиперинфлация, купони , режим на тока и на водата , телефон дуплекс с огромни връзки и кво ли не/ би ли споделил с нас ? Може да ни изненада....?
                              Ако е много лошо, само чувството за хумор спасява положението....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Със златото гарантирано си на загуба. На този ден преди 10 (десет) години е бил на днешната цена.
                                Ти виждаш ли по-надалеч от десетгодишна времева перспектива? Златото не е зарзават.

                                Коментар

                                Working...
                                X