IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    За жалост образованието у нас вдига претенциите, вместо компетенциите. Съгласен съм, че колкото и смешно да звучи тухлата пред него, във финансово изражение нещата са видни. Има тук-таме няколко проблясъка, но всичко останало е леш. Едно УНСС само бълва повече икономисти на година, отколкото са нужни за целия пазар. Че и още един корпус построиха. Ако тоя народ беше станал плочкаджия или овчар, сега щяхме и животновъдство да имаме и бонус още 1 квартал. А в момента кво се получава, че имаме хора с манталитета на гореизброените, само че с ВишУ и претенции.
    Аз малко се връщам към плановата икономика, но има огромна загуба за БВП и време от безсмислено учене особено ВисШу. Всички продавачки в мола са с такова, плочкаджията ми е с МЕИ, фризьорката ми е с 2 висШи..... В същото време произвеждаме и много лекари, ама сигурно над половината след дипломата са директно на Запад . Знам и от второ лице / жена ми/ какво се случва на катедрените съвети в СУ - постоянно се дискутира как да се намамят магистри / за кеш/ или къде да открият и са открили нов филиал / вече къде ли няма/ , деканчето иска само ремонти да прави / комисион яко/ ...въобще идилия и само кеш е в главите//// А родителите....родителите...те искат най-доброто за децата си....моето е най-най-най по-по-най... Ами НЕ Е ! Не може да има 1 милион директори или 500 000 адвокати или 300 000 лекари. Хубаво е всеки да си знае гьола. Не да не се мотивират амбициите за професионална реализация, но за всяка позиция има лимити като брой хора и не рзбирам защо трябва и кой позволява да се бълват 10 или 100 пъти повече от нужните в дадено направление.
    Видно е например, че има нужда от програмисти и едни 10-20% от кандидат икономистите или инджинерите могат да станат такива, ама във ФМИ-то е мъка ученето и приемането и завършването. Като цяло и обучението е прекалено теоретично / или поне беше/ не в крак със съвременните нужди.
    Цялата система на образование е объркана, но за сметка на това ще става по-зле, защото старите учители са на края на преподавателският си срок , а новите .... са арабски историци демократи които ще обучават децата ни на джендъризъм.....мъка и дали не е по-добре на 18 години да станеш плочкаджия....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      големите риби имат много сериозни отдели за планиране, които не лапат мухи и не действат на база какво им се иска на шефчета и всякакви нищоправци... обрънете внимание,че майкрософт, гугъл, амазон, айбием и тн.... съкращават и вероятно още ще съкращават - това за мен означава само едно - очакват някакъв шок в потреблението, но не го казват явно, а намекват чрез такава рестриктивна политика.
      Съкращаването при технологичните компании все още не е повлияло на Германия. Само в стартовата сцена някои служители са загубили работата си, например в онлайн доставчика на услуги за недвижими имоти McMakler или компанията за електронни скутери и велосипеди под наем Tier. Но това не е така, защото младите компании започнаха офанзива за наемане на служители по време на пандемията. По-скоро техният модел на финансиране сега е тяхната гибел. Тъй като с нарастващите лихвени проценти много кредитори изтеглят парите си по-бързо.

      https://www.n-tv.de/wirtschaft/Silic...e23869085.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

        визирам хора, които наливат изключително спестяванията си в тухли, а не да имат кредит въобще...
        говорим за ценности, които няма как да разбереш
        има образование и образование, но за много хора 'тапията' е всичко, а ресурсите се наливат в тухли в демографски срината държава.
        не се притеснявай - лошо няма с твоя модел ще имаш работа, но това не значи, че всички трябва да са с твоите цели и ценностна система.
        аватарът ти е топ попадение!
        айде сега отнесох критика и на ценностна система
        добре поне, че аватара ми е сполучлив

        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

          чакай сега, как реши, че който има кредит децата му седят необразовани?
          а за развитието на експортните продукти на теб разчитаме и на накавръков
          като го включиш в безрисковата далавера
          и за ромовете. ако някой от вас чака на тях, ваша работа.
          толкова много обобщения и нито едно смислено
          визирам хора, които наливат изключително спестяванията си в тухли, а не да имат кредит въобще...
          говорим за ценности, които няма как да разбереш
          има образование и образование, но за много хора 'тапията' е всичко, а ресурсите се наливат в тухли в демографски срината държава.
          не се притеснявай - лошо няма с твоя модел ще имаш работа, но това не значи, че всички трябва да са с твоите цели и ценностна система.
          аватарът ти е топ попадение!
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от unimog Разгледай мнение

