IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Ясно съм написал - големи световни градове , някои и са световни лидери, други не са. Възвръщаемостта от наем зависи от много неща и далеч не само цена на имота/наем е важното.
    Не ми стана ясно защо да не се сравняваме с Прага ? Какво и е на Прага ? На мен ни е вероятно любимият град не само в Източна Европа , а и въобще в Европа. Иначе е БАЯ дебело. В центъра и някои имоти минават 20 000 евро квадрата....
    Конкретно по въпроса не смятам да ги изброявам оименно - ползвай гугъл и лесно ще разбереш. То всъщност почти няма Западен град с по-висока доходност от София....
    Ето ти топ локация Прага за 8200 (обща цена в Евро 1150к). Не казвам, че е най-скъпото това, със сигурност има и по-скъпи в района. Но: обърни внимание на площта и състоянието. В София това ще го водят поне за 200 квадрата, а в това му състояние и с такава локация ще гони цена от поне 750к.

    https://www.realhit.cz/de/detail/pro...-mesto/8481380

    Аз също съм почитател на Прага, не бих живял там единствено заради гадния им и труден за учене език и заради неприязъма им към немците (по обясними причини). 50% по-скъпа цена в Прага си е направо без пари, сравнено с мизерията която ще получиш в София.

    ПС: Виж и това и се замисли едни 160к излишни къде ли е по-добре да ги загробиш - тук (20 квадрата светли завършени) или в Малинова Долина за двустайка с фалшива квадратура на шпакловка:
    https://www.realhit.cz/de/detail/pro...a-20-m/8388452


    Че Прага е по-скъпо номинално спор няма. Но получаваш в пъти повече срещу кеша, т.е. реално е далеч по-изгодно от София.
    Last edited by ejonny2376; 28.12.2022, 18:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Я пак?
      И как по-точно квадратен метър през 2022 ще е по-достъпен отколкото през 2015? 1200 Спрямо 3000 примерно? Със заплата скочила от 900 на 1700 ли?

      Ако през 2015 си получавал 900 лева, а през 2022 година 1700 лева, тези 800 лева не могат да ти покрият само разликата в сметката за парно, камо ли кашкавала, който от 15 лева е станал 45 лева. Статистиките са едно, реалността е съвсем друга. А тя е, че населението на България намалява, застарява и обеднява с най-бързи темпове в целия ЕС. За тези години можеше поне да се промени градският облик към нещо по-добро, както е масово в европейските столици. А в София кочината става все по-зле и по-зле. Вече липсват хора за всякакви дейности, няма нито ИТ-та, нито чистачки, нито плочкаджии. България не произвежда абсолютно нищо, само внася боклуци и харчи парите на хората за F16 и за оръжия за Украйна. Държавата се крепеше от подаяния на ЕС, от печатницата на пари и от инвестициите на малкото компании, прежалили се и решили да инвестират у нас. Това нещо свърши, всичко това се открадна, а за народа останаха трохите. По-малоумно управление, по-кофти народ с толкова крадлив и лъжлив манталитет едва ли има другаде. Шансът след 2007 година да станем нормална държава беше реален, но безнадеждно пропилян. Остава всеки да се спаси както може, изчезвайки завинаги от грешката България и спасявайки капиталите си в по-нормална и правова държава. Така виждам аз нещата, план Б при мен работи с пълна сила засега.
      На тоя хал сме и заради такива като тебе. Потомци на бивши десе плюнки, които освен да крадат ,не са правили нищо друго.Пребоядисани комунисти, настоящи русофоби, кресливи, вресливи и некадърни, ама пак им се управлява. Хубавото при тебе е че нямаш деца и че си се махнал. Дано има надежда за тая държава да се изчисти от утайката някой ден. Имаше шанс да бъдем нормална държава, ако боклуците не бяха нарязали за скрап заводите и бяха запазили селското стопанство…
      Last edited by Meandmyself; 28.12.2022, 18:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Разбира се че има. Да не би да сме открили топлата вода. Такъв е в много от големите градове от десетилетия на места. Достига дори до 1.5% / 60+ годишни наема/.
        Това е и естествен подбор за ограничаване на броя наемодатели.... да изглежда неатрактивно, а наемането супер....
        И сега може да се постигне 5-7% доходност от наем на имот закупен през 2022. Обаче трябва да имаш нюх, опит, да следиш обяви всеки ден, да се пазариш и да можеш да действаш бързо. Горещите оферти изстиват и изчезват бързо Но ги има дори сега.

        Масово е на 2-3% доходност, та даже и под 2% ако гледаш докторски . Абсолютно си е естествен подбор за наемодатели това. По същия начин както да правиш фирма фалираш и си на минус, да спреш пиенето и цигарите не се получава, да учиш ВИШО или даже 2... и после пак зимаш колко у Лидъла.... Масовката у секо нещо винаги е зле, требе си упоритост, нюх и да си по-добър от масовката.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Assen123 Разгледай мнение
          Да в щатите е така , не съм ги посочил в ''списъка''. Разбира се нещата леко се променят като вкараме данъците в уравнението. 5-6% минус 1.5-3%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            ХК и целият Китай малко ли е ? Те са от десетилетия с под 2% доходност. Мюнхен, Париж и т.н. всеки Западен град е по-зле от София

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

              ПОне един пример няма ли да дадете с някой от сочените градове? Сигурен съм че имате списък?
              ХК и целият Китай малко ли е ? Те са от десетилетия с под 2% доходност. Мюнхен, Париж и т.н. всеки Западен град е по-зле от София