            Американската компютърна група IBM съкращава почти 4000 работни места поради липса на търсене на нейните консултантски услуги

            https://www.n-tv.de/wirtschaft/der_b...e23871018.html
            големите риби имат много сериозни отдели за планиране, които не лапат мухи и не действат на база какво им се иска на шефчета и всякакви нищоправци... обрънете внимание,че майкрософт, гугъл, амазон, айбием и тн.... съкращават и вероятно още ще съкращават - това за мен означава само едно - очакват някакъв шок в потреблението, но не го казват явно, а намекват чрез такава рестриктивна политика.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              юлката и краси петров са топ
              трябва да ги направят декани и президент

              но да им забранят да изнасят качественото образование зад граница.
              там достатъчно наематели си имат.
              а на нас са ни нужни.
              Съгласен съм. Навън си имат достатъчно качество. Нужно е у нас то да се подобрява. Въобще начина на мислене да се промени на младите / имот трябва да се наема, а не да се притежава/ и да са докаже това нАучно от Юлката и Краси Петров.
              Ама Юлката не иска да работи за общественото благо и оставя всичко върху Краси Петров...Много нечестно :-(
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.01.2023, 12:15.

              Коментар


              • Почти 4 млрд. лв нови кредити за година, спестяванията - 6 млрд. повече

                Близо 4 милиарда лева нови заеми са отпуснали банките на домакинствата и бизнеса за 2022 г., отчете БНБ в сряда.

                Спестяванията също растат - за 1 година са се увеличили с близо 6 млрд. лв.

                Заради бурния ръст на заемите и очакваното по-рязко увеличаване на лихвите през 2023 г. още в края на миналата година БНБ увеличи от второто тримесечие на 2023 г. антицикличния капиталов буфер до 2%. Това означава, че от всеки заем, преценен като рисков,

                банките трябва да заделят резерв от 2%,

                за да покрият евентуални загуби, ако той спре да се обслужва. При вземането на това решение централните банкери са отчели, че съотношението кредит към БВП вече възлиза на 89,1%. Отклонението на показателя от дългосрочния тренд тогава все още е отрицателно, но като са отчетени допълнителните индикатори за следене на кредитния пазар като задлъжнялостта, пазара на недвижими имоти, както и общото състояние на икономическата среда,

                перспективата вече се променя

                “Продължителните периоди на висок кредитен растеж обичайно създават предпоставки за нарастване на задлъжнялостта, като при влошаване на икономическите условия или рязко повишение на лихвените проценти по кредитите способността за обслужване на задълженията може да отслабне и да се отрази в нарастване на необслужваните кредити и на разходите за обезценки”, мотивираха решението си централните банкери.

                Към тези аргументи сега те добавят предстоящото по-рязко вдигане на лихвите, което може да засегне финансовото състояние и способността на кредитополучателите за обслужване на задълженията. Затова експертите на Димитър Радев предупредиха, че ако тенденциите се запазят и рисковете се увеличат, може да се въведат ограничения при разпределението на печалбата на банките.


                https://www.24chasa.bg/biznes/article/13607307
                Last edited by unimog; 26.01.2023, 11:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  За жалост образованието у нас вдига претенциите, вместо компетенциите. Съгласен съм, че колкото и смешно да звучи тухлата пред него, във финансово изражение нещата са видни. Има тук-таме няколко проблясъка, но всичко останало е леш. Едно УНСС само бълва повече икономисти на година, отколкото са нужни за целия пазар. Че и още един корпус построиха. Ако тоя народ беше станал плочкаджия или овчар, сега щяхме и животновъдство да имаме и бонус още 1 квартал. А в момента кво се получава, че имаме хора с манталитета на гореизброените, само че с ВишУ и претенции.
                  Навремето Висшата математика я взех с четворки с по едни шише ракия и едно шише евтино уиски ,такова пиеше Киро водката .
                  Сега веднага ще кажеш че това е свинщина и университета е тотал щета .
                  Съгласен съм ,но тогава така беше ,учебника на Киро водката беше пълен с грешки ,все едно аз и ти сме го писали ,отделно нарочно късаха на поразия и ако искаш изобщо нещо да се случи и да завършиш така те принуждаваха да правиш ,то беше чудо .
                  Такива са реалностите .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Едно време бях развивал аритметиката за тула вместо образУвание. Ако то се разглежда като бизнес инвестиция например.
                    Крайният резултат за 90% от хората е че е по-добре родителите им да са инвестирали в тули вместо в образувание . Инвестицията във второто не се изплаща в масовият случай. Сега ме мързи пак да развивам целата аритметика, ама който иска може да си го сметне сам
                    За жалост образованието у нас вдига претенциите, вместо компетенциите. Съгласен съм, че колкото и смешно да звучи тухлата пред него, във финансово изражение нещата са видни. Има тук-таме няколко проблясъка, но всичко останало е леш. Едно УНСС само бълва повече икономисти на година, отколкото са нужни за целия пазар. Че и още един корпус построиха. Ако тоя народ беше станал плочкаджия или овчар, сега щяхме и животновъдство да имаме и бонус още 1 квартал. А в момента кво се получава, че имаме хора с манталитета на гореизброените, само че с ВишУ и претенции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      юлката и краси петров са топ
                      трябва да ги направят декани и президент
                      То имаше такава комбинация вече - Жельо Желев и Блага Димитрова, но те бяха повече дисиденти и по-малко културтрегери.
                      Last edited by unimog; 26.01.2023, 11:46.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Сега да не искаш да кажеш, че не можеш да научиш на нищо студентите в СУ ?
                        Не се подценявай толкова. Аз и Ратко сме уверени че вършиш страхотна работа ! Продължавай все така ! :-)
                        юлката и краси петров са топ
                        трябва да ги направят декани и президент

                        но да им забранят да изнасят качественото образование зад граница.
                        там достатъчно наематели си имат.
                        а на нас са ни нужни.
                        Last edited by ratten; 26.01.2023, 11:41.
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          А не моля те недей така. Не се отказвай !. Ние държим да ги обучаваш на тази тематика. Трябват и наематели на тази държава ! :-)
                          Ти може да държиш на много неща, ама ще си останеш с пръст в устата!

                          мишУенцето и то нЕма сиренце за него - само капанче!
                          Last edited by Julius_BG; 26.01.2023, 11:38.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Аз ви подхвърлих една троха и вие я раздухте до слон!
                            Виж сега, първо, моите студенти са в чужбина. Второ - това не ми е основна дейност, правех го за удоволствие в малкото си свободно време, но вече и това време не мога да им отделям, затова и тая дейност я прекратявам, а да не говорим че темите ни на разговор са на съвсем различна тематика, така че за вас е по-добре да спрете да дрънкате на тая струна. На мен сте ми забавни, затова не ви прекъсвам, ама някой ще вземе да ви се върже на глупостите.
                            А не моля те недей така. Не се отказвай !. Ние държим да ги обучаваш на тази тематика. Трябват и наематели на тази държава ! :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              А ти не си ли даваш сметка, че къ'вто народа - такава и мафията му!

                              Демек те са също толкова прости и финансово неграмотни и затова се препират пари през няколко сектора, единия от които са именно жилищата! И туй дето го бленуваш - няма да го доживеем.

                              Аз говорех за хубаво, качествено образование - такова в България просто няма! Повтарям НЯМА!
                              Образованието тук е евтино, но то и точно толкова заслужава - жълти стотинки!
                              И от година на година все повече деградира.....
                              Тук си прав-жилищата в България служат за препиране на пари и никой от управниците няма изгода да се регулира пазара така че жилища да се купуват само от хора, които искат да живеят в тях.
                              Така че не очаквам никакви промени. В резултат все повече ще стават тъмните прозорци.
                              Колкото до образованието-прекалено много се надценява.Все пак повечето неща се научават с практиката. А и като гледам как промиват мозъците на младежите с левичарска пропаганда в университетите в САЩ и Западна Европа ,то предпочитам по-лошото образование в България, което не е обременено с левичарска идеология.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Юлка, файда от образование като нема хора и на никой не му се учи, че после да работи за жълти стотинки Е там бачкер докато събере пари за 1-2 тухли, после рентиер и пей сърце. Ще учи, ще инвестира и накрая ни жилище, ни пари.
                                Едно време бях развивал аритметиката за тула вместо образУвание. Ако то се разглежда като бизнес инвестиция например.
                                Крайният резултат за 90% от хората е че е по-добре родителите им да са инвестирали в тули вместо в образувание . Инвестицията във второто не се изплаща в масовият случай. Сега ме мързи пак да развивам целата аритметика, ама който иска може да си го сметне сам

                                Коментар

                                Working...
                                X