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Еми как да инвестирам като Берти пази далаверата само за Кавръка и крие от другите. Ако знаех какво е сигурно щях да продам някой имот сега на върха да налея дори повече кеш.
                само да знаех в какво влиза накавръка...
                няма по-сигурен инвеститор от него
                нещо като севера на компаса е
                гледаш къде е и раздираш гащите с все сили на юг
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Ясно съм написал - големи световни градове , някои и са световни лидери, други не са. Възвръщаемостта от наем зависи от много неща и далеч не само цена на имота/наем е важното.
                  Не ми стана ясно защо да не се сравняваме с Прага ? Какво и е на Прага ? На мен ни е вероятно любимият град не само в Източна Европа , а и въобще в Европа. Иначе е БАЯ дебело. В центъра и някои имоти минават 20 000 евро квадрата....
                  Конкретно по въпроса не смятам да ги изброявам оименно - ползвай гугъл и лесно ще разбереш. То всъщност почти няма Западен град с по-висока доходност от София....
                  ПОне един пример няма ли да дадете с някой от сочените градове? Сигурен съм че имате списък?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    песимисчо май е в таргет групата от безрискови инвеститори
                    Еми как да инвестирам като Берти пази далаверата само за Кавръка и крие от другите. Ако знаех какво е сигурно щях да продам някой имот сега на върха да налея дори повече кеш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      човека си е изкарал парите с труд и е разбираемо, нито ги е краднал от А1, нито майка му и баща му са му давали жилища и бизнеси наготово.
                      еми да седи далече тогава от безрисковите инвестиции
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Я пак?
                        И как по-точно квадратен метър през 2022 ще е по-достъпен отколкото през 2015? 1200 Спрямо 3000 примерно? Със заплата скочила от 900 на 1700 ли?

                        Ако през 2015 си получавал 900 лева, а през 2022 година 1700 лева, тези 800 лева не могат да ти покрият само разликата в сметката за парно, камо ли кашкавала, който от 15 лева е станал 45 лева. Статистиките са едно, реалността е съвсем друга. А тя е, че населението на България намалява, застарява и обеднява с най-бързи темпове в целия ЕС. За тези години можеше поне да се промени градският облик към нещо по-добро, както е масово в европейските столици. А в София кочината става все по-зле и по-зле. Вече липсват хора за всякакви дейности, няма нито ИТ-та, нито чистачки, нито плочкаджии. България не произвежда абсолютно нищо, само внася боклуци и харчи парите на хората за F16 и за оръжия за Украйна. Държавата се крепеше от подаяния на ЕС, от печатницата на пари и от инвестициите на малкото компании, прежалили се и решили да инвестират у нас. Това нещо свърши, всичко това се открадна, а за народа останаха трохите. По-малоумно управление, по-кофти народ с толкова крадлив и лъжлив манталитет едва ли има другаде. Шансът след 2007 година да станем нормална държава беше реален, но безнадеждно пропилян. Остава всеки да се спаси както може, изчезвайки завинаги от грешката България и спасявайки капиталите си в по-нормална и правова държава. Така виждам аз нещата, план Б при мен работи с пълна сила засега.
                        Е имотите не са по-достъпни спрямо 2015 вече така е. Но заплатата купува повече неща и наема е супер изгоден.
                        Инфлацията е сериозна, но не е 300% дори и на кашкавала - тогава примерно Маджаров беше около 15 лева, сега е мисля около 25 / не съм сигурен, но не е над 30 на примоция/
                        Иначе съм съгласен, че нещата у нас не са добре и вероятно ще се влошават, но е така навсякъде по света при това там хората са повече на зор щом излизат по улиците.... Управлението е такова каквото ни назначат отвън и обслужва само чужди глобални интереси.... нищо ново и няма шанс за по-добро. Основното обаче е че където и да отода навън ще бъда чужденец, децата ми ще са чужденци, внуцуте и правнуците родени там ще са чужденци. Няма как да им го причиня и че има 5 дупки на улицата пред нас / пред моята няма ама пиша принципно/или че плочките на тротоарите са плаващи е никаква цена.
                        Сигурен съм че няма да ме разбереш...просто сме в различни обувки....:-)

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          песимисчо май е в таргет групата от безрискови инвеститори
                          човека си е изкарал парите с труд и е разбираемо, нито ги е краднал от А1, нито майка му и баща му са му давали жилища и бизнеси наготово.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                            Къде? Да направим още едно нелепо сравнение и да надминем скорошното форумно малоумие да се сравнява София/Прага?
                            Ясно съм написал - големи световни градове , някои и са световни лидери, други не са. Възвръщаемостта от наем зависи от много неща и далеч не само цена на имота/наем е важното.
                            Не ми стана ясно защо да не се сравняваме с Прага ? Какво и е на Прага ? На мен ни е вероятно любимият град не само в Източна Европа , а и въобще в Европа. Иначе е БАЯ дебело. В центъра и някои имоти минават 20 000 евро квадрата....
                            Конкретно по въпроса не смятам да ги изброявам оименно - ползвай гугъл и лесно ще разбереш. То всъщност почти няма Западен град с по-висока доходност от София....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                              маминия инвеститор едва ли ще се навие на същите условия. кавръка му тежи на съвестта и си търси начин да се реваншира все пак. А и нищо чудно кавръка да играе ролята на рекламна стръв за следващия в арменската пирамида.
                              песимисчо май е в таргет групата от безрискови инвеститори
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                                може накавръка да се е отказал от безрисковата и високо доходна инвестиция
                                и да се е освободило едно място.
                                на твое място веднага бих скочил, при условията с които се ползваше накавръка
                                маминия инвеститор едва ли ще се навие на същите условия. кавръка му тежи на съвестта и си търси начин да се реваншира все пак. А и нищо чудно кавръка да играе ролята на рекламна стръв за следващия в арменската пирамида.

                                Коментар

                                Working...
                                X